Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

filipa
29. sep 2009

ivamera, stalo sa to aj v Puchove, zial... tragedia...

kasami
autor
29. sep 2009

Filipa
tak moja chyba ... dufam, ze myslime obe rovnaky incident ... dufam ze ich nebolo viac 😢

Filipa, a vy sa kam chystate na zapis ?

pezincanka
30. sep 2009

AHojte maminy, tak Kajka chodi od pondelka do skolky, bola to rychla choroba. Nastasite. Dnes mali prvu anglictinu, zajtra uvidime, ci bude ten Hip hop.

DNes mi sama od seba rozpravala, ze v skolke o nas, ako o jej rodicoch hovoria skarede veci pani ucitelky. TO ma dost zaskocilo. Neviem, ci chcu, aby to tie deti poculi a nielen ona, ale aj pstatne, alebo su take nedomyslave. Totiz ked deti spia, tak ony-ucitelky tam kecaju. Mala by tam byt len jedna. Ale ocividne tam nie je sama a normalne nas ohovaraju a deti, co este nespia to pocuju. ZE sa im nepaci, ze sa vypytujeme na vsetko atd. Kajka nechce, aby o nas takto rozpravali a ze nevie, co ma urobit, tak ze sa rozhodla, ze to povie aspon mne.

Co vy na to? Vase reakcie?

Ale podla vsetkeho sa KAjka na ucitelky nestazuje, an nu priamo su asi fajn.
Co sa deti a kamaratov tyka, tak to je asi rovnake. S dievcatami kriz, zohrana trojica ju stale odstrkuje a tri dalsie dievcata su chalanske tipy. ALE novinka pre mna je, ze ma 3 chlapcenskych kamaratov, ale "sa s nimi nemoze hrat", lebo oni stale bojuju, strielaju...Su to jej byvali spoluziaci chlapci, o ktorych doteraz nebola doma rec. Aspon cosi pozitivne. Tak som jej radila, ze aspon lego si s nimi snad moze skladat, tak snad aspon niekedy, dufam...

renca3
1. okt 2009

pezincanka...ak pojdes do skolky, naznac ucitelke, ze ju prosis, aby sa rozpravali o vas len mimo triedy. teda aby to tvoja mala ani ine deti nepoculi.

ivamera
1. okt 2009

Presne tak, inak než rozhovorom s pani učitelkami to nepôjde. Mna by sa také niečo určite dotklo a ako sa poznám asi by som aj prievan narobila. Tak trochu 😉 . Ved nejde o to, aby sa moje konanie, správanie, myšlienky atd páčilo všetkým, ale rozoberať to pred deťmi...? Tak to nie. Bohužiaľ najklebetnejší býva ženský kolektív.

filipa
1. okt 2009

kasami, myslis na zapis do ZS?? tak to este celkom nemame doriesene... ale moj nazor je, ze netreba si zbytocne stazovat situaciu, to znamena ako sebe tak aj malemu, a zbytocne ho takto od mala nevozit krizom-krazom po meste kvoli skole (ked rano aj poobede zabijes min hodinu v zapchach), pokial ju mam pod nosom... ak bude treba, tak budem riesit az druhy stupen...

renca3
1. okt 2009

dnes sme mali to rodicko. Leo je v pohode, ucitelka je s nim spokojna. nic sa u neho nezmenilo zmenou skolky. aj v predchadzajucej patril medzi poslusnejsie deti. na rozdiel od toho, ako sa sprava doma. 😉

prebrali pismenka A,B a C. pisu ich tlacenym, male aj velke. ukazovala mi zosity. cislovky este nezacali.

pezincanka
2. okt 2009

Renca, fakt preberali pismenka? Ale on chodi tusim do nulteho rocnika, nie do skoky na predskolsku, ci ako? Nsi v skolke teda pismenka nehrozia zatial.

BOla som pre malu vcera v skolke s tym, ze uz mna brucho bolelo, ako ucitelke nieco poviem. A figu som jej povedala. Ma odzbrojila este predtym. Vraj Karolinka este vobec nespala a ze ona to vie, lebo sa na seba obcas pozeraju a zmurkaju na seba, ked ucitelka v tom case kresli a nieco vystrihuje....tym vlastne chcela povedat, z eje tam sama...a kedze Kaja bola pri nas, tak som sa nechcela pred nou s tou ucitelkou dohadovat ci sa tam rozpravaju alebo nie.....Som sa neblysla, neviem, kedy na to bude v hodna chvila....Tak ale nerozumiem, preco sa o takych veciach rozpravaju, ked vedia, ze mala je vzdy hore a nespi, co su uz uplne padnute na hlavu 😲 😒

kasami
autor
3. okt 2009

Pezincanka, mate to fakt tazke, ale bez toho dohovoru ucitelkam asi nic nevyriesis, treba jej asi taktne naznacit, ze tvoja dcerka cez obed nie vzdy spinka a je neprijemne, aby si musela vypocut taketo rozhovorili, resp. nech neriesia problemy deti alebo rodicov pred detmi, ale s rodicmi bez deti ....
Filipa, ano myslela som na ZS, u nas v mestkej casti som pevne rozhodnuta ze syna nedam, teraz som sa rozpravala napr. s dvoma, co tam maju deti ... resp. troma
druhaci napr. nemaju ziaden jazyk, aj napriek tomu, ze v prvom rocniku mali aj ... v druhom nemaju nic a nevedia aky jazyk budu mat v tretom ....
piataci maju napisat sloh o troch prasiatkach a vlkovi
a siestaci sa ucili trojvetovu basnicku v nemcine a dostavali za nu znamky ... trojvetovu .... jedno slovicko bolo v kazdej vete to iste a druhe sa zmenilo s clenom a plus jedno navyse a to bolo vsetko ...(kazda veta obsahovala tri slovicka)
neviem mozno mam nejake iluzie ... ale aj tak ho tam asi nedam
Renci tak to je super, a to ze Leo tam poslucha znamena len ze tam je spokojny a ze sa mu tam paci 😉 asi vedia ako ho maju zaujat 🙂 perfis ... a teda trenuju pismenka ? no nasi stale len vyfarbuju a priraduju, vlastne aj ratali nieco na obrazkoch a mali nakreslit geometricke tvary
nasi sa tiez pismenka neucia, ale maly uz pozna vsetky .... ale pisat male tlacene ... dobre im trenuju motoriku 😀
sikulkovia 🙂

renca3
4. okt 2009

kasami...no vies, jazykarov je malo na skolach. cudzi jazyk je povinny od 3. rocnika, ale nema ho kto ucit. tak si myslim, ze vyucuju aj ucitelia, co predtym neucili jazyky. 😒

pezincanka...darmo tu budes pisat, ze ucitelky su take a onake, netaktne. pokial im to sama nevysvetlis, co sa ti nepaci, tak sa to nezmeni. 😉

kasami
autor
4. okt 2009

ta situacia na skolach je fakt hrozna ...

ale zober si, ze prvacikovi daju anglinu a musi sa u cely rok ucit a v druhom rocniku mu nedaju ziadny jazyk ... a v tretom mu daju nemcinu a v siestom rustinu ... alebo franinu .... tak to je celkom zivy priklad z tej najlepsej a najchvalenejsej skoly do ktorej my oficial patrime 😠

pezincanka
4. okt 2009

DIevcata ano, mate pravdu, darmo mi tu bude plakat ... musi sa to riesit.

Kasami, mas doma sikulaka, ked vie pisat male tlacene pismenka. Kajka sama skusa aj velke aj male, ale este vsetky neovlada, len opisuje z casopisov...

Kasami, tie jazyky, to je fakt des. Taky system-nesystem.

kasami
autor
4. okt 2009

Pezincanka, moj nevie pisat male tlacene 😀 to Rencin Leo sa to uci, mne sa to zda dost narocne 😝 musia mat sikovne rucicky, motoriku aby to zvladli 😉
moj vie velke tlacene 🙂 zvysok ho snad naucia v skole 😀 aspon dufam 😝

pezincanka
6. okt 2009

Ahojte, no tak som tu s hloasenim, ye som sa prekonala a p. ucitelku som dnes poprosila, aby rozoberali rodicov a cokolvek ine v inom casopriestore ako pred detmi, ye ktorzch polovica nespi. Ale najprv som ich ako ucitelky pochvalila, ze Kajka si tu ich triedu nakoniec vybrala a ma ich rada. Tak uvidime, co cas zasa prinesie.

Tento tyzden je uz konecne na plne pecky. 4 kruzky v skolke a 4 kruzky po skolke. Dnes maly keramicky prvykrat, sa jej pacilo. Aj anglictina je fajn. Zajtra maju prvykrat dramaticky a vo stvrtok tancovanie. Sa tesi na vsetko, tak aj ja som zvedava.

Inak tieto dni intenyivne preberaju jesen a snayia sa vzfarbovat a obtahovat bodkovane ciary na obraykoch presne, abz nesli mimo. Pismenka ani cisla nehrozia, ale to je asi OK. Robili nejaku prau s listami, mali ich v triede nalisovane.

Co nove u vas?

renca3
7. okt 2009

aj nasi pracuju na temu jesen. vyrabaju na parieri strom, ktory bude okolo dveri. potom sme mali priniest rodinne fotky, tak asi budeme visiet niekde na stene. 😅 ucel je, aby o tom deti rozpravali, kto je kto atd.

prebrali dalej "D".

silvia07
7. okt 2009

nasi tiez malovali ten strom, na to pootlacali kazdy svoju rucicku akoze listok a nalepili tam svoju fotku..pekne 🙂

renca3
7. okt 2009

aj nasi tam maju otlacky ruk. 🙂 co je to z nejakej knizky odpozerane? 😅

silvia07
7. okt 2009

dnes sa fotia, tak som dala malej saty...prisli sme do skolky a ucitelka uz chystala farby - mali sme doniest listy, asi ich idu otlacat na papier (ako kazdy rok 🙂 ) tak som zvedava, ci nebude mat pri jej sikovnosti zafarbene aj saty 😉

kasami
autor
7. okt 2009

ahojte 😉
aj nasi robili otlacky ruk, ale este na zaciatku, ku kazdej rucicke pani ucitelka napisala meno, otlacky maju na velkom kartone a v chodbe pri vchode do satnicky ... asi to tam budu mat cely rok
a aj nasi robili vcera strom a malovali listy 🙂 🙂 maly mal vcera rukavy az po lakte od farby 😝
ale zase sme chory tak dnes zostal doma a do konca tyzdna uz do skolky nepojde ... ale vcera som este bola kupit pracovne zosity pre vsetkych predskolakov v nasej tirede ... tiez len take bodky, spajanie a ciarky ... lebo mi ucitelka predvcerom ukaovala co robia a zatial mali kazdy vo svojom kufriku iba nejake styri ci pat prefotenych stran co robili ....
tak som sa rozhodla takto zainvestovat ... no a moj Sergino to zbojkotoval hned chorobou ... tak uvidime

Pezincanka ani nasi vobec nepreberaju pismenka ... Samik sice pozna vsetky.... no tiez si myslim, ze to patri do skoly ... hlavne to aby ich vedeli pisat ... naozaj sa mi to zda tazke este aj male tlacene ... fakt klobuk dole pred detmi ktore to vedia 😉

silvia07
8. okt 2009

tak nasi sa zasa ucia pismenka..ale nie pisat ani citat - iba rozpoznavat.....napr. im ucitelka im ukaze velke talcene A a da im nejaky kratucky text a tam ich maju vyhladat a zakruzovat....

kasami
autor
8. okt 2009

Silvi, to je super 🙂
nasi nerobia vobec v skolke pismenka, zatial len geometricke tvary a pocitaju ich a musia potom rovnaky pocet vymalovat ako je na obrazku ... take jednoduche vecicky ...

ALe chcela som sa vam sostazovat ...
Maly chodil tri roky na anglinu do Helen Doron a teraz v septembri dochodil este stary level a v utorok mi volali ze novy rocnik im neotvoria, lebo su len traja ... chapete ... ze keby boli styria tak ano ... ale pre troch sa im to neoplati ...
normalne zurim ... tri roky tam nosis dieta, je zvyknte na ludi, deti, priestory a sposob vyucby a po troch rokoch ta odpisu ....
normalene 😠 😠 😠
strasne som sklamana ...
stretli ste sa uz s takymto pristupom ...

renca3
8. okt 2009

no ano, ved chcu zarobit. ked z tych 3 deti nezaplatia ucitelku, priestory alebo co este, tak sa im to neoplati.
ved tu nikto nepozera, ze maly bol zvyknuty. je tu moznost, zeby ste vy 3 platili viac. ale to asi nie. 😉
kolko vas bolo predtym?

renca3
8. okt 2009

alebo este nahovor nejake mamicky, aby sa k vam pridali.

kasami
autor
8. okt 2009

😀 Renci skor mam pocit, ze ide o slovenske podnikanie 😠

ked zacinali, lakali nas, boli myli a slubovali hory doly ... teraz maju deti dost tak preco s snazit ....

nasich bolo v triede 5 v septembri, v januari vypadlo jedno dievcatko kvoli zdravotnym problemom a teraz druhe, lebo nastupila na anglizku ZS ... logicky predsa nebude chodit na dalsiu aj

no tak sme zostali traja ... problem je to ze su uz pokrocili ... a taku maju uz iba jednu triedu v iny den a v iny cas ... a nikomu z nasej skupiny ten den nevyhovuje a ani nikomu z tej druhej skupiny nas den ... takze ani odtial nechce nikto k nam prestupit ...
ale neverim ze pri tych vysokych poplatkoch ... tento rok je mesacne skolne za jednu 50min hodiny cca 40 Eur, uz si nepamatam presne a plus registracny poplatok ... tak neverim, ze to nezaplati jednu ucitelku na styri 50 min hodiny ... 😅
priestory maju tak ci tak ... musia ich platit, ci tam chodime traja, siesti alebo tam nie je nikto ....
a problem je ze nemam koho nahovorit ... lebo novacika k nam nedaju ...

dnes sme sa doma ucili aj sami ... tak uvidime ako sa nam bude darit dalej ... ale nasa prva hodina bola ok 😀

a vy ? ako sa mate ?

ako Leo ? vozis ho ? paci sa mu tam ?

renca3
9. okt 2009

tak ked to zvladas sama, naco platit tolke peniaze? 🙂

Leovi sa paci. vozim ho ja a teraz 3 dni po sebe moj otec. super pomoc. teraz je to este OK, ale neviem si to predstavit v zime. sneh, poladovica, buracky...no uvidime. budeme chodit asi o 7:00 z domu, aby sme stihali. 😝

vcera ucitelka povedala, ze pre nas chystaju deti nejake prekvapenie. Leo je ako partizan, tak som zvedava. 😉

kasami
autor
9. okt 2009

😀

to s tym cestovanim je fakt hrozne ... aj ja stale nad tym premyslam a potom este minimalne pat rokov, kym budu samostatny ...

faakt normalne takto udrzi tajomstvo 😀

tak nas potom informuj 😉

pezincanka
9. okt 2009

KAsami, odkial si? Moja dcera chodi teraz tiez 3. rok na Helen DOron, tri riky dochadzame do BA, ale uz je jedno centrum otvorene aj u nas. Ale nemaju presne jej rocnik, tak bude mat 1/2 rokaprestavku a ked v jabuari 2010 dochodi 3. rok, tak po polroku zasa nastupi v druhom centre u nas v meste. NEmate niekde na okoli ine centrum?

kasami
autor
9. okt 2009

ahoj
my sme chodili na Hranicnu ... a pytala som sa na inu pobocku, ale povedali mi ze nikde nemaju ....
my mame uz treti level dochodeny a mali sme zacat stvrty a povedala ze nam daju vediet, keby zohnali k nim stvrteho a otvorili im triedu, ale to moze byt o mesiac, dva, alebo v januari ... mozno v septembri ...
no proste nic iste ...

pezincanka
9. okt 2009

Aha, my chodime na Vajnorsku.

vojavoja
10. okt 2009

Prosim o radu. Neviete mi poradit dobru zakladnu skolu?. Byvame v Petrzalke. Keby som dcerku dala dalej od miesta bydliska nebol by problem s kamaratmi? Mam na mysli, to, ze asi by sa nemala s kym hrat vonku v buducnosti, kedze jej spoluziaci budu byvat dalej. Ake mate skusenosti Vy? Poradte mi prosim, srdecna vdaka.