Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

michaela2410
14. aug 2010

@renca3 tiez adrenalinovy zazitok... 😒 teraz asi fakt len na zasmiatie, ale vtedy vam asi nebolo vsetko jedno...
a ja tiez ak necham deti v aute, tak kluce beriam so sebou...a to fakt len ak idem na dve minutky, inak beriem deti so sebou...pre istotu 😒

renca3
14. aug 2010
michaela2410
14. aug 2010

@renca3 pekna 😉 uz som zvedava ako pojdeme prvy skolsky den do skoly aj s taskou, a tomas bude strasne pysny, ze ma aktovku 😉

kasami
autor
14. aug 2010

@michaela2410 Miska, ja prave ze viem ... a co teda aj poznam vsetky Michaely volaju Misela a aj Michael je Misel ... dokonca som mala jedneho kamosa a jemu ked niekto povedal Michal, alebo Miso tak jeho mama spravila cirkus, ze on nie je Michal ale Michael aked tak Misel 🙂
dnes sa Samko vyjdadril k menu svojej sestricky, ze bude Sara Ester Emily 😀
@renca3 tak aj vy mate zazitok so zamknutym autom 😀
este k tej taske, kamoska kupovala myslim presne tuto pred rokom a je snou velmi spokojna 😉

My sme boli dnes v ZOO ...chceli sme zase raz na vikend vypadnut ale hlasili same burky 😠 tak sme zostali doma ... uz mam normalne nervy na to pocasie 😠 maly bol 2 tyzdne z tychto prazdnin v tabore a 3 tyzdne doma chory ... uz mam depku ... za chvilu je po prazdninach ☹
Inak Sami dostal od sesternice z Kanady krasny ruksak do skoly 😀 tak mozeme menit, kedze ma teraz dva 😀 a dohodli sme sa, ze buduci rok pojdeme na 3-4tyzdne k nim 😀 tak asi hned kupim letenky, nech nam do toho nic nepride 😝

renca3
14. aug 2010

@kasami - ved moze nieco prist, aj ked budu letenky kupene. 😉 inak to bude pekna dovolenka. vraj je tam nadherna priroda. 😵

michaela2410
14. aug 2010

@kasami Sara sa mi paci, aj spoluziacka zo strednej ma Saru 😉

kasami
autor
14. aug 2010

@renca3 ty vies ale potesit, povzbudit 😀 ano a tie parky su tam uzastne 🙂 no ved uvidime ...
@michaela2410 aj Samko mal byt Sara alebo Sopfie 🙂

kurci
16. aug 2010

ahojky, mamičky a ich deťúrence, už to máme len za 16 a pool dna, tešíte sa 😀 ? Ja už som trošku z toho deprimovaná, všetci sa ma pýtajú, čo som už kúpila a tak. Tašku som kúpila za 71 eur. od hamy step by step také oranžové autíčko, veľa toje, za koľko ste kupovali vy? ževraj teraz budú lacnejšie, tak som zvedavá.
a ináč stále prší, prší aj u vás, je to strašné. my máme v záhrade plnú vody, asi sme už prišli aj o tú poslednú úrodu 😀 , no čo už budeme nakupovať , len nech sa nestane niečo ešte horšie.
majte sa krásne a popíšte

renca3
16. aug 2010

ahojte,
moji "čundraci" sa stastne vratili v sobotu domov (bez urazov). uz je aj poprane, ozehlene a mozem balit na dovolenku.
kupene mame vsetko do skoly. dnes sme absolvovali aj nakup oblecenia (nohavice, teplaky, kosela, mikina).
ked sa vratime, Leo ma este 4 dni na spamatanie sa z dovolenky a mozme ist. najvacsi problem bude asi ranne vstavanie. 😝
chcem sa spytat na tu kyticku ucitelke. to kedy kupite? rano su este kvetinarstva zatvorene a 1.9. tiez, lebo je sviatok.

michaela2410
16. aug 2010

u nas je jedno kvetinarstvo otvorene aj v nedele, tak asi bude, ale nerada tam kupujem, kytice drahe a hrozné 😠 ale pojdem sa spytat do jedneho kvetinarstva kde najradsej nakupujem, ci kvoli zaciatku skolskeho roka nebudu mat otvorene 😉

renca3
17. aug 2010

a este jedna otazka. 2.9. budeme s detmi v triede a potom si ich zoberieme domov, alebo zostavaju doobeda v skole sami? obed a poobedny klub zrejme nebudu mat, ked nie su nahlaseni. pytam sa kvoli praci.

kurci
17. aug 2010

Dievčatá myslím si, že kvetinárstva budú určite otvorené aj 1. septembra. PRetože biznis je biznis. A budete aké veľké kytičky kupovať? U nás to je tak, a to sme len malé mesto 😀 .
A na 2. septembra máš nárok na volno., pretože deti budú v škole maximálne len do nejakej 10 si myslím. uvidíme ako to bude.
a ešte jedna otázka, v prvý den si musia brať aj tašku do školy, či ako?
Tak sa majte krásne a prajem dnešný slnečný den. papa

renca3
17. aug 2010

no vlastne neviem, ci pojdeme s taskou. ved co by v nej mal? iba len tak pre formu, ze je ziak. 🙂

renca3
17. aug 2010

ja verim, ze ked pridu ucitelia posledny tyzden prazdnin do skoly, poslu nam nejake info na web.

michaela2410
17. aug 2010

@kurci my urcite s taskou, nieco v skole budu dostavat, a myslim ze to vsade, minimalne slabikar, to sme dostavali este aj my...hned prvy den
@renca3 ja si urcite beriem volno, len dufam, ze mi ho riaditelka da, este som hned v prvy den skoly nikdy dovolenku nebrala, muza som tiez hned upozornila, ze dufam, ze potom zostane s nami doma a nebude sa trepat do roboty, nech si spravime taky rodinny den, asi aj lukasa nechame doma zo skolky, uvidim 😉

ani3012
17. aug 2010

ja som tašku nechcela najskôr brať,ale ako vas tak čítam,tak asi ju tiež vezmeme. A nebudeme kupovať nejakú veľkú kvetinku,chcem nejakú malú guľatú do ručičky (aj tak si nebude pamätať od koho akú dostala),tak okolo 6-7 eur.
MM ešte nevie,že bude doma 😀 ale veď to som mu vravela už dávno pradávno,že keď pôjde prvý krát do školy,tak aby bol doma.

@michaela2410 to máš zlé ,byť učiteľkou a žiadať prvý deň školy voľno.Držím päste aby to voľno dala a užite si príjemný deň 😉

@kurci ja som sa pre istotu informovala,že či majú a odkedy dokedy otvorené,takže s kvietkom by problém nemal byť.

@renca3 to je zlé,že rodičom nedajú nejaké inf. čo sa týka prvého školského dňa.My sme už inak skoro všetko pokúpili (dúfam,lebo som nakupovala bez zoznamu),len vodové farby tuším chýbajú,ale to je maličkosť.A takú istú tašku máme aj my ,len motív Tiger 😵

@kasami
V sobotu sme boli v BA a bola som rada,že im nevyšla predpoveď,lebo hlásili dážď. Boli sme tiež na lodi,na tom Bratislavskom okruhu- na budúce radšej Devín-Bratislava,lebo plavba nič moc.(bolo to krátke,iba čo sme sa pri mostoch pootáčali,ale inak sa dalo

michaela2410
17. aug 2010

@ani3012 dost zle sme sa s riaditelkou rozisli, velmi ma nasr...ala, ale hadam to uz zabudla a volno da, ona co sa tyka takychto veci okolo rodiny a tak...to berie

ja tiez kyticku len nejaku malu, tomas vzdy v kvetinarstve pyta, len gerberu spravenu, ozdobenu do kruhu a oni ho tam uz poznaju... 😀 tak vedia, co sa mu bude pacit...a musi byt oranzova alebo zlta 😀 😀 😀

mateson
17. aug 2010

holky mám predškoláka, mužu se pridat 😕 😕 😕

renca3
18. aug 2010

@mateson - vitaj 🙂

dnes som bola s Teom na ihrisku. kupovala som mu nejake pitie. hovorim si, kavu si dam doma, ved usetrim pred dovolenkou. no a ked sme isli domov, nezastavila som autom na STOP-ke a policajti hned za nami. stalo ma to tolko, ze som mohla pozvat na kavu aj celu krcmu. 😠 😒 🙂

renca3
18. aug 2010

mm hovorieva Leovi, ze ved si to uzije ak aj on bude mat take neposlusne deti ako je on sam. lebo ked neposlucha on, budu aj jeho jeho deticky take. a vcera mu povedal: " A po kom som ja, ked vy s mamou hovorite, vy ste posluchali svojich rodicov?" 😉

michaela2410
18. aug 2010

@mateson ahoj a vitaj medzi nami 😉
@renca3 😀 prepac za toho smajlika, ale pripomenulo mi to, ako som v trencine raz vosla do zakazu vjazdu a samozrejme prava blondinka som si to nevsimla, lebo tam mohli len autobusy a o chvilu policajti za mnou a ako vyblikovali, tak vyblikovali, este som im v duhu nadavala, no ale potom mi doslo, ze asi by som mala zastavit, ked zacali blikat aj tym cervenym svetlom....no, stalo ma to tisicku 😎

mateson
18. aug 2010

Nas škola teprve čeká, Matej má za mesíc 6. Takže bude velký predškolák. Mám otázku. Podle čeho ste si vybírali školu ,pokud ste tedy meli na výber.

renca3
18. aug 2010

@michaela2410 - no mňa takto zastavovali za telefonovanie a ja v zapale rozhovoru som ziadne blikanie nevidela, tak pouzili zvukovy signal. isli za mnou na hukacky ako na nejakeho zlocinca. 😝 a som bruneta. 😅

michaela2410
18. aug 2010

@renca3 aj ja som sa potom tomu s celou rodinou smiala, ze ma nahanali cez cele mesto ako zlocinca 😀 😀 😀

kety80
19. aug 2010

ahojte 🙂
tak sa zlasim hosli sme z vychodu bolo velmi dobre pobehali sme celu siravu boli sme aj v tatrach na lanovke tak sa deti tesili 🙂 aj sa kika naucila hutorit vychodnarsky tak ju to snad do zaciatku skoly prejde 😅 nestihla som vas precitat nemala som cas lebo sme dosli vcera v noci tak dufam ze ste vsetci zdravy 😉
kati dufam ze ty si este cela a je vsetko v poriadku a meno uz mate

kasami
autor
20. aug 2010

Ahoj babulky 🙂

@mateson vitaj 🙂

ospravedlnujem sa vam vsetkym, ale nejako nestiham ....
od pondelka do stredy sme boli na Taloch, na Ciernom Balogu na zeleznicke, na hriboch ... vcera sme isli na nakup do Parndorfu a vecer ku kamosom grilovat ... dnes som bola s malym na zeleznej studienke, v kine, v auparku na ihrisku a v tom trampoline ... a som mrtva ... zajtra ideme na cyklopreteky ... maly sa chce zucastnit ... aj ked vbec nevladze, tak dufam, ze nebude sklamany ... minuly rok tam vyhral prve miesto, ale teraz je este dost vysileny ... tak dufam, ze mu to nejako vysvetli, ze to ze sa snazi je najdolezitejsie 🙂
inak sme v pohode 🙂 mala kope za troch, este stale lezi priecne ... a tancuje hned ako pocuje hudbu ...a strasne ma uz teraz tlaci pod pravym rebrom 😝 tak snad este tych cca 10tt nejako vydrzime spolu pokope 😀
inak asi bude Sarka ... teda podla najnovsieho vyberu 😀
jaaaj a zevraj bol nas krpec dnes v tv markiza ... zaznam z minulorocneho cyklopreteku ... ale nevidela som to ☹
tak prajem vam zatial krasny vikend 🙂

michaela2410
21. aug 2010

takze vonku krasne, tak tu sa to zanedbava...ja som dnesny den stravila s handrou v ruke a normalne aspon chvilu je upratany cely byt...len na umyvanie okien mi nevysla energia, tak mozno zajtra, alebo to odlozim na neurcito...

kasami
autor
22. aug 2010

@michaela2410 tak to mas pravdu 🙂
vsetci su asi niekde rozlietany 🙂 ale ty mas aspon upratane 😉
my sme boli vcera cely den na zeleznej na pretekoch a bolo super, slniecko svietilo, pocasie vyslo, deti sa vyblaznili na preliezkach a trampolinach a uzili si aj preteky ... ten nas vyhral druhe miesto vo svojej kategorii tak sme na neho pravom hrdi 🙂 ked stiahnem foto skusim prilepit 🙂
dnes sme boli v Zoo vo Viedni ... bolo pekne, ale straaasne teplo 😝

@mateson skolu som vyberala, ako som si myslela, ze by mohla malemu sadnut ... jednu sme vybrali taku, kde je aj nulty rocnik a rozsirena sportova vychova (kedze maly je dost aktivny sportovec) a druhu zase s rozsirenou matematikou (kedze ho velmi bavia cisla, spocitava, odcitava porovnava, vie nasobilku jednotkou, nulou a desiatkou a cita aj trojciferne cisla) nakoniec rozhodlo to, ze spravil prijmacky na tu "matematicku" tak ideme vyskusat tam 🙂

michaela2410
22. aug 2010

@mateson my sme vyberali tak aby to mal najblizsie domov, ked bude neskor chodit sam a navyse je to najblizsie aj k svokrovcom, aj na stanicu, takze aj moj ocino to nebude mat aspon daleko a aj skolka, kde chodi este mladsi je hned cez cestu 😉
ozaj, ja som dnes zvladla aj tie okna a aj som si pozehlila vsetko, lebo som toho mala dost, prezliekala som navlecky a predstava, ze by ma to cakalo, no brrrr...

@kasami tak gratulujeme, je sikulko, vidis, aj napriek tomu, ze bol dlho chory, to zvladol, no proste parada... 😎

kasami
autor
22. aug 2010

@michaela2410 Miska tak to ti naozaj teraz zavidim .... taky poriadok, ciste okna a aj vsetko vyzehlene 🙂 ja mam pripravene na zajtra dva kose spinaveho pradla ... a este stale som sa nedostala k veciam pre malu ... uz musim zacat 😅 pripravit vecicky, poprat co to aj pre nu 😝
co sa tyka Samiho, naozaj prekvapil ... v piatok na treningu bol najslabsi ... ale aj vyhlasil vcera, ze jeho tie treningy nebavia, ze chce len pretekat 😀 ale aj ked rano vstaval vyhlasil, ze on bude posledny ... ci to nevadi 😀 tak som mu vysvetlovala, ze aj posledne miesto je miesto ... ale hlavne je aby sa snazil a urobil pre to vsetko co moze ... ked bude posledny tak bude ... tak nam spravil mile prekvapko 😉