Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

michaela2410
24. aug 2010

na margo toho bazarika, este som nekukla linky, ale aj ja tu mam inzeraty, a kedysi som posielala na dobierku, ze reku pri prevzati zaplatia a peniaze aj tak dostanem, ale raz sa mi stalo, ze som posielala tricka tusim bolo postovne vyse dvoch euro (lebo na dobierku ako balik je to drahsie) no a po case sa mi balik vratil, ze nevyzdvihnuta zasielka 😒 tak som len prisla o postovne, co som zaplatila a o nervy na nasej poste, lebo to je tu "fenomen", tak sa rozculite vzdy 😠 tak odvtedy, ked ma niekto zaujem, tak len pytam poslat na ucet, aj ked je to len euro, ci dve...

michaela2410
24. aug 2010

no idem si kuknut tie linky...

kasami
autor
24. aug 2010

takto Sami lubi sestricku

zmurkaz
24. aug 2010

@michaela2410 ...veď aj ja som sa dnes naštvala - kočka odo mňa chcela že nech jej pošlem na dobierku - bo ona nikdy ešte takto neobjednávala z netu - tak som jej napísala, že to bude drahšie - ona že to chce aj tak na dobierku - a potom že waw - to toľkooo - tak som zvedavko - či si ten balík prevezme 😠

@kasami - vy máte také krásne fotos 😵 😵 😵 ..a kto vás fotil?

kasami
autor
24. aug 2010

@michaela2410 no my tak kupujeme uz roky ... tak vieme co nas kazdeho pol roka caka 😝
@zmurkaz a preco jej chce vobec niekto tak povedat ? ved to je uplne neprirodzene takemu malemu dievcatku takej princezne tak povedat ... ani 30 rocnej by som tak nepovedala, ked je moja kamoska 🙂 tak preco dietatku 😠 to ani nemusis taktne ... ale rovno na nich vyblafni ked to sami nevedia 😠

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz no radsej treba aj tri krat tu sumu asi odsuhlasit ... co uz ...
a fotila nas kamoska 🙂 chces kontakt 🙂 je super 🙂

kety80
24. aug 2010

ahojte ste sa rozpisali ze porodne miery kika mala 51 cm a 2830g a kubko 52 cm 3800g a na porody radsej ani nespominat pri kristinke sme mali zaplateneho mojho doktora ku ktoremu som chodila dost dlho a tak to domrvil ze nam kristinku skoro zabil rodili sme vyse 18 hodin plodovu vodu ked mi pustil rano som mala hnedu a to uz sestricky hovorili ze to nebude v poriadku volala som mu aj v noci povedal ze ked to nebude pravidelne nemam sa stresovat a tak sme uz rano o 7 museli vyrazit lebo som nemohla vydrzat on prisiel ze na 2 cm a nechal ma tak poobede ma prisiel skontrolovat a ze nic uz som mlela z posledneho zakazali mi pit a jest tak som uz nevladala o o 23,00 sa spametal ked som uz odpadavala a kristinka mala zly pulz srdca po porode zistili ze ju srtila pupocnikova snura no otras este ma zle zasil takze pol roka som musela pehat po lekaroch vyrezavanie vypalonie ale to je nic mala musela na druhy den do inkubatora lebo nevedeli z coho ma zapal a kde je vrazil tak sme sa modlili aby nie do mozgu lebo by bola postihnuta nastastie to bol len silny zapal pluc a tak sme stravili po porode v nemocnici dva mesiace toho dr.by som najradsej zaskrtila aj som si od neho zobrala kartu teraz som zatial spokojńa 🙂 a kristinka bola tiez zaseknuta nevedela ist dole a potom sa rozhodol ze cisarsky mu uz robit nebude vsak som sa dost trapila chuj tak rodil normalne a skakali mi na brucho 😔
a pri kubkovi to trvalo 4 hodiny ale velike bolesti ale dalo sa to zvladnut az na to nechcel ist von ale pekne som sa otvarala aspon to a pri kubkovi som nemala ziadneho lekara vybaveneho nechala som to na nahodu asi som to tak mala spravit aj pri kike nie vsetko zaplatene je dobre 😠
@kasami dufam ze som ta nenaplasila ale asi sme to mali podobne 😔

kasami
autor
24. aug 2010
michaela2410
24. aug 2010

@kasami fakt pekne fotky 😉
inak, sranda 😀 , dnes som sa dozvedela, ze ta ucitelka co bude mat tomasa, ma syna na gympli a ja ho ucim 😀 😀 😀 takze ona bude ucit mojho syna a ja jej syna 😀 😀 😀 aj som sa s nou dnes stretla, tak sme sa na tom celkom zabavili (samozrejme, ze som hned kukala do mojho zapisnika, ci som mu nedala nejaku zlu znamku 😀 ) inak, je celkom mila a pamatam si ju aj zo zapisu

kety80
24. aug 2010

@kasami - krasna fotka tesim sa s tebou ze sa tak na sestricku tesi dufam ze mu to ostane aj ked sa narodi 😵

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ..no to máme takého jedného kamoša a jeho deti ... volajú sa Hana a Ondrej (mu hovoria Onro) - 6 a 2 r ... ale mne sa nepáči ani keď oni (a hlavne ich babka ) im hovorí že Hana 😕 .... mi to príde tvrdé ... a som na nich vybafla - že ak jej nemienia hovoriť Zuzana (minimálne!!!) tak nech ju radšej neoslovujú! Kamošovi bolo divné - že veď čo má v rodnom liste .... že tak jej bude hovoriť .... som mu mala 100 chutí povedať že Zuzanôčka 😀 😀 😀

kasami
autor
24. aug 2010

@kety80 Kati ... co ti napisat ... nejako to mimi musi ist zo mna von ... z toho sa uz nevyvleciem 😝

ale co povedat, na tych nasich dr a cele zdravonictvo 😅

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ..napíš IP... uvidíme ... 😉 ...teda na kamošku

michaela2410
24. aug 2010

@kasami tak na margo toho, co som si precitala len ten nadpis a kusok...ja som tam rodila obidvoch, ano maju tam nakupne voziky, ale na nakupy ich nepouzivaju, maju ich len pre babatka a mne sa to zda vzdy lepsie, ako tie dlhe postele, kde bolo zo desat babatiek naukladanych a mala som pocit, ze ani okraje vyvysene to nemalo 😒 ...ja na trencianske novorodenecke oddelenie nedam dopustit!!! a ich primarka je straaaaasne zlata osobka, mala na starosti tomaska, ked sa narodil (este nebola primarka) a to on mal teda naozaj nejake problemy a bola fakt super!!!

kasami
autor
24. aug 2010

@michaela2410 dakujem 😉
super nahoda 🙂
@kety80 😉 dakujem, dufam a verim aj ja 😀
@zmurkaz 😅 divne ... ved je to take prirodzene hovorit detom zdrobnene ... a nielen detom ... fakt nechapem 😅

zmurkaz
24. aug 2010

@kety80 ...waw - to ja som si zaplatila - a vidíš - ide asi o daného človeka - nakoľko chce zostať človekom - lekárom ...Ale je to smutné aj tak 😒
@michaela2410 😀 😀 😀 😀 ...a čo to učíš?

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ...aj ja si to myslím ... ale hold - ja som sa ozvala a budem si za tým stáť ... 😉

kasami
autor
24. aug 2010

@michaela2410 keby som to citala skor ... mohla som usetrit na kocari 😀 z baumaxu to sem mam kusok 😀 a stalo by ma to 1euras, alebo staru 5tku 😀 a taky bezdo tu chodi pravidelne s takym kosom cez ulicu ... no skoda ... ze nemam taku vycibrenu predstavivost ... lebo toto by ma v zivote nenapadlo ... a urcite je to lahsie na tlacenie ako vanicky na antolskej ... skoro som dusu vypustila ... este ze to stychy vydrzali 😀

michaela2410
24. aug 2010

aj ja som mala tazky porod s tomasom, hoci nie az tak, ako tu niektore opisujete (aspon teraz sa mi to zda), nechali ma rodit prirodzene nejakych 12 hodin, hoci bol koncom panvovym a ja som aj psychycky z toho, ze je zle otoceny bola zle na tom a nejako podvedome som mala zafixovane, ze chcem sekciu a nakoniec mi ju aj robili v plnej narkoze, takze vzdy hovorim, ze som mala dva porody naraz 😎
a inak po porode mal tomas zle krvne vysledky a chudatko hned atb a este neviem ake vselijake vysetrenia (radsej si ani nepamatam) a dr tvrdili, ze to nebolo kvoli porodu, ale mna nikto nepresvedci, ze keby hned spravili sekciu, tak to nemuselo byt ☹

michaela2410
24. aug 2010

@kasami 😀

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz ma tu aj reklamu na stranke a nejaku akciu ak sa odvolas na modry konik ... alebo mozno potom na mna 🙂 www.fotografky.sk a vola sa Dasa Simekova 🙂 a ma aj svoju vlastnu stranku
http://www.wix.com/Dasaphotography/Dasaphotography
tak ak by si sa rozhodla kludne daj vediet 🙂

michaela2410
24. aug 2010

@zmurkaz ucim chemiu a tu triedu, co tam je ten jej syn som prebrala po inej ucitelke a vo vseobecnosti u mna mali aj v inych triedach, co som po materskej prebrala horsie znamky 😀 😀 😀

kasami
autor
24. aug 2010

@michaela2410 no koncom panvovym ... to tiez muselo byt zaujimave ... nasa princez zatial lezi priecne (celkom stranda ked sa natahuje .. mam pocit, ze prasknem po bokoch 😀 )... neviem, kedy sa mieni otocit ... Sami bol pripraveny stale dole hlavou ... len ja na ten jeden prst ani za svet ho pustit 😀

kasami
autor
24. aug 2010

Babulky musim uz koncit ... krizi sa mi zrak a mm ma caka 😀
tak vam prajem dobru noc, pa

michaela2410
24. aug 2010

@kasami naststie lukas sa otocil dole hlavou, takze normal porod, hoci som sa obavala tiez a dozadovala som sa sekcie, kvoli jazve co som mala a rodila som len dva roky po tomasovi...ale bolo to celkom ok, hoci mi brali aj krv na predoperacne, preistotu ... a jedna sikovna sestricka mi isla pomahat, ze bude tlacit na brucho, ale naststie tam bola druha, co ju hned upozornila, ze som po sekcii, takze rizikova 😎 ale to dopadlo uplne super a po par dnoch sme isli domov, kdezto pri tomasovi som tam bola dva tyzdne 😠

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami 🙂 ...a ďakujem ... dám vedieť ... moooožno koncom septembra 😉

zmurkaz
24. aug 2010

Babulečky - idem of - pôvodne som chcela ešte prevliekať periny - ale asi sa prehovorím a spácham to zajtra 😅
Tak pa a dobrú noc 😉

kasami
autor
24. aug 2010

@michaela2410 sila ten zdravotnicky personal
@zmurkaz kludne 😉

pa teda zatial 🙂

michaela2410
24. aug 2010

@zmurkaz takto v noci prezliekat periny? tak to by som nerobila ani za peniaze... 😵

michaela2410
24. aug 2010

tak aj ja idem do postele, lebo zajtra o siestej nevstanem ani so zeriavom 😔
tak bru noc...