Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

michaela2410
1. sep 2010

@kasami vidis, dobry napad

kasami
autor
1. sep 2010

@michaela2410 nooo, my tak frcime uz roky ... aj v skolke sme tak namiesto teplackov ... vyzliekli gate a bol v rytierkach ... ved teraz robia take pekne farebne ... aj CA, HM, alebo aj Tchibo mava pekne a dobre 😉

michaela2410
1. sep 2010

@kasami diky za napad, ked dnes budem v CA, hned ich mrknem...

janna24
1. sep 2010

@kasami uz mame asi vsetko...aj fixkuuz mame 😀 mali v tescu aj s menovkami co sa prizehlia na oblecenie.a Adamko?ten to nieako neriesi.flegmoš. 😀 to skor ja nervozita riadna 😅

renca3
1. sep 2010

zdravim
Leo mi dnes povedal, ze nechce ist do skoly. lebo mensiemu zacina skolka az v pondelok. no uvidime, ake bude rano.
kyticku uz mam doma.

@kasami - my ideme na 1. poschodie do miestnosti 108, tak ak ta uvidim na chodbe, urcite sa oslovim. 🙂

kurci
1. sep 2010

ahojky aj ja som dnes kúpila 2 kvietky gerbery, celkom pekné. matúš sa veľmi neteší, dneska mužovi sa rozplakal, že on ešte nič nevie a má ísť do školy 😀 a , že ešte sme nepozbierali všetky krumple a nepopadalo lístie.
čo sú to rytierky? my zatial frčíme na pančuškách, ale už ich nechce ani on veľmi nosiť. Tak si držme palce a zajtra popíšeme ako sme dopadli.
majte sa krásne

renca3
1. sep 2010

@kurci - rytierky su take spodky ake nosia aj velki chlapi v zime. my ich nosime tiez, lebo zo syntetickych pancuch maju chalani problemy s kozou.
tie krumple... to je dobre. 😅 podareny. 🙂

renab
1. sep 2010

Aj my frčíme na "spoďároch", lebo zas malý neznáša na tele nič obtiahnuté. A do školy sa tiež netešíme. Už týždeň máme z toho hystériu, hlavne večer. (Ale Maťo to robí pravidelne pred každou zmenou, ktorá má nastať)

kasami
autor
1. sep 2010

@michaela2410 aj v HM ich mavaju 😉
@janna24 aj ja som dnes kupila, fialovu a zelenu ... lebo inu farbu nemali 😅 daj vediet ako si dopadla s tymi menovkami ... ja som chcela obednat take z netu, ale kamoska ma odhovorila, ze ona kupila v obchode a hned sa to vypralo 😠
@renca3 😉 tak zajtra 🙂
@kurci su to take bavlnene tenke nie vzdy uplne obtiahnute gaturky, dole je patent a slapu ma dieta volnu ... normalne das ponosticku ... a tie detske nemavaju este ten pansky otvor 😉

kasami
autor
1. sep 2010

@renab ano ... pancusky chlapci aj odmietaju nosit .... ved su dievcenske 😀

joooj ten moj prave vosiel do postele ... som zvedava ako bude rano vstavat 😀

renab
1. sep 2010

@kasami To ste dobrí, že už ste v posteli. Nám sa to do desiatej určite nepodarí. Ak aj, tak len z hurónskym revom.

kasami
autor
1. sep 2010

@renab a ako rano vstanete ?
moj keby isiel spat o desiatej tak pred desiatou ani nevstane ... a to by nas asi uz v skole ani nikto necakal 😀

renab
1. sep 2010

@kasami My máme také nespavé dieťa. Ale teraz už je to pomerne dobré. Chodí spávať dosť neskoro a vstáva najneskôr do pol siedmej. Vraj nie je unavený. Keď ho donútim ísť spať skôr, po veľkom cirkuse zaspí ale v noci je potom veľa krát hore. Ešte pred necelým rôčkom to bolo tak, že neskoro spať, skoro vstať a aj päť krát za noc hore. No katastrofa. Teraz si pustí discovery chanel a bude čumieť. To pozerá namiesto rozprávok. A práve stojí za mnou a číta, čo ti píšem. 😀 😀 😀

kasami
autor
1. sep 2010

@renab tak moj je ako medved v zime 😀 ten spi ako drevo 😀
a takto ti cita cez plece 😀 normalne si pod dohladom, aby si nerobila nieco zle 😀

renab
1. sep 2010

@kasami No kontrolu som vyhodila do vane, tak sa teraz topí. 😀 Máš to dobre zariadené s tým tvojim medveďom. Ja som už však zvyknutá, lebo so starším to bolo podobne a doteraz je hore do jednej v noci a ráno kluše do školy na nultú hodinu (hoci žiadnu nemajú) len tak pokecať s profesorkou alebo spolužiakom.

kasami
autor
1. sep 2010

@renab nech mu ziabre nenarastu 🙂 ja sa bojim toho, ze mala bude pravy opak a nevyspime sa nikto 😅
teda ja by som zbytocne do skoly o hodinu skor nesla ani za svet ... a ked sme mali nultu ... niekedy som radsej spala 😝

renab
1. sep 2010

@kasami No vo vani dlho nevydržal, na discovery nič zaujímavé, tak ideme čítať nejaké knihy. Samkovi želáme veľa úspechov v škole. 😀

michaela2410
1. sep 2010

tak my sme prisli o pol osmej z trencina, kupila som jedny tenisky tomasovi...aspon nieco...a este mi tu keca...uz sme si nachystali aj tasku, hoci svokra tvrdila, ze ved naco by isiel s taskou, aj tak ju bude mat prazdnu, ja si myslim, ze dostanu minimalne slabikar a aj keby isiel s prazdnou, ved on sa tesi, tak nech je vidno, ze je skolak... 😎

kasami
autor
1. sep 2010

@renab aj my Matekovi 🙂 nech vykroci spravnou nohou a uzije si svoj den "D"

kasami
autor
1. sep 2010

@michaela2410 Miska aj my pojdeme s taskou a asi zoberieme aj prezuvky ... ci tie netreba ?
ale taku na 100 % ved dostanu knihy aj zosity tak ich snad neponeseme zviazane so spagatikom domov 😀
ved idu prvy krat oficialne do skoly .... aky by to boli prvaci, keby nemali aktovku 😝

renab
1. sep 2010

@kasami Radšej nad tým ani nerozmýšľaj, že bude taká. Nie je to nič moc, keď ti bábätko spí 20 minút denne, aj to len vtedy, keď ho hondŕľaš na rukách. A celý čas len vrieska. V noci spal, ale každé 2,5 hodiny pýtal jesť. Niekedy som si pripadala ako indiánska babička. Dcéra, ktorá mala vtedy 13 rokov zahlásila, že deti mať nikdy nebude. 😀 😀 😀

kasami
autor
1. sep 2010

@renab tak aj Sami papal poctivo kazde 2,5hodky, ale spal vzdy dobre 😀 neol take placlive miminko ... aj v kociku som ho vzdy udrlinkala ... niekedy ma to sece stalo par kilometrov ale ja som neustupila 😀

renab
1. sep 2010

@kasami Ale, nech to bude akokoľvek, hlavne, že bude zdravá. Všetko ostatné sa dá prežiť. Som toho príkladom. 😝
No, knihy sú nachystané, tak už budem musieť ísť. Lebo náš synáčik, čo si vezme do hlavy, to mu z nej tak ľahko nevytlčieš. Už má volá 10 krát. Tak šťastný zajtrajší dník. 🙂 🙂 🙂

kasami
autor
1. sep 2010

@renab mas uplnu pravdu 🙂
tak vsetko dobre a este krasny rozpravkovy vecer 🙂

michaela2410
1. sep 2010

@renab my sme dnes citali znova o dinosauroch...si vybral...ale tusim este stale nespi 😉

zmurkaz
1. sep 2010

ahojteee - my už spííííme 😵 😵 😵 - sa vytešujem - bo dostať ho do poslete bol výkon v predchádzajúce dni - sa tam mrvil 😠 ...a už hajá 😵 😵

zmurkaz
1. sep 2010

K oblečku - my sme kúpili ešte vo februári namiesto pančušiek že "spodky" v obchode MANA... ale sú to v podstate pančušky bez spodného ukončenia- len po členok - tam je super patent - tak si pochvaľujem - a malý to rád nosí - tak pôjdeme kúpiť znova - dúfam, že budú mať 😅

kasami
autor
1. sep 2010

@zmurkaz tak uz volny vecer 😉

kety80
1. sep 2010

ahojte 🙂
kristinka uz spala pre 20.00 my kedze cestujeme tak stavame skor ale zaspala hned dufam ze rano nebude skoro buntosit a do skoly sa tesi strasne a aktovku aj my berieme na to sa uz kristinka velmi tesi 🙂 prezuvky na zaciatok este netreba vsak vsetko nam povedie tam a co sa tyka knih to si myslim ze nedastanu hned zajtra
@kasami - kati super rada s tymi rytierkami kubko asi tiez nebude chciet nosit pancusky tak aspon to dik za radu 🙂
no v noci sa nebudem spat som viac nervozna ako kristinka a nastastie z oblecenia sme moc nevyrastli tak zatial mame co nosit 😉 oni nam vyrastu pred vianocami aby mal co jezisko kupit 😀

kasami
autor
1. sep 2010

@kety80 Kati dobre to mas naplanovane s tym rastom 😀 aj ti to vychadza 😀 mas aj nejaku patrocnicu 😀
a v noci spi, alebo sa venuj manzelovi .... ale urcite nepozeraj nervozna do plafona 🙂 zajtra vsetko dobre dopadne 🙂
dievcatka su sikovne a zodpovednejsie 🙂 tak sa neplas 🙂 Kika je sikulka 🙂