Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

zmurkaz
2. sep 2010

@ani3012 ..u nás tieť 45 min ....si dosť reálne neviem predstaviť tých 5 hodín 😅 😨 😕 😖

kurci
2. sep 2010

ahojte, vidím, že sme už všetci doma.
Ráno bolo také v pohode, vstal ráno o pol 7 a že ideme do školy, naranajkoval sa a obliekol ale museli sme zobrať aj malú Tamarku 🙂 . tá sa hádam tešila viac do školy ako matúš. školu majú peknučkú, len bude tam hluk, lebo menia okná 😀 .
Aj my sa chystáme aj do družiny a aj na obedy. Už zajtra ostávajú v škole do 11. 30. rozvrh ešte nemajú, ale musíme všetko pobaliť do vrecúšok a popísať mená, aby sa im to neplietlo. ja som kúpila všetky vrecúška rovnaké, nech si to pozná. a už aj my budeme mať 1 hod. Aj. matúš sa usadil do prvej lavice, aby všetko počul a videl. tak som zvedavá ako to dopadne zajtra. už máme dať aj desiatu a tak.
ozaj chcem sa opýtať, čo budete dávať na pitie do školy, a jedenie budete dávať do desiatových boxov, ja som dneska rozmyšlala, že ako mu zabalím desiatu 🙂 . tak prvý den celkom fajn, uvidíme čo bude dalej. papa

zmurkaz
2. sep 2010

@kurci 😵 ...aj nám nakázala učiteľka, aby sme dali na zajtra desiatu - že aj keď tam budú len prvé 3 hodky - že to bude pre nich to najdôležitejšie 😀 😀 😀 ...a áno - dám mu to boxu - nebude mať z toho neporiadok v celej kabele ... a na pitie asi malinovku alebo čaj ... ale nie do celej fľašky 😉

AAA som zabudla - našim majú prísť nové lavice - celú triedu majú ladenú do žlta - tak že aj lavice im dá žlté 😵

michaela2410
2. sep 2010

takze my mame skolaka v 1.B, maju celu triedu novu, vymalovanu, nove lavice...hned si nasiel kamosa zo skolky a sadli si spolu...inak, zo skolky tam ma dalsich sest kamaratov a kamaratiek 😎 pacilo sa mu tam, tak hadam mu to vydrzi...vecer, ak sa mi podari sem prist, tak hodim fotecky

michaela2410
2. sep 2010

@ani3012 mrkla som fotky na facebooku, super su...len som ich nemohla okomentovat, kedze ta nemam ako priatela...tak som ti tam hodila ziadost, ak ti to nevadi 🙂

michaela2410
2. sep 2010

no som si vas precitala, kukla som aj zuzka tvoje fotecky, no parada...nasi budu v skole zajtra len dve hodiny, takze svokra si ho este zajtra zoberie, a potom do stredy budu po tri hodiny, ale to ho dame uz do druziny a na obed...inak, co sa penazi tyka, dnes to uz nasa na nas vybalila a zahlasila 35euro 😒 😒 😒 ale je v tom malovanie triedy, nieco do triedneho fondu, aby z toho mohla nakupit este nejake pomocky...podla rozvhu pojdu asi az od stredy, tak ani neviem, ako to maju...no, ved uvidime...este pojdeme poobede zistit ako bude mat hudobnu

renab
2. sep 2010

Aj my sme to zvládli OK. Boli sme v škole od 9,00 do 11,30. Bolo to dlho, čakalo sa na primátora, ktorý skôr otváral školu v inej mestskej časti. (čo by sme chceli, idú voľby). Učiteľka sa mi na môj vkus zdá veľmi prísna. Tak uvidíme.
Na nič sa neskladáme, všetko si musíme zabezpečiť sami. Zoznam sme stále nedostali, ale bolo nám povedané, že si máme zatiaľ kúpiť len kvalitné pastelky, 2 čisté zošity, sadu zošitov pre prvý ročník. A ešte, čo ma dosť šokovalo, stojan na perá. Učiteľka vraj nemá rada, keď sa deti hrabú v peračníkoch, tak si pred vyučovaním všetko z peračníkov vyberú do stojanov. Som zvedavá, koľkým deťom a koľkokrát to počas hodiny spadne z lavice a budú hľadať ceruzky a perá po triede.

renca3
2. sep 2010

tak aj my mame 1. den uspesne za sebou. stretla som aj Kasami s rodinkou. ani by som si spredu nevsimla, ze je tehotna. taka je chuda.

v triede sa len speakovalo. dalo sa, vsetko som rozumela. 🙂 boli sme tam hodinu. zajtra maju deti druzinu do 16:00 a od pondelka do 17:00. ale zajtra bude Leo len do 14:30, lebo ideme na jednu oslavu.
obedy som uz vyplatila na september. zatial si maju priniest len pastelky a veci na telesnu. knihy sme nedostali.
maju 2 ucitelky. hlavna je Slovenka a na AJ Americanka. predstavila sa nam aj druzinarka.
v pondelok mame rodicko, tak sa dozvieme viac. rozvrh este nemame.
neskor prihodim fotky.

michaela2410
2. sep 2010

@renab tak to som prekvapena, ze stojan na pera??? 🙂

zmurkaz
2. sep 2010

@renca3 waw - ja vás taaaaak obdivujem 😵 😵 😵 s tou anglinou 😉

zmurkaz
2. sep 2010

@renab 😕 😕 😕 🙄 ...no veľa lásky z toho nekuká 😖 ...ale snáď bude dobre 🙂

renab
2. sep 2010

@michaela2410 Ja som z toho tiež ostala mierne v šoku. Už sme boli aj kúpiť. A pastelky, nech asi kúpim akékoľvek kvalitné, tak tie pády spolu so stojanom neprežijú. Neviem, čo je lepšie, keď sa dieťa hrabe v peračníku, alebo keď zbiera pastelky a perá popod lavice a potom ich strúha. Asi som už stará.Okrem toho, v škole deti nebudú môcť nechávať ani výtvarnú, ani telesnú, ani prezúvky, proste nič. Dokonca nezbiera ani zošity, výkresy a aj toaletný papier si má každé dieťa nosiť samo pre seba v taške. Tak neviem, ako to bude, lebo v deň, keď majú výtvarnú majú aj plávanie.

michaela2410
2. sep 2010

@renab prosim ta kde su taketo ucitelky? tusim ti nezostane nic ine, len mu dat na chrbat aktovku a do ruky kufor, aby to mohol nosit vsetko kazdy den... 😒 ako zuzka napisala, velmi laskava asi nieje...a to ucila uz nejakych prvacikov? drzim vam palce, ved to zvladnete, uvidis 😉

renab
2. sep 2010

@michaela2410 Tá učiteľka má už niekoľko rokov v školstve za sebou. Ale v škôlke nám povedali, že síce dupe na deti a je náročná, ale zas má najlepšie výsledky. Len za akú cenu? Povedala, že najlepšie bude, keď sa od začiatku naučia samostatnosti. Deťom povedala, že im nesmie nik chodiť do tašky, ani rodičia. 😒 😒 Veci si musia chystať sami. Čo ti ja viem, možno sa jej za pol roka poďakujem.

zmurkaz
2. sep 2010

@renab 😕 😕 🙄 ...no neviem neviem ... ja som skôr za postupné osamostatňovanie ako za hrrr - ale 100 ľudí - 100 chutí 😉

A som dnes jak vypľutá - muž má poobednú tak som absolvovala rodinnú oslavu prváčikovskú sama s unavko malou čo jej ide zúbok sama... ☹ ...ale ešte nás čaká cukráreň spoločná 🙂

zmurkaz
2. sep 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/zmurkaz/albu... ...som tam hodila aj z domácej slávnostnej večere ... a jednu s pani učiteľkou 😉

kasami
autor
2. sep 2010

Ahoj 🙂
tak pozerala som si vsetky vase fotecky a decka su uplne uzastne a zlatucke 🙂

@zmurkaz Zuzka Jurko je velmi pekny chlapcek, vyzera ze sa mu v skole pacilo 🙂 a to prekvapko 🙂 uplne perfektne 🙂
ale bolo ich straaasne vela ? kolko prvakov ste tam mali ? a kolko ich je v triede ?

Ani 🙂 krasne 🙂 u nas to je podobne 🙂 10 chlapcov a 12 dievcat 🙂

u nas vsetky deti dostali krtkove medaily lebo patria do krtkovej rodinky a ze ich krtko bude sprevadzat celym rokom 🙂
potom dostali za nejake otazky a ulohy magnetku dinosaura, cukrik, gumu na gumovanie taku klikaciu a zakaznicku karticku do Sevtu
ucitelka aj vychovavatelka vyzerali byt mile .... tak dufam 🙂 zajtra o tretej mame rodicko tak som zvedava ... druzina nas bude stat 6,40 mesacne a obedy cca 17eur (teraz sa september)
zajtra maju detska dve hodiny a potom mozu ist domov, alebo zostat ... maju uz aj obedy a druzinu ... tak drobec pojde domov po obede 🙂, v pondelok budu mat 3hodky a v utorok 4 a uz to zacne ... zajtra mame doniest len peracnik ... a teda desiatu a pitie 🙂
ked isiel spat, tak mi hovoril, ze sa mu v skole velmi pacilo ... tak dufam mu to aj zostane 😀 myslim, ze bol naozaj spokojny ...

Renci si fakt zlatucka 🙂 ja sa citim ako velryba 😅 uz druhu noc som nespala ako ma strasne bolia rebra pod prsiami ... a kostrc ... niekedy neviem ani vykrocit 😝 a ty tak pekne o mne 🙂

jaaaj a tu mame foto ... aspon nieco 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kasami/album...

kasami
autor
2. sep 2010

@renab ako je mozne .... ze deti si maju vsetko nosit ?
ja dokonca viem, ze sa daju aj ucebnice dvojmo vybavit .... aby boli aj v skole aj doma ... a nie este aj vsetko ostatne dennodenne nosit 😠
to sa mi fakt zda byt chore a zbytocne 😠

zmurkaz
2. sep 2010

@kasami ... 😠 ...mi nejdú k tebe dávať komentáre 😠 😠 ...Bože Samy bol perfektný - táááák veľmi záleží na prvom dni 😵 😵 😵
...v škole sa mi páčilo - len sa chcel už učit 😕 😅 ....že nech už je zajtra že sa niečo naučí - ja nevím po kom to díte je 😅 😀 😀 😀 - šak ho to prejde 😝 😝 ..a oni boli v tej aule celáááá škola - prvácke majú 4 triedy cca po 24 žiakov 😉
A s tou kostrčou - ja som to mala skoro od úúúúúplnééého začiatku 😖 - som si nevedela ani pôrod predstaviť - že akosi tam ľahnem - bo sa mi na chrbte nedalo - ma tá kostrč stráááášne bolela - aj pri sedení - no otras 😖 - ale časom sa to upravilo 😉

zmurkaz
2. sep 2010

Babulečky . idem ja tatam - spinkať ... som K.O. tak aby som to zajtra zvládla 😀 😀 😀 ..dobrú nocku ... prvácke maminky 😉

kasami
autor
2. sep 2010

@zmurkaz Dakujem 🙂
Aj Sami nam uz oznamoval, ze zajtra by uz chcel doniest zo skoly jednotku 😀 😀 😀 tiez netusim po kom to ma 😀 😀

a stou kostrcou si ma fakt potesila .... ja to mam uz od piateho mesiaca ... len stale castejsie a castejsie a horsie ... niekedy sa neviem ani v posteli otocit ... ako mi nejde nhu zdvihnut 😠

kasami
autor
2. sep 2010

@zmurkaz dobru nocku 🙂

kety80
2. sep 2010

ahojte mamule 🙂
tak dnesny den uplne super kristinka ho zvladla skvele ja som aj slzicku pustila ani muzovi nebolo vsetko jedno ale zvladli sme to ucitelka super aj druzinarka treda perfektna kazdy ma sam lavicu tak sa nebudu vyrusovat boli sme tam dne asi hodinu zajtra ma 2 hod. a od pondelka uz asi dostaneme rozvrh a v pondelok mame aj rodicko 😅 nosime teraz vsade zltu maslicku aby sa poznali no zlatucky su
aj vy ste vsetci zvladli super ako ste popisali takze to vsetko dopadlo super a fotky krasne skusim aj ja pridat dam ich hned z fotaka tak nebudu otocene prepacte 😉

kasami
autor
3. sep 2010

@kety80 Kati Kika je zlatucka 🙂

silvia07
3. sep 2010

@kety80 mate dobre lavice..kazdy sam pre seba...u nas este stara klasika - ako za mojich cias

kasami
autor
3. sep 2010

aj nasi maju take normalne dvojlavice ... aj ked nove .... ale velmi sa mi pacia tie jednolavicovky 🙂 mozno to tu zacne niekedy frcat nie len na sukromnych skolach
@silvia07 Silvi a vy ako ?

silvia07
3. sep 2010

@kasami nasi maju taku starsiu ucitelku, ale zda sa byt velmi mila...sedi s kamaratkou zo skolky, tak je spokojna...dnes maju iba tri hodiny - idu si robit exkurziu po skole, budu dostavat asi zosity...ninka je uz od dnes v druzine, tak som zvedava....inac, ked som jej vravela, ze nech sa potom s kamaratkou nerozprava, aby ju nepresadili, tak povedala, ze si da radsej zapisat poznamku do ziackej( to jej brat take dostava) a bude s nou sediet dalej 🙂
inac mame v skole cipove karty na obedy, ktore musia mat deti pri sebe, tak som zvedava ako dlho nam vydrzi, kym ju strati 😉

kasami
autor
3. sep 2010

@silvia07 Zlata je 🙂
uz chce zbierat poznamky 😀 to ma fakt pobavilo 🙂
aj nasi maju len dve hodiny ... ale pidem po neho az na obed ... potom pojde s tatinkom na trening ja na rodicko 🙂
nasi nemaju cipove karty, ale taky cip ... tiez som zvedava na ako dloho ... prvy sme dostali zadarmo a dalsie uz bude treba platit 😝

ivamera
3. sep 2010

@kety80
no tak my dve sme v tom slzení asi rovnaké. 😉 Aj mne sa včera oči zarosili. 😅
Ninke sa však páčilo, i ked tak naostro začíname až od pondelka.
Dnes majú riaditeľské voľno, škola je po rekonštrukcii a podľa mňa majú čo robiť,aby sa to stihlo ako tak poupratovať do pondelka. Niektoré práce však budú pokračovať aj v septmebri, tak nám riaditeľ avizoval aj možné skrátenie vyučovacích hodín na 35 min. (dočasne)
Ale zase na druhej strane- škola získala novú parádnu fasádu, väčšina okien bola vymenená, a mnohé veci sú ešte na pláne.
Pani učiteľka je veľmi milá, na každého prváčika mala ozaj trpezlivosť, pohladila, privítala. 😵
inak my sme 1.A a v triede je nás 26, väčšinou babenky a hádam polovica z bývalej škôlky. stará dobrá partia. takže pohodaaa