Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
3. sep 2010

@renab no nam pani ucitelka povedala, ze ak deti nieco nebudu mat a ona napise poznamu ... je to vlastne pre nas poznamka a my sme ako rodicia vinny 😀 tak sa mame snazit aj my 😀

renab
3. sep 2010

@kasami Učili sa nejakú o ceruzke, pretože pani učiteľka je posadnutá správnym držaním ceruzky. Vraj ju bude v pondelok skúšať. Maťo z nej nevie ani slovo. A dala im aj úlohu vyfarbovať podľa predlohy. Som sa zabavila, náš Maťo je farboslepý. Ten obrázok nemá chybu. Som zvedavá, ako to ohodnotí.

kasami
autor
3. sep 2010

@zmurkaz pa zuzi 🙂

kety80
3. sep 2010

@michaela2410 - krasny prvacik super fotky 🙂
no pekne sa to zacina s tymi peniazmi ale s tym sme museli ratat 😝 😉 dnes som sa aj nasmiala ze boli pozriet riaditela kde sedi a kde ma kancelariu muz hodil hned poznamku ze aby vedeli kam pojdu ked nieco vyvedu 😀 a este ze pekne sa musia hlasit ked nieco chcu no zlata bola a este mi ukazala dnes ze mami tu mame toaletu no zlata bola 😵 nasa kristinka je tiez samostatna aj si vie vsetko ulozit len ona ma na vsetko cas takze dufam ze v skole bude stihat hlavne to obliekanie na telesnej 😕

renab
3. sep 2010

@kasami Ako mám byť vinná za niečo, o čom nemám ani páru. My im nesmieme vliezť ani do tašky. Ona sa ich každé ráno spýta, či sa balili sami. Hoci poznáme rozvrh, nemáme zoznam pomôcok. Ona im ich povie deň vopred. Systém hurá.

michaela2410
3. sep 2010

@kasami hej, to su vzdelavacie poukazy a ked ich das na tu skolu, tak skola dostava na ziaka nejaky prispevok...u nas na strednej je to tusim okolo 700-800starych korun...hm, len skoda, ze ich nedostanem za vedenie kruzku aspon trocha aj ja ☹ no ale na nasej skole je to tak 😠

renab
3. sep 2010

@michaela2410 Tie peniažky sa predsa majú použiť na chod krúžku, takže by v tom mohol byť aj nejaký príspevok pre vedúcu.

michaela2410
3. sep 2010

@renab neboj, ono sa to utrasie, ja sa obavam toho ako bude stihat, lebo jemu aj jedenie polovice chleba trva 20minut...a to fakt neprehanam!!!

kasami
autor
3. sep 2010

@kety80 no ja o Samkovi netvrdim, ze je samostatny .... mna by to ani vo sne nenapadlo 😅
@renab my mame vsetko kontrolovat ... nam kazala, aj ceruzky kazdy den aby mali dobre zastruhane 😀 ze za vsetko mozeme my 😀 a ze ked budu mat D.U. tak budu mat pri tom hviezdicku a my si to mme obstrazit 😀

@michaela2410 aha ... lebo pedali, ze dostaneme nejake poukazy a ked dame dieta do skoly na kruzok tak ten poukz musime dat nasej skole ... neviem kde inde sa da pouzit ... to uz nepovedali ...

kasami
autor
3. sep 2010

@michaela2410 a ty za vedenie kruzku akoze nemas nic ? nechapem ....
inak Sami dnes ani desiatu nezjedol, ze boli kratke prestavky 😅

michaela2410
3. sep 2010

@renab na inych skolach to tak funguje, ze za vedenie kruzku su ucitelia plateni, ale na skole, kde ucim ja...no proste no comment...ja som zaviedla tento rok kruzok len preto, ze s tymi deckami sa tak ci tak stretavam a pomaham im s olympiadou na chemiu, tak som si povedala, ze preco by som nemala dostat aspon tu omrvinku...neviem, ci sa to patri, ale za cely polrok to vlani nebolo ani 1000korun, ak ratam v korunach... 😒

zmurkaz
3. sep 2010

jóooj - babulky - som ešte nechala net fičať a išla som dať sprch ... ale čítala som a
@renab ...tak to by ma riadne nasralo - pardón za výraz - aby ma učiteľka úkolovala čo môžem a čo nie pre svoje decko ... a či mu môžem alebonemôžem vliezť do tašky 😠 😠 😠 😠 😠 😠 !!!!! Ak by sa to stalo nám tak
1. buď ba som sa zmierila s učiteľkou a brala to tak ako to je ....
2. by som sa u čiteľko rázne porozprávala- ako chce zo školkarov mať za jeden deň samostatných prvákov ktorí nevedia čítať a o nejakých školských povidnnostiach nemajú ani páru - všetko je pre nich nové a to, že sa majú niečo naučiť a nemajú k tomu predlohu - tak prrrrrr - to nech známkuje sama seba - že nedodala šk. pomôcky!!!!! To jak ja keby som dla deckám naučiť sa to, k čomu nemajú papier a nemajú to ani v poznámkach a ani na nete to nie je - a na druhý deň by som ich to skúšala - by ma povesili medzi dvere 😠 😠 😠 😠 😠 😠
3 . alebo by som takej pani učiteľke veľmi rýchlo povedala DOVIDENIA .... ale radšej bude moje dieťa "nesamostatné" ale prežije to celá rodina bez ujmy na zdraví..... 😠

Babulečky - prepáčte mi ak som sa niektorej dotkla - ale táááááák mi to nedalo napísať sem tento môj názor - že som neodolala a musela som 😨 ...Ešte raz prepáčte.... 😔

michaela2410
3. sep 2010

@kasami nie som si ista, ale mylsim, ze ak do zakladnej umeleckej skoly, centra volneho casu...a mnohe institucie ich vyuzivaju...samozrejme, my co mame ziakov, tiez ich lanarime, aby ich dali na nasu skolu...ved skola ma z toho peniaze...

michaela2410
3. sep 2010

inak, ste sa tu rozpisali a ja hned reagujem, ani som nestihla podakovat za chvaly na mojho prvacika 😉 ste zlate 😎

renab
3. sep 2010

@kasami Zato my budeme mať hviezdičku tam, kde bude pre nás (myslím rodičov) domáca úloha. Tak si vraj pani učiteľka overí, či sa s deťmi pripravujeme. Už to píšem druhý deň, že som už asi stará na tieto nové praktiky. Ani učka však nie je najmladšia. 😅 😅 😅 Tie poukazy môžeš použiť v ZUŠ, jazykových školách a centrách voľného času.

zmurkaz
3. sep 2010
kasami
autor
3. sep 2010

@zmurkaz 🙂
@michaela2410 no ja este neviem ci bude v skole na nieco chodit ... lebo tam ma len stvrtok volny ... tak uvidime ... a ked tak by som m tam asi radsej dala anglinu ... ale fakt neviem co tam na stvrtok ponuknu ...

michaela2410
3. sep 2010

no, my rodicia tiez dostaneme ulohu 😵 vraj ked im rozda pracovny zosit ked sa budu ucit pismenka, tak nasou ulohou bude naznacit ceruzkou a pravitkom vysku pismenka, lebo v kazdom riadku je to len na zaciatku a na konci naznacene nejakymi bodkami, tak aby to mali po celom riadku... 😀 😀 😀 a inak, velmi nas pobavila, ked nam taktne naznacila, aby sme za deti nerobili domace ulohy, ze ak chceme, moze nam poslat tiez zositok, aby sme mohli vyplnat svoj 😀 😀 😀 celkom nas to pobavilo

kasami
autor
3. sep 2010

@renab ahaaa no my budeme mat vsetky ulohy ohviezdickovane 😀 a si teda spolocne 😀
maly bude chodit pondelky do ZUS ... teda vyzera to tak ... este to v pondelok preverim, lebo dnes som sa tam nedovolala ... tak vidime ...

kasami
autor
3. sep 2010

@michaela2410 tak to je fakt pekne 😀 😀 😀 😀 😀 to sa rata 😀

renab
3. sep 2010

@zmurkaz Keď som o jej praktikách povedala inej učiteľke prvákov, nestíhala sa diviť. Ale nás už v škôlke upozorňovali, že je to učiteľka s vysokými nárokmi na deti, tak som tam malého dala. Ale toto predčilo všetky moje očakávania. Ešte musím vydržať, lebo Matej je integrovaný a bude mať z časti iný rozvrh a iné povinnosti, tak dúfam, že sa to potom trošku upraví aj s jeho chuťou chodiť do školy. Len na to majú dva mesiace, aby mu urobili individuálny študijný plán.

michaela2410
3. sep 2010

@kasami tak ak ti chodi na nejake treningy do nejakeho klubu, alebo nieco take, tak sa mozes opytat, ci ich neberu tam...ja sa najskor spytam na tie kruzky a ak by nechodil na ziaden, tak by som to ponukla v ZUŠke, len neviem, ci mu potom aj nieco odpustia z poplatku

kety80
3. sep 2010

@kasami - ja som to nemyslela tak ze samostatna ze vie uplne vsetko aby si ma zle nepochopila ale ze vie si urobit vacsinu vaci sama len ona na to potrebuje svoj cas a ze sa bojim ze v skole budu aj casovo obmedzeni a aby to vsetko stihala tak dufam ze si ma nepochopila zle 😉

michaela2410
3. sep 2010

@kety80 moj je rovnaky, tak tiez som zvedava ako bude stihat, obavam sa ze na neho budu cakat vsade ☹ aj po obede

kasami
autor
3. sep 2010

@michaela2410 no ved este vidim ... este nam nc nedali 😀
ale ten zositok pre rodica je supeeer ... budete mat aj ziacku knizku ? 😀

michaela2410
3. sep 2010

@kasami to neviem, tu nedostal este ani tomas 😀

kasami
autor
3. sep 2010

@michaela2410 to si si myslela mojho spomlenca ... nie Kristinku 😉

renab
3. sep 2010

@michaela2410 Vôbec sa nedivím, lebo pri starších detvákoch som to zažila, že rodičia robili úlohy za deti. 😀

zmurkaz
3. sep 2010

@michaela2410 😀 😀 😀 - to je dobré s tým zošítkom 😀 😀
@renab ...a nebude to dosť neskoro po 2 mesiacoch? kamoške sa nepáčil prvý deň - ani trieda, ani učiteľka - ani spolužiaci .. priestory - a na druhý deň išiel do úplne inej školy 😝 - a dnes len ospevuje, že supiš supiš supiš - že nič lepšie nemohli urobiť - tak neviem ....ale ako zvyknem hovoriť -100 ľudí - 100 chutí ....každá si to sovje pozná najlepšie a vie koľko vydrží 😉

michaela2410
3. sep 2010

a inak sranda, tomasa bude v hudobnej na teorii ucit ta ista ucitelka, co ucila mna kedysi... 😀