Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

pezincanka
5. sep 2010

Ahojte, tu to zije!!! Kajka dva dni v skole super. Sedi s kamoskou, pozna v triede len ju a este dve deti trochu zo skolky z videnia. DU nemali. V piatok vecer sa rozculovala, ze co ona bude dva dni robit, ked nema skolu ani DU. Ale nejako sa ten vikend presypal, obcas sa nahlas nudila, aj ke sme boli v lese, chybali jej tam tie deti. Ale zatial sa mame fajn.

Synator ma zajtra premieru v skolke, som zvedava, vysielam manzela, lebo odo mna je totalne zavisly. Majte sa. Drzim detickam palceky.

renca3
6. sep 2010

ahojte
tak som pisala, ze Leo DU nemal. ale v piatok priniesol domov 2 obrazky a ked som sa ho pytala co s tym, povedal ze nic. a dnes rano som videla u jedneho chlapca, ze to ma vystrihnute. no bodaj by mu dali 1. poznamku alebo nejaky cierny bod, nech si to zapamata. ja som za prisnejsi pristup. hned po skole sme boli na tej oslave a vsetko mu vyfucalo z hlavy. no ved hodim s nim vecer rec. 😉
dnes mame aj to rodicko, tak som zvedava.
Teo mi rano nechcel ist do skolky ani do triedy, no horor. nechcel sa prezut, vyzliect, tak som ho tam supla ako bol. a to je tam uz 3. rok. 😒 cakaju ma zase zaujimave rana. 😝

kasami
autor
6. sep 2010

Kati, ta vy budete mat komplet novy domcurik 🙂
co sa tyka treningov .... my to tiez tak nejako postupne obmedzime ... uvidime ako bude stihat ... a postupne ustupovat 😝
@pezincanka ahoj 🙂 dlho som ta necitala 😉 tak sa mate fajn 🙂 Karolinke chyba skola aj cez vikend a aj kamosi 😀 to je super, ze sa jej tak paci 🙂 a maly uz skolkuje 🙂 to su zmeny 🙂 aj jednemu aj druhemu sa zmenil zivot 😀 snad k lepsiemu a naozaj sa im bude pacit 🙂
@renca3 😀 ved sa do toho dostane 🙂
a tych poznamok si este uzijeme 😝
nam ucka hovorila, ze im bude davat za cely tyzden hodnotenie pecitkami do ziackej ... ze ak za tyzden nedostne peciatku tak bolo nieco zle 😝 ja neviem ... ale ako to ma maly zvladnut bez jedneho pochybenia 5 dni v tyzdni a to este s detmi ked s v kolektive .... do toho sa rata aj ked sa nahanaju na prestavke 😅

renca3
6. sep 2010

volala som s dvomi maminami od nas z triedy. tak ani oni nemaju nic vystrihnute. zeby iniciaiva jedneho z triedy? 🙂
ved uvidime poobede. 😉

michaela2410
6. sep 2010

tak tomas dnes zvladol aj druzinu a pacilo sa mu tam, aj hrali futbal, co je jeho velka zaluba...zajtra pojde domov hned po obede, pred jednou ma klavir, takze super, lebo aj ja ucim len do pol jednej, tak ho stihnem ist zobrat do skoly, necham ho v hudobnej a pojdem na obed... 😎 ja mam skolu hned vedla hudobnej, takze blizko 😀 len budem mat nahanacku, lebo o druhej bude mat lukas v tej istej budove literarnodramaticky a tak poletim do skolky a naspat 😝 no fakt to bude o drzku...

kasami
autor
6. sep 2010

@renca3 no ako Renci ?

maly dnes dostal krtkovu (jednotkovu) pecitku zo slovenciny 🙂 v slabikari mali nakreslene obrazky, mali ich pomenovat a napisat do stvorceka zaciatovne pismenko daneho slova ... tak to zvladol 🙂
no a na DU ma dokoncit prvu stranku z matiky, co nestihol v skole 😝

@michaela2410 joooj futbal 😀 to je hra 🙂 aj nasi hraju v druzine takze je tam najsamsuper 🙂
a odpadli nam pocitace ... kruzok prelozili na piatok a v tedy ma maly hokej 😅 a muz nechce upustit a vymenit 😝
takze u nas to nebude taka nahanacka, a vam drzim paste 🙂

michaela2410
6. sep 2010

takze konecne sa u nas zalahlo a je klud, poobede sme robili prvu domacu ulohu a vidim, ze s pisanim to bude makacka 😖 mali kreslit velky kruh a na to taky mensi akoze ciapocka ( z takeho pracovneho zosita) a bola to katastrofa, takze ma to docmarane az hruza, lebo kraslil to jednou farbickou a nebol schopny ten kruh spravit a kedze nesmu im rodicia gumovat, tak ked sa mu to konecne podarilo ako tak, tak to obtiahol este inou farbou, lebo to mali este niekolkokrat obtiahnut, aby si akoze zvykli na ten tah...no hroza, som strasne zvedava, co mu na to povie ucitelka..az sa toho bojim ☹ ☹ ☹

kasami
autor
6. sep 2010

@michaela2410 tak u nas to iste ... dnes kreslil aktovku a auticko a trenovali sme rybu jednym tahom ... no to bolo utrpenie ... jemu ani nic nepoviem a on uz ma slzy v ociach 😅
zajtra bude v druzine do 15stej, potom ma o 15,40 trening, potom 17,15 ho moj mm objednal ku kadernicke a potom sa mozeme ist domov njes a mozeme sa ucit ... skoro som dnes mm zabila ... no ved mam malo toho ... tak preco mi nepridat 😠 este neviem ako, ale vsetko mu to raz vratim 😠

zmurkaz
6. sep 2010

@michaela2410 ...tak presne toto robili dnes naši v škole - tie kruhy - niečo OK ale polovica katastrofa - a toho jedného panáka úplne preonačil 🙄 ...som mu doma dala robiť to ešte raz - jáááák protestoval - tak som naňho urobila kulehu - máme ešte také pracovné zošity čo robili akože v škôlke a všelijakých Šikovníčkov - tam som našla kruhové cvičenia - tak som mu to dala tiež - také 3 strany - že musíme vypísať - aby sme mohli kúpiť nové časáky 😀 😀 😝
@kasami 😀 😀 😀 Krtkova jednotka je super 😵 😵 😵 😵 - mamina - oskenuj a zarámuj 😉 ..naňhooooo 😉
@renca3 ..no škôlkárske rána sú hektické - fuj - niekedy to bolo dooosť ťažké - teda prvý rok a niekedy aj druhý 😔 -držte sa - šak ste volákí chlapi 😉

Dnes sa pýtam Juráša čo bolo v škole - nič - (sme preskočili niekoľko ročníkov.....) .....a to že dostal včeličku sme zistili náhodne - keď mu mamina išla pozerať do matematického zošita.... 😕 😕 😕 😕 - chápete? Preňho je to nič!!!! A klasikuš trucpodnik - že on úlohy nerobí .... ale keď som mu to preformulovala - tak ide sa na to - čo ja to mám za syna ?!?! ... 🙄 🙄 😕 😕 😕
No a taká otázočka - Kedy sa učíte s mladými? Keď prídu z družiny - sa najete a potom? Alebo hneď? My sme v družine tak cca do 14:00 ... keď nerátam predpokladané krúžky.....

A zabudla som - našich už presádzala - Jurka dala sedieť s iným dievčatkom do zadu 😠 😠 😠 ....ale hádam to bude dobré - že veľkí dozadu - malí dopredu .... A už majú chalani aj chalanský klub - to Jurko okomentoval že - šak cez tú prestávku nič nestíham lebo chalani sa stále niečo pýtajú o autách .. tak musím im predsa povedať 😀 😀 😀 😀

Jéééé - som toho napísla - tak soráč .....

renca3
6. sep 2010

tak som bola na rodicku skoro 2 hodiny.
DU nemali. kto chcel, mohol si to priniest vystrihnute. a Leo vraj nechcel. no...pekny zaciatok.

na AJ budeme preberat 2 mesiace abecedu (spelovanie aj vyslovnost). potom bude test a od novembra citat slova a vety. doma kazdy den aspon 15-20 min. citanie.
na SJ budu pisat tusim az v 2. polroku.
budeme mat 6 projektov. dostali sme temy, z internetu a knih spracovat a odprednasat. znamkovanie 1-5 nemame. rozvrh budeme mat az koncom tyzdna.
kruzky vramci skoly nie su.

nie som nadsena, ale zvyknem si. Leo uz nechce ucitelku pozyvat na oslavu. asi ho uz napominala. aj ja som mu vycistila zaludok, lebo tam mal akysi zly bod. povedal mi, ze sa iba rozpraval (urcite na hodine).

michaela2410
6. sep 2010

@zmurkaz dnes robil du o piatej, domov sme prisli asi o pol stvrtej, potom sme isli na ihrisko zahrat si futbal, najedli sa, pozreli rozpravku a potom , lebo ocko chcel aby na neho pockal...ale po dnesku som sa rozhodla, ze ulohy budem robit ak sa bude dat este skor, nez pride, lebo mam pocit, ze on je z tomasa viac nervozny ako tomas sam z uloh, lebo tomasovi ked nieco nejde, tak sa nastve, ofuci a zacina slzy tlacit 😒

zmurkaz
6. sep 2010

@renca3 ...ako si to krááásne zhrnula a oni potrebovali 2 hodiny 😅 😕 😀 😀 😀 😀
..a zlatý je Leo - vie, že s učiteľkami na oslave nie je zábava ... keď ani v škole nepochopia srandu 😀 😀 😀 😉
@michaela2410 ..no ja som v dileme kedy - lebo raz sme robili neskoro a raz príliš skoro ... 😔 - je to ťažkéééé ☹ 😠

Inak aj náš roní slzy a veľmi rázne mi dáva na javo - že načo sme ho prihlasovali do školy :D :D :D ....

michaela2410
6. sep 2010

neviem, ako to budem stihat zajtra, lebo do tretej ma lukas literarnodramatcky a o piatej by som chcela s nimi ist na atletiku, tak hadam to stihneme medzitym...esteze mam k dispozicii auto 😉

michaela2410
6. sep 2010

no, idem to tu uhadzat a do postele, lebo zajtra musim byt uz pred siedmou v skole...a lukas je uz tretiu noc strasne nepokojny... ☹

zmurkaz
6. sep 2010

@michaela2410 WAW - vy ste ešte hore? To Juráš keby nespal okolo 20:30 tak do 3 dní je chory 🙄

A idem aj ja hají - som mail písala a som sa tam zabudla 😅

michaela2410
7. sep 2010

@zmurkaz nie, chalani spali uz pred osmou, len zostal tu bordel ako v tanku, tak to som mala ny mysli, ze idem uhadzat a ze ja idem do postele 😀

kasami
autor
7. sep 2010

@renca3 no tak to mate celkom aj dost narocne ... a to ze maly dostal zly bod 😠 to ako nie je lepsie deti namotivovat aspon jednym dobrym 😅 fuuu asi maju dost prisnu tu ucitelku ...
no ja som s tiez dozvedela az vecer, ze moje trdlo je uplne hluche .... vcera ked som ho brala do triedy som mu hovorila, ze mu v skrinke necham v nesqvikovej tasticke prezuvky do herne ... a ked sedel v lavici som mu vybrala peracnik a dala na lavicu a slabikar do lavice ... ze nech mu nezavadzia a ma ho po ruke 😅 a ked som prisla o 14stej po neho on bosyyyyy 😠 ja ze kde mas papucky ? a on ze zabudol v skrinke ... potom prisla za nou pani vychovavtelka a sme sa rozpravali, a vyslo z toho, ze ona sa ho aj pytala, ci to nie su papucky do herne, ale on jej povedal, ze nie ... lebo tieto su na telesnu 😠 a ona ze sa aj divila, ze z telesnej ma v skrinke v tasticke len tenisky ... ale ze maly bol neblomny 😠
a vecer prezdradil tatovi ... no mali v slabikari tak po okrajoch oznacit pismenka, ktore uz poznaju .... a ja som sa ho pytala, preco neoznacil vsetky ... a on ze to nestihol ... lebo precitat mi ich v pohode precital .... tak som si myslela len ze slimak a povedala som mu, ze sa musi viacej snazit .... ale tatovi priznal ... ze on vlstne zo zaciatku nic nerobil, lebo nevedel kde ma slabikar 😠 nebyt toho chlapca s nim v lavici tak on tam asi tu hodinu aj prespi 😠
@michaela2410 Miska, ja tiez vobec nechapem to oduvanie a slzave udolie ... ale povedala som mu, ze ked bude plakat a durdit sa, bude mu to trvat dlhsie a nebude mat cas na hracky a rozpravky .... tak potom utrel tie zarosene oci a zse sa chvilku snazil 😝

este ma napadlo, nasi budu odoberat Vrabceka, vy ake casopisy ?
a na anglinu budete mat ake knizky ?

silvia07
7. sep 2010

ahojte, nasi este vcera ziadne ulohy, iba povedat , co vidia v slabikari na obrazku...to bolo hotove za 3 minuty 😀
tak sa tesim na dnes, asi ma neminie obkreslovanie tych kruhov, co spominate....
DU budeme pisat a ucit sa si az okolo 17H, lebo je do 15:45 v druzine a dva krat do tyzdna bude mat tanecnu do 17
..na anglinu zatial knihu ani pracovny zosit nemame
co sa tyka ciernych bodov na nastenke tie neznasam....pri starsom synovi som sa vzdy hanbila ist na rodicko, lebo si vsetci rodicia s pychou pozerali na nastenke cervene body svojich deti a moj tam mal vzdy iba cierne 😀

renab
7. sep 2010

@silvia07 Kým si len s pýchou obzerali tie svoje červené a nekomentovali vaše čierne, tak to bolo OK. Ja som nikdy neznášala porovnávanie detí, hoci my sme čierny nikdy nemali 😀 😀 😀 . A k tomu obrázku v šlabikári. To sme mali na úlohu aj my. Dopadlo to asi tak, že Maťo zahlásil: Mama, podpíš to a nerieš. To je také trápne čítanie a už sme to robili v škole. Zobral si druhú úlohu a bolo po rozprávaní. Takže u nás do tretice možno k tým čiernym bodom dôjde. 😀 😀

renca3
7. sep 2010

@silvia07 - no ved prave, ta hanba pred ostatnymi rodicmi. ale dufam, ze na nasledujucom rodicku tam budu aj dobre body. 😉

Leo isiel dnes od zastavky sam do skoly. je hned pri brane, len presiel areal skoly. uz s nim nebudem chodit k triede ani do budovy. nech sa nauci byt samostatny. uvidime, ako mu to pojde. 😉 ja som si to ulahcila, lebo to parkovanie je horor. aj nam inak povedali, ze rodicia este mozu chodit k triede do 30.9.
ucitelka ich pochvalila, ze tento rok su prvackovia dost samostatni.

@kasami - aj vy mate kluciky od skriniek? ja som uz dala hned vyrobit 2 nahradne, keby stratil. inak to bude zaujimave v zime, ked bude sneh. ked pojdu po schodisti v tych mokrych, zablatenych topankach a potom si ich supnu do skrinky a na to hodia bundu. 😝
vy tam mate ake kruzky? neviem, ci si to spominala.

zmurkaz
7. sep 2010

@michaela2410 jáááj - som pozerala - že ako by fungovali cez deň 😅 ...a som ešte nepočula že uhádzať 😀 😀 😉
@silvia07 ...no môj včera aj zabudol že dostal včerličku - chápeš? Ešte im asi zlé nedáva - ...veď uvidíme zajtra - máme rodičko - som zvedavko čo povie 😉
@renab 😀 😀 😀 😀 ...
@renca3 🙂 ..super ...my máme pred školou obriu križovatku - niekedy tam stojí policajt - niekedy nie - som nevysondovala na čom to záleží - kedy sú tam a kedy nie.... 🙄 ...nás len upozornila, že obliekajú a vyzliekajú sa sami a aj si sami dávajú veci do skrinky ... som sa dnes ponáhľada (že Juri daj - zavesím ti to - taaaaaak sa na mňa pozrel - že NIE - JA SÁM! . ... že veĎ vieš čo hovorila učiteľka! 😅 😕 ... 😀 😀 😀

No a my máme skrinky na chodbe 😔 - také ešte škôlkarske - si viete predstaviť ako tam visí bunda 140 🙄 🙄

renab
7. sep 2010

@zmurkaz Nevieme 😀 😀 😀 , lebo my máme veľkosť 116.

zmurkaz
7. sep 2010

@renab ..si tu asi nebola, keď sme si písali, akú veľkosť kto nosí - tak my väčšinou 134 - niektoré 140 😝 a papuče teraz že 36 😔 ....

renab
7. sep 2010

@zmurkaz Uáu, také rozmery my (podľa skúseností so staršími) dosiahneme niekedy v šiestej triede. 😀 😀 😀 A tú veľkosť obuvi ešte neskôr.

zmurkaz
7. sep 2010

@renab 😉 ...no práve predvčerom ho bolelo pod kolenom - tak opäť rástol 😔 ...já neviem ... ale je pravda že v rodine máme dlháňov - to len ja s mužom sme takí drobci (síce aj sestru mám nizunkú...) ... tak hádam Žužu nebude nejaká dlháňka 😕 😕

silvia07
7. sep 2010

no my ziadne skrinky nemame, iba haciky na stene 😠

renab
7. sep 2010

@zmurkaz Môže to byť aj tak, že si to "odrastie" teraz a potom sa to zastaví. Dcéra bola najmenšia prváčka a jej kamoška bola najvyššia. Teraz spolu zmaturovali a dcéra je o hlavu vyššia od nej.

zmurkaz
7. sep 2010

@silvia07 ..no tak to môžem byť vďačná za tie skrinky 😉

@renab ... ale aj tak by sa mohol na chvíľu s tým rastom zastaviť - veď tie 140 sú už také "smrtkovské" a všelijaké 🙄 😠 - sa zle kupuje 🙄

No malá sa vyspinkala - ideme pá 😉

renca3
7. sep 2010

teraz som objavila rozvrh na nete. v pondelok mame kratky den, len 4 hodiny. inak jazdy den 5 a v utorok 6.
SJ mame len 4 hodiny do tyzdna a AJ 7. Som mrkla aj Kasami rozvrh. tak oni maju 9 h. SJ. no budeme mat co robit doma, aby sa naucil slov. gramatiku. 😝

renab
7. sep 2010

@renca3 Máte dosť náročný ten rozvrh. Veľa hodín. My máme síce tiež raz do týždňa 6. hodín, ale tá 6 hodina je v rámci rozvrhu futbalová prípravka, ktorá je však nepovinná.