Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
14. okt 2009

ahote 🙂
ako sa mate ?
my sme doma a do piatku este zostaneme, do skolky dam maleho asi od pondelka ... aj som rada, ze v tomto pocasi je doma 😝
dnes o do mna vyzobral nalepkovy album Stars wars a normalne sa mi to oplatilo 🙂 lebo tam su cislovane nalepky, ze kam ma ktoru nalepit a prvu mal 35, dalsiu 52 ... atd ...
tak som mu precitala, ze 35 ... a on mi cital vsetky dalsie az do 100. potom 100 - 290 ... tam sa uz troska mylil... ale do stovky to pochopil asi za pol minuty ... normalne som cumela 😕
a ako vy ?
ako zvladate toto hrozne pocasie ? co robkate s deturencami ?

kasami
autor
14. okt 2009

Babulky, chcela som sa este spytat ci neviete nieco o tejto skole :

http://detieuropy.szm.sk/skola.htm

kamoska mi vcera poslala tento link

renca3
15. okt 2009

neviem o tej skole nic. nepoznam nikoho, kto by tam chodil.

vcera sme mali pokec s tou logopedickou. u Lea je vsetko v poriadku, co sa tyka vyslovnosti, slovnej zasoby aj ohybania slov. ved ja ho vzdy perujem, ked povie nieco nespravne. 😉
na zaklade jej testov vylucila dyslexiu a dysgrafiu. to som rada, lebo v rodine sa vyskytla.
na to, ze doma takmer nic nekresli, ma dobre rozvinutu grafomotoriku. ona sa ma pytala, ci rad kresli.
ja jej na to, ze doma nie.

kasami
autor
15. okt 2009

tu skolu uz viem 😉 je az od druheho stupna ....

Renci to je supeer, vidis akeho sikulka mas doma 😉 ani netusis 🙂
vidis a teraz ma na padlo ... a taka psychologicky ona netestovala IQ alebo EQ?

co sa tyka grafomotoriky dufam, ze aj u nas to bude ok, maly uz tyzden kresli 🙂 normalne sme sa dnes ucili robit hviezdicky, snehove vlocky, ihlicnate stromy, kvapocky a tak .... normalne ho to zacalo bavit ... no ved uvidime, kolko mu to vydrzi 😝 ale mooc sa tomu tesiiim 😉
no este mame piatok a v pondelok uz asi Serginko nastupi opat do skolky 🙂

pezincanka
15. okt 2009

Kasami, moje obe deti su tiez chore, ale sa to zlepsuje, takze dufam, ze v pondelok pokracujeme so skolkou a kruzkami. VEla sa varovali u starych rodicov a oni strazili deti u nas, mala som nejake moje zaujmove aktivity, ktore akurat vypalili na tento tyzden-vcera aj dnes a na ten vcerajsok som si musela pripravovat materialy cely den predtym...SOm rada, ze muz aj jeho rodicia ma v tom podporili, fakt. BEz nich by to neslo.

kasami
autor
16. okt 2009

Prosim ta ty si tu kedy este bola 😝 co pekne nespis o takom case 🙂

dufam, ze s tymi chorobami si nejak poradime, aby sa tym nasim deturencom zacali vyhybat 🙂

to je super, ze mas taku skvelu rodinku a v nej taku podporu 😉 mam ti co zavidiet 😅 ale v dobrom 😉

pezincanka
16. okt 2009

Kasami, bola som nabudena kavickami z konferencie 😀 a mala som v hlave kopu veci a slubov, co om dala ludom, tak som to chcela vybavit skor, ako na to do rana zabudnem. 😝

Bola som hore do 1,30 a rano mi to teda dost chybalo.... 😝

Tak Kajka sa dnes nema velmi dobre. Teplotu sice nema, ale k soplom zacala aj kaslat...nevyzera to napondelok do skolky, to ma desi. Lebo uz je jej doma dlho. KEdze mam aj druheho synatora doma a ten je maly, vsetky jej a nase spolocne hry nam "kazi" a tym ju rozculuje...cakame, kym zaspi a potom cosi, ale dnes sme nezvladli nic, nekajo sa mi rozzurila, smrkala namiesto von dnu-potahovala, plakala pri tom a nakoniec ju hrozne zacalo boliet ucho...myslim, ze si natahala sople do Eustachovej trubice, dufam, ze nie az do stredneho ucha... tak mi tu plakala..hotovy cirkus. DOst zle znasa tuto chorobu tentokrat. Aj jej odsavam sople, lebo to robim malemu a oni sa pri tom pretekaju, kto bude prvy a robia si to uz sami (mame tu na vysavac). Ale vie pekne smrkat.

Jojo, svokrovci boli tento tyzdne zlati, ale na dnes si dali "poziadavku" nevidiet svoje vnucata 😅 co celkom chapem. Aj ja mam co robit, aby som to uniesla bez ujmy, nie to sedemdesiatnici.... 😉

renca3
16. okt 2009

kasami...netestovala IQ ani EQ. bolo to logopedicke a grafomotoricke vysetrenie. teda ci spravne vyslovuju a ci maju dobre predpoklady naucit sa citat a pisat. ci netreba u niektorych deti nieco teraz podchytit este kym nastupia do skoly.

dnes som aj ja nechala Lea doma. v noci zvracal a rano hnacky, krce v bruchu. dietuje a uvidime, aky bude vikend.
ked nie sople a kasle, tak brusne virusy. 😝
pol dna bol s mamou. kreslil si, pocitac, TV, teraz zahrame nejake spolocenske hry, pokial tu nie je krpec. lebo pri nom sa tiez neda.

kasami
autor
16. okt 2009

Baby no mate to vesele s detickami 😉
no Samko je jedinacik a velakrat sa uz so mnou nudi ... potreboval by sa skriepit aj s niekym inym 😝

Renci na to IQ a EQ som sa pytala, lebo ma napadlo, ze kamoske povedali na jednej skole, ze si ma dat malu otestovat a doniest im vysledok ... ze podla toho oni prijmaju deti 😅
tak malen zaujimalo, ci aj na inych skolach zistuju IQ ...

a inak co planujete na tento uprsany vikend ?

renca3
17. okt 2009

ja som mala na plane ist do Viedne do toho dinoparku. je to iba do 2.11. no ale dnes asi nic, uvideme ako bude Leo zajtra. uz nebeha na WC, len ho boli brucho.

kasami
autor
17. okt 2009

jeeej dinopark ? ani neviem ze tam take nieco je ... mozes mi pls poslat nejaky link ? 😉 dik

to je fajn, ze sa Leovi polepsilo, asi by si to tam tak neuzil ...

my este nevieme, chcela som ist s malym do kina, ale asi nam to ani nevyjde ... muz pracuje ... no uvidime

renca3
17. okt 2009

nasla som to tu na MK v teme Kam s detmi - Vylet s detmi v okoli BA z 18.9.2009

kasami
autor
17. okt 2009

dakujem 😉

renca3
18. okt 2009

tak boli sme dnes pozriet tie dinosaury. mozno keby tam nebola taka zima, mali by sme vacsi zazitok. je to sice pod strechou, ale ta hala je otvorena a z kazdej strany fuci. no nebolo to bohvieco. trochu dezorganizovane. ide sa tam totiz v skupinkach a nikto ani nepovedal, kde sa to cele zacina. za 46,- EUR na familiu som cakala trochu viac.
vsade plno hluposti na predaj, aby cez deti vytiahli dalsie peniaze. Leovi som slubila radsej tie pokemonove karty, ako dalsi suvenir do krabice. 😉

kasami
autor
19. okt 2009

no pekne 😝
tak to my tam asi nepojdeme ... pockame si na leto a teplo 😀

ako vam zacal novy tyzden ?

mne dnes maly doma skakal v izbe a padol na nos ... keby ste ho videli, normalne mam chut ist k lekarovi, z nosa mu tiekla krv a ma ho cely udrety a opuchnuty, na cele typel ako hrom ☹ ale moj mm tvrdi, ze to nic nieje .. no uvidim rano

lasenka
20. okt 2009

ahojte 😉
ja sa hlasim po dlhej dobe...
my sme zatial zdravi, klopi klop... uz 2 tyzdne chodime na tanecnu, tak sme trosku zaneprazdneni, ale ide nam to zatial fajn 😉
strasne nas prekvapila ta zima, este ze som vcas kupila teple topanocky...

inac babule - mate uz pre svoje deturence darceky? poradte nieco, hlavne tym nasim predskolakom 😉 rozmyslam nad tym detskym notebookom, ma sice jeden v anglictine, no rada by som mu kupila slovensky, je tam matematika, slovensky jazyk a pod... nie je to skoro? mylsim ten notebook, nie darceky 😅

renca3
20. okt 2009

dnes mam obidvoch doma. Leo este dietuje, tak zostal, ale zajtra uz pojde do skolky. no a Teo ma dnes zatvorenu skolku.
na mna preskocil ten crevny virus, tak si to od rana "uzivam". jedine pozitivum to ma, ze budem mat nejake to kilo dolu. 😉

mensi ma v piatok Halloween. vybavime ho v pozicovni a Leo ma o tyzden v stredu. pre neho mame nejaku tu masku kupenu od vlani.

renca3
20. okt 2009

kasami...ako je na tom maly? odpuchlo to do rana? udrety nos sa zahoji, len aby nebol zlomeny.

lasenka...aj ja som uz premyslala nad darcekmi a konkretne aj nad tym notebookom. ved predskolaci brusia uz na velkych pocitacoch. detsky je pre deti. ale zase nie aby nahradil vsetok volny cas. treba to mat pod kontrolou.

lasenka
20. okt 2009

renca - no ved to, ale ked je plny zaujimavych a poucnych hier, nevaham a snad kupim 😉 a samozrejme nejake knizky rozpravkove a nejaku novu hru, ide zima, tak aby sme mali v zime co robit 😉

kasami
autor
20. okt 2009

Ahojte 😉

Lasenka, moj maly dostal od kamosky ten spidermonovy uz minuly rok pod stromcek ... inak je celkom dobre robeny, zrozumitelne ... niekedy sa s nim hra a celkiom ho to bavi ... mal aj iny uz rok predtym ale s tym som ani ja nevedela robit 😝 tak sme ho potom posunuli dalej ...

Renci, Sergino ma typel ako hrooom, nos ma opuchnuty ale uz je to tak lepsie sfarbene ako vcera, inak presne toho som sa bala, aby ho nemal prasknuty, alebo zlomeny, ale moj mm povedal, ze to by sa mu hned sprvili modriny, monokle a ze aj tak by mu s tym nic nerobili ... dnes som sa drobca pytala, ci chce ist do skolky, alebo radsej zostane doma, tak povedal, ze ide do skolky ... le sme sa vratili po rukavice lebo kooosa

A este co sa tyka vianoc, uz ja striehnem ... vcera nam akurat dosiel vianocny dracik katalog, je tam taka meteorologicka stanica, malemu sa paci, ze to meria teplotu, vlhkost a rychlost vetra a je to v takom kufriku, tak to pojdem mrknut ... velmi by chcel take auto na ovladanie insektor ci ako sa to vola ... jaaj a videla som tam ze detske junior monopoly , neviete ake to je ?

lasenka
20. okt 2009

kasami - tie monopoly ma moja kamoska a vzdy, ked k nim prideme, deti to hraju aj 2 hodiny... teraz si ma inspirovala 🙂 aj ja ich kupim 😉
my sme katalog este nedostali, tak dufam ze coskoro pride... tie auticka na ovladanie mame asi 4, tak mojmu malemu staci... hoci urcite by sa potesil piatemu 😉

pezincanka
20. okt 2009

Ahojte. Tak Kajak isla konecne po vyse tyzdni do skolky. AJ maly je uz celkom fit a je u svokry.

TEda aj ja som zacala s darcekmi vcera, nas este cakaju pred vianocami narodeniny toho mladsieho.
Medzi dievcatami je dost boj kvoli Little Pet SHop, My little Pony a teraz som videla nejaku novu seriu konikov na zbieranie-Tilly v TESCO, skoro ma porazilo. No ale my sme len pri ponikoch a pri tych mienim aj zostat. Tak som jej 3 kupila, to si nechavam v skrini na horsie casy, pripadne ne Mikulasa jej toho maleho prihodim... ale nie su to dobre hracky, lebo ich vzdy vsetky moje dve deti zasantrocia...ten maly betar jej ich hned skonfiskuje, hra sa s nimi viac ako ona a nakoniec ani nevieme, kde su. To je teda pekna vizitka vychovy, som si teraz splhla 😝 😝

pezincanka
20. okt 2009

K darcekom, my mame anglicky laptop uz asi skoro rok. Ale dlho ju to nebavi, ktovie, ci slovensky by ju bavil viac.

Lasenka, si ma prekvapila, ze sa deti dokazu hrat monopoly....u nas sa hra stale len pexeso, domino, sklada puzle (aj to len vynimocne, lebo maly kazisvet to skratka nedovoli...) a este mame jednu spolocensku hru Janosik. U svokrovcov a na chalupe mame clovece nezlob se. Velmi sa tesim, ked synator vyrastie a budeme sa moct spolu hrat, lebo teraz vsetky hry len kazi.

kasami
autor
20. okt 2009

super Lasenka, tak ich kupim aj ja 😀
mojho uz clovece moc nebavi ...
Pezincanka neklesaj na duchu 😉 aj moj syn si zapatrosi hracky, pokazi .... taktiez dosledok mojej vychovy 😅
ale aspon sme dve 😉

pezincanka
20. okt 2009

kasami, si ma teraz potesila 🙂

renca3
20. okt 2009

ja mam doma maleho kazisveta (mensi). on to ma proste v sebe. co chyti do ruky, je bud nefunkcne, zlomene, roztrhnute. horsie je, ze sa to stava aj s cudzimi hrackami. no ale ako to vychovou zmenim?
vlani sme im poschovavali takmer vsetky hracky do pivnice tak asi v novembri. prave preto, ze si ich neupratovali a nevazili. a na Vianoce sme ich supli pod stromcek, ze im ich Jezisko vratil. nejake drobnosti sme dokupili.
tak sa vytesovali.... 😉 tento rok ich uz asi neobabreme. 🙂

kasami
autor
20. okt 2009

Renci 😀 joooj aj my sme takto raz schovali hracky ... ale vratit ich na vianoce 😀 jooj

a ako ste na tom s aktovkami ? u mojho mm v rodine je zvykom davat predskolakom pod stromcek aktovku ... ja zatial odmietam

silvia07
20. okt 2009

ja si myslim, ze aktovku treba vyskusat, ako sedi na chrbte, ci nie je moc velka a ci celkovo sedi.... tiez som chcela ju dat pod stromcek, ale ked som videla niektore pvacence s taskou pre 9 rocne deti (mali ju pomaly po kolena, hlavne, ze tam bola nakreslena Barbie) tak som si rozmyslela....ja to necham na leto, vtedy ma meniny 😉

renca3
20. okt 2009

aktovka ma teda este nenapadla. 🙂

Leo ma mesiac a pol po Vianociach narodky, no a to znova vymyslat darceky za celu rodinu. na 5. narodeniny mal velku oslavu. prislo 15 deti, takze tolko darcekov (hraciek) mu vtedy pribudlo okrem rodinych. na to, ze sa u nas nenakupuju hracky mimo sviatkov, mam pocit, ze mame doma cely sklad. 😝
inak ked sme im zobrali tie hracky vlani a nechali im len par kuskov, uplne si s nimi vystacili. 😉

kasami
autor
21. okt 2009

Renci no vidis 😉

Sergino ma v lete aj narodky aj meniny tak do leta nejako vydrzime

vcera mi drobec hovoril, ze u nich bola v skolke taka teta, ktora im rozpravala o zvieratkach a vypytovala sa ich o zvieratkach a mali priradovat nieco ... tak som sa pytala ucky ze ci uz mali tu psychologicku a povedala mi ze nie, ze ona ich bude testovat buduci tyzden 😅 chapete, ona sama podla nejakych osnov 😅
musim si niekoho zohnat ...