Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kety80
16. mar 2010

kati a uz to je na isto s tym babom ze si sa ani nepochvalila 😉

kasami
autor
16. mar 2010

no na isto to mam z krvi uz od 3.3. ale na utz este cakam 😅

kety80
16. mar 2010

tak ti prajem aby vam to vsetko dopadlo super a aby ti nebolo moc zle parik by bol super 😅

kasami
autor
16. mar 2010

Dakujem 🙂 budem to potrebovat 🙂 a taka mala princezna by sa k tomu nasmu certovi naozaj hodila 😀 aspon by sme to mali take vyrovnane 😀

kety80
16. mar 2010

tak to ti prajem a samkovi ste to uz povedali ako reagovall kati ty chodis do prace alebo si este doma

kety80
16. mar 2010

a dievcatka su uplne ine ako chlapci hlavne ked ich mozes paradit cesat ja to strasne zboznujem ale dievcatka su uplne na tatou stevo je z malej hotovy uplne sa v nej vidi nie ze by robil rozdieli ale aj kika vie ako na neho urobi oci a tato je z nej paf vsetko odpustene vsak uvidis ale je to zlate 🙂

kasami
autor
16. mar 2010

Dakujem Kati 🙂
Samkovi som este nic nehovorila ... on by to vsade vykecal ... a este nechcem aby to vsetci vedeli ... a ani jeho nechcem sklamat ... teda dufam, ze vsetko dobre pojde... ale pred dvomi rokmi som uz prisla o jedno mimi v takomto istom obdobi ... tak chcem este radsej pockat ... aj ked verim, ze tento krat nam to vyjde ...
co sa tyka prace ... ja som isla pracovat ked mal mal rok a pol ... ked mal styri som sa vratila na matersku (predlzili mi kvoli nepriaznivemu zdravotnemu stavu maleho) a mam vlastne teraz matersku do jula do jeho siestich narodenim ... takze budem v nej asi pokracovat 😅

kety80
16. mar 2010

kati - to ta chapem urcite to teraz dobre dopadne musis tomu verit budem na teba kazdy den mysliet aj u nas to dopadlo ok tak musi aj u vas tak ked si doma dame nejake stetko s deturencami

kasami
autor
16. mar 2010

🙂 dakujem 😉
oki doki dame 🙂

ale uz musim ist ... lebo manzo ma uz prisiel treti krat zavolat ... tak si idem lahnut 🙂
dobru noc
pa

kety80
16. mar 2010

no uz idem aj ja moj ma zas zopalene ako tak ten uz spi od osmej s detmi no chlapi dobru noc 😉

ivamera
17. mar 2010

Aj ja držím palce Kati 😉
My tento rok rozmýšľame nad Chorvátskom, hlavne kvôli bábu, predsa je tam veľa prírodného tieňa. Pred 4 rokmi sme boli na ostrove Krk, tam by som sa rada vrátila 🙂 , ale nakoniec možno vyhútame niečo celkom iné...

renca3
17. mar 2010

kasami...drzim palce, urcite to bude tentoraz v poriadku. gratulovat budem, ked to uz bude verejne potvrdene. 😉

kasami
autor
17. mar 2010

Dakujem babenky 🙂 ste zlate 🙂
hned vam dam vediet ako uvidim bit srdiecko 😉
Chorvatsko je super ... vela stromov na plazi a super vzduch ... minusom tam ale byva strasne plno 😅 aj my by sme isli tento rok asi do Ch, ale ak vsetko pojde dobre ... tak radsej toto leto cestovat nebudeme 😀

michaela2410
17. mar 2010

ahojte, tak k tej dovolenke:
Do talianska to trva podobne ako do chorvatska, tam kde sme boli nam to trvalo asi dvanast hodin, ale s tym, ze sme dost stali, ale ide sa po dialnici stale, tak super. Taliansko ma vyhodu oproti chorvatsku, ze na kazdom kroku je nieco pre decka, rozne atrakcie, take tie hojdacie blbosti, co tam hodis mincu a ide to...asi na pat minut od nasho ubytka je taky areal, ze decka sa isli zblaznit, auticka, vznasadla na vode, smykaci hrad, roznych tvarov, gulicky...no proste isli odtial utahani ako kone 😀 my sme mali ubytko super, apartman na dvoch poschodiachh, 60metrov stvorcovych (byt mame len o kusok vacsi), gril vonku, bazen pod oknami, dokonca tam boli aj miesta s playstation, smyklavky, tenisovy kurt...ak chcete, skuste www.lidoadriano.net a vola sa to Blue Marlin, no je to sice dost drahe, ale nevadi. Tento rok ideme na dva tyzdne, v taliansku sa da kde chodit a navyse manzel mi nakazal obsadit len pol kufra, lebo tam nakupime od muky na pecenie chleba az po nejake pracie prasky a tabletky do umyvacky riadu, da sa tam najst aj celkom dobre oblecenie za vypredajove ceny... no ale dost "slintania", lebo sa toho nedockam

Chodime aj do chorvatska, do jednej dedinky pri Zadare, lebo je tam pieskova plaz dokonca ani do vody netreba topanky...len neviem, ci tam pojdeme aj tento rok, lebo moj otec pojde ako delegat do chorvatska na niekolko mesiacov a pocita s tym, ze prideme tam...tak uvidime...

Dnes som bola s tomasom na preventivke u dr. a vravela, ze sa mu krivi chrbtica, tak ze sa mame ukazat, ked bude pol roka nosit tasku na chrbte...ale ved to ma v rodine, ja som bola od malicka hrbata, nosila som aj korzet (ale viac nenosila) a musela som cvicit, ale necvicila... 😅 no a doteraz sa casto pristihnem, alebo ma upozorni najcastejsie mamina, ze sa mam vystriet. ale to som uz leniva 😎

Uf, ale som sa rozpisala!

michaela2410
17. mar 2010

a k babatku zatial gratulovat nebudem, aby sa to nezakriklo...aj bracho cakaju mimi a strasne sa tesime cela rodina, lebo oni si uz za tie roky cosi vytrpeli, lebo sa im nedarilo a mali veeeelike problemy, no ale zazraky sa deju a po siestich rokoch sa im to prve vytuzene hadam zadari a nam sa trocha vylepsia vztahy, lebo strasne ochladli a nechcite vediet ako ma to trapi a ake mam z toho depky!

Vsetkym zelam krasne dni a nech uz je tu jar a slniecko!!!!

ivamera
17. mar 2010

Michaela, to taliansko znie dosť dobre ako si to opísala 🙂 ,
ja som bola dva krát v bibione ale ešte za slobodna 😉 a raz sme boli s rodinkou tiež niekde na severe, ani mi to rýchlo nepríde na um, ako sa to mesto volalo, ale to sme boli len na 4 dni či 5 dní, kamarát robil šéfkuchára v jednom hoteli, tak sme ho zbehli pozrieť.
Ja radšej chodievam do hotela so stravou, aby som si aspoň na dovolenke oddýchla od hrncov 😉, i ked práve tento rok som rozmýšľala nad apartmánom a vlastným varením, lebo aj ked sú švédske stoly bohaté, pre ročného drobca býva problém nájsť niečo vhodné. Určite pozriem ten link čo si tu hodila. Aj ja som si všimla, že v ITL, je väčší ruch a kopec atrakcií pre decká, to by sa zase vytešovala moja staršia.

S tou chrbticou to nie je žiadna sranda veru 😒

kety80
17. mar 2010

ahohte 🙂
michaela - to taliansko je super urcite to pozriem ak pojeme tiez chceme zateplit dom takze neviem ako nam to vyjde s dovolenkou 😉

kety80
19. mar 2010

ahojte tak uz ide konik ta nova verzia vyzera byt fajn len si zvyknut 🙂

ani3012
20. mar 2010

ahojte babuľky .
Tak my ideme tiež cez leto do Talianska a nejaká dobrá duša mi dala aj web kameru,tak ak chcete kuknite kde sa budeme máčať 😀
http://www.webcamcaorle.it/

Prišiel nám papier,že Patrika berú do školy,ten sa tešil ako blázon a sľuboval,že tie druhé pani učiteľky bude určite poslúchať,že aby sme ho dop tej novej školy pustili.Som zvedavá,dokedy mu to vydrží to nadšenie 🙂
Tašku máme tigríkovú.Je dosť ťažká a pritom nebola najlacnejšia.Kúpili sme ju v obchode u nás v meste,lebo sa mi nechcelo v prípade reklamácie to riešiť poštou,ale ručne stručne 😀 😀 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2136898&tab=10

a na novom koníkovi mi vadí hlavne ten refresh 😒

renca3
20. mar 2010

takto na rano nevyzera vabne ta prazdna plaz. mrknem na to, ked tam bude slniecko. 😉

toho pantera sme aj my mali ako jednu z moznosti. Leo si vybral mamutovu tasku. 🙂

deti su uz v poriadku, teraz som ja na ATB. uz aby bolo teplooo....

michaela2410
20. mar 2010

ahojte, konecne ide konik, ale neviem si na to zvyknut, neviem, ale predtym mi to akosi lepsie vyhovovalo. Dufam, ze ma to neodradi od navstevovania kona 😒

renca3
20. mar 2010

zvykneme si. 😉 ja obcas zabludim na modru strechu a tam je tato verzia uz davno.

brumdinka
21. mar 2010

ahojte, tak my máme doma taky předškoláka. Zápis máme za sebou a od září jde do školy, tak sme na něj zvědavý 😀 jen mám trochu obavy, aby se tam nenudil, už ted´´ totiž ovládá učivo první a druhý třídy 😝 😀

jinak k dovolený, my vždy jezdili do Chorvatska a do Španělska, do Itálie sem nikdy nechtěla právě proto, že tam nebývá polopúenze a v těch apartmánech si musíte vařit a abych vařila na dovolený to můžu rovnou zůstat doma - to pro mě prostě nemni dovolená. Ale loni sme si koupili na letošní červen dovču v Itálii - Jirka objevil dovču i s polopenzí a ještě k tomu českou 😀 - takže v červnu jedeme do Cariati 🙂

ani3012
21. mar 2010

renca3
ono tam není ešte nejako teplo,takže pochybujem,že uvidíš niekoho vo vode 😀

michaela2410
to chce len zvyk.Uvidíš,že to bude dobré.Mne sa najviac páči,že mám svoje najnavšetvovanejšie témy pri sebe 🙂

brumdinka
my sme už boli veľa krát pri mori a mali sme všetky typy stravovania.Každé malo výhody a aj nevýhody.Aj v Taliansku sme boli a varili sme si + reštaurácia a bolo fajn. A kedže malá je malá ,tak nerada by som jej dávala hotelovú stravu. Ja sa práve že na to teším 😵

Aj vaše detičky pôjdu teraz ešte zo škôlky do Školy v prírode? Patrik tam bol už aj minulý rok ,tak neviem,či mi ho riaditeľka zoberie,ale Paťkovi sa páčilo.Idu kamsi na Oravu

michaela2410
21. mar 2010

to je super, ze mate v skolke nieco take. Unas o tom riaditelka hovorila este vlani, ze pre predskolakov, ale akosi sa to nezrealizovalo a tento rok to ani nespominala. Ale robievaju vselijake jednodnove vylety, tak aspon na tie chodime.

ani ja som nechcela ist na dovolenku s varenim, ale akosi som si zvykla, ranajky si spravime, cez obed v tom horku ani vela nezjedia a vecer grilujeme, alebo ideme do restiky. alebo sa proste nejaka ta vecera spravi. ono sa to tie dva tyzdne da takto zvladnut...

renca3
21. mar 2010

ani...to je jasne, ze je tam este kosa. myslela som, ze ta plaz este nie je upravena. 😎

my tiez nemame skolu v prirode. Leo by asi isiel rad. 🙂

dnes ma Leo predstavenie z tanecnej. o chvilu ideme na generalku a poobede vystupuju. videla som skusku, no podla mna nic moc. ale v tomto veku netreba ocakavat nejake tanecne vykony. rodicia budu nadseni. 😵

ani3012
21. mar 2010

renca a kam chodíte na tanečnú ? Aj môj Paťko chodí. Budú vystupovať aj na 1. mája. A tiež nič moc,ale už skupinky,čo sú vyššie ,tak chodia aj na súťaže. Uvidíme,či bude chcieť chodiť aj na budúci rok tancovať,lebo ho strašne láka futbal.
Držím palce,aby sa mu páčilo a nemal trému 😉
a ja som to s tou plážou nepochopila 😅

michaela2410
no my sme boli aj All Inclusive a od hotela sme sa potom ani nepohli.Žiadna reštaurácia-veď hladný sme neboli a sme pendlovali pláž a hotel 😝 Bolo to dobré,ale už keď pôjdeme so stravou ,tak max.polpenzia ako písala brumdinka.

renca3
21. mar 2010

to len vramci skolky ako kruzok. ta tanecna skupina, co to vedie, organizuje predstavenie pre vsetky skolky a skoly, kde vedu kruzky. takze tam bude okolo 150 deti a o rodicoch ani nehovorim. 😝

Leo sa tam chcel prihlasit. len v tom istom case maju aj futbalovy kruzok, tak uz ho to viac taha tam. ale futbal je uz obsadeny, tak asi zostane pri tancovani. 😉

ani3012
21. mar 2010

a na aké krúžky plánujete dať deti,keď nastúpia do školy ? Patrik by chcel ísť aj na plávanie,aj futbal,aj tancovanie...všetko 🤐
každá činnosť je svojim spôsobom dobrá,ale na 100% by sa to nestíhalo.

michaela2410
21. mar 2010

tak Tomas zacal tento rok chodit na hudobnu - klavír, tak dufam, ze bude aj nadalej z toho tak nadseny, ako doteraz. Ved klavir mame doma, lebo ja som hrala dvanast rokov, tak by som chcela, aby aspon pocas zakladky chodili aj jeden aj druhy. No a chodia este na atletiku, ale vramci skoly by som ho dala, ak bude nieco chciet, mozno futbal, alebo mozno by sa mu hodilo nejake karate, lebo kade chodi, len "bojuje", ale nejaka tanecna by sa pacila aj mne, dokonca mame aj sesternicu, s ktorou im to velmi svedci pri tancovani. ved uvidime, co v skole budu mat pre nich k dispozicii