Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

ljublju
28. máj 2010

ahoj maminy,aj my sme predskolaci ale veru,neviem,ci sme zrely na skolu,dost sa toho bojim,i kde stale vravim,ze na to ide do skoly,aby sa naucil...mam tu prispevok "pristup uciteliek v MS k inym detom"...ak niekto vie,budem rada,ked napise...

moj si nevie snurky este zaviazat,pocitat vie,niekedy to flaka.... ☹

no a som normalne z toho vsetkeho az nestastna 😖

kasami
autor
28. máj 2010

@ljublju preco si z neho nestastna ?
to ze si nevie snurky viazat podla mna nic neznamena ... moj si sice vie, ale jeho kamarati so skolky a aj kamosky nevedia ... a moj brat si nevedel mozno do tretej triedy 😀 ak si dobre pamatam
vsak ste asi boli na zapise ... a tam vam museli povedat, ci je zrely do skoly ... a co hovoria ucitelky v skolke, aky je tam ? napreduje ? obsedi ?

zmurkaz
28. máj 2010

@ljublju ...veď sú aj topánky na lepačky 🙂 😉

kasami
autor
28. máj 2010

@ljublju ok, precitala somsi tvoj prispevok .... a uz viem, co ta trapi ...
no mojmu synovi diagnostikovala psychologicka ADHDked mal 26 mesiacov ... nedala mu lieky, len mi poradila ako sa k nemu spravat a ako ho mam vytazit ... viem ake to je tazke ... ja ked som za nou s malym isla ... som sa tam rozplakala ... uz som nevladala ... maleho som dala do skolky kde su v triede pomiesane deti od dvoch do sest rokov su spolu ... dovod som mala presne ten, ze maly neobsedel, nekreslil, nestrihal, len lietal, hral sa a bol stale v pohybe ... celkovo je celkom sportovo nadany a mysleli sme si, ze v zivote nic nenakresli .... ked mal styri a pol roka som s nim isla do diagnostickeho centra kvoli logopedii a tam mu robili psychologicke a recove testy ... vysledok bol taky ... ze kresbu mal na 5-6 rocne dieta ... vysoky inteligencny potencial niekedy na urovni 8 rocneho dietata ... ale vsak recovo len na urovni 5 max 6rocneho ... co je velky rozdiel ... no nakoniec to uzavreli tym ... ze chyby robi z nudy ... ked som sa pytala na nejake veci aj co sa tykali kresby a tak ... lebo som si myslela ye je slaby tak mi povedali, ze vobec nie, ze mam upustit s narokov 😝 bola som velmi prekvapena ... lebo aj ked som porovnavala kresby v skolke na nastenke ... som si vzdy myslela, ze su medzi tymi najhorsimi 😅
Ale celkovo nepochopim, ako ti moze ucitelka v skoke nadavat ... na maleho, ako kresli a inak ... ved ona je tam od toho, aby sa mu venovala a snazila sa mu pomoct a tebe poradit ako s nim ... naozaj nechapem tento pristup ...
a u vas nebola v skolke psychologicka ? a podla bydliska urcite patrite do pedagogicko-psychologickeho centra, kde ti maleho bez problemov vysetri psychologicka a popripade poradi co s nim ...
drzim paste 😉
a nebud nestastna 😉

kasami
autor
28. máj 2010

@zmurkaz
este som sa chcela pochvalit, ze si dnes po treningu bez reci obliekol rifle 😀 i ked frflal za nieco ine ... ale bol zlaty 😉

kety80
28. máj 2010

ahojte 🙂
dnes mala kika v skolke kuzelnika tak bolo super 🙂 ja som isla pre nu na obed a potom sme isli domov vlakom kubko bol s mojou maminou a ze ju posluchal neplakal a nepytal sa vobec na ruky no nechapem a ked sme prisli s kikou domov pravy opak hned mama na ruky rev za vsetko no neviem som pre neho negativna alebo uz mu nieco vadi alebo to robi preto ze som to ja no nechapem asi si vymenim s mamou matersku ☹ 😅
@ljublju - urcite je maly v pohode a skolu urcite zvladne len ho nepodcenuj a kasli na ucitelky

kasami
autor
28. máj 2010

@kety80 k maminkesi deti vzdy dovolia viac ... a viac s nou cvicia 😀

kety80
28. máj 2010

@kasami - no neviem kati ale mrzi ma to ze pri muzovi babke je super a ked je som mnou len mama a na ruky a vsetko si vynucuje uz si zacinam mysliet ze som ho rozmaznala no neviem kde som spravila chybu

kasami
autor
28. máj 2010

@kety80 aj Sam ked je u babky, tak ho chvalia, ze aky bol dobry ... zlatucky ... ako sa pekne hral, ako pekne papal ... a ked pridem ja sa predvadza a jeden chlebik papa hodinu a pol 😝

kety80
28. máj 2010

@kasami no kati snad to je len v tom 😉

kasami
autor
28. máj 2010

@kety80 isto 😉 netrap sa tym 😉

kety80
28. máj 2010

a co planuje na den deti ja na tie masove podujatia nie som tak musime nieco vymysliet 😉

kety80
28. máj 2010

@kasami - dakujem 🙂

kasami
autor
28. máj 2010

@kety80 nemas za co 🙂 deti su raz take ... pred niekym sa ukazat musia .... a pred kym inym ako maminou ? tam im to prejde vzdy 😀

michaela2410
28. máj 2010

tak my sme mali dnes neplanovany vylet do partizanskeho...mamina mi cez obed volala, ci by som na otoc neisla, tak sme o trretej nalozili deti, krabice, co chcela zaniest sestram...a isli sme, ale bolo celkom dobre, deti total unavene, o pol deviatej zalahli a za par minut spali...zajtra si nasi vymysleli, ze chcu ist s nimi do blavy a parnym vlakom do Kuchyne, ze tam je nejaka akcia pre deti...tak rano o siedmej pojdu a my poobede pojdeme pre nich...no a vnedelu im zase nieco vymyslime my, podla pocasia 😉 ak bude pekne, tu v jednom blizkom mestecku ma byt cesta rozpravkovym lesom...
no a co sa tyka tej inteligencie, nas tomas sice pozna pismenka, ale nevie ich spajat do slov, alebo precitat slovo, vie sice pocitat....ale vlani som s nim bolau psychologicky, lebo okolie sa ma stale pytalo, ci ho nedam skor do skoly, alebo do talentovej triedy, lebo je sikovny, tak som ista k psychologicke a ona s nim robila nejake ulohy, no a vraj je velmi sikovny, taky vyssi priemer, ale sama na mne videla, ze nie som za skorsie danie do skoly, tak sme sa dohdli, ze tento rok, ak budem chciet, spravi mu aj iq testy, tak rozmyslam, ze ved za to nic nedam, ked ho dam otestovat, on take vselijake ulohy ma rad, hoci mam pocit, ze akosi menej,nez kedysi...a taka zaujimavost, vtedy mi ta psychologicka povedala, ze sklada puzzle a mam matematicke myslenie tak na urovni sedem rokov, ale kreslenie ma zase na nizsej, nez by& malo byt pre jeho vek (mal vtedy necelych 5 rokov)...proste, chcela som povedat, ze kazde dieta je individualne...
fuuha, ale som sa rozpisala! komu by sa to chcelo citat 😀 😀 😀

ani3012
28. máj 2010

tak mne sa to chcelo 😀

kasami
autor
28. máj 2010

Aj mne 😀

michaela2410
29. máj 2010

😀 😀 😀 😀 😀

kasami
autor
30. máj 2010

Ahoj, uzivate si vikendik 🙂

@michaela2410 Tebe som ešte chcela včera odpisat, ale nejako som nestihala ☹ čo sa tyka tech IQ testov, jasne za to nič nedas, vyskusate a uvidíte ... Aspoň budeš vedieť na com ste a či s Lukaskom treba niečo riešiť, alebo na čo sa s ním zamerať 😉

my sme mali včera doma grilovacku takú rozlúčku pred liecenim, a dnes sme museli upratat ☹ a boli sme malému kúpiť autíčko na diaľkové, sme mu slubili na MDD aby si ho mohol zobrať na liečenie, tak teraz sa z neho teší 😉

zmurkaz
30. máj 2010

@kasami ...a kam idete?

zmurkaz
30. máj 2010

@michaela2410 waw ..... Tomáško je iný šikuldoš 😵 😵 😵 😵 ... a si myslím, že ak má dieťa zvýšenú či vyššiu inteligenciu neznamená to, že vyniká vo všetkých oblastiach 😉

kasami
autor
30. máj 2010

@michaela2410 Prepac, napisala som Lukasko ... a pisala som o Tomaskovi 🙂
@zmurkaz ideme do Horneho Smokovca, mali by sme nastupit 7.6. takze uz sa nam to krati

renca3
30. máj 2010

ahojte
my sme vikendovali na Orave. pocasie vyslo, tak super.

@kasami ale PC budes mas na lieceni so sebou, nie? alebo sem 3 tyzdne nenakuknes?

kasami
autor
30. máj 2010

@renca3 tak to je super, ze vam tak vysiel vikendik 😉
co sa tyka pc .... tak si beriem ... len musim este nejako vyriesit pripojenie na net 😅 musim zistit, ci tam uz je wifi ... alebo kupit nejaky ten mobilny internet 😝

michaela2410
30. máj 2010

diky dievcata za reakcie...este keby sa ta jeho sikovnost premietla aj na jeho spravani... 😀 ale to by som chcela uz vela 😉

my sme vikendovali "letecky"...vcera boli chalani s nasimi parnou masinkou z blavy a cely den stravili v Kuchyni na letisku a dnes sme boli v piestanoch na leteckych dnoch...bolo super, dokonca sme nezmokli, 😀

michaela2410
30. máj 2010

no ale aby to nebolo teke vesele, tak manzela chytila nejaka "sr..aj..da", proste je mu na figu...tak dufam, ze ostatni od neho nic nechytime...mna zaludok prestal boliet, tak by nemusel znova 😒

kasami
autor
30. máj 2010

@michaela2410 to iste si hovorim ja o Samkovi 😀 teda aj jemu to hovorim 😀 Taky velky a sikovny chlapec, bicyklovat vies, korculovat vies, citat vies, pocitat vies, a porozmyslat ako sa spravat a co je vhodne povedat to nevies 😝 Taky sikovny chlapec sa uy naozaj musi spravat rozumne 😝 myslis, ze mi to pomaha 😀

zmurkaz
30. máj 2010

@kasami ...jééé - by som brala ... stačil by aj predĺžený víkend (budem sviňa - ale bez detí 😅 )
@renca3 ...tam máte nejakú chatu? 😵 😵 😵 ..my sme tam boli asi 3x a vždy sa nám páčilo 😵

kasami
autor
30. máj 2010

@zmurkaz myslis to liecenie ? no tak tam musim ist s malym 😀 ja som iba doprovod 😝