Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
3. sep 2009

Vitajte Lasenka, Renca a Luba 🙂

som velmi rada, ze ste sa pridali ... dokonca ste sa prekopli na druhu stranu, sikulky 😉

co sa tyka kruzkov aj moj maly chodi na anglinu, teraz zacne stvrty rok helen doron, chodil na tanecnu, ale s tym sme prestali vo februari a zacali s hokejom, a teraz maly frci este aj na cyklistike
vlastne ma v utorok a piatok, sobotu a nedelu hokej, v stredu anglinu a cyklistiku ked treba, a rozmyslame, ze hokej by sme troska zredukovali a skusili aj futbal. Maly je taky sportovec, velmi ho to bavi ... vlastne zije pohybom 🙂
a este najnovsie jazdi na crosske 😅
a my musime s nim 😅

kreslit som si s nim chcela dnes, ale on chcel ist na klzisko a plavat ... tak tak dopadlo nase kreslenie ... skusim zajtra 😝

lasenka
3. sep 2009

ivamera - Matko stale spinka v skolke, spanok mu nerobi problem, aj maly Kubko velmi rad spinka - to maju po ockovi 😅

my sme minuly rok rok chodili na anglinu a logopediu, a tento rok budeme pokracovat asi v tych istych... Matko je dobry vo futbale, vie perfektne kopat do brany, no medzi hracov sa boji, skor sa hra len tak sam... je taky bojko, a ako som pisala, casto place ☹ toto neviem, po kom podedil 😉 niekedy mi je ho luto, niekedy ma to dokaze poriadne vytocit 😒

kasami
autor
3. sep 2009

Lasenka, netrap sa, z toho vyrastie, kazde dietatko je ine ...
aj nas place ... ked ho niekto skame ... dnes ho rozplakal tatik ... a nechci vediet ako skaredo mu vynadal ...
a to len preto, lebo sa chcel kamosovi pochvalit, ze ma nove koleso na bicykli a tatik ho predbehol ... joooj ja krpec zuril ...
inak aj moj stale tvrdil, ze bude futbalistom ... len sme ho este ikde nezahlasili ...
a to co piss, ze medzi hracov sa boji ... tak samko zacal s hokejom ... len ked k nemu puk prisiel tak sa mu venoval, ale ked sa o neho chalani bili, on zatial cakal co z toho bude ... ale to sa po troch mesiacoch zmenilo ...
oni si len musia byt isy sami sebou 😉

mracik
3. sep 2009

kasami, malý je inak aktívny 😕 u nás krúžky zatiaľ nevedieme. Matej zatiaľ chodil len na kurzy plávania. Anglinu sme zvažovali, ale kvôli problémom s výslovnosťou som ho zatiaľ nedávala, ale tento rok už chodiť bude. Učíme sa zatiaľ len doma, z učebníc Busi bee, to ho celkom baví. Inak má športovanie rád, teraz tiež frčí bicykel, v zime lyže.

No a čo sa týka ďalších krúžkov, rozmýšľala som nad tanečným, alebo hudobnou. Matej má hudobný talent, vedel spievať skôr ako rozprávať, tancovať skôr ako chodiť... No problém je v tom, že sa mu moc nechce nikde chodiť. Tak fakt neviem, či ešte rok počkať, alebo ísť s ním na talentovky, možno sa mu to tam zapáči.

kasami
autor
3. sep 2009

vidis, chodili sme aj na plavamie, ale len tri mesiace ... to ho vobec nebavilo ....

maly je taka chodiaca energia 😀

Mracik tu hudbu by som isto podporila ... ale u mojho som si nie ista 😅
urcite ho skus nejakako motivovat, ked je taky talentovanym je skoda to zahodit 😉 a este ked ho to bavi 🙂
Vy to musite mat inak doma vesele, pri takych troch sintikoch 🙂 troch chlapcov doma ... to sa fakt nemozete ani minutu nudit 😀

lasenka
3. sep 2009

presne tak, ako pise Kasami, deti si musia sebou isti! ked Matko hra futbal s detmi, medzi ktorymi je aspon jeden jeho dobry kamarat, nie je problem... ak su tam vsetci cudzi, je velmi nesmely...

my tiez s muzikom rozmyslame, ze dame maleho na hudobnu... obidvaja s MM hrame na hudobne nastroje, tak preco to neskusit aj s malym 😉 ale zatial si to neviem predstavit, nema vytrvalost 😉 no este cely rok sme v skolke, tak mame cas pouvazovat, co a ako dalej 😉

kasami
autor
3. sep 2009

urcite to skuste 😉 ved snad ich tam nebudu drilovat ... ved s takymi detickami sa musia najprv hrat, motivovat ich, ak nie, treba ist inde ...
no a este ak to zdedil po vas, a vy sa mu viete tak venovat ... niet preco cakat
oni su v tomto veku velmi prisposobovi, rychlo sa ucia ... len to treba spravne nasmerovat 😉

ivamera
3. sep 2009

Ahojky,
Kasami u vás asi stojí za zváženie tá športová škola, všakže 😀 Malý má po kom toľko energie?
U nás je z krúžkov zatiaľ len tá angličtina, v stredy. Zvažujeme plávanie. Ninka veľmi ľúbi koníky, zvykneme chodiť na nedaleký ranč, a od budúceho roka, niekedy na jar ju chceme prihlásiť do jazdeckého klubu.
Lasenka, na aký hudobný nástroj by ste dali malého?

kasami
autor
3. sep 2009

ahoj
noo rozmyslame ....
musim sa poinformovat ....

mracik
3. sep 2009

ivka, náš Maťo chce chodiť na bubny 😀 zmysel pre rytmus teda má, ale zatiaľ neviem. Možno ho dám zatiaľ na ten tanečný krúžok, pár metrov od domu máme skvelú tanečnú školu... A s hudobkou ešte rok počkáme. Fakt neviem.
No u nás je tiež problém s tou vytrvalosťou... Budem ho určite musieť nútiť do cvičenia. Ale nakoniec, aj mňa naši nútili a aká som im teraz vďačná 😉

ivamera
3. sep 2009

mračik 😀 . Ale vážne je to sympatické. My máme doma flautu, malá si na nej zvykne hrávať, a to s poriadnou vytrvalosťou. Bohužiaľ pre nás rodičov 😀
No ale vážne, myslím, že ked dieťa chodí na hudobnú, je to aj o hodinách tvrdej driny, takže tá podpora a motivácia zo strany rodiča musí byť.

lasenka
4. sep 2009

ivka - ja som chodila na akordeon a klavir, MM vie hrat na akordeone... aj ja si pamätam, ako ma nasi nutili cvicit, a tiez som im teraz velmi vdacna 😉 ved aj teraz svojim deturencom zahram pesnicky na akordeone 😅 klavir doma nemam, no rada by sme ho v buducnosti kupili 😉
... a kedze matko je lavak, asi by sme ho dali na klavir 😉 husle a akordeon su pre zaciatocnikov - lavakov asi dost zlozite, nie? alebo sa mylim? nerada by som ho od toho hned na zaciatku odradila...
ale zvazujeme aj tanecnu, lebo moj MM krasne tancuje, tak skusime, kde sa uchytime a ostatne zaujmy ostanu len zabavou 😉
co sa tyka sportu - v zime s MM radi lyzujeme, v lete samozrejme plavanie... no malemu sa do toho akosi nechce 😕 najradsej ma bycikel a futbal 😉

mracik
4. sep 2009

lasenka, no aj klavír je trošku pre ľavákov problém, lebo väčšina skladieb je písaná tak, že hlavná melódia sa hrá pravou rukou a doprovod ľavou. Ale mne to nejak zvlášť nevadilo (tiež som ľaváčka), občas mi učiteľka vybrala také "opačne" skladby. Gitaru som si nechala pravácku, aby na nej mohli hrať aj iný. No akordy mi išli super, lebo som ich chytala ľavou, ale vybrnkávanie... no to mi riadne dlho trvalo, kým sa to dalo počúvať.
Ale aj husle bývajú aj ľavácke, nie?

lasenka
4. sep 2009

mracik - velmi sa v tych tazkostiach nevyznam, len som sa stretla s kamaratom, ktory uci na ZUS a odporucil mi prave ten klavir... ale zvazujeme aj huslicky 😉 akordeon urcite nie...

ivamera
4. sep 2009

My s manželom nehráme na žiadny nástroj 😒 . Ako prváčka na ZŠ som skúšala klavír, no žiadna sláva 😀
Za to moja setra absolvovala, celých 8 rokov ZUŠ, aj ju musela mamina niekedy nútiť. U mna to nešlo, aj pani učitelka zistila, že som na hudobné nástroje antitalent 😀

Inak, čo sa lyžovania týka, aj my chceme konečne túto zimu s Ninkou začať. Ja som lyžovala celé detstvo i mladosť. A kedze pochádzam z Oravy, zimičky boli parádne biele a dlhé. 🙂

lasenka
4. sep 2009

iva - kazde dieta je na nieco ine 😉 nasho Matka si neviem predstavit ako lyzuje 😉 boji sa 😒 no skusime to tento rok 😉

mracik
4. sep 2009

ivi a odkiaľ si? ja som z DK

a na lyžovanie môžem len odporučiť lyžiarsku školu, Mateja som tento rok dala spolu s Kubkom a jeho spolužiakmi, lebo zo škôlky lyžiarsky nemali. Maťko sa medzi školákmi cítil ako ryba vo vode a za 5 dní sa naučil perfektne lyžovať. Ja som sa ho to snažila naučiť predtým rok a bolo to o ničom.

ivamera
4. sep 2009

Mráčik 🙂. Ja pochádzam z Nižnej. Ja tiež rozmýšľam o lyžiarskej škôlke, lebo nie som až taký expert, aby som sa do toho pustila sama. 😀
Vy ste asi chodili na kub. hoľu, že. Ja rozmýšľam, že skúsime Zverovku - Spálená. Aj v Nižnej máme pekne spravený vlek, len tam asi nebude žiadna školka.

mracik
4. sep 2009

chalani boli v lyžiarskej škole v Jasenskej, teraz žijeme v MT. Ale Kubínsku milujú, tam lyžujú najradšej.

renca3
4. sep 2009

Leo sa tiez tuto zimu osmelil na lyze. vlani sa mu nechcelo. a tiez sme to nechali na instruktorov. 😉
dnes som ho prihlasovala na kruzky v skolke. tanecny, pohybove hry a hudobna. mimo skolku bude chodit na gymnastiku. casom sa to vyselektuje. uvidime, co ho bude bavit a co nie.

atrami
4. sep 2009

Ja mám už jedného školáka-prváčika.
Prostredný je stredňák. Bývame na dedine, všetky detičky sú v jednej triede od malička, tak nejako to nevnímali, že sú preškoláci.

snilko7
4. sep 2009

baby tak vám závidím tie super škôlky a krúžky...tu u nás v dedine je jedna škôlka a krúžky žiadne, ani tu nemám ako zamestnať toho svojho drobca 😒

spevacka
5. sep 2009

Ahoj žienky, ja mám doma jedného predškoláka aj keď s odloženou škol.dochádzkou. Je narod.25.7. a po mnohých poradách s psychologičkami aj učiteľkami sme sa rozhodli, že ho ešte necháme rok v škôlke. Prečo? No vraj chlapci sú asi pol roka opozdení 😠 , hravejší a že väčšinou letným chlapcom doporučujú odklad. Ďalším dôvodom bolo aj to, čo viacere maminy hlavne tie čo majú chlapcov, spomínajú, že nechcú kresliť, čo je veľmi dôležité pri vstupe do 1.ročníka. (som učiteľka 1.st ZŠ). Potom je tá jemnáručička nerozpísaná a s tým sú spojené zbytočné trápenia, hlavne zo začiatku. Mám dokonca aj jeden príklad v mojom okolí, keď mamička dala syna (tiež letný) do školy teraz od sept. a viem od p.učit.že naozaj chlapča má problémy s jemnou motorikou, tvrdú rúčku a tak ich asi čaká dosť trápenia zo začiatku. Inak je ten môj poklad šikovný, počíta, pozná písmená (veľké), má výbornú slov.zásobu, ale napriek tomu sme sa rozhodli takto a neľutujeme. Myslím, že sme si ušetrili trápenia. A navyše máme ešte doma malilinkú princeznú (7 týždňovú), ktorej sa vôbec cez deň nechce spinkať 🙄 .Takže tak.

renca3
6. sep 2009

spevacka...kamaratka ma syna narodeneho presne v ten den ako vy. nastupil v septembri do skoly. vraj by sa uz v skolke nudil. ale ona si este mohla rok povegetit. neviem, ja by som to nenahlila.
no a vy ked mate babatko, tak bez debaty. 😉

kasami
autor
6. sep 2009

Ahojte maminy 🙂

teraz som nejak nestihala ... malemu zacali kruzky tak lietam 😝 uz mal v piatok a sobotu hokej, vlastne mal aj dnes trening, ale na ten sme nesli ... lebo isiel na cyklisticky maraton ... tak troska nestiham ostatne ...

inak aj Samik je julovy .... ale ja by som bola celkom rada, keby isiel do skoly v septembri ...
inak v aprili sme boli u psychologisky a velmi ho pochvalila, ze je velmi zrely a sikovny ... dokonca, ze aj kresbu ma na 6-7 rokov ... a na recovom o tiez ukoncila tiez ze je na urovni 6-7, ze je sikovny ... len neposedny akurat tak na svoj vek 😀
rucicku planujem trenovat zase cez zimu ... budeme kreslit, strihat a koralkovat ... dufam, ze to nejako zvladneme ... zima je taka prajnejsia na taketo aktivity ... od kedy je slniecko vonku tak len bicykel, korcule, bazen a crosska ... + kruzky ... takze nic ine nestihame
ale v zime mame len kruzky ... a ked tak tiez lyze ... ale to nie kazdy den 😅 takze mozeme doma tvorit 😀

inak babulky, my sme dali maleho do lyziarskej skolky na Donovaloch ... a nic ho tam nenaucili ... nevedeli ho uputat a motivovat ... takze som ho musela vsetko naucit sama ... ale uz sam krasne lyzuje ... tu v Modre na Pieskoch lyzuje uz sam ... pekne ide na vlek, hore sa pusti a zlyzuje to sam a ide znova 😝 uz ma nepotrebuje 😢

renca3
6. sep 2009

kasami...ja by som sa nevedela pre ten hokej obetovat. je to vela treningov. potom aj druhy syn...nestihacky.
no a ja by som tam hned ochorela, ako by som ho cakala na stadione. 🙂 v neposlednom rade, syn ani nie je na korcule. prejde, ale ma strach z padu. 😉

kasami
autor
6. sep 2009

Renci 🙂
trening ma maly 2x v avione, takze to je pohoda a 2x na zimaku ... to sa zvacsa s muzom striedame, je to cez vikend a to sa on aj rad na maleho pozrie... ak by sme mali druhe mimco muselo by to vsetko zvladat s nami 😅 chudatko male 😀
mojmu prav pady vobec nevadia, on padne oprasi sa a ide dalej ... nastastie ... aj s bicyklom je to tak 🙂

a kazde dietatko je ine ... nadane na nieco ine ... nasho maleho zatial bavi sport a motocross ... tak ho podporujeme ...

gabcadanci
7. sep 2009

Ahojte môžem sa pridať???? Ja mám malú 5 ročnú princezničku predškoláčku

kasami
autor
7. sep 2009

Jasne 😉 aj princeznicky su vitane 😉

kasami
autor
7. sep 2009

inak babulky, my sme dnes vybrali prvy hybajuci sa zubcek 🙂 uz strbatieme 😀