Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kety80
13. jan 2010

ahojte 🙂
chcem sa spytat ci ste nieco poculi a VAZOVOVEJ skole ze aka je ja som zatial pocula ze je celkom fajn aj ked som pocula aj negativa ale asi to je vsade tak ak nieco viete dajte vediet 😉

kasami
autor
13. jan 2010

Caves 🙂
Ved tam chodil tvoj muz 🙂
aj ja 🙂
aj janett 🙂

no moje spravy su, ze uz nie je taka dobra ako byvala a ze tazi hlavne zo svojho dobreho mena ... ale zase bola to jedna z najlepsich skol v BA ... takze neviem aka je uroven ... mozno stale dobra ... len viem, ze jedno dievcatko co chodilo so Samkom na tanecnu tam je prvacka, ale od vtedy som ju nevidela ...

moj nazor je taky, ze celkovo uroven skolstva sa na sk nezmenila k lepsiemu ...

ivamera
14. jan 2010

Ahojte babenky, napadlo ma v súvislosti so zápismi, či už máte tipy na pani učiteľky, v tých školách, kde detičky plánujete zapísať. Ved dobrá pani učiteľka je ešte dôležitejšia než dobré meno školy. My sme si už jednu pani učiteľku vytipovali na základe referencií, tak verím, že sa nám podarí zapísať k nej.

ivamera
14. jan 2010

Inak aj minulý rok moja kolegyňa v práci vsadila na konkrétnu pani učiteľku, a na zápise požiadala aby ich zapísali k tej pani učiteľke. Myslím, že sú s ňou spokojný.

anajocka
14. jan 2010

kasami, byvame v biskupiciach, ale ja nechcem nosit deti daleko, mame 3 deti a 4 na ceste, nemozem robit len taxikara, aj ked by som rada dala do inej skoly, uprednostnujem okolie, aj ked tu nie su najlepsie skoly, ale bohvie kde budeme byvat o par rockov, takze z tychto sa mipozdavala zeleznicna, maju dost kruzkov a riaditelka je velmi ustretova, uz sme boli aj v zitavskej a bieloruskej, este chceme sa ist pozriet na podzahradnu a pripadne rajciansku

kasami
autor
14. jan 2010

Anajocka, uplne ta chapem, ja keby som mala dve deti tak uz tak rozmyslam ako ty a maly by isiel asi na zitavsku alebo zeleznicnu ...
ale urcite mate doma dooost veselo 🙂
....preto som sa pytala (zrejme sme susedky niekde nedaleko🙂 ) ja som tiez volala na zeleznicnu a ta skola sa mi velmi pacila, riadielka je tam nova ... nejake tri roky, je velmi mila a ustretova, podla mna sa velmi snazi, aby ta skola bola dobra a mala slusne deti ... no a na zitavsku som tiez dost dobreho pocula, aj kamoska tam ide davat syna, jej maly chodi na krikovu do skolky, a ze vacsina deti ide dalej na zitavsku ...
o tej bieloruskej viem len tolko, ze upada ... zevraj majú malicko deti a malicko financii ...kvalitou vobec neviem ako na tom su
podzahradna, neviem, pocula som dost negativ, ale pocula som aj klady ... ale skor ta skola tiez uz tazi zo svojho mena...
a na rajcianskej som sa bola ja pytat este pred rokom a boli tam velmi neustretovy, neochotny ... a pocula som od uciteliek, ze kym tam nemali dost deti tak sa snazili vsemozne, a teraz uz na vsetko kaslu ... inak ako jazyk tam maju iba anglinu ...
a este ma napadlo o podzahradnej ... od 1.rocnika mozes dat nepovinne v druzine anglinu 1x v tyzdni a potom od 3.r. povinne ... ale druhy jazyk nebudes vediet este v piatej aky budu mat ... urcuju na pevno podla toho akeho maju ucitela ... nedavaju na vyber, jednej kamosky syn mal francustinu, dalsej mal rustinu a dalsi ma nemcinu ... a susedka sa mi ztazovala, ze nemaju ziadne kruzky ... jed dcera je druhacka ... prvy rok mali anglinu a druhy rok nemaju ziaden jazyk ...
tak neviem ...
Ivamera v BA je to takto s poznanim uciteliek troska tazsie ... a celkovo ... ale prave v Narnii a na Kosickej mam same chvaly ...

anajocka
14. jan 2010

prave na tej zeleznicnej maju kruzkov dost, aj take co by nas zaujimali - futbal, tenis, pre dievca gymnastika, hudobna - spev a nastroj, tanecna... my byvame na styromlynskej a najblizsia-spadova je biskupicka, ale tam uz vobec nie, este ta podzahradna, aôe tam sa len chystame, dakujem za info

pezincanka
14. jan 2010

Kasami, asi len jednu skolu.

pezincanka
14. jan 2010

ANO, ja som dostala informacie z roznych zdrojov, ktoru ucitelku nie. Ze ma sicie dobre napady a dobre vysledky, ale ze je totalne nestabilna, naladova, nevypocitatelna a velmi na deti tlaci....
Takze jedna zo 4 uciteliek by to urcite nemala byt. A este chcem, aby bol Kajka so svojou kamosku v triede, aspon s jednou (viacere zrejme nemam moznost ovplyvnit). TOto budu moje podmienky. V sobotu 15-18 hod maju den otvorenych dveri, ideme tam som zvedava.

kety80
14. jan 2010

ahojte 🙂
kati no na tej vazovovej sa toho dost zmenilo odkedy ste tam chodili nove ucitelky aj riaditel tak neviem 😉

kasami
autor
14. jan 2010

Kety to som myslela iba ako zart 🙂

inak moja spoluziacka tam pracovala, ale myslim, ze uz nie a aj spoluziak a o tom viem, ze odtial odisiel ...
neviem ti poradit ...

Pezincanka to je fajn, ze mas take referencie a moznost si vybrat 😉

Anajocka, to my byvame kusok od vas ... na staromlynsku chodi moj maly do skolky ...
inak Zeleznicna spolupracuje s FK Vrakuna a od piateho rocnika tam chcu spravit futbalovu triedu ...
Anajocka ty si biskupicanka ? poznas tu ludi ? a kam chodite do skolky ?

kety80
14. jan 2010

kati aj tak dik za radu dam na viac skol a uvidime len som myslela ze to budem mat po ruke skolu skolku aj robotu co tam isli minuly rok deti od kristinky zo skolky tak si to len chvalia este snad nieco pozistujem a ty davas na tu zeleznicnu 😉

kasami
autor
14. jan 2010

Katka ja chcem maleho zobrat na testy na Kosicku, ale to je cisto vyberova skola ... sanca mala, zastupkyna mi hovorila, ze sa hlasi do 200 deti a prijat mozu iba 22 ...
este asi pojdeme vyskusat jednu cirkevnu skolu ... sanca troska lepsia ... nahlasenych deti cca 150 a beru 50
no a ako taku "normalnu" teda myslym statnu sme vybrali Ostredkovu v Ruzinove - pevne dufam, ze nas zoberu ... keby nie tak mozno tu Zeleznicnu, alebo Zitavsku ... ale to by bolo az fakt keby nam tieto tri moznosti nevysli ... ale na Ostredkovu som volala a zastupkyna mi hovorila, ze sa im este nestalo za posledne 4 roky, ze by dieta prislo na zapis, bolo zrele na skolu a oni by ho nezobrali ... tak dufam, ze sa to ani nam nestane ... a ze sa neprepocitame 😅
Nasi byvaju v Ruzinove, tak nejak aj dufam, ze keby tam maly chodil, tak by mi mohli troska helfnut s vyzdvyhnutim a tak ... no ved uvidime ...

a ty mas teda ake skoly vybrate ?

kety80
14. jan 2010

no my ked sme sa odstahovali mimo ba tak vacsinou prichadza do uvahy stare mesto som robila tam kde janetta kym som isla na matersku a moja mama robi tiez blizko a babku mam vitalnu ktora byva na vazovovej tak mi tiez pomoze ked bude treba kristinka chodila do skolky na vazovovu a som s nou velmi spokojna aj kubka by som tam chcela dat ak mi ho zoberu tak preto som uvazovala nad skolou vazovova aby sme to mali po ruke a dalsie este sa rozhodujeme ale na vazku asi urcite dam

pezincanka
15. jan 2010

AHojte, tak som prave zistila, ze jedna moja byvala spoluziacka zo zakladnej uci tiez prvakov na tej nasej vybranej skole. Nestretavam sa s nou, ale ma stale svoje povodne priezvisko. MOzno je teda slobodna a bezdetna...co moze znamenat vela a nic... mozno je preto aj zanietena ucitelka, ktora ma na nich cas a venuje sa im. Bolo to vzdy kludne a nenapadne dievca, velmi sikovne, vedela citat uz v 1. triede. TO si dodnes pamatam. Aspon viem, ze ju tam stretnem na otvorenom dni. Tesim sa.

V tejto skole maju aj divadelny, gymnasticky aj folklorny kruzok, vsetko to je pre Kajku super. ANglictinu od 1. triedy. Na druhom stupni maju vyberovu triedu jazykovu. Cudzi jazyk pouzovaju postupne aj na inych predmetoch. Dnes som kecala aj s jednou maminou v MC, ktora tam ucila pred materskou druhy stupen anglictinu, ona to chvalila. Tak som trochu pozitivnejsie naladena, ked viem viac dobrych referencii.

kasami
autor
15. jan 2010

Kati, no treba si vsetko zvazit 🙂 to je super, ze mozes takto ratat s pomocou rodiny ...

ja tiez ratam ... ale dopredu viem, ze to tak nebude 😅

Pezincanka tak to vyzera super 🙂 neviem ci nepojdeme k vam do skoly 😀

anajocka
15. jan 2010

kasami, deti chodia do skolky na Dudvazsku, vtedy sme sa nedostali na Linzbothovu a sem sme sa len pristahovali, ja som z lucenca, manzel z cadce a v blave sme studovali, mame tu vela znamych, tak sme v blave zostali, aj ked pomoc rodiny by sa niekedy zisla, ale tazko povedat, kde budeme byvat o par rockov, mame vela deti a byt nestaci -.))

ivamera
15. jan 2010

kasami, verím, že v BA to bude podstatne ťažšie. 😒
Inak o tej Narnii som pred časom čítala krásnu reportáž v detskom časopise. Veľmi sa mi tá škola páčila. 🙂

pezincanka
16. jan 2010

Ahojte, boli sme v tej skole. Bolo super. Najprv Kajka ani nepozdravila a ani sa na nikoho nepozrela, ale ako tam stretla kamosky, tak sa rozblaznila, ze bolo radost na nu pozerat.

ALe jej kamaratke bolo veru smutno v tej skole, pytala sa prec, domov, ze sa boji, ze tam vsetko neurobi dobre.,,.

Kaja sa naopak do skoly tesi. Uvidime, bol to pre nas ale pozitivny zazitok.
A pri zapise sa da na prihlasku napisat meno dietata, s ktorym chce byt v triede, potvrdila mi to riaditelka. Tak tomu sa tesim.

kasami
autor
16. jan 2010

Ahoooj 🙂
Anajocka, myslela som hlavne kvoli tomu, ze ci ste odtialto ... lebo ja tu prave poznam vela ludi, ktori davaju deti na podzahradnu, lebo je najblizsie ...ale ak mas tu moznost radsej by som volila tu vrakunu ...
inak musis to mat naozaj dooost narocne s tolkymi detickami 🙂 a tu bez rodiny ☹ ale isto aj veeelmi vesele

Ivamera, to som rada ... sanca je ... aj ked malicka ... ale chceme to vyskusat ... malemu sa tam strasne pacili tie rytierske triedy ... straaasne by chcel byt ryierom 😀 ale celkovo v kazdej skole sa mu nieco pacilo, takze ak nas prijmu na hociktoru z tych troch skol, tak budeme spokojny. Na Kosickej maju florbalovy klub, ked to videl bol uplne mimo ... a Ostredkova je "aj" sportovou skolou ...tak to sa mu tiez pacilo ...
no hlavne uvidime ako dopadneme

Pezincanka to je super, ze je Kajka taka navnadena na skolu, prajem jej aby ju to nadsenie neopustilo 😉

kety80
17. jan 2010

ahojte 🙂
tak vidim ze ste uz niektori stihli uz zapisy nas to este len caka no neviem ako bude kika reagovat ona sa tiez na zaciatku akoby zasekne ale potom to uz je lepsie snad tam nieco povie ked sa jej budu pytat 😉 uz mam s toho aj ja torchu starosti ako to vsetko dopadne a kde nas zoberu 😔

kasami
autor
18. jan 2010

Kety aj Samko je taky ... a potom vie byt taky zly ... normalne som rozmyslala, ze pojdem bez muza 😅 lebo ten ho vie pekne vystengrovat 😝

Inak babulky co poviete na pocko ? maly sa isiel hned rano brodit 😀 som zvedava aky pride zo skolky, ak sa zadari, tak sa pojdeme polyzovat ... no uvidime, kedy nam pride tatik z prace ... ja si sama netrufam do kopcov 😝

renca3
18. jan 2010

teda dnes sa niekam vybrat autom, to chce pevne nervy a cas. z Leovej skolky som sa tahala do prace hodinu.
mensi Teo je u mamy, ma sopliky a kasel. v piatok boli v ich triede 3 deti zo 14, tak neviem kolko prislo dnes. 😝

kasami...ty si chcela ist na zapis aj s muzom? to ma ani nenapadlo. navsteva skoly je vyslovene moja parketa. doma o tom len diskutujeme. 😉

zuhu
18. jan 2010

Ahojte dievčatá! Nepoznáte niektorá ZŠ A. Kubinu v Trnave, mám na ňu dobré referencie, ale viac názorov ....

kasami
autor
18. jan 2010

nooo ... skor mam pocit, ze by chcel ist on s nami ... ale ako sofera by som ho brala ... ja sa radsej veziem, ak mam na vyber ... inak aj na tom dni otvorenych dveri sme boli spolu ... videla si nas ? respekt. mna hej .. ale jeho ?

inak mna manzo upozornil, ze nech neratam, ze sa bude s malym niekedy ucit, alebo pisat s nim, ze on radsej pride domov, ak ked bude mat drobec vsetky ulohy napisane 😀

renca3
18. jan 2010

nie, tvoju polovicku som neregistrovala. ale oteckov tam bolo dost.

kasami
autor
18. jan 2010

no on nie je az taka moja polovicka ... ale skor taka 3/4tina 😀

pezincanka
19. jan 2010

Baby,teraz citam cosi o tom, co by mal vediet buduci prvak a veru je to tam krute. Napr. hlaskovat kratke slovo, zaviazat si snurky, nemal by byť bojazlivy v spolocnocti, nemal by sa strániť detí, mal by si zvykat na nové prostredie bez problemov, neplace, vydrzi pri cinnosti 15-20 minut, pozdravit, odzdravit, nemal by si cmulat prsty.......Viac veci mame tak na hrane. Nemenujem tie, ktore zvladame.

renca3
19. jan 2010

preco by si mal buduci prvak zaviazat snurky? ved do septembra sa to doucia. teraz nech ich to netrapi. trapia sa ucitelky v skolkach. 😉

sticker
19. jan 2010

Ahojte 🙂 Tak som si myslela, že mám doma predškoláčku, ale uč. v škôlke mi povedali nech ju nedávam... Na zápis ideme, ale že tam mám povedať, že ju nedám a potom do poradne pre potvrdenie, že nie... Trochu ma to zarazilo.... Ale ona je ževraj moc hravá, nebaví ju strihať... Básničky a pesničky sa síce naučí hneď, ale najradšej behá. No aj preto s ňou chodím na atletiku 🙂 Tak som sa nejako už s tým zmierila. Len mi je trochu ľúto, že strednú skončí v 20 😅 😝