Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

ivamera
15. feb 2010

Dakujem babenky obidvom za rady a postrehy. Ste zlaté, 😉. Už z toho nie som jeleň 😀 Asi bude fakt najlepšie zistiť, kde sa dá taška aj vidieť a vyskúšať na malej ako sedí, ved do narodenín máme ešte nejaký ten týždeň. Kasami, pekný vzor ste vybrali 🙂 .

kasami
autor
15. feb 2010

dakujem 🙂 maly si vybral 😀

inak my sme si tiez tu tasku najprv skusili v obchode a potom objednali ...

kety80
15. feb 2010

ni pisala som ze kika sa ma super tak poobede sa to zmenilo museli sme na kramare lebo strasne ju trhalo ucho a mame zapal stredneho ucha chuda moje tak strasne plakala tak mame antib. a uz vecer to trochu polavilo snad to uz teraz prejde ☹

kety80
15. feb 2010

a ty prvacikovia maju ozaj co vlacit ja som tiez skusala kamoskinej dcery tasku a mala som dost a este aj taska nieco vazi a nasa kika je tintitko tak som zvedava ako to bude nosit ale urcite jej budeme pomahat aj ked ona chce vsetko radsej sama 😉

kasami
autor
15. feb 2010

chudatko male 🙂 to je hnusna bolest ☹

inak aj Samik je tintitko 😅 teraz mi konecne troska pribral, zacal straaasne vela jest ...

kety80
15. feb 2010

kati to je hnusna bolest ja som to par krat mala no neprajem nikomu a chuda male sa trapi tak plakala ze az mi srdce trhalo 😢 a este je u babky aby nieco nedostal aj kubko tak mi je smutno ☹
kika moc nechce jest tak neviem z coho priberie 😔 zato kubko je za nas vsetkych vsak to je vidiet 😅

renca3
16. feb 2010

kety...ja osobne neviem, co je to bolest ucha, ale ked to chyti mensieho Tea, tak to je iny rev. 😝
asi to fakt hrozne boli.

Leo bol cely sk. rok v pohode a teraz, ked sa chystame na lyze, zacal kaslat. dufam, ze to bude OK.

kasami
autor
16. feb 2010

Kati ja presne viem ake to je ☹ ja trpim na usi od detstva a stale 😠
Sergino mal tiez uz raz ci dva krat zapal stredneho ucha ... a teraz v lete mal zapal vonkajsieho ucha ... chudak, tiez ho to dooost bolelo ☹

co sa tyka papania ... mne maly priberal tak do 1kg za rok ... aj mozno kvoli tomu refluxu, ale teraz sme koncom septembra nabehli na zelene potraviny a Sergino mi pribral asi 2,5kg do teraz, comu sa teda ja celkom tesim ... teraz ma 22kg a 123 cm ... ale nozicky ma stale chude ako pavucik 😅

Renci tak vela zdravia 😉 nech sa vam lyzovacka vydari 😉

kety80
16. feb 2010

ahojte 🙂
tak kristinke uz antib. zabrali nastastie plus lieky proti bolesti a dnes uz bolo lepsie tak snad uz mame najhorsie za sebou 😕
a co sa priberania tyka som rada ze aspon nieco zje boli sme na tom dost zle ked nechcela jest vobec a aj pri jedle obcas plakala teraz je to uz oproti tomu super dokonca sme s tym museli chodit aj k lekarovi no hnus obdobie som velmi rada ze uz je to za nami 😉

kasami
autor
16. feb 2010

No tak sme sa vystriedali 🙂 my mame nadchu ☹ nastastie len 😝

s tym papanim to bolo u nas take iste ... nie som hladny, to nelubim, boli ma brusko, uz nevladzem .... maso uz jest nebudem, to nemam rad ... aj do dnes mame napr. s masom problem ... niekedy nieco zje ... ale skor ked je iba mlete ... ale inak max rybu, alebo kura - prilezitostne

ivamera
17. feb 2010

ahojte,
moja je našťastie dobrý papkáč, mäsko, zeleninka, špenát. Akurát nemusí chlebík a nátierky. 😒
Ale je vyslovene športový typ, všetko vybehá. Inak deti v tomto veku sú poväčšine samá ruka, samá noha 😀

a všetkým detúrencom prajem skoré uzdravenie. 😉

kasami
autor
17. feb 2010

Tak spenat milujeme aj my 😀 mnam, celkovo omacky, privarky mozu byt ... ale s masom je to tazsie ... dokonca sme mali obdobie ze 9 mesiacov uplne bez masa, teda okrem mleteho masa, sunky a este tak parocek ... ale inak mi vyberal maso aj z rizota 😝 takze, pokym so ho nepomlela, tak ho nezjedol 😝

dakujeme za prianie 🙂

kety80
17. feb 2010

kati tak sa skoro uzdravte a spenat maju strasne radi aj moje deti len manzelovi sa hnusi a maso kika moc nemusi zato kubko ten zje aj nas a vcera ked sme boli u dr. lebo zacal kaslat tak som jej ukazala ten nechet tak povedala ze to mam zatial nechat tak a keby sa to nahodou zacalo zapalovat posle nas chirurgovi nech ho da dole tak dufam ze tam nepojdeme ☹

kasami
autor
17. feb 2010

Tak drzim paste 🙂 snad mu to nebudu stahovat 😅

kety80
17. feb 2010

kati dik to dufam aj ja a uz ti je lepsie kubko sa strasne rozkaslal kika je uz na tom lepsie no antib. zabrali 😉

kasami
autor
17. feb 2010

no pekne sa striedaju 😅

pezincanka
17. feb 2010

Ahojte, my sme mali dnes byt na lyzovacke, ale uz tyzden sme chori, od vcera aj manzel...takze sme doma.

Ja som uz bola taka spokojna so zapisom u KAjky do skoly, kde sme sa rozhodli a tot dnes mi volala moja teta, ktora uci na vedlajsej skole, ze kde sme Kajku zapisali....asi na tu ich skolu prislo malo deti, ona uci nadane deti a tam sa zapisalo len 12 deti. Asi 15 minut so mnou rozpravala, ake nefer kortesacky robi ta vedlajsia vacsia skola, ze sa to bude musiet riesit... a este, ze ked Kajkina trieda zo skolky bola poziriet u nich v skole, tak ze Kajku jej ucitelky cvelmi chvalili ako velmi sikovnu...tak sa ma teda dnes pytala, ci ju nechcem dat otestovat na IQ (musi mat cez 130) a dat ju do tej triedy. Ze nadane deti sa v normalnych triedach nudia, co ich neskor moze viest k vyrusovaniu.....a takto mozu zo svojho talentu vytazit ovela viac... navyse ze nerozumie, preco som sa ju nesnazila dat do skoly, kde ona uci, teda kde mam iekoho znameho, ze vsetky moje sesternice k nej do skoly dali svoje deti bez mihnutia oka a ja takyto odlud. No, ja som bola na vazkach, ale vsetky Kajine zname dievcata sa prihlasili do tej druhej skoly. TOTO MI ESTE TAK BOLO TREBA!!! Pomooc. Paci sa mi, ze v tych nadanych je v triede menje, pristup je individualnejsi...

kasami
autor
17. feb 2010

Pezincanka, za vyskusanie nic nedas ... ved ju daj otestovat 🙂
ved kamosky si najde aj na inej skole, na kruzkoch a tak ...
Samko tiez ide na skolu, kde nikoho znameho mat nebude, troska mi to bolo luto, ale celkovo som presvedcena ze si svojich kamosov rychlo najde 🙂
aj mne to par ludi radilo, aby som ho dala otestovat ... ale este mame na to cas ... a ja sama neviem zhodnotit ci je mimoriadne nadany 😅 ja ani netusim, ako sa take deti prejavuju 😅 pri jednych testoch, ktore malemu robili kvoli logopedii mi povedali, ze ma vysoky inteligencny potencial a ze neverbalne prejavy ma na vysoko nad urovnou svojho veku ... ale ja ako laik neviem co to znamena ... a ani som to neriesila 😅
jedna znama ma dceru na Teplickej ale uz je myslim aj tretiacka, ale nie som s nou stale v kontakte a ked som malu videla prvy krat mala styri roky a bola velmi rozumna, sikovna ... a v skole sa jej velmi paci ... aj este jedna moja znama tam ma vnucku, ale uz na gympli a tiez su velmi spokojne a pamatam si ako ich mala trpela, ked mala zlomenu nohu a nemohla chodit do skoly ... ze kolko toho zameska 😀 normalne sa tesila na kazdy den straveny v skole
jaj a jedna kamoska davala testovat dceru teraz v novembri ... a na jednych testoch jej zevraj vyslo IQ 134 a na druhych niekde pod hranicou ... nechapem 😅

pezincanka
18. feb 2010

Kasami, dik za odpoved. AKurat ze moj muz je dost proti tomu testovaniu, skratka sme uvazovali ist tym smerom, aby bola v kolektive, kde su aj lepsi aj horsi, aby mohla sama nadobudnut komunikacne schopnosti so vsetkymi vrstrvami deti, nielen nadanymi....to je druha stranka veci. Tak aj preto mam dilemu.

kasami
autor
18. feb 2010

Pezincanka, ja si myslim, ze to testovanie nie je take hrozne ... a nebol by to ziaden stres pre malu ... a rozhodnut sa mozte aj neskor ... ved do septembra casu dost ... ved oni si ju otestuju priamo na skole ... ci nie ?
ani ja by som nebehala po roznych psychologoch ... to nie je bohvieco 😅
aspon budes vediet ako na tom je 😉
ja osobne si myslim, ze ak ma dieta naozaj vysoke IQ v skole sa naozaj moze len nudit, a citit sa nevyuzite 😅
ale zase ak to IQ nie je az tak nadpriemerne vysoke, tak by predsa len mohlo zapadnut do kolektivu na normalnej
ja osobne by som dieta s IQ 130 dala asi radsej na normalnu ZS ... neviem ... je to tazke ... ale ked si spomeniem na moju ZS 😅 ja som sa napr. doma ucila nemcinu od 5rokov, uz na prvom stupni som komunikovala v nj a ked nam v siestej triede dali nemcinu ako cudzi jazyk, tak som cele roky sedela v poslednej lavici a nudila som, ucitelka mi sama povedala, ze si mam radsej nieco citat ... tak ma to mrzelo ... nemohla som sa vobec zapajat ... este tak mi dala predcitat text ... ale ziadne preklady ... a tak ... a podobne to bolo dalsie styri roky na strednej 😅 a pravdu povediac, neviem si predstavit, ze vynikam vo vsetkom a nemozem sa realizovat 😝
a tiez si myslim, ze ked (sudim podla), ze ked nemas s kym superit a komu sa vyrovnavat, tak to nie je moc motivujuce 😅 skor demot a tym padom zase zakrpatujuce ...lebo nenapredujes ... 😅 je to fakt dilema 😝
drzim paste, aby ste sa spravne rozhodli 😉

ivamera
18. feb 2010

Ahojte,
fúha pezinčanka, no to máte peknú dilemu 😒. Poznám ten pocit, ked sa už pre niečo rozhodneš, odobríš to pred sebou i svetom a zrazu príde aj dalšia možnosť a hlavu ti to pekne zamotá.
K veci neporadím, ale predsa len by som ju dala otestovať,
rozhodnúť sa môžte aj neskôr, tak ako píše kasami. 😉

Myslím, že kým ju nedáte otestovať, dovtedy sa budete len trápiťa rozmýšľať čo by bolo pre Kajku lepšie. Po výsledkoch testov, budete k "správnemu" rozhodnutiu o krok bližšie. A ona môže tie testy brať len ako hru

kety80
18. feb 2010

ahojte 🙂 pezincanka - ja by som ju tiez skusila dat otestovat vsak potom sa rozhodnes ja sy myslim ze tie testy budu v pohode nam kiku testovala teraz logopedicka a super to zvladla a kde sa robia tie IQ testy

kasami
autor
18. feb 2010

No vidis 🙂 tak my tri sme sa zhodli 😀

ja osobne by som asi dala testovat ... aspon budes spokojna a vediet vysledok a budes mat moznost rozhodnut sa 😉
ale ked ju testovat nedas... mozno ta to bude skriet a vrtat hlavou zvysok zivota 😝

pezincanka
19. feb 2010

Baby, dakujem. NEviem, kde sa robia testy, ale tusim ich objednavaju do pedagogicko-psychologickej prevencie.
AJ moja mama, ktora sa inak do nasho vyberu skoly vobec doteraz neinteresovala, mi odporucila dat ju otestovat. Mozno manzela presvedcim 😕

kasami
autor
19. feb 2010

Pezincanka, podla toho co viem, niektore skoly si robia testy vlastne a niektore svoje testy davaju do tych psycho centier ... napr. na Teplickej v BA (to je statna skola pre mimoriadne nadane deti) si robia vlastne testy, maju svojich vlastnych psychologov a ine sukromne skoly v BA uprednostnuju tieto p-p centra a predkladaju im vlastne testy ... kamoska tak davala dceru testovat tak viem ...

a prajem vela vela uspechov a pevnych nervov pri presviedcani manzela 😀 z vlastnej skusenosti viem, ake to moze byt niekedy tazke 😀

pezincanka
19. feb 2010

Kasami, ku podivu som manzela celkom lahko presvedcila, aby sme ju nechali aspon otestovat. AJ vdaka vam tu na MK. Tak som zvedava, kedy to bude a ake to bude...

kasami
autor
19. feb 2010

🙂 drzim paste
si sikulka 😉

kety80
19. feb 2010

pezincanka - tak to je super ze ste sa dohodli a nech vam to dobre dopadne 🙂
dnes sme boli na kontrole tak zapal ustupuje len este v pondelok mame ist pre istotu na kontrolu tak snad uz konecne budeme ok 😉

kasami
autor
20. feb 2010

Kati to je super 😉

a uz vam prisli nejake rozhodnutia zo ZS ?

renca3
21. feb 2010

ahojte...tak dnes sme sa vratili z lyzovacky. trochu dazdivo a priteplo na lyze, ale dalo sa. len Leo sa viac rozkaslal, tak zajtra s nim asi zbehnem k Dr.

nam este nic neprislo, ale na buduci tyzden by nam uz mal prist papier z nasej domovskej skoly.