Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

zmurkaz
13. apr 2010

renča - on je zlatýýýý - a vidno, že už mal to leto 6 .... pochopil, neboli žiadne žiarlivostné scény .... len sme si večer chýbali .... malá mávala tzv. "večerný plač" ... ale aj to je za nami 😉
...a keď sme mu povedali, že budeme mať bábo - tááááák sa tešil, až sme sa báli že bude sklamaný ... len sme mu stále hovorili, že bábo bude plakať, nebude sa s ním vedieť hneď hrať ....ale aj tak sa tešil a ja sa teším, keď vidím, ako sa k sebe majú 😉

kasami
autor
13. apr 2010

Renci 😀 tak tu odvahu ti fakt zavidim .... tu by som ja nenabrala 😀
2,5 roka rozdiel .... tiez ste museli mat doma veselo 😀 😀 😀
Zmurka, zatial som mu to povedala iba tak ze mozno mam v brusku babatko ked som stale taka unavena a ze musi mat teraz so mnou trpezlivost 🙂 v pondelok mu to chcem uz povedat na ostro, idem na kontrolu a ak by mi doktor robil utz, tak by som ho zobrala dnu, ak nie mam foto tak to mu ukazem a precitame si nieco o babatkach. On sa vlastne tesi, len moc by chcel braceka.
Ale si ma teraz potesila ... podla mna ani u nas uz nebudu ziarlivostne sceny (€Samko bude mat tiez v lete 6).... aj ked som vcera pytala, ze ak by sme mali nahodou babatko, ci by ho chodil aj kocikovat .... tak ma zmrazil ... ze v ziadnom pripade nie, lebo to je moje babo a nie jeho, ze on sa s "nou" bude len niekedy hrat ( z toho usudzujem, ze aj dievcatko nejako zvladne 😀 )
ale pusu na brusko mi da kazdy den, ze co ak tam naozaj je 😀 aj ked vcera este zahlasil, ze asi ani nie, lebo mam este male brusko 😀

zmurkaz
13. apr 2010

kasi - 😵 😵 😵 😵 😵 ....no nie je zlatý s tým bruškom 😵 😵 😵 ....Jurko chcel brata len chvílu - povedal že preto, lebo baby nevedia hrať futbal ....na čo mu môj muž hneď vysvetlil, že maminka s nami futbal hrávala ... a jak dobe! (sme boli susedia a aj v jednej detskej partii 😀 😀 😀 😀 😀 ) ...tak potom mu to bolo jedno 😉 .... a keď som už vedela, že bude baba - som mu volala a on táááááááák skríkol od radosti, akoby sa mu nemohlo nič krajšie stať 😉
Ja osobne som si na menší vekový rozdiel netrúfla .... mám ešte chorôb 200 - 500 😀 😀 😀 😀 😀 ....tak som vsadila na to, že keď si majú s"sadnúť" tak si sadnú a keď nie, tak sa môžem aj rozkrájať 😉 ...zatiaľ je to ok 😵 😵 😵

kasami
autor
13. apr 2010

Ano Zmurkaz 🙂 je zlatucky 🙂 presne tieto argumenty mal aj on, a ani hokej baby nevedia hrat 😀
ale prave teraz dobehol z izbicky, lebo som mu kazala si ju riadne upratat a prisiel, ze vytriedil babatku nejake hracky ... a ze mu nebude vadit ani sestricka 😉 fakt bol dnes zlatucky 🙂 normalne mi vyhrkli slzy ...
co sa tyka toho vekoveho rozdielu, ani ja som si na maly netrufla, obdivujem vsetky maminky, ktore si trufli a v zdravi to prezili 😀

kety80
13. apr 2010

ahojte 🙂
kristinka mala v skolke policajtov zo psami boli sme tam aj s kubkom len plakal tak sme museli odist 😅 dnes sme s kubkom boli u dr. na ockovani proti kliestom trosku sme si poplakali ale zvladli sme to 😉
kristinku som merala asi v januari mala 122.5 cm a 22.5 kg a ked sa narodila mala 2800 g a 51 cm kubko mal 3800g a 52cm
kati - medzi kubkom a kikou je 4,5 roka rozdiel a kristinka sa velmi tesila stale mi hladkala brusko a spievala mu a ked sa narodil stale ho chcela nosit musela som davat velky pozor brala skor ako babiku no a ked uz zacal chodit narusoval jej ukromie bolo to torchu horsie sriepky plac ale maju sa velmi radi az som prekvapena ako su na seba naviazany kubko ju uz caka kedy pride zo skolky a ked odchadza tak place a kristinka sa mu dost venuje stale miu nieco vysvetluje no su strasne zlatucky stale sa obimaju a muckaju az ma to dojima ale tak to ma byt 🙂

kety80
13. apr 2010

kati - kristinka od zaciatku chcela braceka ze sestricku nie aj sa jej to splnilo 😉 este sme ani nevedeli co budeme mat a kika stale tvrdila ze to bude bracek deti to vedia presne 😀 a aj meno mu vybrala preto mame jakubka mna meno jakub ani nenapadlo ale chceli sme jej spavit radost tak sme nechali jakubka a teraz sa nam velmi paci 🙂

zmurkaz
14. apr 2010

Kasi ....no ten je perfektný 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ....a aj ja obdivujem baby s malým vekovým rozdielom ...no aj tak každý by mal mať deti tak, ako si trúfa a ako im to vyhovuje 😉 a ako sa im to hlavne podarí 😀 😀 😀
Kety - jééé aj medzi mnou a segrou je 4,5 r. 🙂 .....a u nás ma chlapi prehlasovali s menom .... som si veľmi nevedela zvyknúť, že sa bude volať ako ja 😅

renca3
14. apr 2010

no ja som si trufla na 2. tak skoro aj preto, ze uz mi tikali hodinky (vek). 😉 som s detickami chvilu pockala. 🙂
u nas je to vecny spor za nieco a nasledne sa spolu pekne hraju. i ked ich hry ma niekedy stoja nervy, lebo takto spolu nieco vymyslia, co by jedneho nenapadlo. 😝
aj dnes rano som riesila Lea, lebo tu plakal, ze Teo ma o jeden keksik viac ako on. nedaj boze, aby nieco nebolo narovnako. inak Leo je v poslednej dobe hrozne precitliveny. nebol taky placko. neviem, co sa deje. verim, ze to casom prejde.

zmurkaz
14. apr 2010

renca 😉 😀 😀 😵 😵 😵
... no tak to si asi dosť v strehu .... sem tam Jurka niečo napadlo.... ale stačilo vysvetliť a bol pokoj 😉 Uvidíme ako to bude, keď bude maž Zuzanka 3 ... 😀 😀 😀 😀

kety80
14. apr 2010

ahojte 🙂
zmurkaz - u nas klud pokial kubko nechodil a nebral jej veci teraz je to u nas niekedy peklo kubko je vobec neda pokoj stale chce robit to co kika a preto sa obavam co to bude ked sa budeme s kikou ucit a neda jej pokoj 😝 mozno sa neskor sam zahra bude klud no uvidime 😉

kasami
autor
14. apr 2010

😀 no pekne, vsade je nieco ... kazde to dietatko ma svoju vlastnu osobnost a snazi sa ju presadit 😉

Zmurkaz, dnes sa maly zobudil s tym, ze sa mu snivalo o babatku a ze to bolo dievcatko a ze si faaakt prosi sestricku 😀 normalne z neho nechapem .... stale o babatku rozprava a stale v zenskom rode 😀

Renci, aj mne asi tikali 😀 ale bola som dost hlucha 😀 😀 😀
inak aj Samko je teraz taka citlivka ... asi maju teraz take nejake divne obdobie

zmurkaz
14. apr 2010

kety ... to ma ani nestraš 😅 😉

zmurkaz
14. apr 2010

kasi ... 😵 😵 😵 😵
keti ....a som zabudla napísať ... šak do sept ešte časúúú ... Kubko bude väčší, rozumnejší, ...nechá vás ... alebo ho obabreš - dáš mu papier ceruzku a píš si aj ty úlohy 😉

No a baby - koľko máte rokov, keď vám tak odbíja ? 😅 😉 (ja budem mať v sept 32 😅 😅 )

kasami
autor
14. apr 2010

Kati ... neboj 🙂 Kubko sa bude pekne s vami ucit a do skoly pojde o rok skor 😀

Zmurka 😀 ja som mal v januari 32 😝

zmurkaz
14. apr 2010

kasi - no vidíš .... jedna z rodiny má toľko čo ja a ešte má (podľa nej) časúúúú 😀 😀 😀 😀 ....ale dobre ... hlavne že sú na svete pri nás 😉

kasami
autor
14. apr 2010

😀
ja poznam aj starsie od seba dokonca o 2 roky a maju casu .... buduju karieru asistentiek 😀 a na rodinu este ten spravny cas neprisiel 😀
ja som strasne chcela aspon stvorrocny rozdiel medzi detmi ... viem, ze to bude tazke ale urcite to zvladneme 😀

zmurkaz
14. apr 2010

😉 ...jasné že zvládnete ... veď toto je už super rozdiel 🙂

kasami
autor
14. apr 2010

🙂 hlavne sa velmi tesim, tomu ako Samko zatial reaguje 🙂 aj ked mu to este tak nejde do hlavicky, lebo ze nemam take velke brusko ... tak som mu dnes vysvetlovala od akeho malickeho drobceka sa mimi vyvyja 9 mesiacov v brusku az kym sa nenarodi 😀

zmurkaz
14. apr 2010

jéééé 😵 😵 😵 😵 😵 ...teraz si na to nádherné obdobie znovu spomínam ... to bolo nádhernééé 😵 😵 😵 ...aj my sme tak ....ukazovali .... vysvetľovali ... a prišlo že: a ako sa dostane z toho bruška von 😕 😅 😨 😀 😀 😀 😀 😀

ivamera
14. apr 2010

zmurka 😀 😀 😀 aj u nás na to prišlo... 😀

Kati, ja myslím, že budeš mať parádny vekový rozdiel medzi detičkami. Medzi Nini a Ivuš je 5 rokov, a úúúplná pohoda. Také veľké deti sú už rozumné, ale zase aj radi pomáhajú. nehovorím, že trošku zo začiatku nežiarlila, ale našťastie to rýchlo prešlo. inak bábo ninka zbožňuje.

kasami
autor
14. apr 2010

Zmurkaz rada ti ometiem spomienky 😀

Ivi, teraz ked ta tu vidim .... ja som ti neodpisala na mail 😅 😅 😅 😝 hanbim sa ... normalne som zabudla 😝

a tiez si myslim, ze uz bude ma 6 rokov a 4 mesiace ked sa babatko narodi a bude rozumny velky skolak 😉 dnes bol cely den velmi zlatucky a mily ... stale nad tym premyslal 😀 ..... nastastie on nie je typ jedinacika, ze by sa fakt netesil alebo netuzil mat surodenca ... teraz ma napadlo, ze ked mal 3 roky tak si normalne pytal od mamiciek co mali male babatka v kocikoch, ze ci nam ho nepredaju 😀 tak tuzil mat doma babatko 😀 (oslovoval hocikoho koho videl, cudzich ludi v obchode 😀 )

zmurkaz
14. apr 2010

😀

kety80
14. apr 2010

zmurkaz - no ja tiez dufam ze bude starsi ze sa bude s nami ucit len jeho to dlho nebavi kubko je moc zivi myslela som ze od kiki zivsie dieta nieje ale kubko mi potvrdil opak ale hlavne ze su zdravy 🙂
kati - no aj vo mne sa prebudzaju spomienky normalne by som to vratila len pred muzom mlcim toho by som prahovarat nemusela on uz davnejsie spominal ze by chcel este jedno 😀 tak si to uzivaj 🙂 a este ze deti to vedia presne tak bude dievcatko u nas tvrdenie kristinky vyslo 😉

kety80
14. apr 2010

a kristinka mi strasne s kubkom pomaha hlavne ked zacal chodit stale sa mu venuje vsetko mu vysvetluje ked bol malicky musela som davat velky pozor lebo ho brala ako babiku a stale ho chcela zdvihat bola strasne zlatucka stale ho muckala sice aj trosku ziarlila ale bolo to v norme teraz uz vobec 🙂

zmurkaz
15. apr 2010

som nikdy veľmi neverila, keď mi niekto hovoril, že každé dieťa je iné - aj súrodenci .... cha! Ja mám dve úúúúplne iné deti 😵 😵 😵 😵
Kasi - a poriadne si toto obdobíčko uži - je prenádherné 😵 😵
Kety -no čo - dali by ste ešte jedno - bonusové 😀 😀 😀

kasami
autor
15. apr 2010

Kati, ze by som dala Š. tajny bonz 😀 a mas o tretie postarane 😀
a Kubka ti zobrali nakoniec do skolky ? mala by si postarane 😉 zostal by s tebou doma 😉
inak co sa tyka pohlavia ja som pri Samkovi od zaciatku vedela, ze je to chlapec a utz mi to len potvrdil ... ani som to nepotrebovala, len muz mi neveril .... a teraz mam tak ako Samko pocit na babulku .. tak uvidime, ci sa nemylime ... ale aj tatinko by sa potesil
Zmurkaz vo svojo okoli vidim ako realne je ze mas dve uplne rozdielne deti ... dokonca kamoska ma dve dcery rovnakeho znamenia s dvojrocnym rozdielom a kazda je uplne ina 😀

ivamera
15. apr 2010

Kety, aj ja niekedy pohrávam s takou bláznivou myšlienkou, že tretie.. 😅 Teda, každopádne nechávame si otvorené zadné vrátka...
Aj moje sú úúúplne odlišné, povahovo aj výzorovo 😉
Kati, v pohodičke 😉

kasami
autor
15. apr 2010

ja podporujem blaznive myslienky 😀

renca3
15. apr 2010

tak ja som bola prvorodicka, ked som mala 33. dlhsie som hladala vhodneho adepta na otecka. 😅

myslim, ze najvacsie spory vznikaju mezdi surodencami, ked ti mladsi vstupuju do teritoria starsich a beru im ich veci.
preto asi hlavne chalani je ta sibenicna kombinacia, lebo maju rovnake zaujmy. 😝
ale nie je to pravidlo samozrejme. to len podla pozorovania nasich. a nas mensi Teo je este k tomu velky provokater a kriklun.

michaela2410
15. apr 2010

nechce sa mi vsetko citat, tak vas len chcem pozdravit, ze zijem, ale nejako sem nestiham, v sobotu robim chalanom oslavu k narodkam, ale len doma, pre rodinku, ale dala som im spravit tortu Spongebob, tak sa tesim, ako sa im bude pacit, lebo o tom nevedia, som zvedava aj tu cenu, co zahlasi, ale nevadi, aj tak ju chcem, lebo som uz od nej taku videla a vyzerala super 😀