Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renca3
29. aug 2010

a k tym menam. no aby sme predisli roznym zdrobneninam a rozmyslaniam ako im budu v skole hovorit, dali sme mena Leo a Teo a inak im ani nikto nehovori. 🙂 mozno v skolke mu ucitelky hovorili Leuško. ale to ked bol mensi.
a ja tie mena za cely den tak casto pouzivam, lebo ich neustale napominam, ze som rada, ze su take kratke. 😅

renca3
29. aug 2010

teraz som si docitala maily. triedna nam poslala zoznam veci, info o 1. dni v skole ( koncime 9:30) a 2 dotazniky.
asi sa pri nich pekne zapotim, lebo vsetko je v AJ. otazky typu: akymi inymi jazykmi dieta rozprava, ci rodicia hovoria anglicky, ci mu citame, ako casto a v akej reci, ci dieta cita a v akom jazyku, v akom jazyku sa doma rozpravame a pod. no co, musim popracovat aj ja na sebe. inak mam tusenie, ze aj cele privitanie bude iba v AJ. uz ma chyta nervozita 😝

ivamera
29. aug 2010

Caute dievčatká. Takto vyzerá že leto sa nám skončilo. 😒
Dúfam, že detičky si iste užili krásne prázdniny.
My musíme nastaviť normálnejší režim. Malá mi chodí spávať po desiatej a ráno vylihuje do deviatej. Desím sa ranného vstávania 😝 Ale na školu sa tešíme. 😉

postrehla som tu Oraváčku tak zdravím. Ja odtial pochádzam, i ked som sa vydala poriadny kusisko daleko. 😉
btw- nenávno sme sa z Oravy vrátili, boli sme si užívať čistý horský vzduch.

kati: muž tiež jazdí na ktm. 😉

michaela2410
29. aug 2010

zurim, lebo rano som sa tu rozpisala, ale ked som to odosielala, tak prestala ist mozzila 😠 teraz sa mi velmi nechce, len som vas chcela pozdravit 😉

zmurkaz
29. aug 2010

Ahoj kočandy - Žužu bola na očkovaní - tak sme mali teploty ☹ ...ale už sme OK ... A náš Juráš bude 1.A 😵 😵 😵 ..už to majú vyvesenéna na dverách školy ... a 2.9 máme program v škole cca do 10:00 😅

zmurkaz
29. aug 2010

@renca3 - a vy idete do bilinguálnej školy?

renca3
29. aug 2010

@zmurkaz - nie, do anglickej.

zmurkaz
29. aug 2010

@renca3 waw ... vy tak doma fičíte na angline? 😕 😵

michaela2410
29. aug 2010

to aj ja zavidim, ze tak speakujete vsetci doma 😉

renca3
29. aug 2010

nie, nerozpravame sa doma po anglicky, na to nemam. 😉 ale chodim na anglinu a zdokonalujem sa. 🙂
Leo co vie po anglicky je len to, co ho naucili v skolke. preto tie obavy, ako to vsetko zvladneme. 😝
cely jeden dotaznik je o tom, ako je cela rodina na tom s Aj. neviem preco ich to zaujima. podstatne je, ako hovori dieta.
a na to pridu aj sami v skole. ucitelka je Slovenka, tak hadam nie je podmienkou, aby sme komunikovali spolu len v Aj.
s Leom je to samozrejme. i ked deti, ktore doma speakuju su oproti Leovi vo vyhode. ja verim, ze ich dozenie a nebude s tym problem. 😉

kasami
autor
29. aug 2010

Ahoj kocky 🙂
Renci vitaj v BA 🙂 pridaj foto 🙂 tesime sa 🙂 maly bol pekny velkac ked sa narodil ... pfuuu ... no ja som tiez zvedava ako dopadnem ... tiez by som mozno bola radsej na isto s tou sekciu ... ale zatial sa dr nerozhodol ... no neviem na o caka ...
a nebooooj 😉 Leo to zvladne lavou zadnou ... presiel takym vyberom, ze toto uz pre neho bude malina 🙂
Ivi 🙂 tak vy ste si krasne uzili koniec leta a este vam aj vyslo pocko 🙂 a ktm 😉 tak mozno sa niekedy pridate aj s drobcami 🙂 ja dufam, ze nasa mala k tomu uz inklinovat nebude 😀
Miska to sa mne stava tak casto 😠 a tak ma to vie znechutit 😠
Zmurkaz 😉 a ako, uz je Zuzke lepsie ? drzim pste 😉

renca3
30. aug 2010

dobre ranko
my asi nebudeme mat problem s rannym vstavanim. dnes sme hore od 6:30. 😝

renab
30. aug 2010

@renca3 Aj my sme hore už dávno pred 6,00. Ako tu tak čítam, tak s tou angličtinou sa asi najviac zapotíš ty. Myslím, že malý si veľmi rýchlo zvykne. Deti s tým nemajú problém.

kasami
autor
30. aug 2010

@renca3 My od 9,10 😝 to tak tretiu hodinu akurat stihame 😀

ivamera
30. aug 2010

Ja sa už týždeň zastrájam, že malú začnem budiť skôr, ale nikdy nemám ráno to srdce. 😅
Renča- tú anglinu vám v dobrom závidím. 😉
áno kati, na Orave nám vyšlo pekné počasie- stihli sme dosť veľa výletíkov. Mužovi som ukázala tú fotku kde je tvoj m. so Samkom- veľmi sa mu to páčilo 😵.
Inak my máme na piatok riaditeľské voľno, školu cez leto rekonštruovali, menili okná a tak- ešte asi nestíhajú porobiť poriadok. Vo štvrtok bude len slávnostné otvorenie ško. roka na dvore- no tak dúfam, že nebudie liať ako teraz.
😀

kasami
autor
30. aug 2010

@ivamera Ivi 🙂 tak mu ukaz tuto
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kasami/album...
to je super 🙂 este si aj prazdniny predlzite o jeden den 😉 vo stvrtok by uz malo byt slnecno tak drzim paste 😉

michaela2410
30. aug 2010

tak skoly a skolky tusim opravuju vsade...aj ja som sa dnes asi z troch zdrojov dozvedela ze zacina skola az v pondelok, tak som sa az zlakla, ako to vysvetlim tomasovi, lebo on si uz rata, kolkokrat sa este vyspi, kym bude skolak... 😀 no ale na internetovej stranke ani na dverach nic nebolo napisane, skola je ale fakt hore nohami,tak som sa isla dnu opytat a vraj su to len klebety po meste a naozaj a urcite zacinaju vo stvrtok 😀 😎

renca3
30. aug 2010

pohrala som sa trochu s fotkami. vybrat z 250 zaberov nieco vhodne, to da zabrat. 🙂 mam vytvoreny 3. album, tak ak chcete mrknite. hned mi je pri pohlade na ne teplejsie. brrr, tu sa ale hrozne ochladilo. pre nas to je 25 stupnovy skok.

kasami
autor
30. aug 2010

@michaela2410 kolko stresu je s toou skolou a nasimi prvacikmi 😀

@renca3 pekny teplotny rozdiel ... idem mrknut 😉

kasami
autor
30. aug 2010

@renca3 krasne fotky, krasna dovca 🙂 a chalani su uplne super 🙂

kety80
30. aug 2010

ahojte 🙂
tak dnes nam vyvesili uz zoznam budeme v 1.B ma tam aj dve kamosky zo skolky ostatnych dali do inych tried alev druzine sa vsetci stretnu ucitelku sa super to som si uz zistila mala aj kamoskinu dceru a aj druzinarka je dobra takze som kus kludnejsia ale aj tak sa bojim ako to zvladneme vsetci 😕 nastup mame o 8.30 budeme tam asi hod. tak uvidime 😉 a mame uz aj zoznam vela tam toho nebolo takze asi zbytok kupuje skola 😉
@renca3 - vitaj ako ste sa mali urcite super 🙂

kety80
30. aug 2010

@renca3 -krasne fotky mas nadhernych chlapcou aj sa na seba velmi podobaju 🙂

renca3
31. aug 2010

dakujem vam dievcata. na tych fotkach to snad lepsie vyzera ako v skutocnosti. 😎
hovoria, ze sa deti dost podobaju na seba, ale mne len tak trochu. 😉 mamy to vidia inak. 🙂

ivamera
31. aug 2010

@kasami
kati: coolove foto- však ukážem mu- len, aby náhodou nezatúžil po dvoch babenkách aj po synátorovi, čo s ním môže jazdiť. 😀

michaela2410
31. aug 2010

@renca3 pekne fotecky...a kde ste to boli? 😀 aj moji sa niekedy tak lubia ako sa predvadzali ti tvoji 😉

kasami
autor
31. aug 2010

@renca3 🙂
@ivamera a preco diskrimunujes dievcata 😀

kasami
autor
31. aug 2010

Baby akurat som pozerala pocasie a vo stvrtok ma prsat ☹

renca3
31. aug 2010

@michaela2410 - boli sme na Cypre.

michaela2410
31. aug 2010

ja som dnes kupila kyticky na stvrtok, lebo zajtra nebude otvorene ☹ takze uz aby to bolo...tomas je strasne nedockavy

kurci
31. aug 2010

už ste kupovali kytičky, u nás by zajtra mali byť nejaké kvetinárstva otvorené a viem že aj v štvrtok ráno od pol 7 bude otvorené minimálne 1, tak kúpim zajtra alebo v štvrtok. a akú kytičku ste kúpili, a kúpili ste aj pre družinárku, či nie?
tak už sa nám to blíži, som zvedavá ako zareaguje na pani učitelku .
tak sa majte krásne a papa