Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renca3
21. mar 2010

vystupenie bolo pekne farebne. 😅 ale nie, boli zlati, aj ked sa mylili a obcas isli mimo rytmu. Leo zabodoval stojkou na rukach. samozrejme s dopomocou svojho tanecneho kolegu. 🙂 aj jemu sa pacil pobyt na javisku. takze asi pri tancovani zostaneme. 😉
inak robi este gymnastiku. a popri skole ani viac uz toho neplanujeme od septembra.

ani3012
22. mar 2010

ale je to zlaté ...niektoré škôlky nerobia pre deti vôbec nič. A chalanom v ich veku sa páči byť stredobodom pozornosti, teda aspoň môj áno.Keď je sám,tak ani necekne,ale pri skupinovom vystúpení ide 🙂
Aj u nás na škole by mal byť futbalový krúžok a vzhľadom k tomu,že je to športová škola,tak by to mohli mať aj v rámci vyučovania,alebo hneď po vyučovaní,nie? To by s ami páčilo,aby som nemusela behať s ním na tie krúžky.Síce Patrik je samostatný, ale ľudia sú zlý. Už sa ma pýtala sesternica,či ho môže brávať ráno do školy 😵 😵 😵
Tak už mám aj to vybavené 😀
A budete dávať ich do družiny? Snáď mi Paťka zoberú, keď som na MD.

renca3
22. mar 2010

zajtra Lea caka este test na jednu skolu. konkurencia je vysoka, nedavam tomu velku sancu. ale za pokus to stoji. 🙂
tak drzte palce. 😉

michaela2410
22. mar 2010

drzime paste, lebo ako deti sme hovorili: "kolko palcov, tolko chyb, kolko pasti, tolko stesti..." 😀 😀 😀

ani3012
22. mar 2010

miška ja to poznám takto:" kolik pěstí,tolik šťestí,kolik palcú tolik kopancú 😉
rozhodne sa budeme tešiť,keď vám to vyjde 🙂 a na akú školu sa pokúšate,ak sa môžem spýtať ?

renca3
22. mar 2010

diki baby. mam z toho asi take nervy, ako ked som isla na vyske na skusku. hrozne. 😝 hlavne, ze Leo je v klidku. 😉

kasami
autor
22. mar 2010

Ahojte 🙂
ja som vam dnes pisala ... len mi spadol cely konik a dlho nesiel ... no a moha odpoved je niekde v haji .... 😝

pisala som este k tym kruzkom ... maly chodi na hokej a na skole, kde ide viem, ze je floorball len neviem ci hned pre prvakov ... al dufam, ze nam tam nieco ponuknu a na nieco ho ttam dame 😀
my mame od dnes 10 dnovy plavecky kurz ... a chodim pomahat ... a som fakt rada, lebo moj maly by iste isiel domov dnes bez capice, s rozopnutou bundou a asi bez polky veci ... fakt obdivujem tych trenerov a ucitelov ... maju co robit 😝
No a este co sa tyka mna, mame potvrdene srdiecko 🙂 bije o 106 a mame uz 8tt 🙂 takze v novembri budeme mat predcastny vianocny darcek 🙂

Renci Leovi drzime paste 🙂 nech sa tam v septembri stretneme 😉

kety80
22. mar 2010

ahojte 🙂
tak my sa mame super kika ma v stvrtok vystupenie s tanecnej tak sa tesim 🙂
kati gratulujem tak nech vsetko dobre dopadne 😉
renci leovi drzime paste on to urcite zvladne 😉

ivamera
22. mar 2010

Renči tak to je super, že sa vám to vystúpenie nakoniec podarilo absolvovať. Je to určite radosť vidieť vlastné dieťatko stáť na javisku. 🙂 A zajtra nech vám to dobre dopadne 😉

Čo sa týka krúžkov, my plánujeme pokračovať v angličtine a plávaní a uvidíme či Ninka ešte niečo vymyslí.
Ani, nám pani učiteľka na zápise práveže hovorila, že aj ked som na MD, odporúča aby som malú prihlásila do družiny, lebo ony spolupracujú čo sa týka domácich úloh a učiva. Tak som rada.

michaela2410
23. mar 2010

do družiny som dala tomaša aj ja, hoci nie každy den tam bude, ked ma hudobnu cez obed hned po skole

kasami, tak nech to dobre dopadne 😉

kasami
autor
23. mar 2010

No nam na tej skole kam ideme este vlastne nic nehovorili 😅 tak som zvedava ... asi to nechavaju na poslednu chvilku ... neviem ani kruzky ani druzinu ... no ved este uvidime 🙂
inak dakujem baby 😉

ani3012
23. mar 2010

renca čakáme na správičku ! 🙂

kasami: ti tak závidím brušenko 😵 . zle ti nebýva ? A Samko ide tiež do tej istej školy ako Leo ?

kasami
autor
23. mar 2010

Ani 😉 dakujem 😉 ale ved ty uz mas doma krasny parik, musis byt velmi stastna 🙂

zle mi je strasne ... hlavne ma pali zaha a boli a toci sa mi hlava ... a som unavena ako kon 😝 ale kedze to k tomu nejako vsetko patri ... tak dufam, ze to coskoro prejde a babatko bude zdrave a v poriadku 🙂

co sa tyka skoly ... no v podstate ano ... je to ta ista skola ... tam otvaraju dve prvacke triedy ... jednu slovensku zameranu na matematiku a informatiku a jednu anglicku ... my sme skusali tu slovensku a uz sme aj mali prijmacky ... no a anglicka ma dnes ... no je to velmi dobra skola a je tam hrozny na naval ... tak Renci tfuj tfuj 😉

renca3
23. mar 2010

tak sme doma. travili sme tam cca 3 hodiny. teda mala som dost aj ja. 1. skupina deti isla o 8.00 .
z toho polovica na test, polovica na konverzaciu s psychotestom. vsetko bolo v AJ. Leo bol najprv na pokeci asi 20 min. tam isli po styroch a potom na teste 50 min. ja som tam s nim nikde nebola, rodicia cakali v inych triedach. takze neviem co vedel a co nevedel. na konverzacii nieco o rodine, na psychoteste dokresloval obrazky a na teste nejake tvary, cisla, pismena, odpocitavanie do 10....a tak. to je vsetko co mi povedal. vraj jednu vec na teste nevedel. otazka je, ze kolko ma toho dobre co vedel. 😉 ale som neskutocne stastna, ze mame po tom. 😵 v pondelok bude vysledok. dam vediet.

renca3
23. mar 2010

kasami...gratulujem k tehu. no tie nevolnosti su neprijemne, ale nech ta tesi, ze coskoro odidu. 😉

kasami
autor
23. mar 2010

Renci no super 🙂 tesim sa s vami 😉 Leo je sikovny a mal super pripravu 😉 ... ta viem ze je to tazke ...ale teraz uz klud a nohy v teple a cakat na vysledok 😉 jaaaj a este ma napadlo, ten vam budu posielat postou ? lebo nam posielali postou a tiez dali datum ze najneskor do ... a den predtym do niesli na postu ... najneskor v piatok som to mala mat doma ... ale prislo to az v pondelok 😝
jaaaj a bolo vela deti ?
a dakujem 😉

renca3
23. mar 2010

vysledok bude na ich webe. dostali sme kod a podla toho sa tam najdeme ano ci nie. prihlasenych bolo 58 deti.

kasami
autor
23. mar 2010

Jeeej super 😉 a nakoniec prislo aj menej deti 🙂 mate vacsiu sancu 🙂 drzim paste 😉

kasami
autor
23. mar 2010

teda menej ... aj tak ich bolo dost ... no ale menej ako 100 😝 ako sme si mysleli 😉

renca3
23. mar 2010

ano, mala som informaciu 100, ale to bolo zrejme k vam do slovenskej. 😉

kasami
autor
23. mar 2010

😉 no ved v kazdom pripade pre vas lepsie 😀

kety80
23. mar 2010

ahoje 🙂
kika ma v stvrtok vystupenie z tanecnej tak sa tesime 🙂 ja kiku budem davat tiez do druziny aj ked budem este rok na materskej nech si zvyka ale nebude tam vzdy aspon si to vsetko cez ten rok vyskusame a druziny co som pocula nie su zle na tej nasej skole s nimi chodie aj von 😉
renca - tak super ze je to za vami a snad vam to dobre dopadne potom daj vediet 😉
kati - ta nevolnost no nezavidim ale ostatne ti stasne zavidim v dobrom 🙂

kasami
autor
24. mar 2010

Kati tak prajem prijemny zazitok z vystupenia 😉 a pre ktoru skolu ste sa nakoniec rozhodli ? mozno mi to niekde uniklo 😅
😀 tak nevolnost sa ti nechce mat 😀

renca3
24. mar 2010

aj prajem pekny kulturny zazitok. 🙂

kety80
24. mar 2010

ahojte 🙂
kati na asi na vazku lebo aj kubka mi tam riaditelka slubila ze mi zobere na vazke tak to budem mat po kope 😉 s tou nevolnostou ja som sa jej uzila pri oboch skoro cele tehotenstvo ale inak sa nestazujem uzivala som si to no sveto by prijal rovi si zo mna srandu ze teraz skusime dvojicky 😀
a dakujem aj za kiku zajtra si to uzijeme 🙂

renca3
25. mar 2010

teda ja nie som taka hrdinka. ja som si tie nevolnosti pri druhom odtrpela. najhorsie bolo, ze som musela aj lezat pre rizikove. ked je clovek v pohybe, nemysli tak na to, ze mu je zle. 😝

ivamera
25. mar 2010

Tehotenské nevolnosti. Fúj 😝 , ešte teraz si spomínam ako mi zapáchal ariel a aviváže, stačilo že som prešla po chodbe, kde bolo vyvešané prádlo, už ma naplo a utekala som na WC. Vracala som prvé 4 mesiace.... Pri Ninke ma však našťastie nevoľnosti nejako obišli. Rizikové tehu som mala aj ja. 😒

Kety a nezabudni sa nám pochváliť ako vystúpenie dopadlo.

Teraz od veci, zo škôlky už nosíme domáce úlohy. 😀 Je to samozrejme dobrovoľné, vždy pani učiteľka zadá písmenko a deti majú doma povystrihovať z časopisov všetko čo sa na to písmeno začína. Už prišli po písmeno H. Ninka to berie vééľmi poctivo. Sikulka moja

michaela2410
25. mar 2010

ja nie som tehotna, ale momentalne mi je hrozne zle, boli ma zaludok ako kona 😝 , ale musim to prekonat, lebo idem s tomasom na jedno vysetrenie oci do trencina, tak to nejako odsoferujem a prezijem. prekladat sa mi to nechce, uz som to dvakrat prekladala, lebo tomas mal kiahne a potom som musela byt dlho v skole, kvoli maturitam... 😒 a este potrebujem ist za mojou babickou, je v nemocnici a je to dost zle, tak sa tej navstevy aj trocha obavam. len jej nesiem nejake veci...
Inak, vobec si nepamatam, ze by mi byvalo v tehu az tak zle, nevracala som ale vsetko mozne mi smrdelo a mala som problem po sebe aj (sprepacenim) splachnut 😀

ani3012
25. mar 2010

ja keď som s malou bola tehu,tak som plakala,že keby som vedela,že mi tak bude zle,tak ani druhé nechcem 😀 Joj jak ju ľúbim húseničku moju (sa začala plaziť)

ivamera - domáce úlohy ? To je super.Aj naši by mohli take niečo mať.Čo viem,tak sa učia len v škôlke a doma max.tak že povystrihovať hosp.zvieratká

renca3
25. mar 2010

michaela....babicka uz asi ma aj svoj vek. tak nech to len nie je horsie alebo to najhorsie. 😒