Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

ivamera
8. sep 2009

kasami, štrbavé detičky sú roztomilé 🙂
gabcadanci ahoj. 😉

kasami
autor
8. sep 2009

mne sa to zda inak dost priskoro ... on mal sice aj prve subky velmi skoro 😖

vy ste ako na tom so zubcekmi ?

inak ako v skolkach ? uz ste si vsimli rozdiel medzi normalnou a predskolskou triedou ?

ivamera
8. sep 2009

Určite je to individuálne, nám vyšiel prvý zúbok naopak veľmi neskoro, až v 11 mesiaci. Zatiaľ nevyzerá, že by sa niektorý chystal vypadnúť. 😀
V škôlke som zatial nespozorovala zásadný rozdiel. Veľa sa hrajú, kým je peké počasie veľa času trávia v parku a na dvore. Už vieme nejaké nové básničky.... Čo je podstatné, Ninka tam chodí teraz veľmi rada a vyhlásila, že veľká trieda je doteraz najlepšia zo všetkých. 🙂

mracik
8. sep 2009

matejko už má tiež dva zúbky von, ale stoličky... 😒 Pri jednom mal absces, tak musel ísť von a druhý neviem prečo vypadol. Rezáky sa zatiaľ držia

Inak aj Maťkovi sa teraz veľmi s škôlke páči, musím mu každý deň sľúbiť, že prídem najneskôr ako sa len dá 😀 takže pomaly idem pre neho...

kasami
autor
8. sep 2009

v 11stich mesiacoch ? Samko mal 3 m 1.zubok v 5m 2. 😅

a co sa tyka stoliciek uz mame vonku 4 .... ☹

u nas je to tiez teraz tak, ze sa do skolky tesime .... a to straaasne ... to sme nepoznali 😝 konecne zo skolky odisli problemove bitkarske deti a teraz je skolka to najsamsuper 😀 😀 😀

ale este som si nic nevsimla nove ... a na basnicku sa pytam zajtra 😉 ale ja sa s nim budem musiet doma naucit nejake slovenske 😉

ake su teraz take skolkarske basnicky ?
ja ani neviem .... mam nejake knizky este po mne ... asi skusim mrknut ...

renca3
8. sep 2009

Leo ma uz dost dhlo jeden spodny trvaly. urychlovac bola bitka v skolke. vtedy sa rozkyval a onedlho vypadol.

kasami...preco mate 4 stolicky vonku?
chodite do anglickej?

kasami
autor
8. sep 2009

Renci,
moj maly mal silnu anemiu a z liekov sa mu pokazili zubky ... este k tomu ma reflux ... takze sa mu zubky dost kazia ... nejak mu nic nepomaha

ale bolel ho len jeden ... ale z imunitneho hladiska mu ich museli vytrhat ... lebo ma taku imunitu, ze mu ju nabura aj pokazeny zub .. vecne mal zdurene lymfaticke uzliny ...
takze tak ...
a chodime do madarskej skolky ...
na anglinu chodime do HD

kasami
autor
8. sep 2009

Prosim ta a Leovi kolko trvalo kym sa mu prerezal novy zubok ?

renca3
9. sep 2009

nepamatam si presne, nechcem klamat. ale coskoro bol vonku. 😉

kasami
autor
9. sep 2009

faaakt ?

neviem preco, ja som si myslela, ze to aj chvilku trva, kym dorastie novy ..

no vsak uvidime ...

dnes sa ho spytam, ci sa ucili nejaku basnicku 😀
dnes maju v skolke hrackovy den, si mali doniest nejaku oblubenu hracku ... maly si zobral nejaku tranformerovu motorku tak som zvedava s cim zase pride, ze co kto ma a co on chce 😝

ivamera
9. sep 2009

Inak, už som postrehla nejaký ten rozdiel oproti predchádzajúcim triedam. Teraz v predškolskej triede detičky oslovujú pani učitelky nie menom ale pekne "pani učitelka" a učia sa im vykať. A Do školky si museli priniesť zubné kefky a pasty kvôli nácviku čistenia zúbkov.
Básničky u nás teraz letia také o jeseni a septembri.

kasami
autor
9. sep 2009

Ivamera, zubne kefky a pasty maju u nas vsetky deticky, ktore v skolke spia
a aj pani ucitelku volaju pani ucitelka ... len neviem ci vykaju ... to asi nie ...
a basnicku sa ucili aj u nas ... som sa pytala, len mi ju nevedel povedat 😅

renca3
10. sep 2009

vcera som bola s Leom na gymnastike. no prislo tam asi 60 ci 70 chlapcov v doprovode rodica, pripadne mensieho surodenca. hrozna tlacenica. rozdelili ich na 2 skupiny, tak dufam, ze v piatok to bude normalnejsie. nechodite tam niektora z BA na Inter v stredu a piatok?
ocakavam coskoro chorobu, lebo v takom velkom kolektive a vo vnutri...nejaky ten virus sa nam casom ujde. 😒

kasami
autor
10. sep 2009

renci, my nechodime ... ale pred rokom sme tam mali chodit a hovorila som s trenerom a on mi povedal, ze to tam maju len taky booom v septembri a potom sa to unormalni a vela deti vypadne ... kamoska tam chodila pred rokom s dcerou
a druha chodi so synom,, ale maju ine dni ako vy ...inak su tam velmi spokojny

renca3
10. sep 2009

no uvidime. snad nevypadneme aj my. ale prva hodina sa mu pacila. 🙂

kasami
autor
10. sep 2009

no aj my sme boli dnes na prvom futbale ...
ale hned po treningu sme isli pozriet na iny a pre ten sme sa rozhodli ...
super nam to zapada do rozvrhu 😀 akurat to stihame

inak Renci ta gymnastika je super priprava na hocijaky sport do buducnosti ... kamoskin syn tam chodi, lebo chodi na cyklistiku a moc mu to pomaha

ivamera
10. sep 2009

Ahojky. Kasami, u nás doteraz detičky nemali v škôlke zubné kefky kvôli tomu, že maličké deti si zvykli tie svoje kefôčky pozamieňať 😝 , aspoň tak nám to hovorili pani učiteľky. Tak, aby si bacily medzi sebou nerozdávali! Predškoláci sú už hádam rozumnejší. A pani učitelky v predchádzajúcich ročníkoch oslovovali menom Katka, Olinka a tak. Mne to prišlo milé, menej formálne. Lenže teraz je čas na zmenu. Ve´d sa musia pripraviť na veľkú školu.

V školke otvárajú krúžok anglický ( my už chodíme na HD) a ešte tvorivú dielňu s keramikou. Tak sme si vybrali tú keramiku. Na plávanie sme už Ninku zahlásili, lenže zatial sme len na čakacej listine, kým sa uvolní nejaké miesto, záujem je tu enormný.

kasami
autor
10. sep 2009

Ivi, no u nas je to tak, ze vsetky deticky maju take priehradkove policky a vesiaciky a maju tam svoj symbol tak isto ako aj na skrinke (npar. macko, kvetinka, hviezdicka ...) a tam maju svoj poharik, pastu, kefku a uteracik
asi je to vsade inak 🙂
a s tym vykanim je to super ... aj ja to budem musiet nejko maleho naucit ... budeme trenovat 😀 este vsak netusim ako 😝
do HD chodime aj my ... ale este uvidime ci budeme pokracovat ... troska ma nastvali ... Maly by tam teraz vlastne chodil uz 4 rok ... a to by uz mal strvtu ucitelku ... a este k tomu ze nevedia, ci ich nechaju spolu ako kolektiv lebo zostali len 3, ci vlastne taku triedu otvoria a nevedia ci im nechaju den a cas rovnaky 😠
celkovo maly ma vsetky ostatne dni uz zaplnene ... tak som zvedava co mi povedia

Ivi vy tam ste na akom leveli ?

inak ten keramicky kruzok musi byt super, to je perfektne na fantaziu, tvorivost a motoriku 😉

ivamera
10. sep 2009

Je to určite dobré, že teraz už budú pani učitelkám vykať. Alebo teda, že sa ich k tomu pokúsia viesť. Moja doteraz smelo tyká každému, hádam aj prezidentovi by tykala 😀
Na HD sme začali chodiť minulý rok, hneď ako to centrum v DS otvorili. Tento školský rok pokračujú tá istá skupinka, tá istá pani učitelka, ten istý den i vyučovací čas. Takže spokojnosť. Ninku to tam veľmi baví.
Kasami ty už vidíš na malom nejaké výrazné pokroky po 4 rokoch?
My sme teraz na leveli First English For All children. Včera začali štvrtý pracovný zošit.

Aj ja sa teším tomu keramickému krúžku, je to v rámci škôlky, hneď poobede, myslím, že 1x do týždňa.

kasami
autor
10. sep 2009

tak ten moj Sergejko by isto vykal aj Putinovi aj Obamovi 😀 to som si uplne ista 😀 😀 😀
Ivi ved to, prvy rok som bola nadsena, druhy bol total hrozny ... vyhodene peniaze von oknom, mali taku mladu babu, nevedela vobec deti zaujat, na hodine len hmmm, deti si ju nevsimali kym nemuseli ... treti rok bol naj super, mali perfektnu lektorku, erfektne to s nimi vedela, vedela presne na ktoreho co plati, kory ma kde slabsie a silnejsie stranky ... proste bola uzastna (ale odisla teraz za manzelom na rok do irska a vrati sa az buduci september, takze nam je za nou smutno)
a teraz dostali zase novu, vyzera sice dobre, aj samko ju pochvalil, ze bola ok, aj ona ho pochvalila ... ale uvidime ako sa oni postavia k tomu pokracovaniu, teraz vlasne koncia treti level stvrtu knizku ... este myslim im dlzia 2 hodiny co minuly rok nestihli prebrat, a to vlastne mame zaplatene z predosleho roka tak to dochodia 4 (ktory ostali ako skupinka) a potom uz ostavaju iba traja, lebo ostatne deti uz nastupili do anglickych ZS tak nechcu pokracovat
a co sa tyka pokroku ... mala som moznost ho porovnat so sedem rocnym a devat rocnym dievcatkom, ktore malo anglinu v skolke a teraz rok to 9r. tri roky v skole a Sergejko vie toho teda podstane viac 🙂 co som fakt rada 🙂 aj ked to mozno odo mna nie je moc pekne ... ale potesilo 😅

lasenka
11. sep 2009

ahojte 😉

my nosime zubne pasty a kefky do skolky uz 2 roky... kazde dieta ma svoju znacku, pod ktorou je jeho poharik a v nej zubna kefka, takze si to nezamienaju... pasty zozbiera p. ucitelka a stale im vytlaca jednu, to je jedno ktoru...

my chodime do cirkevnej skolky, takze okrem klasickych kruzkov mame aj ministrantsky a spevacky kruzok, deti pekne spievaju v kostole 😉 no my nechodime, lebo nechceme 😒 😉
Matko chodi na logopediu a na anglictinu... hoci som ucitelka anglictiny, maleho som na kruzok dala, lebo doma so mnou nechce rozpravat ani za svet!
este by sme chceli na tanecnu, tak uvidime, lebo zapis je v oktobri 😉

renca3
11. sep 2009

kasami...preco Sergejko? v pase mas Samuel. 😅

kasami
autor
11. sep 2009

Ahoj Lasenka, ahoj Renci 🙂

ta cirkevna skolka musi byt super, kde to je prosim ta, len tak pre zaujimavost ... podla mna to je velmi pekne takto deti usmernovat ...
my tiez do kostola nechodime ... ale muz ked bol maly bol ministrantom 😅
s tou anglinou je to tak asi aj lepsie ... deti viac pocuvaju druhych ... maju vacsi respekt 🙂
na tanecnu chodil aj nas drobec, bolo to super, ucili sa tam aj spievat, ale jeho to viac taha k tym sportom 😝

a co sa tyka Samka ... on je Samko, Samik, ,Samco, Samuel, Samo ale najviac pocuva na Sergej, Sergejko a Sergino 😀 😀 😀
jasne ze je pokrsteny Samuel, ale ten Sergej ... proste mu to tak pasne ... mal asi rok ... ked sme ho tak zacali volat ... nejak mu to chudacikovi prischlo ... aj moja mama sa zo zaciatku hnevala, ze ho tak volame ... ale jemu sa to paci sam si povie Sergino bambino 😀 ked bol mensi a niekto sa ho pytal ako sa vola, vzdy povedal Saumel Sergej a priezvisko 🙂

ivamera
11. sep 2009

Kasami, tak ono zrejme vždy bude platiť, že najviac záleží od pani učitelky, že? Či sa jedná o skolku, školu, alebo kurz angl. Naša pani učitelka v HD je veľmi milá, detičky si vie získať, Ninka sa za ten rok tiež dosť naučila. Mne sa veľmi páči aj celkove ten systém, je to hravé, nenásilné, veľmi muzikálne 🙂 Veď drilovať slovíčka sa stačí až v škole. Ak dobre počítam, Samko mal rok ked ste začali? Vtedy si chodila spolu s ním? Pýtam sa aj preto, lebo s mladšou by sme možno začali skor.
A inak ten Sergejko je super 😀

Lasenka, len tak zo zvedavosti 😉 , v cirkevnej skolke učia detičky "klasické" pani učitelky alebo rehoľné sestry? A tá tanečná, to je klasika alebo moderné tance?

kasami
autor
11. sep 2009

Ivi presne tak to je .. hlavne zalezi vsade od ucitelky ... teraz som sa zhodla aj s kamoskami, ze jazyk na ZS je nula bodov, ak chces aby dieta nejaky vedelo treba to riesit cez kurzy .... a to je podstatne, aby mali dobru lektorku, aby sa vela hrali a hranim sa ucili ... drilovat slovicka je uplny nezmysel ... budu vediet len odrecitovat to co sa vydrilovali a nebudu vediet spajat a tvorit vety ...
Aj mne sa cela filozofia HD velmi pacila, s malym som chodila od jeho roka a pol, a boli sme v triede s detmi vsetci rodicia, je to vlastne o tom aby dietatko videlo, vnimalo a poculo, nemusi to robit, a hovorit, rodic to urobi za neho ... ono sa oboznami s tym jazykom a celkovo mu to pride prirodzenejsie, a lahsie k zapametaniu
ved som velmi zvedava co nam buduci tyzden povedia ... ale maly ani nema iny den v tyzdni volny ... vies ja by som s nim chodila aj doobeda, ale povedali mi, ze take velke deti su uz len poobede ... aj ma to mrzi lebo tie knizky a CDcka su velmi dobre spravene, a ak je dobra lektorka tak nie je o com uvazovat ... no som zvedava ako sa k tom postavia (inak este ma hneva aj kazdy rok sa zvysujuce skolne)

kasami
autor
11. sep 2009

Baby, prave som volala na jednu ZS, a mam z nej velmi dobry pocit, riaditelka so mnou rozpravla asi 10minut, vsetko mi vysvetlovala, bola velmi mila a ustretova, a ze beru deti aj z inej mestkej casti, a maju rozsirenu vyucbu angliny od prveho rocnika ... dve hodky za tyzden ... a dokonca je na skole futbalovy klub a od druheho stupna aj futbalove triedy ...
fakt bola velmi mila

renca3
11. sep 2009

no prave sme sa vratili z gymnastiky. dnes to bolo o inom. menej deti, menej rodicov. len ta hodina 17.30 nam je neskoro, tak som to posunula a budeme chodit na tu prvu 16.30. predsa len v zime sa vracat domov o 19.00, sa mi zda neskoro. a tym, ze uz pripravkari nespia, Leo je vecer dost unaveny. 😝

kasami
autor
11. sep 2009

Renci vidis, tak sa po unormalni 😉
inak fakt to je dost neskoro, a este k tomu na cvicenie ...
aj my mame tu anglinu o 18,00 a o 19,00 ideme domov ... tiez sa mi to zda uz neskoro ... aj teraz je maly uz v posteli ... teraz chodi uz o 19,30 do postielky ... taky rezim sme nahodili a moc sa nam osvedcil ...

renca3
11. sep 2009

vlani, ked spaval v skolke, chodil spavat o 21.30, teraz o 19.45 uz spi. celkom fajn. 🙂

aj u vas ficia karty Pokemoni? v byvalej skolke sme o tom ani nepoculi a teraz vraj vsetci kamarati to zbieraju.
nejako mu to snad vyhovorim. len on by rad zapadol do kolektivu, tak uvidime.

kasami
autor
11. sep 2009

Renci, Samko s tym zacal pred aprili a po styroch mesiacoch ho to celkom preslo ...
ale kupila som ich z hlavnej casti z toho co si usetril, kupili sme uz pouzite na inzerate ... a uplne nam stacilo, dokupili sme par malych baleni, a nieco si povymienal ... kupila som mu na to nove albumy ... ale uplne ho to prestalo bavit
aj ked som sa ho potom uz v juli pytala, ci nechce na narodky nejakeho pokemona, lebo v obchode mali vselijake posavicky, gulicky, karty a neviem co este ... ale vsetko odmietol ... neviem ci sa k tomu este niekedy vrati ... vsetko je to asi o kolektive, co ostatne deti ...