Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kurci
19. máj 2010

dakujem za povzbudenie. zajtra sa ozvem ako sme dopadli. počasie je strašné vonka fúka tak sme s deťmi zavretý dnuka. Iba ocko je v garáži, kde inde by aj mohol byť.
Tak sa majte mamičky a spolu pokomunikujeme ako to s našimi deťmi zvládneme

kasami
autor
19. máj 2010

Jeeej tablo 🙂
to my asi ani mat nebudeme 😝 aspon o nicom este neviem ... Ale maly je uz skoro 9 tyzdnov PN tak mozno iba nevieme 😝 ale vam v dobrom zavidime 😉
Kurci my maminy tu isto vsetko s tymi nasimi drobcami zvladneme 😉

kety80
19. máj 2010

ahojte 🙂
teraz som odmrazila ladnicku s mraznickou neznasam to 😝 my tablo nebudeme mat ale maju na zaciatku juna karneval rozluckovy a tam budu mat aj fotografa tak prosim o radu bud spravit karnevalovu masku doma alebo pozicat niekde tak mi poradte ak mate dobry napad dik 😉

zmurkaz
20. máj 2010

Kety - tak my máme veľa karnevalových masiek čo šila mamina .... 😉

ani3012
20. máj 2010

baby,v utorok bol synátor na tanečnej a Andy-čo ich cvičí mi povedala,že Patrik není normálny,že má predčasnú pubertu a naháňa baby a chce im dať pusu. Ja teda som mu už dohovárala,ale keď tie baby pred ním utekajú a smejú sa a keď si ich nevšíma,tak provokujú....mne sa to nezdá byť nejaké choré
Ešte povedala,že keď to rodičom nevadí a nič nepovedia,tak mi to povie ona

ani3012
20. máj 2010

zmurky a máte aj nejakého domorodca(kanibal a tak )? To potrebuje koncom júna na tú tanečnú

zmurkaz
20. máj 2010

ani 😕 😕 😕 😕 😕 ...to čo je šiši??? Śak také je v ich veku normál - my s učiteľkou na takých smejeme - mi minule "ukazovala" že kto je s kým frajer 😀 😀 😀
Ani - no máme kuchára (aj s veľkou čapicou ), sultána (aj s turbanom)....mačku (bielo čierne škvrny).... ale možno by som maminu na niečo také nahovorila 😉

zmurkaz
20. máj 2010

aha - náš kuchár 🙂

renca3
20. máj 2010

zmurkaz....podareny je maly.

my mame opacny problem. dievcata pusinkuju Lea a je mu to vraj neprijemne ( zatial). 😅 ucitelia sa nad tym nepozastavuju.
ta cvicitelka z tanecnej je aj detsky pedagog alebo len vyskolena tanecnica? jej zrejme vadi, ze deti nepocuvaji a su roztatarene.
ale to ich ona musi zaujat, aby davali pozor. a dohovorit dievcatam, aby neprovokovali. 😉

zmurkaz
20. máj 2010

renči - si to presne vystihla!!! 😉

kasami
autor
20. máj 2010

Zmurkaz, nic si nerob z tej vasej tanecnice 😀
ona asi dietatom ani nebola, ved ja si do dnes pamatam, ako nas chalani v skolke tahali za brmbolce, vlasy, kukali pod suknu a pusovali 😀
ja ked idem po maleho do skolky, tak vzdy sa tam po nom nejaka kocka cape a niekedy aj dve 😀
dokonca mi nosil domov trblitace flitre a kamienky z dievcenskych sukni a triciek, ktore on nazyva diamantami. No a ked som sa ho pytala odkial to ma... Tak jedno dievcatko mi povedalo, ze od nej zo suknicky 😀 a ja ze to si ale nemozes trhat a ona ze preco by nemohla veeed ich ma kooopec 😝
podla mna je skolkarska laska uplne normalna

zmurkaz
20. máj 2010

...aj podľa mňa 😉 -mi to príde milé ....a nepríjemnosť mala Ani 😉

kasami
autor
20. máj 2010

Jeeej, prepac .... Ja stale pisem cez mobil a tu to mam moooc prtate a rychlo sa vas snazim citat 😝 a este aj ten moj cert mi stoji za chrbtom ....
Ale uz zhanam aj nabijacku 😉 sa polepsim 😉

zmurkaz
20. máj 2010

😉 ...to nič 😉

renca3
20. máj 2010

vcera, ked som nieco Leovi dohovarala, povedal mi, ze on si to chce urobit po svojom, lebo to je jeho zivot a ja mam vraj svoj zivot. 😕 na chvilu som onemela, ale potom mu muz povedal, ze ked je taky samostatny, moze sa sam okupat a vsetko si robit sam bez nasej pomoci. neviem, co ma este caka, ked pride do normalnej puberty. 😝

zmurkaz
20. máj 2010

renča - 😀 😀 😀 😀 - ale asi by mi bo smiechu nebolo 😅

kasami
autor
20. máj 2010

Renci 😀 tak toto obdobie my uz mame dlhsie 😝 cca 3 mesiace, co som sa vam stazovala, ze je drzy, neposlucha ma a musi mat posledne slovo ... Aj oduvacny je, co nikdy nebol ... A fakt taketo hlasky, akoby bol 15 rocny ... Prisaham, ze dve take si doma predstavit neviem 😝

kurci
20. máj 2010

ahojte mamičky, my sme sa fotili na tablo, to vám veru vravím, že keby blbosť kvitla na krtíši máme samé ružičky. Neverila by som, že aj na jednej rozlúčke predškolských deťí sa mamičky vedia normálne povadiť. normálne som z toho ešte stále v šoku, ale naštastie sme to vyriešili.
fotky budú krásne dúfam

zmurkaz
20. máj 2010

kurci - tak to nemyslíš vážne 😅 ....no aspoň by ste mali veeľa kvetov 😅 ...a detičky to zvládli dobre?

michaela2410
20. máj 2010

tak ja mam z neposluchania Tomasa niekedy nervy a este ho napodobnuje aj Lukas a to je este horsie...a tiez sa hrozim toho ako to bude v ozajstnej puberte... 😒 ☹

no idem, lebo do kupelne ich musim asi nahnat ako husi, nehrozi, aby ma posluchli na prve slovo a uz ma to dost hneva, lebo neviem ako na nich... ☹ 😠

ani3012
20. máj 2010

ale baby,keď to máme väčšina všetky,tak sa ukľudnime tým,že prechádzajú predpubertálnym obdobím a než sa dostanú k tej puberte,tak ich to dovtedy aj prejde né? 😀

a som sa zabudla pochváliť,že Paťka vzali do jazykovej triedy.Dnes nám prišlo rozhodnutie 🙂

zmurkaz
20. máj 2010

ani - 😀 😀 😀 😀 ...a GRATULKA - som vedela že Paťulo je šikulkaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

kurci
20. máj 2010

Gratulujem, že Paťka zobrali do jazykovej triedy. A má dobré základy. nebojíš sa, či to nebude na neho veľa.
A to nepočúvanie, to je hrozné aj u nás. Ale vždy my všetci vravia, teš sa kým sú malý, lebo potom to bude na psychiatriu.
Dnes mali v škôlke den Matiek, no krása, tak sme si poplakali, boli strašné zlatý.
A detičky na tablo to zvládli super, porobili sme fotky a vôbec neboli nervózny, všetko zvládli s prehľadom.

kurci
20. máj 2010

a ozaj mamičky, chcem sa opýtať, kedy vstávajú vaše deti. Nás Mat úš vstane o pol 6, či ide spať o 8 večer, alebo o 10, aj u Vás je to tak, či spíte dlho

kasami
autor
20. máj 2010

😀
tak možno niektoré maminy z tej puberty nevyrastli do dnes 😝 hádať sa pred deťmi 😕

Inak, nie v zlom.... Ale už som si myslela, že môj syn je fat nenormalny... U nás v rodine sa totiž s pochopenim nestretnem, stále sa niekto uráža, alebo nahneva a niečo mu povie na spať a potom je oheň na streche, lebo sa navzájom tak vystengruju ....

Čo sa týka vstavania tak sa pohybujeme niekde od 7 - 8,30 😀

kasami
autor
20. máj 2010

Ani 🙂
Gratulujeme sikulkovi 😉

zmurkaz
20. máj 2010

no náš Jurko tak okolo 7:00 hore dole pol hodka - ale keď nejde spať najneskô o 20:30 tak do týždňa máme prvú chorobu 😖 🙄

michaela2410
20. máj 2010

u nas budime chalanov o pol siedmej, lebo o siedmej ich manzel vodi do skolky cestou do prace, ale to je od nich frflania, ze chcu spinkat a je normalne problem od nich aby sa umyli a obliekli, ja si potom vydychnem, ked odidu, vychystam sa ja, upracem a padam tiez 😀
ale najhorsie je, ze cez vikend su hore o siestej o pol sieedmej aj bez budenia 😒

kety80
20. máj 2010

ahojte 🙂
zmurkaz - a mas aj nieco pre dievcatko velkost 122 😉
ani - patkovi velka gratulka je sikulka 🙂
a pubertu mame aj my stale odvravame pocuvame aspon na 50 slovo a kika sa uz v skolke aj vydavala takze aj my sme mali lasku preto sa nas syn vola jakubko lebo mala v skolke frajera tak nam to oznamila 😀 a teraz mame otraz obdobie kubko zacal mat hysaky a stale sa hadze za nieco o zem uz si niekedy neviem radi dnes sme museli aj odist z obchodu co tak reval no des a vecer som vyhlasila ze idem do roboty lebo skoncim na tabletkach no dufam ze sa to obdobie rychlo skonci 😝 ☹

kety80
20. máj 2010

kika mi teraz dlho spi cez vikend potiahne niekedy aj do 9 .30 ale vacsinou ju kubko zobudi 😝