Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renca3
19. júl 2010

@kasami - nemam doma teraz krabicku paralenu, ale viem ze od 6 rokov, vahu neviem. na panadolovej krabicke nie je pisana vaha, len vek 6 rokov.
a preco sa mu spusta krv z nosa? to mava castejsie?

renca3
19. júl 2010

@kasami - a Leo ma asi 24 kg.

silvia07
19. júl 2010

@kasami aj moja ma22 kg a davam pol paralenu....inac byva aj detsky paralen podla hmotnosti...tabletky su vhodnejsie ako sirupy aj vtedy, ked dieta ma teploty a pritom este vracia, alebo ma hnacku...prajem skore uzdravenie 🙂

michaela2410
19. júl 2010

my tiez davame este sirupy, podla mna su jemnejsie na zalutok ako tabletky... @kasami drzim palce, dajte sa dokopy, ja tiez nic ine ako sprchovanie neporadim v tomto horku je take nieco ako teplota naporazenie 😒

renca3
19. júl 2010

@michaela2410 - Lea prehana po sirupoch. a to potom okrem teploty riesime aj hnacky (dehydrataciu).
jemu staci ked sa po ovoci napije vody a uz to ide. 😉 to mi poradila moja Dr., ze uz mozem davat tabletky.

kasami
autor
19. júl 2010

@renca3
@michaela2410
@silvia07
@renca3
dakujem za rady 🙂 takze kedze uz mame uspesne 6 rokov a 7dni mozeme davat aj tabletky 😀
co sa tyka tej krvi ... tak uz mu dva krat aj leptali nostek aby sa mu nespustala ... ale asi pri tejto teplote to zase cievky nezvladli 😅
akurat sa chystam znova sprchovat ... uz splhame nad 38,5 a dnes mal uz tri krat nad 39 ... a syrupu viac ako dost ... dufam, ze zajtra bude lepsie 😅 a budeme pokracovat v uzivani si leta 🙂

kasami
autor
19. júl 2010

jeeezis ...."sirupu" fakt uz nevladzem 😝

renca3
19. júl 2010

@kasami - tak sa drzte, snad noc bude dobra.

michaela2410
19. júl 2010

@kasami drzte sa, myslim na vas 😉

kety80
19. júl 2010

ahojte 🙂
@renca3 - super fotky to ste si teda uzili super 🙂
@kasami - kati to ma moc mrzi dufam ze samkovi teplota rychlo klesne jeden babkovsky zazrak poradili nam na vychode ze ked su vysoke teploty tak cernicovy kompot alebo aspon stava s kompotu zevraj to dobre stahuje teplotu ine okrem liekou neviem tak sa drzte a co sa tyka stretka tak mi je to v podstate jedno len nech je tam dobry pristup bud autobusom alebo vlakom aby som sa nemusela s 2 deturencami niekde slapat inak mi je jedno aj v ba na kupku mozme dat stretko 😉

kasami
autor
19. júl 2010

Ďakujem, drzime sa okolo 39 tak dúfam a verím v lepší zajtrajšok 🙂

kasami
autor
20. júl 2010

Ahoj 🙂
tak sa drzime s teplotou už 39,7 doktorka mu nasadila antibiotika CRP mu odobrala už dnes a mame 108, takze viroza to 100% nie je ... Uvidíme čo sa z toho ešte vykluje

silvia07
20. júl 2010

@kasami nemal nahodou kliesta?

kasami
autor
20. júl 2010

@silvia07 Silvi nemal .... v juni ho stipol komar tak mu robili aj testy na boreliozu lebo mal zapalene cele lytko ... a nastastie to bolo negativne .... boli sme na lieceni v juni a tam mu tiez vyslo vysoke CRP ale oproti tomuto nic... len 35 tiez tam chvilu robili paniku, lebo aj sedimentaciu mal vysoku a bielkoviny nizke ... ale po 10 dnoch mu zopakovali odbery a vsetko mal o polovicku lepsie bez akejkolvek liecby ... a teraz tie teploty a znova CRP... len nema ziadne ine priznaky... pozerala ho aj dnes aj vcera ... ani hrdlo, hlava, usi, brucho, nic ho neboli, na nic sa nestazuje ...
konecne uz spi ... zaspal pri 39,8 ... neviem ci vydrzim cakat na pondelok kym mu zoberie znova krv ...

ani3012
20. júl 2010

@silvia07 mne sa zdá,že mal podozrenie ešte mesiac -dva do zadu na boleriózu....či už a mi to pletie ?

@kasami to sú ale dosť vysoké horúčky a ani nejde o to koľko,ale ako dlho.Teda Samko....chúďa malé.
Inak my dávame už dlho tabletky,lebo zo sirupu sa väčšinou povracal a ak spomeniem čipku,tak je jak besný
ale aj to CRPčko je veľmi vysoké. 😨

ani3012
20. júl 2010

@kasami tak to neviem ani ja,či by som čakala.To máš vlastne týždeň....ja som taká ,že ak som aj bola u lekárky a niečo sa mi nezdalo,tak som utekala večer na pohotovosť.

kasami
autor
20. júl 2010

@ani3012 nepletie 😉

uz som ja unavena a znicena z tych teplot a z toho vsetkeho .... ked mi dnes dr povedala hodnotu toho CRP som si musela sadnut ...
Sami je hrdina ... dobre to vsetko znasa .... len odobratie krvi z prsteka na to CRP bol slusny cirkus ...
inak este sme na sirupoch celkovo cakam, ze sa aspon vykaka ... lebo z tych teplot je uz chuda zapeceny 😅

ani3012
20. júl 2010

@kasami to ti verím..... ale aj tak, ak sa ti nepáči,tak choď a kašli na to,čo ti povie tvoja lekárka.veď ona sama nevie čo mu je,tak nechápem,prečo ťa neposlala k inej.

kasami
autor
20. júl 2010

@ani3012 nad tou pohotovostou aj ja rozmyslam ...
len sa bojim, ze ho nechaju v nemocnici ... a ja pri nom iste ostat nemozem ... hovorila som dnes s muzovou sesternicou, ona je vrchna sestra na detskej pneumologii a hovorila ze tiez tam maju dieta s takymi teplotami ale CRP nemalo a vyklula sa z toho angina ... ale ze Sami to ma moc vysoke ... ze jej dcera mala 74 pri zapale pluc ... a tiez ju chcela primarka nechat lezat v nemocnici ....
neviem co mam spravit ... ak mu to do zajtra neprejde ... asi s nim pojdem radsej ....

kasami
autor
20. júl 2010

@ani3012 no rozmyslala ze ho posle na rtg ... ale potom povedala, ze ak naozaj ani nekasle ani nesopli tak by to mozno bolo zbytocne a pre mna rizikove s nim behat po rtg v tomto stadiu tehotenstva ....
vlastne mame v piatok dojst ak bude mat stale teploty, ak nam nevydu ant do pondelka tak mame v piatok prist po dalsie a ak sa mu polepsi tak mame v pondelok prist na krv ...

ani3012
20. júl 2010

@kasami myslím si,že to nieje to najhoršie,ak by si pri ňom nemohla ležať. Maminka by tvoja alebo svokruša nemohla,ak by si ho chceli nechať ? A prečo vlastne by si tam nemohla byť ? Lebo si tehu ? To ani na návštevu potom ?
Ale radšej do nemocnice o deň skôr ako potom z nej vyjsť o týždeň neskôr. Chápeš ma,že ?

ja som možno panikárka,ale ešte ani raz som neľutovala,že som išla na pohotovosť. Raz ľutujem,že som neišla a to bolo v ten deň, čo mi plod. voda odtiekla.Patrik vtedy mal silný zápal prínosných dutín.

ani3012
20. júl 2010

@kasami ale to sa mi zdá,že veľmi dlho čaká.Ona mu dá ATB a ani nevie vlastne načo-len tak pre istotu ? Akú istotu? Aby sa kryla,že zahájila liečbu? A liečbu na čo ? "milujem " takéto lekárky.

kasami
autor
20. júl 2010

@ani3012 ano myslim ze kvoli infekcii by mi to nedovolili ... uz aj na lieceni to bolo riziko ...

s mojimi rodinnymi prislusnikmi je to tazko a na dlho 😅

uplne ta chapem ja panikarim ale pripisujem to hlavne tehotenskej precitlivelosti 😝

ja som s malym bola 3 krat na pohotovsti ... raz nas vratili s tym, ze ma iba brusnu chripku a nic nam nedali a mal helikobaktera, raz ked mu sili hlavu a raz tento rok ked sa vysipal na tvari a krku ...

chuda... neviem si predstavit zacinajuci porod a chore dieta 😅 vidis tato kombinacia maani vo sne nenapadla 😅 to muselo byt fakt narocne

michaela2410
20. júl 2010

juj, katka, nezavidim ti, to je hruza tie teploty v tychto horkach... ja som dnes chytila hruzu, lebo lukas si postavil stolicku, na nu este taky nastavec a vyliezol a spadol a pod stolickou skateboard, vobec neviem, ako padol, len som prisla na jeho rev a chrbat krasne cierny, bala som sa ze ma nieco s rebrami, alebo ladvinou...no zatial ok, este zajtra skontrolujeme, ci nema moc v krvi...no ked sa dari, pred tou dovolenkou, tak sa dari... ☹

kasami
autor
20. júl 2010

@ani3012 dala mu Zinnad lebo ze Unasyn mal dve davky v maji a take mu uz nemoze nasadit ... a predtym ine ... a ze tiepauzy su male .... inak nie je to typ dr ktora by davala ant ... prave ze je homeopaticka .... ale povedala mi ze to len v nemocnici (na lieceni) si mozu dovolit nenasadit ant pri zvysenom CRP lebo maju deti 24 hodin pod dohladom, ale ona nie

michaela2410
20. júl 2010

@kasami ja som bola v osmom mesiaci tehotenstva, ked mi z pohotovosti poslali tomasa do nemocnice, lebo vracal mal hnacku, bol dehydrovany...a samozrejme, mna tam nechceli nechat a manzela tiez nie, lebo vraj oteckov nemozu (riadne som vtedy zurila 😠 😠 😠 😠 ), nakoniec tam s nim bola moja mama, ale ja som tam chodila, hoci dr. ma nechcela kvoli infekcii pustit, ale az ked som mu doniesla domacu suchu ryzu a nakrmila ho ja, tak sa trocha najedol...no bolo to hrozne...

kasami
autor
20. júl 2010

@michaela2410 zlate su tie deti 😉 drzia nas v napati 😀
A Luky zaspal v pohode ? nic ho neboli ? chrbatik, krize ?

ani3012
20. júl 2010

@kasami to som ešte nevedela,že budem rodiť.Len Patrik sa sťažoval,že ho bolí hlava,mal teplotu a zaspal mi na rukách.Tak ja som ho iba preložila na gauč. No a v noci,mi do pol druhej plakal,že ho strašne hlava bolí a keď konečne zaspal,tak som zacítila,že plod.voda odchádza.
Tak maminka dobehla k nám-ešte že bývame tak blízko a ona ostala pri Paťkovi a mňa viezli na Kramáre. To bolo všetko v noci a ja dodnes banujem,že som ho nezobudila a nerozlúčila sa,ale keď konečne spal...strašne zmiešané pocity. Ale to som chcela,že keby som s ním išla na pohotovosť hneď,ako ostal apatický,tak by som ho neprenášala-aj ked len dva kroky.....a on mohol o 15 hodín skôr brať lieky 😝
Ale všetko dopadlo tak ako dopadlo-šťastne 😵

kasami
autor
20. júl 2010

@michaela2410 aspon ze chudatko nebol sam .... ale neviem ani ako by to bolo ...ked mal teraz 6 rokov.... ci by pri nom vobec mohol niekto byt ....ak nie tak by mal istotraumu na cely zivot

ani3012
20. júl 2010

idem spať,lebo Patrik tu stepuje,že nemôže zaspať,lebo nie som v izbe:Som zvedavá,čo bude robiť,keď tam ja posteľ mať nebudem 🙄

@michaela2410 spadol? Chudák malý.....máš to ale akčné dieťa 😀 No dúfam,že bude naozaj všetko v poriadku