Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ..no veď katastrofa- som potrebovala kúpiť elegantos topánky ešte na konci šk. roku a že v detskom nemáme - ale pozriem vám v pánskom 🙄 😕 😨 ...ale nakoniec sme zohnali v detskom 😉
@michaela2410 ...inak ja som bola dnes tiež prekvapko - že cena za papuče pre školákov 8 E 🙄

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz 😝
no nas prezuvky ... teda sandalky ortopedicke vysli na predpis 17 eurasov 😠

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami waw 😨 😨 🙄

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz no vsak preto si platime poistne 😠 ale uz sme si na to zvykli od jeho 11stich mesiacov 😝

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami a čvo to? Jurko má len vložky ortoped. do topánok - mu padá klemba - sa nečudujem na takej labke 🙄

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz Sami mal vykrutenu nozku v brusku ked bol a museli sme cvicit aj vojtovku, aby sa mu to napravilo ... vlastne mal vykrutenu lavu nozku do vonkajsej strany ... naslapoval na vnutornu stranu nohy ... vlastne ten sval nedrzal nozicku tak aby mohol naslapovat priamo na slapu ... tak to sme potrebovali spevnovat vyskou obuvou, ortopedickymi topanockami a cvicenim ... klenby uz ma krasne 🙂 nas pochvalila pani dr. teraz na kontrole 🙂 celkovo to uz ma velmi pekne 🙂

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ...jáááj - vojtovkou sa dajú robiť divy ...si myslím (mám tu takú kamošku ... malej utekala nožička dovnútra - tiež to mala v brušku "natesno" 😉 a dnes si to človek ani nevšimne - lebo nemá čo)
si supiš maminka 😵 😵 😵 😵

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz 🙂 dakujem 😉 s vojtovkou sme sa dooost dlho trapili a plakali ... dufam, ze to uz mame za sebou 🙂

a Jurko mal kolko ked sa narodil, ze je taky vysoky a velkonozkovy ?
Sami mal 55,5 cm a 3,4kg bol taka dlha spagetka ... a vsetku dupacky mu hned boli malicke ... a tie co mu sedeli na dlzku tak sme do nich nezmestili slapu 😀 este ze bolo leto ... a mohli sme mat bodinka a ponosticky 😝 dufam, ze mala s tym nebude mat problem ... lebo neviem co jej navleciem 😀

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami no Jurko mal 3,650 g a 51 cm (uf som dobre zalovila v pamäti) .....a malinká je kočka - tie sa vedia lepšie prispôsobiť ... moja kamoška je taká maličká že si môže kupovať veci v detskom ... mám pocit, že aj XS jej je veľké 😅

a všimla som si že aj tu baby predávajú vecičky - tak vám sem hodím dve celkom fajn upozornenia....aby ste neurobili zlý obchodík 😉 ... som na to prišla náhodou a tiež sa mi to hodí 😉

zmurkaz
24. aug 2010
kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz tak to mal krasne miery 🙂
mam kamosku co ma dve male dcerky a oni su take drobnke, chudunke po tatinovi 😀 a dalsia ma tiez taku dceru ... dnes sme boli schopingovat a jej boli pomaly 25 rifle velke 😝 a to ma 20 rokov 😅 neviem ci v 15stich som sa do takych zmestila ... ale asi skor nie 😀
ja som vcera kupila od kamosky krasne veci pre malu 🙂 tak sa im tesim ... ze dnes vecer periem 😀

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ... no keď my sme tak prali pred rokom aj kúsok 😵 😵 😵 ...a kedy máš termín ? Ja chcem tiež predať aj tie najmenšie vecičky - len to nemám kedy sfotiť ..... veď nemám nikoho komu by som posunula a takto to aspoň parádu narobí 😉

zmurkaz
24. aug 2010

jáááá - šak mi stačí čítať 😀 😀 😀

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz termin mam oficialny 7.11. ale dr hovoril ze asi skor ... tak neviem ... 4eho mam poradnu tak som zvedava co mi povie nove ... moc toho nenarozprava ... asi preto, ze uz nerodi ... tak sa tym moc nezatazuje ... ale subil mi, ze mi dohodi ineho dr. no ved uvidime ...

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz 😉

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami - sa ti to blíži kočka 🙂 .... a je dobré ak by ti niekoho dohodil - aj mne tak dohodil lekárku a mala som 2 nááádherné pôrody 😵

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz no to neviem ci mi hrozi ... skor budem asi iba duchom pritomna 😅 na tom Samkovom bolo jedine pekne, ze sme to obaja prezili 😅

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz takze ti v dobrom zavidim 🙂

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ..si mala ťažký? ☹ U nás síce nebola prechádzka ružovým sadom - teda pri Jurášovi - bo kontrakcie som ani nevedela určiť - ma to furt bolelo .... ale žužu už bola v pohodke.....jej to Juráš pretlačil 🙂))))

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz ani nie tak tazky ako narocny a zanedbany ... ale to je na dlho ... v skratke tiez dohodnuty dr. ku ktoremu som chodila poslednych 8 rokov ... ale pototo to ... 14 hodin po odteceni vody, 4 hodiny po vyvolavacke a otvorena na 1 a pol prsta od piateho mesiaca ... nepostupujuci porod, zaseknute mimi, kontrakcie robehnute na plno skoro 2 hodiny ... plus k tomu trobofila a ine zdravotne problemy zistene na poslednu chvilu ... tak nastastie sa objavil primar, ktory prisiel odrodit inu a vsetkym vynadal a okamzite nas zobral na sekciu ...v plnej narkoze, kvoli mojim zevraj zlym vysledkom 😝
tak dufam a verim, ze tento raz to pojde rychlejsie ak dojde k nejakemu problemu a ze skor zvazia zdravotny stav a situaciu ...

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz 😉ved uvidime 😉
Žužu 🙂 to je pekne 🙂 tak ju volate ?

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami 😠 ...to tú magori!!! Já to tak neznášam keď doktori čakajú a pritom vedia, že sa to nerozbehne 😠 .Ja som sa hneď s dokinou dohodla, že pôrod do 24 hod ukončený akokoľvek 😀 😀 😀 a že na nič nech nečaká ... a splnila - Jurka mi vyvolávala - lebo išla na dovolenku a nechcela to na poslednú chvíľu - a tiež mám nejaké neduhy - tak som ja zas chcela ju - som ju mala vpodstate celé tehu -bo som bola vysoko riziková 😝 .... No a mala som rozbehnutý pôrod a potom mi akoby ustával - tak mi šupsla ešte čosi a do 2 hod. bol malý na svete ... Som mala bolesti od cca 18:00 a malý sa narodil o 00:25 😉
A malá ... o 04:00 mi odtiekla voda a prvá kontra o hodku ... potom nepravidelné - ako sa tomu zachcelo 😀 😀 - tak som volala dokine - že hej - čo? ... a ona - utekajte do pôrodnice - a ja že - veď je ešte čas 😅 .... a o 10:25 bola malá na svete 😵

Tak uvidíš - aj ty už si druhorodička a bude to lepšie .... všetko už máš zistené - tak budú vedieť, ako na teba 😉

michaela2410
24. aug 2010

vy ste sa tu nejak rozpisali!!! 😀

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami ...nooo Žužu , Zuzanečka , Zuzi .... a Zuzana a sem tam Zuza - ale to môžem len ja 😀

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz inak zmena temy ... ani by som spat nevedela, keby som si "kupila" nieco a nezaplatila ... a vyhovarala sa ... nechapem tie povahy ludi ... ved su to zeny, matky ... a ako vychovavaju svoje deti ... ked sami kradnu a klamu 😅

zmurkaz
24. aug 2010

@michaela2410 ahoj 🙂

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz no ved dufam 😉
@michaela2410 vitaj 🙂

kasami
autor
24. aug 2010

@zmurkaz 😀 kto iny by si mohol nieco take este dovolit 😀

michaela2410
24. aug 2010

@kasami tak to aj my takto za 17€ pre lukasa a uz mu zacinaju byt male, tak idem dat predpisat dalsie 😒

zmurkaz
24. aug 2010

@kasami - že! no otras - som si myslela, že veď tu také ani snáď nie sú a vidíš ho!!!! 😠 - teda ohľadom toho bazáru... a jaska že len ja - a ostatných veeeľmi taktne upozorňujem že one nie je Zuza - to je len jej topánka zuza - ona je Zuzanka ;)