Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renab
7. sep 2010

@zmurkaz Je krásne, teda aspoň u nás, tak to treba využiť. 🙂 🙂 🙂

ani3012
7. sep 2010

tak ja rozvrh ešte stále neviem.To čo som sem minule dávala,tak bolo z minulého roka-a to som si ho už popísala kadetade 😝 😀

michaela2410
7. sep 2010

@kasami tiez Vrabceka, a o angline zatial nic neviem, ani ci ju budu mat, ale ked mala vlani neter ako prvacka, tak hadam bude mat aj on...stale este nemaju rozvrh...
@renca3 tak to je dost narocny rozvrh na prvacika...

a aj nasi maju skrinky, ale tomas dostal vrchu a sice na kluc dociahne, ale zavesit bundu...no minule som ho videla, vystveral sa na tu spodnu, ked to mal otvorene a tak si bundu dociahol, ale muz povedal, ze mu tam zavesi taky nejaky hacik, aby to mal nizsie...a naspodok som dala noviny, nech to aspon trocha vsiakne, ked bude mokro...

no, ideme na atletiku, hadam na stadione nezmokneme 😒 akosi sa zotmelo

silvia07
7. sep 2010

nasi maju dva razy do tyzdna 5 hodin, inac 4....a este v piatok maju triednicku, len neviem, ci to bude kazdy tyzden
anglinu mame dvakrat do tyzdna, informatiku raz
ulohy zatial ziadne 🙂

silvia07
7. sep 2010

dnes dostala Ninka na gymnastike trest....musela urobit 20 drepov zato, ze si nezavesila veci na vesiak a mala ich rozhadzane....asi to zavediem aj doma 😀

ani3012
7. sep 2010

@silvia07 ani my úlohy zatiaľ nič moc- vyfarbiť a porozprávať.
To Patrika moc nebaví,ale naučil sa vyfarbovať (lepšie povedané,pochopil,čo som do neho hustila už od kedy prvý krát držal ceruzku:netlačiť!)
A Ninka si to aspoň zapamätá,že si treba ukladať a uvidíš,že aj doma tak začne automaticky robiť 😉
Aj Patrik by mohol 😠 🙂

@michaela2410 no čo ? Nezmokli ste ?

michaela2410
7. sep 2010

vsetci tu uz viete rozvrhy, len u nas maju stale cas...uz ma to aj hneva 😠 lebo neviem, ci bude stihat hudobnu v utorok, ak by mali mat az pat hodin, lebo klavir ma 12,55 😒

@ani3012 nezmokli sme ale deti dosli riadne vystavene...a Lukas ma milo prekvapil na atletike, ako mu vsetko islo, krasne vedel preskakovat cez prekazky, a to boli dost vysoke, perfektne skakal do dialky...proste bol lepsi ako niektore starsie deti, dokonca aj trenerka bola z neho prekvapena 😉 😉 😉
ulohy sme dnes s Tomasom robili pocas literarno dramatickeho kruzku na chodbe...su tam lavice, tak sa posadil, a ze ide si robit ulohy 😉 z matematiky si mali vymalovat obrazok, a z pisania znova kreslit tie kruhy...no bolo to troska lepsie ako vcera, ale aj za tu vcerajsiu ulohu dostal vcelicku 😉 a ze pani ucitelka mala aj razitka prasiatko a varesku, ale ze vsetci dostali vcelicku 😀 😀 😀 ze aj za snahu

kety80
7. sep 2010

ahojte 🙂
vcera sme mali rodicko no dlho sa kecalo boli sem tam do 18.30 😝 ale som spokojna a uz mame 3 vcelicky tak sa tesime len vcera mala kika v triede trosku zly den v slabikari len nepisali ceruzky lebo to bol tak ten leskly paprier tak jej to neslo ucitelka sa jej pyta ze preco nekresli o ona ze to nevie a potom sa rozplakala az potom povedala ucitelke ze jej to s tymi ceruzkami neslo tak je dala ine a bolo v pohode dnes som kupila ine tak dufam ze uz bude vsetko v poriadku chudatko moje ako to prreziva 😔 a dnes doslali domacu ulohu postrihat pismenka a museli sme cvicit povedal sme napr. postel a ona musela ukazat zaciatocne pismeno ze P ako postel velmi dobre jej to islo len si mylila pismena s mekcenmi 😉
vela ste tu toho popisali tak neviem ci stihnem reagovat 😉

kasami
autor
7. sep 2010

Ahoj babulky, ospravedlnujem sa ale vobec som vas nestihala 😝 ale zajtra to napravim 😉
toto je nas rozvrh ...
http://www.gjh.sk/rozvrhy/index.html
tiez mate tolko hodin SJ a Mat ?
u nas fria ulohy ... dnes sme mali kreslit ovecky, kvetinky a palicky a dorobit matiku co nestihol v skole 😀
a dnes schytal 4 jednotkove peciatky 😀

kety80
7. sep 2010

@kasami - no pekny rozvrh hodin aj my mame vela SJ a aj MT a samko je silkula tolko jednotiek dostat super

mamule a budete prispievat aj sem aj do tej tajnej temy mohli by sme len do tej tajnej ale to je moj nazor nestihla som som citat tak sorry 😉

kasami
autor
7. sep 2010

@kety80 ja som to tiez navrhovala Ani, ale ona je za obe ... ze tam budeme maj nase tajomstva a tu verejko, ze aby sa mohli pridt aj ine maminky 🙂
takze ako sa dohodnete ja suhlasim a pridavam sa 🙂 bez vas ani na krok 🙂

kety80
7. sep 2010

@kasami -kati mas pravdu bud vsetky alebo ostaneme takto 🙂 ale mame sa si aspon kde vyliat srdce

pezincanka
7. sep 2010

@silvia07 ahoj, ty mas dieta v nejakej specialnej skole, ze mate informatiku?

U nas tiez 2x 5 hodin, 3x 4 hodiny. V druzine si mozu vybrat len jeden kruzok asi z 10 na ten skolsky poukaz. AJ u vas je to tak? Kajka chce ist na divadelny kruzok, ale dali by sme ju aj na tanecny, ale to nejde. Takto musime chodit aj do centra volneho casu mimo skolu...

A budu ju ucit spolu 4 ucitelky. Triedna, potom iba na vytvarnu, ina na prvouku a ina na etiku. Ako to mate vy?

zmurkaz
7. sep 2010

Babuľky dnes nestíham ... ale chcem sa s vami potešiť - dnes D.U bez odvrávania a s úsmevom na perách - vydržal hodinu!!!! lebo niektoré veci si chcel urobiť aj na doma 😉 😵 A zajtra je večer rodičko tak ak prežijem - prídem napíšem 😉

pezincanka
7. sep 2010

Este nedostavali ziadne hodnotenie, ziadne vcelicky, nic. Ale budu dostavat vcelicky, usmievacika, rovnacika a smutniacika....ako nahradu za znamky.

Na rodicku hovorila ucitelka, ze Kajka sa aj hlasi, ze s kamoskou v lavici sa nezabava cez hodinu a ze ma zaujem.

Maju tam ale zopar velmi zivych chlapcov a preto ich chce ucitelka rozsadit dievcata s chlapcami, aby to bolo trochu kludnejsie. To ma trochu rozladilo, lebo po tom ubohom roku v skolke minuly rok ma teraz pri sebe najlepsiu kamosku a ked ich rozsadi, tak ma porazi. A Kaja bude zrejme dost plakat.

renab
8. sep 2010

@pezincanka Aj náš má v škole informatiku, dokonca majú aj plávanie. Záleží to od vzdelávacieho programu, aký si škola vytvorí. Zdá sa mi, že môžu disponovať s 4 vyučovacími hodinami týždenne. Naši majú plávanie, informatiku a 2 hodiny anglického jazyka.

silvia07
8. sep 2010

@pezincanka ahoj, Ninka je v obycajnej skole 🙂 ...akurat druzinu maju rozdelenu na pohybovu a obycajnu...moja chodi do tej pohybovej na gymnastiku...kruzky este neviem ako budu fungovat, lebo rodicko mame az v pondelok, ale ze vraj su az od oktobra...neviem ako to bude s tym poukazom, ale nemalo by to platit az od noveho roka?...inac som zvedava, co sa budu prvaci na tej informatike ucit 🙂

renca3
8. sep 2010

@kasami - samko je sikulko, ze uz tolko jednotiek nazbieral

dnes som odniesla uz do skoly vsetky pomocky. informatiku mame aj my. tu uz mal Leo vlani v pripravke.
chodili do pocitacovej miestnosti v skole. kazdy mal svoj pocitac a pracovali s mysou.

ja som za obe varianty. citlivejsie temy mozme preberat sukromne a tu vseobecne o skole.



ani3012
8. sep 2010

@kasami slovenčina 9 hodín
matematika 4 hodiny
AJ 2 hod.

@zmurkaz už máte rodičovske ? Sa na to teším 😝 😀 Alke dnes p.u.pochválila Patrika,že je šikovný,pracuje,snaží sa, že jej kolegyne sa skôr na neho sťažovali,že je živý a ona mi sama povedala,že k nemu si treba nájsť cestičku čo som bola milo prekvapená. Keby mu to tak vydržalo 😵 😵 😵 No to že je živý mi nikto hovoriť nemusí. 😉
no a zhabala mu včera hračku a keď odchádzali,tak jeho kamoš ju vybral bez dovolenia zo šuflíka. Tak najskôr karhala Patrika a som rada,že si konečne otvoril ústa a povedal,že to Timko. Tak potom karhala oboch ,ale nevadí,nech aj Patrik vie,že toto sa nesmie.

@renab plávanie by som aj ja uvítala. Budeme musieť pozapisovať na krúžky ,aby mal ako tráviť voľný čas.Informatiku majú potom tuším len ako krúžok.no uvidíme,čo ponúknu,aby to nebolo aj časovo moc náročné.

@kety80 súkromnú tému som nechala len ako bútľavú vŕbu.Ono aby sa nestalo,že spomenieš učiteľku,že sa ti niečo nepáčilo,alebo budeš mať ťažké srdce na spolužiaka a dostane sa to tam,kam ani nechceš. 😉 Preto by som nerada toto tu zatvárala alebo čo a,lebo stále chodia ďalšie maminky 😉 @kasami akurát som to napísala 😀
Inak chúďa malá,ja som strašne citlivá na takéto veci,keď je dieťa postavené pred takouto situáciou.Mi je samej ľúto Kristínky. ☹ ale bude dobré,začiatky sú vždy ťažké aj pre nás a nie to ešte pre detičky,nie ?


@michaela2410 to je pekné,keď dala každému,Patrik už dostal otáznik s červeným perom,nedala mu prasiatko(vlastne ani neviem čo v takom prípade majú),ale ja by som mu za to bachla aj dve prasce! 😠
a je fajn vidieť,že sa malému darí.Keď bude niekedy reprezentovať SR,tak sa budem chváliť,že poznám 😎 😀

@pezincanka je to zlé,keď porosádzajú detičky,hlavne ak sú na seba zvyknuté. A hlavne ak je Karolínka citlivá,tak by som uč. na to upozornila. Patrik musí sediež vpredu,lebo tiež je taký živý niekedy až neposedný,tak aby ho mala na očiach. Veľa detí ale nosí okuliare ,tak ich musela dať dopredu.Aj tak vravela,že si to ešte popresádza.

ani3012
8. sep 2010

@pezincanka aj nás majú aj iné učiteľky, neviem ako to majú rozdelené a poukaz sme ešte nedostávali

ani3012
8. sep 2010

@renca3 tie dve voľné hodiny čo bude malý robiť ? to ich berú do družiny a potom sa vracajú ?

renca3
8. sep 2010

@ani3012 - to je rozvrh kasami 1. A nas rozvrh je na tej istej stranke, ale trieda PYP1 .
aj ja som sa chcela spytat kasami, co budu robit s detickami 2 volne hodiny okem toho, ze sa naobeduju.

@pezincanka - to presadzanie je normalne a mala si zvykne. u nas bude ucitelka presadzat cely rok, aby sa deticky lepsie spoznali a boli dobra partia. zda sa mi to v poriadku. aj vlani sme to tak mali a osvedcilo sa to. 🙂

ani3012
8. sep 2010

@renca3 a ty si sem nedávala rozvrh ?

renca3
8. sep 2010

ja som to skusila, ale vyhodilo mi to 1.A, nie nas PYP1. potom som to vyhodila. ale ak si kliknes na rozvrh kasami, vyberiet triedu PYP1, tak je tam. predmety v rozvrhu su v AJ okrem SJ a TV.

ani3012
8. sep 2010

@renca3 no pekná záťaž....teda,ak by bol Patrik šikovný na učenie,tak určite by mi to nevadilo,aj keď do 14.15 sa mi zdá byť dosť dlhá doba:Ale veď to je len jeden deň

renca3
8. sep 2010

@ani3012 - ta jedna hodina neskoro je vytvarna, tak to hadam deti zvladnu. 😉
len mam obavy, ze aj ta hodina hned po obede uz bude problemova. 2 dni maju AJ a SJ.

zmurkaz
8. sep 2010

..babulky - nestíham odpovedať a reagovať ...zbežne čítam ... žijem 😅 ...keď sa mi trošku zvolní - ohlásim sa 😉

ani3012
8. sep 2010

@renca3 to bude.Deti po obede,rozlietané....ale uvidíš,že jemu to možno ani vadiť nebude. 😉
idem off,navariť,upratať....tak sa maj krásne 🙂

ani3012
8. sep 2010

@zmurkaz ahoj Zuzka ! Ani ja moc nestíham na PC ani do našej témy 😝 dosť ste tam dnes popísali. 🙂
Idem už naozaj !! 😀

kasami
autor
8. sep 2010

fuuu 🙂
vy ste toho postihali 😉
ja sa vam fat ospravedlnujem ... ale Sami, ulohy, moje brucho a este aj pohreb pripravajeme na piatok ... (v pondelok umrel maminin brat) to vsetko mi da nejako dost zabrat a nejak vas iba citam a nevladzem pisat 😅
ale ja sa olepsim 🙂 slubujuem 🙂
inak uz mame ziacke knizky a mame tam aj miesto na foto 🙂take zlte sa mi to zda 🙂
@zmurkaz a vy uz robite ulohy z usmevom 🙂 to je super 🙂 Jurko je pasak 🙂
@pezincanka ja my mame mat informatiku ... zajtra im maju zase nejak menit a posuvat rozvrh ... tak uvidime ci to bude uz konecny
@ani3012 no s tymi dvomi volnymi hodinami je to zatial tak, ze jednu sa hraju, kreslia (vcera sami nakreslil obrazok a na druhu stranu sa snazil napisat pre maminku a pre tatinka a napisal "pr maminku a pre tat") neviem ...ci ostatne nestihol, alebo nevedel, ani som sa ho nestihla spytat 😝 a druhu idu na obed
@renca3 u vas to bude dobre narocne ... ale Leo je velky sikulko a skolak, ked z prejde aj zo zastavky sam do skoly a pripravy sa 🙂 klobuk dole 😉 a Teo bol rano zlatucky v tej siltovke 🙂 krasny chlapcek 🙂
@ani3012 tak to mame tie hodiny na rovnako 🙂 a ten druy odkaz si asi chcela poslat Kety 🙂 ona ma Kiku 😉