Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

michaela2410
13. júl 2010

nejako to blbne, odoslalo mi to dvakrat ale aspon ze odoslalo 😀

kasami
autor
13. júl 2010

@michaela2410 aj moj piskal, ze ho to strasne stipe :( akurat som to pozerala, ale nie je tam nic napisane.... asi nam to iba preliali ... iba expiracia... ale hovorili, ze do buducnosti je to volne predajne v lekarni ... taka tmavofialova vodicka, ale stipe ako ....

michaela2410
13. júl 2010

@kasami diky za info 😉

kety80
13. júl 2010

ahojte 🙂
@kasami - samkovi dodatocne vsetko naj k narodeninam a dobre to leti drzte sa 🙂
my si leto super uzivame tieto horucavy daju zabrat ale sme stale vo vode 🙂
@michaela2410 - dufam ze lukasko bude coskoro fit aj my sme mali na afty taky fialovu vodicku nazov tam nieje tak sa drzte

michaela2410
14. júl 2010

vdaka dievcata, afta je uz asi lepsie, lebo sa tak nestazuje, ale rano som sa ja zobudila bez hlasu a s dost hroznym kaslom, tak asi pojdem dnes navstivit dr, nech ma da dokopy ☹ chalani su tiez stale vo vode, vsade klima a to ma asi dorazilo...ved tu je teplejsie nez v chorvatsku 😎

ani3012
14. júl 2010

@michaela2410 no klíma dokáže veľmi telu ublížiť. Na to si dávaj pozor.Moja sestra ostala chorá po klimatizácii,keď sme boli kine.Nebolo to nejaký moc tepl, rozdiel,ale asi jej to veľmi vadí.
Môj synovec ma inak problémy s aftami,leží kvôli tomu aj v nemocnici.Má 2,5 roka a afty v celej pusine.
dávajú jej b-komplex a tantum verde.
väčšinou má aj vysokú teplotu a aby sa nedehydratoval
A nech ho už tá pusa nebolí,chúďa malé ☹

@kasami Samkovi dodatočne aj ja prajem všetko naj naj naj !!!!! 😵 Nech sa mu v škole darí 🙂
ako sa cítiš v týchto horúčavách ? Síce nemáš moc veľké bruško asi,ale aj tak je to už určite pár kíl navyše.


@renca3 také niečo sa páči aj mne,hlavne keď tam nemusím 😀
Stano nadával,že Patrik neposlúchal.Že nebol zlý,ale neposlúchol ani na 5. krát. To je on ! Náš Paťko a iný nebude až pokiaľ to neprerastie.On je taká že : akcia-reakcia a potom premýšľa

@silvia07 tiež máš doma taký vodný živel ? 😀 😀 😀 My máme na kupku studenú vodu,tak síce je tam Paťko dosť dlho,ale s prestávkami (najsť sa a potom otravovať,čo všetko by sme mu mohli kúpiť 😀 )

renca3
14. júl 2010

@michaela2410 - pri mori aspon pofukuje. tu je to horor. 😝 dnes sa k nam pridu okupat Leovi kamosi zo skolky.
no mne sa ani nechce vyjst do zahrady v tejto horucave.
zajtra idu deti zo skolky na vylet lodou na Devin. cca na 4 hodiny, ale v tom najvacsom teple. od 10.00 do 14.00
aj som rozmyslala, ze ich tam nedam, ale snad to zvladnu. deti aj ucitelky. 😉
na obed im nabalim asi len ovocie. aj tak by mi vsetko priniesli domov.

silvia07
14. júl 2010

tak zase dnes kupko...odkedy sme kupili potapacske okuliare, tak som Ninku nad vodou este nevidela 😀

ani3012
14. júl 2010

@silvia07 Paťko bol na kupku v šnorchli len raz,ale vyplavil sa s troma eurami + nejaké centy a náušnicou -bižutéria
ja teda neviem,ale ročníky 2003-2004 sú ako vodníci

silvia07
14. júl 2010

@ani3012 jeej to mas super....hotovy hladac pokladov 😀

ani3012
14. júl 2010

veď aj mm povedal,že by to mal každý krát 3-4 krát oboplávať,aby zarobil na vstupné 😀 😎

michaela2410
15. júl 2010

tak naozaj su tu sami vodnici, aj ten nas plava hlavne pod vodou a to od pol roka 😀 😀 😀

a mimochodom, ja som skoncila na atb, ide ma porazit, ale aspon nech sa cosi vylieci do tej dovolenky 😠 😠 😠

kety80
15. júl 2010

ahojte 🙂
dnes sme boli na kuchajde poobede sme isli do petrzalky na T COM plaz bolo super deti si to uzili a v auparku je vystava lega je to super deti sa nevedeli odtrhnut odporucam pozriet 😉
kristinka je tiez viac podvodou ide jej to super tusim lepsie plava podvodou ako nad nou 😅 tak si to tie nase deti super uzivaju 🙂
@michaela2410 - dufam ze do dovolenky budete vsetci fit

kasami
autor
15. júl 2010

Ahoooj 🙂
dakujeme 🙂
tak ten môj plave pod vodou a potapa sa už dva roky 😀 pod vodou preplave v pohode pár metrov, ale s hlavou nad vodou plávať prsia sa naučil až teraz 🙂
takze sa pridavame do klubu vodnikov 😀

kety80
16. júl 2010

ahojte 🙂
zajtra odchadzame na vylet je to kusok od smolenic je tam farma vybavili sme tam ze kika tam moze jazdit na koni aj ubytko sme zohnali takze super dufam ze detom sa bude pacit v nedelu sme naspat 😉 platame aspon vikendy kedze dovolenka tento rok asi nebude 😔

ani3012
16. júl 2010

@kety80 také víkendové dovolenky môžu byť ešte lepšie ako jedna . 😉
Ja Paťka momentálne na tú farmu nedávam,lebo je strašne horúco.
A mm mi volal z kupka,že Patrik sa naučil salto dozadu aj dopredu .Tak je na neho zase chvíľku pyšný

@michaela2410 vy ste chodili aj na kurzy plávania ako dojča?
Ja som teda nechodila ani s malou a vo vode sa im páči. Aj Evička sa vie dokonca ponoriť bez toho,že by sa nadýchla.

ani3012
16. júl 2010

@kasami a ty tiež chodíš na kupko s malým ? ja len kvôli brušku sa pýtam . 😉

michaela2410
16. júl 2010

@ani3012 chodili obaja, ale lukasovi sa tak velmi nepacilo, a ani velmi nechce do vody, len s kridelkami a pod vodu vobec, ale chodila som s nim len kratko, s tominom som chodila dlhsie, asi do jeho dva a pol roka, ale potom zacal mavat problemy s uskom a tak sme nadlho neboli nikde na kupku, ani v bazene a tak to aj zabudol ☹ ale teraz mu to ide pod vodou super, ale nad vodou velmi nechce...ja si ale myslim, ze tento rok to prekona
😀

kety80
16. júl 2010

@ani3012 - dakujem a ja verim ze sa im bude pacit vsak musi mat nejake zazitky do skoly keby nic nepovedala ze bola slen doma asi by bola divna a to nechcem tak nech si uzivaju aspon vikendy 🙂

kety80
16. júl 2010

a co to stretko dame cez leto 🙂

ani3012
17. júl 2010

@kety80 a ty čo nemôžeš spať ? 😀 Stretko v pohode,ale buď pri vode alebo keď sa troška ochladí 😉
Neviem ako ktorá to má ďaleko napr.do Senca ? 😕 Mohli by sme ísť na jazerá alebo aj do aquaparku.
To je môj návrh,dajte teraz vy ! 🙂

anesim
17. júl 2010

@kety80 môžeš mi napísať kde je tá farma, ako sa to volá , sme z TT ,tak by sme keď bude chladnejšie vybehli

kety80
18. júl 2010

ahojte 🙂
uzili sme si super vikend boli sme v jaskyni driny kubko sa trosku bal a my sme sa dobre schladili bolo tam 8C potom sme sa isli pozriet na smolenicky zamok tam sme boli len my s kikou lebo kubko spal ale krasne to tam je odporucam 😵 ale najvacsi uspech mali kone tam sme stravili 2 hod. deti si to uzili jazdenie krmenie cesanie super kika sa spytala tety ci tam nemoze zostat na cele leto no zlatucka bola 🙂
@anesim - nie je to v trnanve ako som si myslela je to medzi Castou a dubovou ale nieje to daleko od trnavy vybavola to muz tak som si myslela ze to je to pri trnave a bola sa to margitin dvor je to aj na nete da sa tam aj ubytovat je to velmi krasne 😉

renca3
19. júl 2010

ahojte
tak horuci vikend sme stravili na horach. i ked aj tam bol vypek. 😝 nalepsie bolo v horskom potoku alebo na vecer ked sme uz opekali sa trochu schladilo. ale ani tie Driny nie su zle. len dost velky teplotny rozdiel. chodime tam v auguste, lebo alergia a tam sa super dycha.
nejake foto z vikendu

renca3
19. júl 2010
renca3
19. júl 2010

a co sa tyka tych vodnikov, pripajame sa do klubu. Leo je znamenie Vodnar a pod vodou plava sam od 3 rokov jeden aj druhy. som rada, lebo uz sa nemusim strachovat, ked behaju okolo bazena doma.
pred 2 rokmi sme ich pofotili pod vodou. Teo mal vtedy 2 roky a Leo 4,5.

kasami
autor
19. júl 2010

@ani3012 bola som 2x s malym v rakusku na kupku .... inak sa kupime iba doma 🙂
@kety80 ty optimista 😀 stretko dame 🙂 ale kde 🙂
@renca3 krasne fotecky 🙂 aj Sam plaval podvodou, tedaplave od 4roch rokov ...len ked vynoril hlavu ponoril zadok az ku dnu a uz mu to neslo ... ale vstredu sa naucil krasne plavat prsia 🙂

no a do tabora nesiel ... lebo fesak teplotuje .... baby co zabera dobre na teplotu ? ja mu striedam nurofen s panadolom a obklady ... ale splhame sa na 39,4 ... neviem co s nim ... uz od vcera ... nemate nejake babkovske recepty co zarucene funguju ?

kasami
autor
19. júl 2010

jaaaj a uz mame dosky na velke a male zosity, vodovky a ostatne pojdem kupit ked sa maly da dokopy a pojde do tabora ... tenisky na telesnu a prezuvky necham na koniec augusta 😝

renca3
19. júl 2010

@kasami - no zrejme viroza v tychto teplach. babkovske nepoznam, len zabaly a vlazna sprcha. davas malemu este sirupy na stahovanie? ja uz davam Leovi pol tabletky paralenu. na jeho vahu rychlejsie zabera. ak nema iny problem ako teplotu, tak este zajtra, pozajtra a bude dobre. 😉

kasami
autor
19. júl 2010

@renca3 ano davam mu sirupy.... neviem, tabletky som este neskusala ... a pri akej vahe sa uz davaju ? maly ma 22kg ... prave som mu zastavila valiacu krv z nosa.... uz nech je streda - stvrtok