Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
12. máj 2010

Ahoj 🙂
no Renci ideme v asi v juni na 3 tyzdne do TA3 na liecenie ... este nemam presny termin, cakam na potvrdenie ... ale jun by to mal istit ... no a ak to vyjde ... tak vyskusame zase aj more ... ale neviem ... troska sa ojime teraz riesit nieco letecky ... kvoli tej sopke ....chceli sme ist s rodicmi (ja a Samko)... a problem, ze oni autom nikam nepojdu (a muz nemoze na tak dlho) ... a ideme so Samkom aj na hokejovy kemp ku Brnu .. chystam sa s nim aj na Tale aspon na tyzden ...
no ved uvidime ....
Ja tiez dufam, ze ta skola bude ina ... ale ked to pred hocikym poviem tak sa na mna pozera, ako keby som padla z Marsu ☹

Kurci my kupujeme a skladame sa kazdy rok v skolke ... predskolaci trosku viac ... este sa to neriesilo ... ale stale prispievame do takeho rodicovskeho fondu a tie co to maju na starosti sa staraju a pripadne povedia kolko treba doplatit ... tablo sa uz tri roky u nas nerobilo ... tak neviem, ci sa to zmeni ... skor nie 😅

michaela2410
12. máj 2010

u nas rozlucku tiez neriesime, v kulturáku maju vsetci predskolaci z mesta vystupenie a to mame u nas tusim sest materskych skolok, a na konci roka mava cela nasa skolka rozlucku so skolskym rokom a tam sa rozlucia s predskolakmi a maju diskoteku a divadielko...ale neviem o tom, ze by sme sa nejako specialne skladali, kazdy rodic donesie nieco ako sponzorske k obcerstveniu, alebo peniaze... a tablo mali predskolaci len take svoje u nich v triede...

kety80
12. máj 2010

kurci - v nasej skolke je to tiez take ako u renci kazdy sa luci sam a donesie ucitelkam co uzna za vhodne bud kvety alebo darcek u nas sa tablo nerobi vzdy na konci roka maju fotografa ktory ich odfoti a urobi aj spolocnu fotku 😉
kati - tak dufam ze vam to liecenie pomoze a ty mozes letiet ked si mala na problemy lebo ze vtedy to neoporucaju

kasami
autor
12. máj 2010

Kety 🙂 myslis na mna 🙂 to je pekne 🙂
zatial mam dobre vysledky .... priam super ... tak dufame a verime, ze to tak zostane ... no a buduci tyzden mam poradnu a chcela som sa opytat ci ma pusti ... respektive ci mi to dovoli ... a podla toho sa zariadit ... no ved uvidime ... mozno prelietame iba tie nase hory tento rok ... aj tam je lepsi vzduch ako v BA a snad sa obaja zregenerujeme 😀

kety80
12. máj 2010

kati - myslim na vas tak dufam ze vam to vsetko dobre dopadne a uzijete si v zdravi cele leto este kym je zatial jedinacik 😅

kasami
autor
12. máj 2010

Dakujem 🙂
mam na plane kooopec veci ... nech si drobec uzije posledne prazdniny pred skolou 🙂
inak pridala som foto na FB mrkni 😉

renca3
13. máj 2010

nedavno sme sa vratili z oslavy narodenin. deti sa vyblaznili v Avione v detskom kutiku a my maminy sme kecali na kave.
prijemny podvecer to bol. 🙂
vikend sa rysuje uprsany, tak asi vymyslim nejaky interierovy program. 😉

kasami
autor
13. máj 2010

Jeeej Renci, to by som brala 🙂
no my sme vcerajsok aj dnesok stravili doma ... a asi aj zajtrajsok ... dufam, ze aspon cez vikend niekam vypadneme

michaela2410
13. máj 2010

hm,my sa chystame v sobotu grilovat na chate, klobasy su kupene, ryby nalozene, sunku uvarime domacu zajtra... 😉 ale neviem, ci nam to pocasie uplne nepokazi a grilovat budeme v chate 😀 😀 😀

kasami
autor
13. máj 2010

tak to znie tiez dobre 🙂 len nech vam pocko vyjde 😉

kety80
13. máj 2010

ahojte 🙂
kati - pozerala som fotky su super 🙂
michaela - prijemnu grilovacku a nech vam neprsi

kasami
autor
13. máj 2010

videla som, ze si sa pridala k CYKLISTI DEŤOM V BOJI PROTI RAKOVINE, dakujem 😉

kasami
autor
14. máj 2010

Tak my mame po vikende ... maly mal od stredy pamycon a teraz sme sa vratili od lekarky a mame nove ant do utorka do stredy ... v utorok mame ist na kontrolu
snd ten dalsi nam vyjde

kety80
15. máj 2010

ahojte 🙂
kati - no co povedat len sa skoro vyliecte
my sme boli cez vikend na devine bolo super je to tam velmi pekne vrele odporucam 🙂

kasami
autor
16. máj 2010

Ahoj 🙂
tak uz mame skoro za sebou ten uprsany vikend ... my sme boli iba u nasich ale uz je malemu podstatne lepsie, este kasle a sopli ale dufam, ze uz to coskoro prejde .... a este stihne ist do skolky 😀
Ja uz by som aj nakupovala skolske pomocky ale neviem ake 😀 este 3 mesiace a zaciname 😝

renca3
16. máj 2010

cakala som mokry vikend, ale takuto zimu.....brrrr. 😝 vcera sme boli s detmi v tom Trampolino centre a dnes sme nakupovali
nejake veci pre deti. zase o kusok podrastli. 😉

kasami
autor
16. máj 2010

jeeej ako ake to tam je ? oplati sa tam ist ?
aj tie tvoje detrence tak rastu 😀 aj ten moj nejako rastie a rastie .... vidis aj som ho chcela odmerat 😀

renca3
16. máj 2010

kasami...bolo tam trochu plno v takomto pocasi. ale detom to nevadilo a vyblaznili sa. Leo bol uplne mokry. nabuduce zoberiem nieco na prezlecenie a utretie vlasov. je tam klima, lebo v lete by som si to nevedela predstavit. je to na najvyssom poschodi. radsej by som tam isla poobede po skolke. cez uprsane vikendy to bude asi stale naplnene. vlastne sme aj museli cakat, kym nejaky ludia odidu, lebo ked sa naplni kapacita, nevpustia dalsich dnu.

kasami
autor
16. máj 2010

🙂 hlavne, ze sa deti vyblznili a pacilo sa im tam 🙂
a ty si tam niekde cakala ? ako to funguje ? das tam deti a niekde cakas, alebo si tam s nimi ?

michaela2410
16. máj 2010

ahojte, a kde je to Trampolino? nejako mi to uslo 🤐
Nam to celkom na chate vyslo, ale bolo dost zima, deti sa ale vyblaznili, Tomasa som musela prezliekat, co bol stale spoteny. Ja som dnes sice pokaslavala, ale hadam to prejde... 😉

kasami
autor
16. máj 2010

Tak to je super, ze vam vikend vysiel ... tu v BA prsi od vcera 😠

michaela2410
16. máj 2010

kasami, aj tu prsi od vcera, ale zacalo az vecer, ked sme isli domov... 😒

renca3
17. máj 2010

michaela...Trampolino je nad ZOO a TV pri intrakoch v Mlynskej doline. Je to nova budova pri konecnej 39.
musis tam ist s detmi, lebo oni ich nedozoruju. deti platia 2,50 na hodinu a dospeli 1,50. len pre mna je zahada, preco na uvod zoberu zalohu 10,- EUR na hlavu a potom vratia po odpocitani vstupneho. co sa boja, ze im niekto nezaplati pri odchode? 😕

od vcera sme boli bez elektriny. teraz to len nahodili. nefungoval kotol, tak je tu teraz pekna zima.

michaela2410
17. máj 2010

diky za info, dobre vediet, ze v BA je nieco take, ked by sme rozmyslali nad programom, ked budeme v BA 😉

kety80
17. máj 2010

ahojte 🙂
dnes nam dosla elektricka motorka pre kubka tak sa vytesujem v nedelu ma 2 roky boze ako to ubehlo az mi je to luto 😢 muz hju doteraz skladal nadaval bola dost rozobrana ale zvladol to sikula este musim aj kike nejaku drobnost kubpit aby sa necitila odstrcena aj ked kika moc neziarli ale nikdy neviem co sa v tej detskej hlavicke deje 😉
kika mala ist zajtra na vylet zo skolky ale kvoli pocasiu sa to asi bude rusit 😝 uz aby ten dazd skoncil 😖
renci no to ma mrzi s tou elektrinou ja sa modlim aby nas zase nevytopilo vsetko naokolo tu plava ☹

kasami
autor
18. máj 2010

Renci, ze bez elektriny cely den a viac 😅 fuuu to neviem ani predstavit ...
Kati tak to je super, Kubko sa musi tesit 😀 maly motorkar 😀
my uz pomaly nakupujeme malemu darceky na narodky 😀 sice ma az v juli, ale ratam s tym, ze v juni budeme na lieceni 😀
inak to pocasie nie je ani hrozne, ale 😀 uplne strasne 😠 chudak ti ludia, co ich vytopilo a dalej vytapa ... a vsetka ta uroda 😠 no a v Tatrach snezi ... ja som normalne rozmyslala, ze prehodim naspat na zimne gumy ked pojdeme do TA3 😅

renca3
18. máj 2010

darceky na narodky? my sme vo februari Lea vybavili skolskou taskou a nejakymi pokemonmi od starych rodicov a od nas mal zorganizovanu oslavu s detmi. a tam dostal darcekov az, az.... 😉

co sa tyka darcekov, tak tie viacmenej na Vianoce. chcel by velmi pocitac, tak si spori od Velkej noci nan. minule sa opytal, ci si moze Jeziskovi napisat len penize. lebo vie, ze taky velky darcek mu este neprinesie. 🙂
inak vcera sme mali v skolke akurat prednasku k vychove deti a k eliminacii pobytu deti pred TV a pri PC. ja som nebola, lebo ma neposluchal zub, ale viem si predstavit, co sa tam prednasalo. takze nechcem, aby mal este vlastny PC.

kasami...do juna sa otepli. to bude zase skok o 15 stupnov naraz. 😝

renca3
18. máj 2010

este som chcela k tej elektrine. to v podstate v dome nic nefunguje. teplo, tepla voda (neda sa ani zohriat, lebo el. sporak),
varenie, chladnicka (ale v dome bola dostatocna zima), PC, TV.....no proste o nicom. deti som vcera zo skolky vylozila rovno u nasich a aj tam spali, lebo som nevedela, ci to vecer nahodia.

ani3012
18. máj 2010

baby a budete deťom do školy dávať v prvý deň nejaký proviant?

michaela2410
18. máj 2010

my pojdeme prvy den s tomasom, takze proviant pre neho zoberiem pre istotu, lebo on je stale hladny 😀 a ono to bude asi aj kratsie, takze asi tak...