Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
1. jún 2010

@zmurkaz ja ti uplne rozumiem 😉 mam pocit, ze hovoris rovnakou recou 😀

zmurkaz
1. jún 2010

@kasami 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ...som chcela šupsnúť malú do postieľky - a hádaj kde ju má - jasné že je zavesená na mojom prsku 😝

kasami
autor
1. jún 2010

@zmurkaz no Zuzka vie, co je pre nu naj 😉

zmurkaz
1. jún 2010

@kasami ... 🙂 🙂 🙂 ...ale už som ju konečne odpojila ... keby tak bola ešte tak vo svojej postieľke.... ale veď aj tam sa dopracujeme ... sa furt bojím, že mi spadne ... Jurko bol oveľa lepší spáč - ona sa tááááák strašne energicky prehadzuje... 😕

kasami
autor
1. jún 2010

@zmurkaz poreco sa bojis ? ona nespinka v detskej postielke ?

zmurkaz
1. jún 2010

@kasami ...nie 😖 ...ju furt kojím - a to by som sa navstávala ....a mi to aj cez noc celkom vyhovuje ... ale sa mi zdá, že jej ide zub - tak je taká akčnejšia 😀 😀 😀 😀 ...no učím ju do postieľky a niekedy sa stane že prespí skoro celú noc v tej positeľke ...ale to je za predpokladu, že nie som úplne KO a som schopná po nakojení ju vrátiť do postieľky 😅 😕 🙂

zmurkaz
1. jún 2010

no a bojím - aby mi nerupla z postele dole - aj keď tam mám periny.....

kasami
autor
1. jún 2010

@zmurkaz ahaaa.... lebo moj maly spaval cca do 10 mesiacov v detskej postielke ... potom vedla nas vo velkej posteli ... ale z jednej strany mal stenu a z druje dva a pol metra miesto 😅
kedspaval v detskej postielke ... to bolo fajn, muz vzdy vstal, ked sa maly zobudil a podal mi ho na nakojenie, potom ho dal odgrgnut a spinkat do postielky .... ja som mohla lezat dalej 😀 mne bolo fajn 🙂

zmurkaz
1. jún 2010

@kasami tak také u nás nehrozí ... ja spím s deťmi .... bo Jurko sa strašidelne odkopáva a potom je furt chorý ... a malú mám ja na starosti ... sa smejem že keď nemal detskú izbu keĎ bol malý tak ju má teraz 😀 😀 😀 😀 😀 ( -mali dvojizbák ....) ...ale všetko sa raz skončí a my budeme mať konečne spálnu pre seba a deti každý svoju izbu - teraz ich majú len ako herne 😅

kasami
autor
1. jún 2010

@zmurkaz ja to uplne chapem 😉 moj muz bol zlaty vtedy ... ja som mala cisarsky ... a problemy s krvou aj s tlakom, tak mi pomahal ... a pevne dufam, ze este aj bude

michaela2410
1. jún 2010

@zmurkaz aj ja som pochopila 😀 posielam IP

kasami
autor
1. jún 2010

my sme to celkovo museli aj pochopit ... ved za chvilku budeme kontrolovat detom zosity ... a to bude asi podstatne horsie 😝 musime sa poriadne pripravit 😀

kety80
1. jún 2010

ahojte 🙂
ste tu toho popisali 🙂 my nakupovat tiez budeme az v auguste keby nahodou narastla 😉 dnes na den deti sme boli v tom centre trampolino bolo super a ani tam nebolo moc ludi deti uplne vystavene a je to tam pekne vrele odporucam 🙂
a na stretko sa tesim a ktai urcite na teba pockame 🙂

kasami
autor
1. jún 2010

@kety80 😉
kludne mozete aj bezo mna ... a potom este jedno so mnou 😉 vsak neskoncime pri jednom 😉

kety80
1. jún 2010

kati tak to dufam ale ty ked budes tu blizko pri nas tak mozes prist hocikedy 😀 dufam ze to aj muz prezije 😅

kasami
autor
1. jún 2010

myslis tvojho alebo mojho 😀
a kedy mate hody ? niekedy nas Janett pozve ... ved sme sa tam uz aj raz ci dvakrat stretli 😉

kety80
1. jún 2010

hody teraz koncom juna tak vas cakame pridte sa pozriet ale mozes aj skor a muzi si pokecaju snad 😀

kasami
autor
1. jún 2010

jaj no vidis ... my budeme asi v TA3

kety80
1. jún 2010

tak ked sa vratite tak vas cakame 🙂

ani3012
2. jún 2010

mm ma zabije 😀 samé stretka 😵 Teraz 12.6. budeme mať v Piešťanoch,že @zmurkaz ?

kasami
autor
2. jún 2010

@ivamera nejak som to brala za samozrejmost a aj som zabudla odpisat 😅
samozrejme ratame aj s tebou 😉 ako inak 😉

kasami
autor
2. jún 2010

Baby, ja som sa prave vratila z Kramarov s malym ... maju podozrenie na boreliozu ☹ jauz fakt nevladzem ... stale nieco ... 😠

zmurkaz
2. jún 2010

@ani - ja bohužiaľ do Piešťan neprídem ☹ 😢 ...muž má v robote deň otvorených dverí - bude veľký cirkus, zvieratá .... a Jurko sa tam už teší 😖
@kasami .... aj moja mamina mala ... a antibiotikami sa to dalo krásne vyličiť...... no nie je to bohvie čo ... ale hlavne že na to prišli a môže sa to liečiť 😉

kasami
autor
2. jún 2010

@zmurkaz bojim sa tych nasledkov 😅

zmurkaz
2. jún 2010

naša maminka nemala nič .......vybrala síce troje antibiotiká - ale nič jej nie je.....a mladý organizmus sa s tým lepšie vysporiadáva 😉 ...neboj - bude dobre 🙂

...a mi blbne môj PC .... tak som opäť na otcovom .....o poschodie nižšie ... 😠

kasami
autor
2. jún 2010

@zmurkaz ano dr. mi povedal, ze potrebne su antibiotika aby sa predislo sekundarnym nasledkom ... ale ze to vlastne nie je liecba boreliozy ako takej ... ale troje nespomynal .... no dufam, verim, ze sa to nepotvrdi ... od januara mal maly 2xpamycon a 3xantibiotika .... dufam, ze dalsie nedostane uz tento rok 😅

renca3
2. jún 2010

@kasami - ako by k nej prisiel? ved este ani hmyz, klieste poriadne neboli. preco maju podozrenie? ako sa to prejavuje?
mala by som ta povzbudit, ale to je vela aj na vola. 😝 prepac. verim, ze sa nepotvrdi, aby sa vyhol dalsim ATB.
doktori zvyknu prehanat a radsej overuju vsetko pre istotu. a my mamy to velmi prezivame.

kasami
autor
2. jún 2010

@renca3 Renci obvodacka mu nasadila liecbu uz v pondelok a kazala mi prist v stredu ... ak sa to nezlepsi po antibiotika ... tak som s nim dnes radsej isla k imulogovi, aby sme sa im vyhli ... ale on mu dal silnejsie lieky na alergiu a povedal, ze on si mysli, ze to je borelioza a treba to dosetrit,k tak mu nabral krv a mame 10 dni cakat na vysledok ... a potom antibiotika ak sa to potvrdi ... on povedal, ze je zbytocne mu ich davat, kym to nie je potvrdene ... ze tych10 dni mu uz neublizi ... ze treba predist sekundarnym reakciam ...
a somuz mudrejsia o prenose .... som si vygooglila :
Prenášačmi môžu byť aj blchy, komáre, muchy, vši.
Borelióza sa vyskytuje častejšie v letných mesiacoch, najviac od mája do septembra, čo súvisí s pobytom v prírode.
3-5% chorých tvoria deti.
Najčastejší vek je 5-9 rokov, chlapci sú postihnutí častejšie ako dievčatá

ivamera
2. jún 2010

Kati bože borelióza ☹ . Veľmi ma to mrzí, fakt vám prajem,aby sa to nepotvrdilo. Mám známu, ktorú uhryzol kliešť v 3 mesiaci tehu, našťastie bábo je v poriadku, to už má teraz vyše roka. Ona mi spomínala, že jej hovorili odborníci na liečbu boreliózy, že atb treba nasadiť radšej ihneď pri podozrení, aby sa predišlo komplikáciám. ( inak aj v príbalovom letáku zinat, sa píše, že sa indikujú už na skoré štádia tohoto ochorenia a majú slúžiť ako prevencia neskorších následkov).
http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showpil/528/1947...

Nechcem ťa však pliesť mojím názorom, určite treba dať na lekárov, no radšej sa popýtaj viacerých. Veľa pozitívnej energie pre Samka!

kety80
2. jún 2010

kati preboha ☹ moc ma to mrzi tak nech sa to len nepotvrdi samko bude urcite v poriadku vela sily vam obom a neprejavuje sa ta borelioza vysokymi teplotami a teraz idete na to liecenie ked musi cakat na vysledky sa vypytujem prepac drzte sa