Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
23. júl 2010

@ani3012
@michaela2410
krasnu dovolenku prajem 🙂

ivamera
24. júl 2010

Ahojky, tak narýchlo som tu nakukla, že čo nové, a žiadne dobré správy... ☹
Kati, je mi ľúto Samka ☹ , držím Vám palce, nech sa dá rýchlo do poriadku.

My sme bol na dovči v Chorvátsku, hned na začiatku prázdnin, júúj či bolo dobre, lenže krátko. Boli sme len na týždeň. Tento týždeň mala Ninka angl. tábor v Helen Doron centre. Bola veľmi spokojná. No a už nás čaká len také doma- nič nerobenie a hádam ešte v auguste vybehneme k babke na Oravu.
@ani3012 - my sme bol v Caorle na našej celkom prvej spoločnej dovolenke aj s Ninkou, vtedy mala nejakých 15 mesiacov. 😉
Tak všetkým cestujúcim krásnu dovolenku, šťastnú cestu a veľa pekných zážitkov. 😉

renca3
24. júl 2010

snad budu mat dovolenkarky dobre pocasie, lebo aj sever Talianska je uprsany.

tuto noc bol Leo u kamarata zo skolky. mali nocovat v stane na zahrade, ale ako sa zotmelo, chalani nacupitali aj so spacakmi do domu, ze sa vonku boja. 🙂 tak tam isiel s nimi kamosov otec, ale aj tak ich burka zahnala do vnutra.
tak skoro sa mu nebude chciet ist na stanovacku. 😉 ale inak sa mu pacilo. vela toho nenaspali, tak dnes pojde aspon skor do postele. a hlavne Leo bol ako vymeneny, co mi hovorila znama. samostatny a poslusny. proste odkazany sam na seba. 😉 na buduci tyzden uskutocnime vymenny pobyt, kamos pride k nam. nech otestujeme aj jeho samostatnost. 😅

kety80
25. júl 2010

ahojte 🙂
my sme mali cez vikend oslavu tato narodky a kubko meniny bolo super aj napriek pocasiu ale u nas len mrholilo tak sa dalo dokonca sme aj sarkanov pustali ked bol taky vetrisko detom sa hrozne pacilo bolo super 🙂
@kasami - ako je samkovi dufam ze uz ste na tom lepsie drzte sa 🙂
@renca3 - taky vymeny pobyt mam aj ja rada deti su uplne vymenene 😅
a dovolenkujucim stastnu cestu a uzite si to 🙂

michaela2410
25. júl 2010

vsetkych zdravim z dovolenky...pocasie je velmi premenlive, doobeda sme utekali pred slnkom, ake bolo silne a teraz sme prisli z plaze, lebo fuka dost silny studeny vietor...tak ideme trocha grilovat...hadam za tie dva tyzdne tu trocha toho slniecka vzkukne a nebude nam zima... 😀

kasami
autor
25. júl 2010

@ivamera Ahoooj 🙂 tak vy už máte dovcu aj za sebou 🙂to ste museli mat pocko 🙂
@renca3 Tak k nám tiež sem tam niekto príde ... ale Sam nechce ísť nikam ... ale myslím, že sa to zmení 🙂 už bol s kamoskou v kine 😀
@kety80 Kubkovi všetko najlepšie 🙂
čo sa týka Samka tak dnes už teplotu nemal, len bol dooost unavený, zajtra ideme na CRP tak dúfam ... Inak víkend ... ☹ mužovi zomrela krstna mama ... ☹ tak nás čaká ešte pohreb ☹
@michaela2410 Len si to tam krasne uzite 🙂 prajeme krasnu dovolenku, nádherne počasie a uzastne zážitky 🙂

renca3
26. júl 2010

@kasami - tak super, ze teploty su prec. no ani sa nedivim , ze je Samko unaveny. aj ATB utlmuju. este dobre CRP a ked si oddychne moze pokracovat v prazdninovani. 😉 a ty nie si unavena? co babo, uz kopka?
ten pohreb nic moc. ale taky je zivot. 😔 uprimnu sustrasť.

kasami
autor
26. júl 2010

@renca3 Renci ja som unavena ako kôň 😝 to si vystihla 😀 a mala je zivucka, nie že kopka, ale aj boxuje a cela sa pretaca ako kuriatko na grile 😀

michaela2410
26. júl 2010

@kasami super, ze je samkovi lepsie 😉 😉 ...a uprimnu sustrast ☹ ☹ ☹

tu bola v noci strasna burka, prsalo a bol hrozny vetrisko...tieto dva dni ma byt maximalne 25, tak asi ani nepojdeme na plaz lezat a kupat sa... ☹ ☹ ☹ musime vymysliet nejaky nahradny program...

kasami
autor
26. júl 2010

@michaela2410 dakujem 😉

Prave sme dosli od dr. a nakoniec to bolo v piatok tak, ze CRP mal maly 147 😅 vsetky vytery ma negativne.... sedimentaciu ma vysoku aslo iba mierne zvysene ... a aj nejake ine hodnoty su hranicne alebo mierne zvysene ... takze nic take hrozne .... co by ukazalo pre ma taky zapal .... ale dnes mal CRP uz "len" 77 .... takze uz je lepsie.... ale kazala nam dojst v piatok zase na komplet krv ...sedimentaciu, CRP .... a ze mu naberie este raz na tu boreliozu pre istotu ... inak drobec je ok ... len straaaasne unaveny ... v sobotu mal ist na cyklo maraton ... ale som mu povedla, ze nemoze tak je strasne smutny a trucuje ... snad ho to coskoro prejde 😅
inak to pocko je fakt des 😝

Michaela snadsa vam vycasi .... nech si to uzijete 😉

silvia07
26. júl 2010

tak my mame tento tyzden o program postarane.....ideme malovat...uz aby to bolo za nami 😉

renca3
26. júl 2010

@kasami - uz ho netrapte odbermi krvi. ja som asi hrozna matka. ale ked vidim, ze sa stav lepsi, na kontroly nechodim. 😉 asi preto, ze sme este nic vaznejsie nemali. len raz som bola s Leom v nemocnici ako 1,5 rocnym. aj to ma tam nahnala svokra s muzom. ja by som tam nezostala, keby to nevybavili. zvladli by sme to aj doma.

@michaela2410 - no to je moja nocna mora, ked sa na dovolenke pri mori ochladi, ze sa neda kupat. ale ked mate k dispozicii svoje auto, podniknete nejaky vylet v okoli. Taliani maju aj plno atrakcii pre deti predpokladam. dva dni je v pohode bez slniecka. 😎

michaela2410
26. júl 2010

tak nakoniec sa chalani aj kupali tu pri bazene, a ked vzkuklo slnko, tak bolo aj prijemne teplo...takze to ochladenie nebolo az take katastrofalne 😀

kasami
autor
26. júl 2010

@renca3 nie si hrozna matka ... to nemozes takto povedat ... len ste nastastie nemali vaznejsie problemy, ktore by bolo treba riesit 😉 mozes byt stastna 🙂
vies... ja sa dost bojim ... uz raz mali u nas podozrenie na leukemiu ... a od vtedy sa fakt bojim ... a ked vidim, ako je aj nasa dr z maleho nestastna .... aj teraz povedala, ze ma ist na dovolenku ... ale ze ho najprv potrebuje poriesit... lebo je jednou velkou zahadou ...
@michaela2410 no vidis, take zle to nebude 😉 a uz sa bude len vycasievat 🙂

kety80
26. júl 2010

ahojte 🙂
tak prvy den v tabore super strasne sa tesila dosla velmi unavena a hladna tolko toho pojedla ze som len kukala kde to do nej ide zlaticko moje 🙂
@kasami - super ze uz je samkovi lepsie este nech sa pocasie umúdri a mozte si uzivat dalej leto 🙂
@michaela2410 dufam ze vam pocasie vyjde uzite si dovolenku

kety80
26. júl 2010

@kasami - kati to ste si fakt uzili no otras pomysliet ze podozrenie na leukemiu ani sa ti necudujem ze si taka opatrna no nech uz su tie choroby za vami

renca3
27. júl 2010

@kasami - na leukemiu? 😕 tak v tvojom stave by si si take nieco nemala pripustat. mysli pozitivne. 😉

kasami
autor
27. júl 2010

@kety80
@renca3
no chodilli sme dva roky na pozorovanie.... kazdy mesiac na utz uzlin na kramare, ale na stastie je to za nami ... a teraz dr. hovorila, ze kedze mu tie hodnoty klesli nemusime sa uz takeho bat ... tak som pozitivna 🙂 a myslim pozitivne 🙂
ale baby ... musim vam povedat .... kamaratkin syn ma leukemiu ... diagnostikovali mu ju ked mal dva roky ... skoro dva roky bol v nemocnici ... a teraz ma 5 rokov a je nastastie ok. Kati ty ho mozno aj vidis na FB Matusko Bilik ... zlatucky chlapcek 🙂
a druhej kamosky synovi pred dvomi mesiacmi diagnostikovali rakovinu ....hned ho operovali, vybrali najblizsie uzliny a vysledky su zatiak ok ... tak verime ze sa uz nic nezopakuje ... ani jednemu ani druhemu ....

Baby len nech mame zdravucke deticky

renca3
27. júl 2010

@kasami - nastastie v mojom okoli sme sa s takym niecim nestretli, takze by mi to ani nenapadlo. vsetkym detom zelam pevne zdravie.

kasami
autor
27. júl 2010

Ako sa máte ? Čo podnikate v tomto pocku ? Sam išiel dnes spať k babkovcom, ja idem zajtra ráno na ten cukrovkovy test tak ho tam nechcem ťahať a ešte mame zajtra aj pohreb. Našich som sa pýtala či ho nezoberu do kina, nech má zmenu, tak uvidíme 😉 možno ho zoberiem potom ja ... Ale ak by už v piatok nedostal ďalšie ant tak by sme v sobotu už radi niekam vyrazili 🙂 už sa teším 🙂

kety80
27. júl 2010

ahojte 🙂
@kasami - kati s tymi uzlinami sme mali aj my vratili sme sa s tuniska a kristinka mala hrcu na hrdle ako gastan ked bola prechladnuta tak sa zvacsila tak som sa zlakla tiez nas poslali na onkologoiu na kramare stale jej brali krv a robili ultrazvuky lebo nemala dobre vysledky krvi tiez sme boli na nervy ale hororili ze to su len zvacsene uzliny tu hrcu ma stale aj by sme to mali dat skontrolovat musim cim skor uz sme tam rok neboli tak preistotu 😉
dnes kika s tabora priniesla podkovu tak sa strasne tesila vypytala si ju od uja tato s nou kseftoval ze ju da na dom a kika si ju chce dat do izbicky no zlata bola 🙂

pezincanka
27. júl 2010

Ahojte diavcata, davno som sa tu neukazala. Teraz som s detmi na lieceni v tatrach a este tu budeme tri tyzdne a pocasie na nic...Jeej, Kasami, vidim, ze cakas babatko. Velmi gratulujem. Aj ja som mala podpbny termin porodu, ale nakoniec sa nas Marcelko narodil 3.11.

My este nemame nakupene vsetky zosity do skoly a trocha ma to strasi, lebo hned ako prideme odtialto domov o dva dni cestujeme znova a prideme tesne pred zaciatkom sk. roka. Vy uz mate vsetko prichystane?

Ozaj, Kajku som dala nakoniec do klasickej skoly, psachologicka nam triedu pre mimoriadne nadane deti neodporucila.

kasami
autor
28. júl 2010

@kety80 Ahoj 🙂 verím, že sa nám budú zle veci len vyhýbať 😉
@pezincanka A vy ste v tatrach 🙂 kde ste ? V hornom srobarovom? Ako Vám tam je? Robia Vám nejaké vysetrenia ? Prišli na niečo ? Držím paste aby Vám vyšlo pocko a vsetky testy ok, my sme odtiaľ 2 mesiace teraz doma a akurát vcera malému začali dovysetrovavat celiakiu a ešte nas poslali na vydychovy test na mlieko tak som zvedava 😉 čo sa týka školy ešte nič take nemáme, iba taký ten set, taska, peracnik a dosky a ostatne sa chystam budúci týždeň 🙂 tak sa tam majte krásne a uzite si to 🙂

michaela2410
28. júl 2010

hm, skola? tak ja som tomasovi kupila teplakovu supravu tu v taliansku, asi bz sme nasli ya tu cenu taku aj u nas, ale tato sa mi velmi pacila, hoci som vahala, ci 20euro nieje vela, ked on vydy pride domov s deravymi kolenami 😀 😀 😀
ale dosky na zosity kupime doma a zosity nam zatial nekazali kupovat, tak uz nam chybaju len papuce, tenisky...juj, ja neviem, co este...pero mame, ceruzky tiez...no hadam sa vsetko dokupi aj ked uz skola bude a nieco bude chybat... 😎

teraz tu mame poludnajsiu siestu, hoci na mna tu dost fuka vetrisko, ani ma to nelaka do vody a zajtra sa ma zase na dva dni schladit...ale buduci tyzden dufam nastane prave letne pocasie... 😎 😀

renca3
28. júl 2010

ahojte, ja som vcera navstivila papiernictvo a vacsinu veci som uz pokupila. inak nekupila som este vsetky pomocky a 53,- EUR fuc. 😝 potom este prezuvky, ale tie az na konci prazdnin.

@michaela2410 - tak zelam, nech sa vam polepsi pocasie. 😎

nasim uz vcera zatvorili skolku, tak dnes prazdninuju u nasich. cez vikend nieco podnikneme. 🙂

kety80
29. júl 2010

ahojky 🙂
tak dnes z tabora zle spravy kristinka spadla zo schodov dobyty chrbat ruky a tvar chuda moje este ze si nic nezlomila a potom nechcela ist ani na kone zlaticko moje zajtra uz ideme posledny krat tak snad prideme cely 😉
a co sa tyka kupovania zositov tak som sa dozvedela na nasej skole dame ucitelke 20 az 30 euro a vestko kupia aj knihy na annglictinu a vestko co potrebuju dokonca aj veci na vytvarnu tak som rada nech im to kupia co potrebuju aspon nemusime zhanat 🙂

kasami
autor
29. júl 2010

Ahoj 🙂
@michaela2410 Tak ty nakupujes výbavu do školy aj v Taliansku 😀 supris 😀 samé módne hity 😉
@renca3 Aj my sme sa dnes vybrali na nákup do Eurovei a celkom dobre sme dopadli ... My sme začali s oblecenim, kým je takéto pocko a maly aj tak nesmie na slnko. Boli sme v jednej obuvi a mali akciu že keď kupis 1 tak 2-50% alebo 2+1zdarma tak som dostala nové tenisky aj ja aj krpec 🙂 v Reserved mali tiež perfis rifle, opasok a prezuvky 😉 tak sa teším. Ostatne už nakupim aj bez neho. Keď som bola v Tescu mali tam dosť dobrý vyber pasteliek, vodoviek, tempier atd. tak skočim asi tam a plniace pero asi v Sevte, lebo majú zvlášť aj pre lavakov ...
@kety80 Kati, chudatko Kristi ☹ ešte že netrebalo nič sit a sadrovat ... chudatko, nech sa šetrí 😉

renca3
30. júl 2010

@kety80 - aj ja by som radsej dala peniaze, nech to kupia vsetkym rovnake. lebo teraz si deti budu porovnavat, co ma kto. aj tie zosity su teraz s obrazkami.....to ich len rozptyluje.

renca3
30. júl 2010

@kasami - dik za typy. oblecko sme este neobehli. mozno dnes. mm si zobral dovolenku, mali sme ist na predlzeny vikend mimo. ale v takomto pocasi nepojdeme. 😒

kasami
autor
30. júl 2010

@renca3 😀 aj nabudúce 😉
@kety80
inak úplne súhlasím, nám bude tiež zosity kupovať škola aj keď neviem ešte za koľko ... ale bola by som aj za pastelky a farby ... veď len napisali že pastelky, ale nie koľko farebné, to iste o ostatných farbách ... Mohli mat všetky deti rovnaké ... Inak ja mám pocit, že na niečo dôležité určite zabudnem 🙂 a vlastne kolkateho idu detská do školy ?