Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
18. nov 2009

Renci presne toho sa bojiiiim
maly je julovy ... a preto som ho chcela dat aj testovat, no vsetci okolo mi hovoria ze je velmi sikovny a ze skolu v pohode zvladne, ale ja zase verim tomu, ze to musi byt riadna psychicka zataz pre take male dieta rovnat sa s o rok alebo viac starsimi detmi ...

neviem co mam robit ...
teraz mi jedna znama hovorila, ze davala dceru testovat niekde na Hrobakovej a zevraj beru aj deti mimo petrzalky tak neviem, ci to mam naozaj zacat takto obhanat alebo mam pockat na zapis, co nam tam povedia ...

co mam robit ?

renca3
18. nov 2009

no tu nejde o vedomosti, ci je sikovny alebo nie, ale ako sa vysporiada s tym kolektivom starsich deti. to je na povahe dietata. Leo medzi nich zapadol, ale ako som pisala, zhorsil sa v spravani.

ano, na Hrobakovej je psychologicke centrum. pocula som o nom. ja by som tam isla na tvojom mieste a budes mat posudky z dvoch stran a sama sa rozhodnes. ved ty ho poznas najlepsie. teraz je to s tym nastupom do ZS posunute a tie sikovnejsie letne deti su znevyhodnene. ved tvoj Samko sa asi nudi v skolke uz teraz.

pezincanka
20. nov 2009

Ahojte. Ja som prave dnes objednala na psychotesty Kajku. Na januar. Uvidime. Ona je majova, dufam, ze vsetko bude OK. TEraz ma zapalene oci, boli sme u ocneho, dostala kvapky. Ale v skolke to ma viac deti, takze viem, odkial to ide...

kasami
autor
23. nov 2009

Ahojte 🙂
prepacte citala som vas ale nestihala som vam odpisat ...
Reci presne toho sa troska bojim, ten tlak aby sa vyrovnal s detmi aj o rok a pol starsimi ... ja mam z toho stres a co este on 😝
ale moj muz ani pocut ...
ale presvedcila som ho ... aj ked to vsetko nakoniec odsuhlasil aj tak mi povedal, ze len kvoli tomu ze to chcem ja a ze som tvrdohlava ...
ale rozhodla som sa asi takto ... na zapis pojdeme na obycajnu skolu v ruzinove a potom na dve vyberove a dame si spravit aj testy, kedze u nas v skolke ich nerobia, no a podla toho, co nam kde povedia
uvidime, zi je este moc hravy, ci sa vie dostatocne sustredit a aku ma motoriku
Pezincanka, myslim ze Kajka tie testy zvladne lavou zadnou 😉 dievcatka su omnoho sikovnejsie, rozumnejsie a vyspelejsie 🙂 mame jednu kamosku tiez majovu a ked si zacne kreslit tak mam pocit ze je aspon o tri roky starsia od sergejka, a to ako krasne cisto rozprava ani nehovorim ...

kasami
autor
26. nov 2009

Babulky pomoooc
mame 38 teplotu od pondelka a uz aj kiahne .....

renca3
27. nov 2009

kasami...ufff kiahnujete? tak kiahne nic moc. ale zase bud rada, ze ich stihnete pred Vianocami alebo ze ste ich nedostali v lete alebo po nastupe do skoly. ja som dala deti zaockovat, tak ked ich aj dostanu, nemal by to byt nejaky horor.
v pondelok zacali teploty a kedy sa vysypal, az vo stvrtok? to si dali na cas. drzim palce, aby co najskor odisli. 😉

pezincanka
27. nov 2009

Kasami, drzte sa.

My mame zasa skolkarsky horor. Kajka mala doma taky vystup pre nic, ze ked sa konecne v posteli ukludńila, tak som ju vyzvala, nech nam uz konecne povie, co sa deje v skolke. Aby ste vedeli, tak nam v tom asi 20-30 minutovom afekte vykrikovala, ze sa radsej zabije a nechce zit, ako takto....tak sme nechapali. SKratka tie potvory jej v skolke robia zle, fackuju ju, splachuju zachod, ked na nom sedi....vymienaju si veci, papuce, postele, pyzama, ale ked si chce ona pozicat od nich hracku, tak ani za bohovi....tak tam bol dnes MM robit poriadky, aj s tou jednou dominantnou dievcinou, aj ucitelke povedal svoje, nech si ich viac vsima...

Ona sa ucitelke nepostazuje, lebo nie je zalobaba. A facku nevrati, lebo za to by dostala vraj od ucitelky a este by aj mala trest. Trest znamena, ze musi ticho sediet na stolicke pred vsetkymi, ako na pranieri. A to teda ona nema za potrebu.... No uznajte, mna asi porazi. Aby 535 rocen dieta uvazovalo nad takymito vecami, to je trochu skoro, nie?

Uz som to musela niekomu povedat, alebo napisat, aby ma nerozhodilo. Tak dik, ze si to precitate.

renca3
28. nov 2009

pezincanka... tak tomu sa povie sikan. u dievcat mi to pride divne, ale asi je to aj tam. treba to riesit aj s rodicom toho dievcata ci viacerych dievcat. ked sme sa tu bavili o veku deti, nie je tam Kajka najmladsia v triede a preto sa do nej navazaju?
teda ale ze fackovanie...no mam dost. asi by som tie male slecny prefackala tiez. 😠 a to ucitelka nevidi alebo nechce vidiet? 😒
taketo reci nie su normalne u cloveka v ktoromkolvek veku. takze treba konat, aby sa v skolke netrapila.

ivamera
28. nov 2009

Ahojte babenky, dlhšie som nebola. Mala som taký zavírený počítač, že mi ho dlho- predlho dávali dokopy. Ale nevadí, celkom som si od netu oddýchla a zistila som, že nie som total závislá. Dokonca aj vačší poriadok u nás býva 😉
Ako sa máte, zatial ako čítam vyzerá to tak všelijak. ☹ Hlavne, to čo píše pezinčanka sa ma ako citlivú dušu dotýka. Kasami, mi tiež očakávame ovčie kiahne, väčšina z Ninkinej triedy je už doma. dnes som na nej objavila asi 5 vyrážok, ale môžu to byť aj štípance od komára, lebo ešte stále sa vyskytujú,tak neviem. len ju obzerám a obzerám...

kasami
autor
29. nov 2009

Renci tak to bolo, v pndelok poobede teplota 38, v noci to iste a v utorok to iste, v stredu nic a vo stvrtok kiahne... ale presne, lepsie ako v lete, alebo v skole ... skoda len Mikulasa si nikde nemozeme ist pozriet ...

Pezincanka to je strasne .... normalne mam zimomriavky ... ja by som malu uz do tej skolky nedala naspat ... a mozno by som skocila aj za psychologickou, aby chudatko sa potom nebalo ist do skoly, aby necakala, ze jej vsade budu ublizovat.
Presne tak ako pise Renca, je to ulna sikana ... normalne horsie ako vo vazeni ... nechapem ako mozy byt take male dievcetaka take zakerne ... co to maju za rodicou a aku maju vychovu ?
Asi by som si pohovorila aj s rodicmi, nech vedia ake kvietka maju doma a nech ich troska skonsoliduju ...

Ivamera aj ja som na prve povedala, ze ma stipanec 🙂 ale ked si zacal skrabat na druhej ruje dalsie 3 tak sme spozorneli ...

A ako ste na tom s Vianocami ? mne teraz drobec troska skrizil plany, ale dufam ze to vsetko postihame ... v piatok by mi mali prist veci z anglicka, co som mu objednala tak som strasne zvedava a straaasne sa tesim ....

renca3
29. nov 2009

tak ja mam dnes prvy nalet na obchody za sebou. asi 1/3 darcekov pre rodinu mam, cez tyzden pokracujem a chcem mat pokoj. tieto predvianocne nakupy velmi nemusim. 😝

u nas chodi Mikulas s certom k nam domov (moj otec so znamym). Leo uz tusi, ze to nie je pravy Mikulas, ale Teo sa pri certovi este trasie. 😉 chodi k nam aj svagor s detmi na Mikulasa, ale tento rok nepridu, lebo tiez kiahnuju.

pezincanka
30. nov 2009

Renca, no nie je najmladsia. JEdna z tych fackujucich potvoriek je dokonca o pol roka mladsia, ani do skoly o rok nepojde este. Nedavno mala narodeninovu oslavu doma, rozdavala pozvanky detom a Kajka nedostala. AJ som sa trochu obavala reakcie, ale Kajka to zvladla dobre. Uplne nahodou sme mali vtedy dom Haloweensku party s jej povodnymui kamoskami z druhej triedy u nas doma.

ALe co je divne, tak KAjka z tej triedy stale nechce ist prec. Na druhej strane sa jej prestalo chciet chodit do skloky a musime ju tak trochu presviedcat. Nie nejako brutalne, ale vzdy je tam nejaka debata rano. A to uz nebyvalo.

pezincanka
30. nov 2009

My sme s MM nakupovali vo stvrtok, presli sme toho dost a cosi sme aj kupili, boli sme z toho dost vycerpani. ALe este treba pokracovat... 😝

ivamera
1. dec 2009

ahojte kočky,
Pezinčanka, možno by bolo naozaj vhodné, tak ako spomína aj kasami dohodnúť si s psychologičkou stretnutie a možno by vám pomohol jej nestranný pohľad na celú situáciu a poradila by ako to riešiť. Je to vážna vec 😒
Ja som sa chvalabohu s takýmto niečo v škôlke nestretla, aj teraz som Ninku nenápadne vyspovedala, že čo a ako, ako sa detičky medzi sebou správajú. Veľa záleží myslím aj od p. učiteľky. Naše p. učiteľky s detičkami hneď na začiatku roka zaviedli pravidlá medzi iným tiež " Všetci sme kamaráti" a detičky ich potvrdli na znak toho, že súhlasia odtlačkom ruky.
Inak svokra mi ešte pred troma rokmi spomínala, že ona deti učila, že sami nemajú nikdy začínať žiadnu bitku ani provokovať, ale na druhej strane ked im niekto robí zle môžu to kľudne vrátiť. Zo začiatku som takýto "humánny" prístup razantne odmietla, že nech malá radšej povie pani učiteľke, ale časom som dala svokre za pravdu, práve preto, aby sa z malej nestal terč záujmu pre ostatné deti. Je možné, že so mnou súhlasiť nebudete. 😉

kasami, tých štípancov, tam ešte zopár pribudlo, ale postupne zmizli. Tak stále neviem. Z ich triedy zostávajú už len dve čo kiahne nemali.

Darčeky máme tak spolovice.

pezincanka
7. dec 2009

My uz tyzden chripkujeme, ja prva, potom deti, teraz vsetci brutal kasleme....Mozno do vianoc Kaja do skolky uz nepojde a hned 11.1. smeobjednani k psychologicke. Ivamera,, zasady tvojej mamy sa mi celkom pacie, len co, ked v skolke si dali celkom ine pravidla? Ze ked vratis packu, budes mat trest???? TO je tiez zvratene a ako nad tym rozmyslam, tak to uplne podporuje sikanu, otrasne.

renca3
7. dec 2009

pezincanka...a nenapadlo ta vydiskutovat si to s tym dievcatom, co robi zle tvojej dcere?
lebo Leo si v poslednej dobe nasiel v triede "kamarata", od ktoreho kopiruje same hluposti. som povedala synovi, aby mu vysvetlil, ze je to zle, co robi a ked to nepochopi, pojdem sa s nim porozpravat ja. aj to mu mal odkazat. 😠 a ked ani to nepomoze, vydiskutujem si to aj s jeho mamou. uci na prislusnej skole.
zatial su to malickosti, ale ja si myslim, ze veci treba riesit za horuca. ved to co s nich vyrastie, ked uz teraz su drzi
a bitkari?

ivamera
7. dec 2009

Ach jaj pezinčanka, tu je fakt každá rada nad zlata. 😒 Teraz som všimla, že o tom treste na stoličke si už písala, asi som to prehliadla. Aj Renčin nápad vydiskutovať si to s tou malou zákeráčkou je fajn, lenže to už skúšal tvoj muž asi. A ako pomohlo?
Nám dnes už konečne vyskočili kiahne, aspoň myslím, že to už je ono, podľa toho ako to vyzerá. Niežeby som sa extra tešila, ale decká u nich v škôlke to už majú pomaly za sebou a my sme len stále čakali a pozorovali každú bodočku na tele. Tak čakám či to schytá aj bábo....

Teraz od veci kočky, minulý týždeň sa bola Ninka pozrieť so škôlkou v jednej základke, zhodou okolností práve tá kde malú plánujeme prihlásiť. Táto škola využíva prvky daltonského vyučovacieho systému. Neviete o tomto sytéme niektorá viacej? Asi by som mala založiť novú tému, že? 😉

kasami
autor
8. dec 2009

Ahojte 🙂
tak my uz koncime s kihnami 🙂 uz len chrastickujem, a inak vobec to nebolo hrozne ... maly sa drzal statocne a neskrabal sa
ale este sme doma ... dnes pojdeme uz aj na trening, ale do skolky ho este asi nedam ...

a zajtra asi pojdeme spolu na mrknut jednu ZS na den otvorenych dveri ....

pezincanka
8. dec 2009

Baby, fiha, uz byvaju dni otvorenych dveri? To sa musim kuknut tu u nas v okoli, minuly rok to bolo az po novom roku.

ANo, muz sa uz s tym dievcatom rozpraval, Kaja od vtedy nehlasila nijaky utok, pytala som sa jej kazdy vecer. Ale aj tak sa jej tam velmi chodit nechce, co jej verim za danych okolnosti. Ale ked ostala chora, tak hned prvy den sa doma hrala na skolku, cize jej sa tam v principe fakt paci. A ked rozdala pracovne zosity, tak co plieska fiktivnych ziakov (ona ako ucitelka) po zositoch, to plieska a rozculuje sa ... pytam sa jej, ze co to robi. Bola som z toho paf. A ona, ze to robia pani ucitelky kazdemu, kto nepracuje poriadne. JEj to vraj este neurobila nikdy, ale teda vam poviem, to je udesny pristup. Deti vedia presne skopirovat to, co sa okolo nich deje.

Ja mam nutkanie ist za ucitelkou, ked sa vyzdraviem, este velmi kaslem, nedokazem dlhsie rozpravat bez zachvatu kasla. tak snad buduci tyzden.

Aj my cakame o tyzden kíiahne, decka tu mali bratranca pred tyzdnom, ktory sa na druhy den vyhadzal...

Prajem pekne dni. My sme uz tyzden doma, takze to hrozne pocasie nam vobec nevadi. Aspon nejake vyhody to ma...

kasami
autor
9. dec 2009

Pezincanka ... tak to su nejake nervacky ucitelky vo vasej skolke ... potom ze preco su tam aj deti agresivne ... normalne by som sa tam isla stazovat ... a pozrela by som si ako pristupuju k detom pocas tej pripravy ... no uz ma vidis, ako by som videla, ze po nejakom dietati tam vrieskaju 😠

Inak boli sme na tej skole sa pozriet aj malym a veelmi sa mu tam pacilo 🙂 tak sa tesim ... teraz sedi v izbicke a kresli si 😀 normalne trenuje

kety80
17. dec 2009

ahojte 🙂
rada ´by som sa k vam pridala tiez mam doma predskolacku do skoly sme sa pozriet este neboli ale chodia sa pozerat do skoly zo skolky po novom roku kika si rada pise obkresluje pismenka a cisla a dost ju to bavi stale sa nas pyta na pismenka tak snad jej to vydrzi aj do skoly 🙂 len mam strach ju vsetko bavi len chvilu a bojim sa aby to v skole vydrzala a ked sa jej niekto spyta ci sa tesi do skoly tak povie ze nie ona chce zzostat v skolke tak september bude u nas citovo rusny ☹

kasami
autor
17. dec 2009

Caute baby 🙂
VITAJ KETY 🙂 radi ta tu privitame 🙂
ja som sa nejako pozabudla a prave som si na vs spomenula 😅
ako zvladate predvianocny stres ?
nasim vcera nosil v skolke Jezisko darceky ... tak Sergino nevie pochopit, preco aj doma rychlo neozdobime stromcek aby nam mohol uz kooonecne dosniest Jezisko darceky aj domov
inak ako vasim zcinaju prazdniny ? musim sa zajtra pozriet, ci nasim nezacinaju uz v pondelok ... kedze ich v stredu takto obstastnili ?
inak nebiem sa rozhodnut, kedy zacat piect kolaciky 😝 aby sme ich do Vianoc nezjedli 😀

este som sa vas chcela spytat, ci nemate nejaky typ na drcek pre maminu ... normalne som zufala ... tento rok nam nejak nevyslo ist spolu do obchodov a nic take nemam ... v septembri mala meniny tak som jej kupila dekorativnu kozmetiku a v oktobri narodky = parfem ... a teraz ma nic take nenapada ....

Kety, asi mas doma tpicku dievcinku 🙂 ktora si rada kresli a obkresluje ... to je super
ten moj ked chcem, aby nieco kreslil, alebo vymaloval zobroni o priklady, on chce pocitat a pocitat ... (takze priklady ma ako odmenu)
co sa tyka septembra ... ja uz sediviem teraz 😠 Sergejko nechce chodit ani do skolky, zevraj tam nie je dobre 😅

renca3
18. dec 2009

ahojte
tak my mame tento tyzden snuru akcii. ja v utorok, Teo vcera v skolke besiedka a Leo dnes doobeda a teraz vecer sme sa vratili z gymnastiky. mali taku ukazkovu hodinu pre rodicov, karneval a obcerstvenie. deti sa tam vyblaznili.

ja peciem len kysnuty kolac a to asi az 23.12.

mame som kupila parfem, takze neporadim. ale pre nasich este spolocne digitalnu osobnu vahu. ta ich uz dosluhuje. 😉

uz sa pomaly zacinam pozerat po skolskych taskach. Leo ma vo februari narodky, tak som ho chcela vybavit
taskou. ale neviem, ci to nie je este priskoro. mate nejaky tip?

kety80
19. dec 2009

ahojte 🙂
my mame prazdniny od 21.12. do 7.1. no dost dlho aspon si ich oboch poriadne uzijem 🙂
kolaciky som uz niektore upiekla aj dnes vecer idem piect moc sa mi nehce ale co uz a este som dne stahovala periny takze zase bude kopa zehlenia 😠
ja som manine kupila postelne pradlo
renca - my sme kupili terau kike na vianoce skolku v tasku v all toys(neviem presne ako sa to pise) v hypernove stala 1500 sk boli sme pozriet aj v rakusku ale pod 120 eur ani nejdes 😒 inak celkovo je to s taskami bieda

renca3
19. dec 2009

Nasi su naposledy v skolke 22.12. a nastupuju 4.1. Ak bude sneh, bude aj program pre deti. Tak sa tesim, ze teraz pada. I ked musime ho odpratavat. No ale co uz. 😉

kety80
20. dec 2009

ahojte 🙂
no dnes mame riadnu kosu cez den - 14 a teraz som kukla na teplomer a - 17 no brr ani deti dnes nechceli byt moc vonku kiku hned ozjabali ruky a nohy ale dobre nas vystipalo 😉

kasami
autor
21. dec 2009

Ahojte 🙂
tak my sme sa boli vcera sankovat na Kolibe a bolo super ... no pravdaze aj super zima 😝 ale maly sa vyblaznil

my mame skolku zavretu tak ako vy Kety ... takze tiez sa budeme navzajom zabavat ... nasi sice maju jednu zbernu triedu, ale povedala som, ze ho echam doma ... ak by bol nahodou sneh, ze by sme chodili lyzovat ... alebo lad .. korculovat

Renci, my sme zatial vybrali tasku v Samsonite ... je to taky set ... taska, perazcnik, puzdro na ceruzky, penazenka a ma to aj reflexny navlek na tasku ... maju celkom pekne tie tasky ... cenovo vydu do 100,- Eur a v rakusku tie iste 170,-Eur
tu je link ... aspon pre inspiraciu 😉
http://www.samdex.sk/index.php?page=5&cat=11&p=4

Renci , inak sneh muz povedal, ze odpratavat nebudeme 🙂 ze pockame ku sa sam roztopi 😀

renca3
21. dec 2009

tie sety som obzerala v Auparku. no neviem, zdaju sa mi dost tazke tie tasky. musim to porovnat s nejakou inou este a potom sa rozhodneme. a za znacku sa plati. 😉

kasami
autor
21. dec 2009

no vyzeraju aj velko ... my sme akurat skusali jednu v sobotu v auparku, lebo sme boli konecne vsetci traja v obchode a bola celkom v pohode, aj mm sa pacila
pozerala som aj v Gratulante tie tasky ... ale tie sa mi zdaju byt este vacsie, no a v Hypernove som aj dnes videla tasky okolo 60eurasov a viac ... no a plus peracnik, vrecko na telesnu, atd ... aj tak sa to nazbiera
takze podla mna tu stovecku to aj tak aj tak vyjde ....
ale inak minuly rok sa mi zda, ze z testov najlepsie vysli Topgaly ...
aspon myslim ...
nastastie mame este kooopec casu ... maly ma narodky az v lete tak asi este pockame 😉

kasami
autor
23. dec 2009

Babulky prajem Vam aj Vasim detickam a rodinkam krasne a stastne Vianoce 🙂 a bohateho Jeziska 😉