Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

kasami
autor
3. sep 2010

@ivamera Ivus, mala je zlatucka 🙂
to je celkom fajn s vynovenim tej skoly, aj to docasne stkratenie hodin 😀 to by sa mi ako dietat velmi ratalo 😀
a to tom slzeni ani nehovorte ... moje tehu hormony sposobili, ze sa mi rosili oci aj pri cudzich detoch 😀

ivamera
3. sep 2010

@kasami
kati 😀

kasami
autor
3. sep 2010

@ivamera sa ti smeje 😀

zmurkaz
3. sep 2010

@kety80 ...jééé malá je superská 🙂

...a ja len tak na skok ... BABY my máme PRVÚ ZNÁMKU!!!!! JEDNOTKU 😵 😵 😵 😵 ...im dala jednu stranu z pracovnéo zošita urobiť ...no len bohužiaľ nie všetky dietky asi mali známku - bo jeden tam dnes plakal - že nedostal jednotku - tak dúfam, že aspoň včielku za snahu dostal 😉

AAAA- tiež novinka - už sa nám tak v škole nepáči ... a ani pani učiteľka sa mu akosi nevidí ... mi to okomentoval že "šak furt nič poriadne nerobíme....." .....tak neviem čo by ešte chcel! 😠 😠

renca3
3. sep 2010

fotky zo skoly
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/renca3/album...

skolak je este v druzine, tak neviem ako 2. den.
vsetky deticky su podarene v tych laviciach. no nech im to vydrzi. 🙂
ja som tiez dost citlivka, ale akosi ma to nechytalo vcera. stretla som plno rodicov zo skolky, tak sme vykecavali.
dokonca aj spoluziak zo strednej ma tam dcerku Leu. v triede maju mena Leo, Lea a Teo. dobre. 😅
je tam 8 dievcat a 10 chlapcov.

kasami
autor
3. sep 2010

Babulky neuverite .... som spat zo skoly a sama Sami sa skoro rozplakal, ze on tam chce este zostat tak som sa vratila sama a na druhy pokus idem na 15stu

@zmurkaz uzastne, superske 🙂 Jurko je velky sikuko 🙂 snad ale do pondelka zmeni nazor 😀
@renca3 Renci akurat som ich videla sa nastupovali na chodbe asi isli von, alebo do toho after clubu 🙂 ps:super foto 🙂

zmurkaz
3. sep 2010

@renca3 ...supiš fotky 😵
@kasami 😀 😀 😀 ...my sme dnes do klubu nedávali - ale od pondelka ho to neminie ... ale som sa dnes rozprávala s jedou maminkou a jej dietko si vyprosilo družinu ešte pred školou 😀 😀 😀

michaela2410
3. sep 2010

tak som vas precitala...tomas dnes tiez este nebol v druzine, ale od pondelka bude, podla rozvrhu pojdu asi az od stredy...dnes ze chodili po skole a tak...dostal aj klucik od skrinky, len vraj nedociahne na vesiacik, lebo dostal hornu skrinku, tak mu tam mozno prilepim nizsie nejaky vesiacik, este som to nevidela, lebo bola pre neho svokra...inak este nedostali ziadne zosity, nic, tak uvidime, kedy vlastne zacnu... 😉 vidim, ze musim ist pridat nejake fotky aj ja, len teraz este letim pre lukasa do skolky, hadam vecer nezaspim ako vcera o pol desiatej a dostanem sa aj k tym fotkam...tie vase deti su strasne zlati...skolacikovia 🙂 🙂 🙂

kasami
autor
3. sep 2010

@zmurkaz no vidis .. nas si druzinu tiez vyprosil so slzami v ociach 😀
@michaela2410 aj nasi maju srinky, v pondelok dostanu klucik, ale na stastie maju spodne skrinky ...
dnes sme mali rodicko ... na triedny fond sa budeme zbierat cca 30erasov ... ze kym sa to neminie a potom znova ... aj dar na skolu sa dava (povinny) ze okolo 33eurasov, ale este upresnia ...
budu mat kruzky ako tvorive dielne, sportove hry, spolocenske hry, ping pong, hip hop, anglictinu ... a neviem co este
pojdu aj do skoly v prirode do Euromesta ... ze tam je super
Jaaaj a dolezita info .... my sa nebudeme znamkovat ........ tak neviem ci sa mam tesit, alebo nie ... ale Sami bol sklamany ....

zmurkaz
3. sep 2010

@michaela2410 ...ani my sme neboli v družine ... ale chcel ... tak sme mu povedali že je len ráno - a to on sa z postele nevykope 😝
@kasami 😀 😀 😀 ...čo my pre tie deti neurobíme 😉 ...no super program vyzerá že budú mať 😉 ...to my budeme mať rodičko v stredu - tak som zvedavko čo na nás vybafnú. ... A ja som bola doooosť prekvapko - že už druhý deň a známka - a máme aj domácu úlohu - vedieť rozprávať o 2 obrázkoch 😅
Družinu máme za 12 E
Knihu angličtiny za 12 E
tak som zvedavko ako to bude pokračovať 😉

kasami
autor
3. sep 2010

@zmurkaz 😀 😀 😀
no Sami nebude chodit na kruzky ... teda si ... lebo to nebude stihat ... kvoli hokeju a pc grafike ... no ved uvidime ake dni im to daju ..
Inak aj kamoska pisala, ze jej Samko dnes tiez doniesol jednotku domov 😉

zmurkaz
3. sep 2010

@kasami ..my chceme dať Jurka na baseball - tak uvidíme .. v TT je celkom dobrý klub - by sa aj zašpiniť mohol, aj by sa vybehal a možno sa aj niekam dostane s nimi 🙂 ...toť ich stránka http://www.angels.sk/nabor.php - tak uvidíme 😉

renab
3. sep 2010

Ako to tu čítam, pomaly všetky dietky radi chodia do ŠKD. Náš Matej tam ešte ani nebol a už by bol najradšej, keby sme mu dali kľúčik na krk a chodil hneď zo školy domov. Zatiaľ sa tam len nudí (vraj horšie ako v škôlke). Jediné pozitívum je, že mu v pondelok začínajú futbalové tréningy.

kety80
3. sep 2010

ahojte 🙂
tak dnesny den sme mali 2 hodiny aj chcela zostat v druzine tiez bola nastvana ze ju beriem domov 😅 ale od pondelka tam uz bude kika na cely den aj obed tak uvidime my sme dali 30 za zosity a vsetky potreby do skoly co potrebuje takze nemusime nic kupovat aspon to a druzina stoji tiez u nas 12 eur
to s te ma prekvapili s tymi znamkami no musim sa spytat ja ako ich budu hodnotit 😨
fotky mate vsetci super deticky naherne takze sme hrde mamy 😵 zvladli to vsetci super 🙂

kety80
3. sep 2010

a kristinku sme prihlasili v skole na tanecnu ze je velmi dobra tak som zvedava ale tiez dobre drahe su tie kruzky 😕

zmurkaz
3. sep 2010

@renab ...náš ešte nebol ale teší sa 😀 😀 😀 - tak uvidíme ako bude, keď tam bude 😝

@kety80 😵 -tak Kristínka bude tanečnica 😵 😵 😵 ....som zvedavko koľko zapýtajú na tom baseballe 😕

Aj som vám zabudla napísať - Jurko ešte včera večer že nech ho len po križovatku odprevadíme, že on už ďalej pôjde sám 😨 😨 😨 😕 😕 😕 😕 - tak sme ro veľmi rýchlo zatrhli 😀 😀 😅

renab
3. sep 2010

@zmurkaz Naša učka by z Jurka bola celá nadšená, tak ich chce mať hneď samostatných. A to ja som si myslela, aký je môj syn vzhľadom na svoj vek samostatný. Až po prvom dni v škole a stretnutí s učkou som zistila, ako som sa mýlila.

michaela2410
3. sep 2010

no, takze ta skola zacina pekne draho, ja som rano nabalila tomasovi 35euracov, z toho sa skladame za vymalovanie triedy, nieco do triedneho fondu, a neviem co este, proste este dostaneme seky na obed a druzinu, inak doniesol ich spat, ze ved nepytala 😀 ...no parada, rodic sa musi poriadne bachnut po vrecku...no vidite a ja som sa veru zabudla spytat na kruzky, ake maju, lebo by som ho chcela dat na futbal a viem, ze tam maju taky...ale ved este budem mat prilezitost sa spytat...a rodicovske mate tak skoro? to je super, my ze budeme mat az koncom septembra...

kurci
3. sep 2010

ahojte babenky, len teraz detúrence pospali tak som sa sem dosala. no druhý den celkom super, sedí v prvej lavici s nejakým dievčatom cigánočkou, ale povedal, že nesmrdí, to bola jeho dnešná hláška. Ja nemám proti tomu nič, aj my sme vyrástli medzi nimi a tu sme. v triede sú len 15, čo sa mi vidí veľmi super.
my sme už boli aj v družine u nás sa platí 8,30 a obedy sú za 93 centov, Nám škola nedala nič, tak sme si všetko kupovali sami. akurát dneska pani učitelka, že sa budú učiť hodiny, tak máme nejaké papierové zohnať, ako maketu.
ale prvé dojmy super, tak uvidíme čo bude dalej. pekné sníčky

michaela2410
3. sep 2010

no, pozerala som fotky zo vcerajsieho prveho dna a som nastvana, lebo fotil len manzel, a bohvieake fotky nespravil ☹ viac kameroval...ni ale co narobime, idem aspon nieco sem pridat 😉

zmurkaz
3. sep 2010

@renab ...noooo - to on tam, kde nemusí 😖 ...ale teraz akoby sa zbadal, že už je veľký a sám sa obúva, upratuje si veci čo mal v škole oblečené ... to doteraz bol taký "maharadža" čo potreboval okolo seba regiment ľudí - jááááj - tááák sa z toho teším 🙂
@michaela2410 ...no my už sme teda platili tých 1ľ za anglickú knihu + 12 družina + 18 strava a čakám čo bude na rodičku (ale myslím že minimálne triedny fond, školné a neviem čo ešte .....) 😝

renab
3. sep 2010

Babenky, začínam vám závidieť. 😕 😕

renab
3. sep 2010

@zmurkaz Také bežné veci, ako obliecť, obuť, upratať, ísť do obchodu, dopraviť sa do školy.... to náš Matej zvláda. Len akosi si nezvláda zapamätať nič, čo učiteľka kázala doniesť. A ona tým, že z nich chce mať hneď a zaraz samostatných, nič v triede nenecháva, nezbiera (výkresy, písanky, výtvarnú...), ale hovorí im zo dňa na deň, čo majú doniesť. Toto je pre nás španielska dedina. Aj dnes sa učili nejakú básničku a majú ju vedieť do pondelka. Náš poklad ju nevedel ani keď prišiel do šatne.

zmurkaz
3. sep 2010

@renab ...nezáviď - bude dobre - uvidíš 😵 😵 😵 ...my tu budeme chaosiť a ty budeš mať už vystarané 😉

michaela2410
3. sep 2010
michaela2410
3. sep 2010

@renab bud stastna, ze ten tvoj toto vsetko zvlada...co by som ja dala za to, aby si bez reci a ofucania a mrncania po sebe upratal, obliekol sa, a urobil kopec inych beznych veci!!!??? ja sa musim trikrat rozculit, az potom nas milostpan spravi, co treba a to s frflanim...uz sa "tesim" na pubertu!!! 😖 😖 😖

michaela2410
3. sep 2010

dnes mam priserne pomaly internet, tak asi musim koncit, lebo vsetko mi nacitava "superrychlostou" 😠 😠 😠

zmurkaz
3. sep 2010

@michaela2410 ...poznáááme 😝 ...len odkedy nastúpil do školy tak sa to doooosť zlepšilo 😉 - no len aby mu to vydržalo 😅

Babulky - idem ja hají - som uťahaná jak havo 😝 ...pa pa

renab
3. sep 2010

@michaela2410 Sympatická triedna, malý vyzerá šťastný. Čo si viac želať? 😵 😵 😵 Mala by si vidieť nášho Maťa s výrazom vrcholnej nechuti. Mne by nič nevadilo, len keby nám učiteľka dala aspoň zoznam vecí, ktoré budú potrebovať a nie, že si náš poklad spomenie o deviatej večer, že má doniesť nejaký zošit, alebo ja neviem čo na výtvarnú. To mi pripadá, ako keby nás chcela uštvať hneď na začiatku.

renab
3. sep 2010

@michaela2410 Sympatická triedna, malý vyzerá šťastný. Čo si viac želať? 😵 😵 😵 Mala by si vidieť nášho Maťa s výrazom vrcholnej nechuti. Mne by nič nevadilo, len keby nám učiteľka dala aspoň zoznam vecí, ktoré budú potrebovať a nie, že si náš poklad spomenie o deviatej večer, že má doniesť nejaký zošit, alebo ja neviem čo na výtvarnú. To mi pripadá, ako keby nás chcela uštvať hneď na začiatku.

kasami
autor
3. sep 2010

@michaela2410 maly je zlatucky 🙂 fotogenicky 🙂 velmi pekne sa tvari 🙂 neskery sa ako ten moj 😀
nebud na mm nastvana 🙂 ja som fotila sama a maly sa v kuse skeril ako opica, alebo E.T. mas krasne fotky 😉

inak baby my mame kruzky zadarmo v ramci skoly ... ze dostaneme nejaky poukz n vzdelavanie pre deti ... a mozeme ho vyuzit ako chceme ... ale ak dame dieta na kruzok v skole tak ten poukaz vlastne dame nasej skole ....

@zmurkaz aj nasho dnes panivychovavatelka velmi chvalila, ze je velmi rozumny a samostatny .... ze vsetko na prvy krat pochopil spravil dobre ... a ze je naozaj sebestacny a samostatny ... co je pre mna velkym prekvapenim 😝

@kurci maly to pekne okomentoval 🙂 neboj, bude dobre 🙂 a to uz sa budu icit hodiny ? v prvej triede ? nie je to skoro ?
@renab ja menim tie futbalove nalepky a uz mi z toho sibe .... neviem, co to niekedy dozbieram ... akrat pozeram, ze ty pises ... tak som si povedala, ze musim aj ja 😀 uz sa ucia basnicku ? my mame na D.U. len vystrihnut, co dnes kreslili 😅