Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

pezincanka
4. jan 2010

*BOdka, Kasami, ste zlate s vasimi odpovedami, dakujem. Skoda, ze lis od Jeziska z posty uz prislie, a sme si ho precitali. Tam sa pise, ze "...verim, ze sa ti splni tvoje najvacsie vianocne zelanie......BOl som prave skontrolovat, ci su pre vsetky deti pripravene darceky....Mozem ti smelo povedat, zeje vsetko v najlepsom poriadku.....To, ci sa ti vianocne zelanie splni, si zatial necham re seba. Viem, ze budes mat z darcekov taku velku radost, aku mali z teba po cely rok tvoji blizki. Bolo si k druhym dobre, a preto si zasluzis na Stedry vecer ozaj stedru nadielku..."
Z tho ona pochopila, ze bola asi zla, teda nie dost dobra, ked nedostala vsetko. Ked som to otvorila a citala pred nou nahlas, bolo mi fakt do placu.

Ale tento list mala ocividne dostat pred vianocami, Takze je este sanca, napisat jej jeden povianocny list od Jeziska v t´podobnom zneni, ako navrhuje Kasami. S odstupom casu to spravim.

Dnes tu bol svagor a doniesol im este darceky, bola tam plastelina, kazdy dostal svoj set. Kaja si priala zmrzlinovu a Marcelko dostal operaciu....To je pre neho este tazke, ale so samotnou plastelinou sa uz hra. Tak sa Kajka potesila darceku... len sa s tym chcela aj hrat a nejako nam to dnes nevyslo, Svagrina ani neprisla a svagor odisiel velmi skoro, mali doma nejaku nudzovu situaciu, ako na potvoru. Tak mala zasa Kajka velke sklamanie, ona sa teraz velmi energicky dokaze spravat, ked sa nieco deje nie podla jej predstav, ale uz cakam, ze ju to zasa prejde.

kety80
5. jan 2010

ahojte 🙂
pezincanka - to ma mrzi ako to dopadlo s tymi darcekmi deti v tomto veku su naozaj velmi citlive a chapave aj nasa kristinka je taka tiez ju nieco hned rozlutosti ak ti mozem poradit ide teraz valentin zachvilu tak skus dat vtedy alebo narodeniny a meniny 🙂
niekedy je to pre rodicov velmi tazke vyhoviet vsetkym zelaniam deti my sme tiez museli dajake darceky skresat museli sme to dajako obkecat ze to su uz nepotrebne ze take podobne ma a pod. ale aj tak si to niekedy nedaju vyhovorit tak vam prajem nech vas to rychlo prejde 🙂

kety80
6. jan 2010

AHOJTE 🙂
dnes sme boli sankovat na kolibe bolo super a na dvore sme spravili velkeho snehuliaka deti si to super uzili no tatovi sa konci dovolenka a za chvilu zacina skolka az mi je to luto super sme si sviatky uzili 🙂

kasami
autor
7. jan 2010

Ahoj ... aj my uz mame snehuliaka na dvore 🙂
zajtra ak nebude prsat sa chystame troska na lyze ...
a ako bolo na Kolibe ? nebolo tam kooopec ludi ?
inak zajtra sa chystame na logopediu ... tak som zvedava co nam povedia, lebo menime lekarku ...

kety80
7. jan 2010

ahojte 🙂
kati - na kolibe otras radsej je ist lepsie cez tyzden ako cez vikend 😝 skoro hodinu sme isli na kolibu take to bolo plne uz sme sa chceli aj otocit len kika strasne chcela ist tak som to museli pretrpiet 😠
a kvoli comu chodite na logopediu aj chodim s kikou my mame velmi dobru logopedicku

renca3
8. jan 2010

dievcata, kedy ste zacali riesit logopeda? predskolak Leo je v poriadku, ale mensi Teo rozprava este dost zle.
ma 3 aj 4 mesiace. Leo v jeho veku mal problem len s R. ostatne hlasky hovoril pekne. Teo zle vyslovuje L, sykavky makci a samozrejme R.

nasi sa vysantia na snehu v skolke. Leo je v starej skolke hrdina, lebo ho tam maju radi a tesia sa, ze je tam. ani sa mu nechce v pondelok znova do jeho novej. aj jarne prazdniny takto poriesim, lebo ich nemaju naraz.

kety80
8. jan 2010

ahojte 🙂
my sme chodili kvoli sikaniu ale nebolo to nutne ale radsej preistotu teraz nam vypadli vsetky zubky v predu tak to je uplne suslanie ale to sa spavi ked pridu zubky spat 🙂

kasami
autor
8. jan 2010

Caute 🙂
tak my sme boli dnes lyzovat na Zoske, bolo fajn, maly sa vyblaznil, tak sa tesil 🙂
o tej Kolibe som si to tak aj myslela ... ale co uz sa da robit, ked deti maju z toho snehu taku radost, ze ...

co sa tyka logopeda ... zacali sme ho riesit ked mal maly styri roky ale nic sme nevyriesili ... ale to je na dlho 😝 tak sme zmenili logopedicku a dnes sme u nej boli prvy krat a aj ja aj maly bol velmi spokojny ... zle hovorime L a R ... vlastne ako sa kedy podari ... ale povedala, ze sa to za chvilku da do poriadku, ze to nie je take zle ...

pezincanka
8. jan 2010

Kasami, aj my chodievame na Zosku, ale dnes sme neboli. AJ lyzujete? ALebo len boby a sanky? Kajke sme vcera kupili nove lyziarky, tak uz moze zacat zarezavat.

BUdu mat korculiarsky aj lyziarsky kurz zo skolky. Lyziarsky bude na prave Zoske.

kasami
autor
8. jan 2010

Lyzujeme 🙂 maly sa dnes sam chvalil, ze isiel ako pretekar ...

co teda nie je pravda ... ale po rocnej pauze mu to islo dobre 🙂

to je super, ze im skolka zabezpeci taku skvelu zabavku 🙂 aj my by sme to hned brali 😀 u nas nie je vobec nic ...

pezincanka
8. jan 2010

A lyzuje sam, alebo ma trenera? Nasa Kajka to zvlada len s cudzim trenerom. Na nestastie, jej minulorocna trenerka, s ktorou si dobre rozumela, je t.c. tehu a Kajka dost odmieta lyzovat. Ale snad ju to prejde.

Zabudla som vam napisat novinky o Kajkinom postoji k skolke.
Medzi sviatkami zacala smutit za skolkou. NEbola tam od 2.12. ako ochorela. Nachystala darceky pre pani ucitelky, a to nielen pre tie sucasne, ale aj z minuleho a predminuleho roka. Pozlepovala pohladnice a napisala tam ich mena-opisala.

Pytala sa ma, preco to ta pani riaditelka zariadila, ze je bez kamaratov. SOm sa jej spytala, ci sa s p. riaditelkou o tom snad rozpravala, ale vraj nie. Na to mi povedala, ze to napise Jeziskovi, aby to zariadil. Potom sa rozplakala, lebo si uvedomila, ze to jej nepomoze, lebo o rok bude chodit uz do skoly. Prvykrat povedala, ze by isla do druhej triedy, aj keby musela ist k druhym ucitelkam. Teraz neviem, ci to je dobre, alebo z le. DOteraz vzdy hovorila, ze chce ostat v tejto triede, lebo ucitelky su k nej fajn, aj ked na nu nemaju cas.

No, ide v pondelok k tej psychologicke a moj hlavny ciel je zistit, ci aj ona uzna, ze ju treba preradit do druhej triedy, alebo sa ja mylim.

AKurat moj muz si mysli, ze az do toho rozhodnutia by sme Kaju nemali dat do skolky, aby nesla par dni do povodnej triedy a potom do novej.... ja si myslim , ze to je uz jedno. Je pravda, ze tam mesiac nebola, ale co ja viem????

kasami
autor
8. jan 2010

tak nas Sergino sa boji instruktorov ako cert kriza 😀
takze lyzuje sam ... vlastne je uz taka samostatna jednotka ... vlekar mu poda vlek, on sa vyvezie, pusti a zlyzuje dole ... kym vystojim radu tak sa ide polyzovat na ten maly briezok kde je ten pas ... a pride ked sme na rade ...

instruktora sme skusali pred dvomi rokmi ... ale dva dni tam preplakal a so mnou to bolo uplne v pohode ... tak sme to uz neskusali ... ale vzdy ked ideme lyzovat, tak mi dopredu povie, ze nech ho do ziadnej lyziarskej skolky nedavam ... nech ma to ani nenapadne 😀

Co sa tyka tvojej Kajky ... ja by som ju tiez do skolky nedala ... aspon pockajte co povie psychologicka ... co vam poradi ... ja celkovo neviem ci by som ju tam vobec davala ... nedokazem si predstavit, ze nejake dietatko moze takto trpiet ... fakt ma to moc mrzi, ale neviem ti moc poradit 😢

renca3
9. jan 2010

ahojte
my sme este neboli tento rok na lyziach, ale vo februari sa niekam vyberieme na dlhsie, ak budu deti zdrave.

Leo vlani lyzoval sam, predvlani mal instruktora. minuly rok sme sa spustali aj s mensim. tak len medzi kolenami
na vleku a dolu tiez. vlastne ja som ho na vleku drzala na rukach. pekna zaberacka, bolelo ma cele telo. tento rok vyskusame, ako pojde sam. ale Teo je tvrdsi oriesok, tak uvidime, aku bude mat naladu. 😉

kety80
9. jan 2010

ahojte 🙂
aj u nas v skolke zacne teraz v januari korculko tak sa mala tesi minuly rok sme ju dali tiez perfektne sa tam naucila korculovat teraz ide ako drak no uz sa pred nou aj hambim ked jku nevieme chytit 😀
na lyze moc kika chodit nechce boji tak to nesilime muz chodi lyzovat a ja nelyzujem tak to ma asi po mne 😔
penzincanka - neviem moc o probleme ktory mas v skolke nebola som tu od zaciatku ale aj ja by som asi nedavala do skolky ked je tam v strese aby to na nej nezanechalo nejake spomienky a potom budes mat problem aj v skole vsak dufam ze vam ta psychologicka poradi 😉

pezincanka
10. jan 2010

No, volala som vopredvcerastou psychologickou, co mi poradi. Lebo Kajka uz 2 tyzdne chysta darceky pre pani ucitelky. mame ju tam rano dat,nec si rozda tie darceky a potom ju este pred obedom zobrat domov, lebo ideme na to vysetrenie. A potom uvidime, co nam dalej poradi. Keby tam nesla atak velmi sa na tieucitelky tesi, bola by to vraj pre nu dalsia frustracia. A tie 3 hodiny 8-11 ho snad v pohode zvladne.

ivamera
10. jan 2010

Ahojte dievčatká v Novom roku a všwetko naj 😉
Ako čítam všeličo sa rieši... Pezinčanka, na margo Ježiška, my sme Ninke dali možnosť vybrať si
tri darčeky, ktoré jej Ježiško prinesie a tie a dostala plus nejaké drobnosti. No jej sa zdalo,že celkovo je tých darčekov pod stromčekom doma nejak málo. Až keď podostávala darčeky aj od zvyšku famílie bola to kopa darčekov podľa jej predstáv. 😀 Inak pamätám si, že mne so sestrou sa tiež rátalo ked ich bolo aspoň nad desať, do počtu sa rátali každé ponožky či rukavičky, ale proste čím viac tým lepšie 🙂 A držím palce s Kajkou, nech vám to so školkou dobre dopadne.
My sme boli cez sviatky chorí komplet celá rodina, Ninka zajtra nastupuje do školky po mesiaci, od 7.12 bola doma kvoli kiahňam a v utorok ide prvý krát na plávanie. Konečne

kasami
autor
11. jan 2010

Ahojte 🙂

babulky ako to riesite so zapismi ?
ja som dnes zistila, ze vsetky tri skoly co mame vybrate maju zapis v rovnake dni ...

Na Kosickej mi zastupkina hovorila, ze ked ho zapiseme tam, uz ho nemame zapisovat inde, az s tym dekretom o prijati resp o neprijati sa mozeme ist uchadzat o miesto inde ...
Neviete presne ako je to so zákonom ? co ak ho zapisem na dve statne skoly ?

ivamera
11. jan 2010

Ahojky, aj ja som včera začala riešiť otázku zápisu na ZŠ. Skús pozrieť školský zákon §20 alebo ma zaujala aj táto stránka http://www.modernaskola.sk/. Podľa mna z toho zákona vyplýva, že prihlásiť môžeš svoje dieťa bud do tzv. spádovej školy, kde by ho mali prijať prednostne alebo do akejkoľvek inej, nakoľko platí slobodná voľba, a potom riaditeľ tej školy, ktorú ste vybrali oznámi riaditeľovi vašej spádovej túto skutočnosť. Vyslovene som v zákone nenašla zákaz, že by si dieťa nesmela zapísať na dve školy (možno som to prehliadla 😉), len zo samého zákona a jeho znenia vyplýva, že sa dieťa zapisuje na jednu školu. Ak by si ho teda aj zapísala na dve školy, neviem či by to niekto riešil, asi nie . U nás preieha zápis na tú "našu " školu od 25.1 až do 2.2 . inak dieťa sa dá zapísať aj v jeho neprítomnosti, stačí ak rodič predloží potrebnú dokumentáciu.

kasami
autor
11. jan 2010

Dakujem 🙂
prave som sa aj dovolala do jednej skoly v Ruzinove, kde by som ho chcela dat ... ak sa nam ine nepodari a zastupkyna mi povedala, ze mame prist kludne aj k nim na zapis a oznamit im tam tu skutocnost, ze sa este rozhodujeme a cakame na to, ako nam dopadnu prijmacky ... a ze oni tiez davaju rozhodntie do 30dni...
tak len dufam, ze ho tam zoberu ... aby som ho nakoniec nemusela davat niekde u nas ...
inak nam tie terminy vychadzaju 5. a 6.steho februara

ivamera
11. jan 2010

Ešte raz skúsim dať link, lebo voľajako sa tá stranka nezobrazuje 😉
http://www.modernaskola.sk/Index,224

Dúfam, že nám detičky zoberú na školy, ktoré si pre ne želáme. Tá naša vybraná tiež nie je pre nás spádová; podľa trvalého bydliska je našou spádovou školou ZŠ s vyučovacím jazykom madarským . 😒
To by sa s dcérkou musel učiť mm. 😉

kasami
autor
11. jan 2010

ja by som bola rada, keby maly vedel dobre mm, ale na skolu ho dam urcite slovensku ... ja mm neviem ani ceknut 🙂
my patrime tiez pod jednu mm ale tie slovenske pod ktore patrime su podla mojho nazoru dost na houby ...
tak uvidime ...
drzim paste aj vam 😉

anesim
11. jan 2010

Ahojte, nás čaká teraz zápis tiež, už na budúci týždeň, neviete čo sa na zápise pýtajú detí? 🙂

kasami
autor
11. jan 2010

ahoj,
nam tvrdili, ze take zakladne veci ... farby, tvary, pocitat do 10, svoje meno, vek ... meno rodicov, bydlisko, maju vediet nakreslit tvary, postavicku ... nieco zarecitovat, alebo zaspievat ...
neviem uz ma viac nenapada ...

ale dost skoro mate zapis ...

kety80
11. jan 2010

ahojte 🙂
no ja uz mam s tych skol depku snad nas prijmu my sme mimo ba a skolu mam vybratu v ba tak dufam ze nebudu problemy mam vybratu len jednu skolu blizko je aj skolka kam dam potom maleho tak aby sme to mali po ruke kika tam tiez chodila do skolky a som s nou velmi spokojna na tu skolu som zatial nepocula nejake hrozne zle veci aj ked sa najdu aj nespokojni ale to asi vsade tak uvidime ako to dopadne a tiez je tam zapis 23 a 24 januar

anesim
12. jan 2010

V TT sú zápisy na všetkých školách rovnako - 21. 22.1 🙂

pezincanka
12. jan 2010

AHojte, my mame zapis 11-12.2. v celom Pezinku.

Boli sme u psychologicky a testovala skolsku zrelost a varaj v pohode prejde. Mala tam s nou bola 45 minut sama, neviem, ci sa bavili aj o tej skolke, alebo len robili testy. Ale ja s muzom k nej ideme zajtra, aby sme sa mohli rozpravat bez nej. A asi tam este raz pojde aj Kajka. Som zvedava, dam vediet.

kasami
autor
13. jan 2010

No vidis aku mas sikovnu princeznicku 🙂

a ako to mas so skolou ? zapisujes ju na jednu ?

kasami
autor
13. jan 2010

Babulky, tak ma napadlo, ked budete mat po zapise hodte info, ze aky pocit z toho mali vase deturence, ako to zvladli ... a co po nich chceli ...

anajocka
13. jan 2010

kasami a kde ho nakoniec ides zapisat len na tu kosicku? ja este stale nie som rozhodnuta, biskupice nic a vrakuna mozno zeleznicna, ale aj tak este neviem

kasami
autor
13. jan 2010

nie, ideme skusit Kosicku, Narniu a Ostredkovu ...
Kosicka a Narnia su cisto vyberove, takze nespadaju pod ziadne ulice a Ostredkova je normalna statna skola
zhodou okolnosti nam vychadzaju vsetky zapisy na rovnake 2 dni
ty si z Biskupic ? ja som tu pocula, ze z tychto skol je najlepsia Zitavska a Zeleznicna