Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renca3
25. máj 2010

@ani3012 no super, dik.

kasami
autor
25. máj 2010

Ani boli sme na expe, mne este 4D nemohli robit, lebo sa robi az od 21tt ☹ ale malemu sa pacilo, vyskusal vsetky hry, hlavolamy, kúpil sa knižku a take ti autíčko na ktorom sedia a udavas ho do pohybu iba tocenim volantu.
Baby spýtal sa vás, vy máte aj menšie deticky, robili Vám aj morfologicky ultrazvuk? Čo to je? Ja idem s malým teraz 7.6. na 21 dni na liečenie a vratime sa a doktor ma hneď objednal na morfologicky ulz a aj veľký 3D ultrazvuk, že to je spojené...
Renci asi má ZOO skolkarsky deň 😉 viem že aj z inej škôlky idu deti, a detská majú zobrať ako vstupné PET fľaše, aj u vás? Sam ide spolu s ostatnými autobusom 😉 tento týždeň mám voľno ... Neuveriteľný pocit 😀

zmurkaz
25. máj 2010

kasi - no ja som bola doporučená na meranie kostičkz nošteka a yáhlavia ...ale to sa malo stihnúť do 12 t.t. ..a toto neviem čo je - no z počutia mi je to akési povedomé .... skús si dať do googla - čo ti povie 😉

kasami
autor
25. máj 2010

@zmurkaz mrknem 🙂

ani3012
25. máj 2010

@kasami my sme si to autíčko kúplil ale nie bobocar ale plasma car a ešte lacnejšie:

http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=4783

ivamera
25. máj 2010

Caute babenky
No toto počasie sa fakt zbláznilo... Dnes u nás na striedačku každú pol hodinu prší, potom, pol hodinu svieti slnko, pol hodinu hrmí... 😝
Od rána stále dokola
Kati, cavééés
No, ešte si tieto ultrazvuky pamätám. Tak ako to bolo volakedy mne vysvetlené, 3D je skôr zážitok pre rodičov, možnosť vidieť dieťatko reálne, vlastne mne robili 4D. No ked sa kontrolujú jednotlivé orgány dieťatka, či je všetko v poriadku, meria sa obvod hlavičky, bruška, dĺžka stehennej kosti (aspoň myslím, že stehennej ), pozrú sa obličky, pohlavie, no tak to je vlastne tá morfológia, a vtedy to lekár robí cez klasický ultrazvuk, teda nie trojrozmerne. Ideálne okolo 20 týždňa.
a inak tento týždeň skúsim napísať mail, mali sme teraz osláv vyše hlavy, malá Ivuš rôčik, ja o trochu viac, moja mamka tiež oslavovala....atd atd atd 😀

kasami
autor
25. máj 2010

Ani no to vyzera tak isto ... neviem v com je rozdiel .... ale to nase stalo 40,- maly si to kupil z peniazkov co si vysibal aale moc sa s tym nehra ...
Ivi ahooooj 🙂 aj ja som na teba uz myslela, ale nemam mail, zhorela mi nabijacka k notebooku ... tak pisem len tak z mobilu ... ale dnes som dostala novz comp 🙂 len tak este nemam outlook, lebo ani neviem hesla ... musim sa nejako dostat k staremu .... kupime nabijacku poprehadzujem si veci ten moj stary si asi vezme muz do prace
a dakujem za vysvetlenie 🙂 zle sa mi brazdilo po strankach cez mobil 😝

renca3
25. máj 2010

@kasami no to tam bude asi plno. lebo je posledny tyzden na odovzdanie tych flias a potom maju vstupne zadara.
aj Galileo tam ma namierene zajtra. mozno sa Leo stretne s kamosmi. a mozno nie, ked to bude taka masovka.
len neviem, kde sa vsetci schovaju, ked sa to spusti tak ako dnes kazdu chvilu. 😝

kasami
autor
25. máj 2010

@renca3 tak to tam bude mozno nielen clea BA ale aj okolite dediny ... ja som vobec nevedela, ze robia aj taketo akcie ... som si myslela, ze je to len nejaka akcia pre skolky 😝

zmurkaz
25. máj 2010

baby ... ahojkýýýý - už má svoj drahocenný počítač 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ....a sa ospravedlňujem za posledný príspevok šak jak tatár son napísala .... 😒 😠

kasami
autor
25. máj 2010

@zmurkaz ospravedlnene mas 😀 ja tak pisem stale 😀

zmurkaz
25. máj 2010

@kasami 😀 😀 😀 😉 ...no šak sa chápeme 🙂

kasami
autor
25. máj 2010

chapeme 😀
to vies 🙂 rovnaka krvna skupina 😉

zmurkaz
25. máj 2010

@kasami 😵 😵 😵

kety80
25. máj 2010

ahojte 🙂
tak do zoo ide tusim cela bratislava 😅
kati ja som chodila na vela ultrazvukov lebo prve som mala rizikove tak som chodila castejsie tak neviem a na 3D som bola tiez
a co ty pises to neviem co ma na mysli
a pridala som aj fotky

renca3
26. máj 2010

@kety80 deticky su podarene a ta torticka je mila. to si robila ty? a motorka je paradna. 🙂

zmurkaz
26. máj 2010

@kety80 jéééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ani3012
26. máj 2010

@kety80 tiež by som sa chcela spýtať na tú tortičku,či to ty si piekla 🙂
fotky krásne a Kristínka vyzerá ako veľká slečna 😵

silvia07
26. máj 2010

Ahojte, aj vaše detičky budú mať noc v škôlke? Naši budú mať na MDD....budú hľadať poklad s baterkami, budú mať diskotéku...malá sa moc teší 🙂

zmurkaz
26. máj 2010

@silvia07 waw - tak to by bolo fajn .. my také mať nebudeme ☹ ....ale Ninka nech si to užije 😉

ani3012
26. máj 2010

@silvia07 nie, my nemáme nejako akcie,ako tak pozerám 😒
aj ja by som na také niečo išla 🙂 A Ninuška nech si to užije !!! 😉

zmurkaz
26. máj 2010

@ani3012 - to by bolo - celú noc mimo domu - bez detí 😅 😀 😀 😀 😀 😀

silvia07
26. máj 2010

Ďakujem....Ninka sa už nevie dočkať...aj pre mňa výhoda -aspon ju nemusím v ráno vodiť do škôlky 😝
chem sa ešte opýtať : aj vaši predškoláci robili v škôlke testy na školskú zrelosť?

zmurkaz
26. máj 2010

@silvia07 ....u nás v škôlke nie, ale v TT viem že sú škôlky, kde to robili ... no neviem, či k tomu nemusí dať rodič podpis .... 😉

ani3012
26. máj 2010

@silvia07 tak viem,že psychologička v škôlke bola a sledovala deti,ale nič viac neviem.Možno potom vybrané deti objednávali na vyšetrenie.

kasami
autor
26. máj 2010

Ahoj 🙂
tak my nemame noc v skolke 😅 ale brala bz som ... maly ma dnes taaak vytocil ... ze aj tri dni by tam mohol zostat 😝
testy zrelosti im robili .... a presli zevraj vsetci ... jedny robili nejako v oktobri, novembri a druhe v januari ... vam robia teraz ?

renca3
26. máj 2010

@kasami... tak zatial pocasie praje drobcom v ZOO. klop, klop. 🙂 teda neviem, ci su vasi este tam. nasi su do 15.30, tak som mu nabalila aj obed. 😎
nasi nemaju tiez nocovanie v skolke. urcite by sa mu to pacilo. 😉

kety80
26. máj 2010

ahojte 🙂
dakujem za pochvalu fotiek tortu som nepiekla to nam upiekla sesternica ja na nieco take nemam nervy 😅
tu noc v skolke by som aj ja brala 😉 my sme mali v skolke tiez len psychologicku a ona potom odporucila niektorym ze by bolo dobre spravit aj tie testy

kety80
26. máj 2010

@renca3 a ako pokracujete zo psikom

kasami
autor
26. máj 2010

No tak ja uz mam doma maleho ... oni uz boli o 12stej spat ... takze taka rychlovka 😉