Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

ani3012
20. jún 2010

@renca3
náš Patrik zabudol album s nálepkami v jednom obchoďáku na lavičke a keď sa pre neho vrátil,tak už tam nebol.
Mi ho bolo ľúto 😢 ....Tak sme aj skončili so zbieraním. Ráno je to zlé,keď si chalani medzi sebou zamieňajú a chvália sa,čo majú nové. Ale musí si dávať pozor na veci a snáď sa z toho poučil 😒

kety80
20. jún 2010

tu su fotky deti aj karneval 🙂

kety80
20. jún 2010

a kristinka sa v skolke aj vydala a na tej poslednej je zenich no uz to zacina ☹ 😅

ani3012
20. jún 2010

@kety80 tak to je super,nie? Si môžeš zaťa vychovať podľa seba 😀
Pekná je malá 😵

kety80
20. jún 2010

@ani3012 - no dik tieto skolkarske lasky este ujdu ale ked pridu tie ozajstne prve to bude 😅 no mala si vidiet mojho muza ten uz ziarli teraz on si myslel je je zatial jediny 😀

ani3012
20. jún 2010

@kety80 😀 no není 😀
Patrik čo ma kamošku Emku zo škôlky,tak jej po celé tri roky kupuje a nosí drobné darčeky.Naposledy jej vybral za svoje korunky retiazku s príveskom. A Zuzka-maminka, mi vravela,že ona také niečo nedostávala,že asi začne žiarliť 😀

My máme babu ešte malú,ale viem si predstaviť mm. Ale je to kráááásne 😵

kety80
20. jún 2010

@ani3012 - je to zlate ale ty nasi tatovia to strasne zle znasaju 😅 no musi si na to zvykat pride skola a tam sa to vsetko zacina 😔

kasami
autor
21. jún 2010

@kety80 hned v pondelok 29. ideme na ultz 🙂 dam vediet 😉
@renca3 aj my zbierame o 106 ... pokemoniek uz mame nastastie habadej a dalsie nechce 😀 futbalistov uz mame tooolko ... nechapem, ze ten album je este stale poloprazdny 😝 a kopec ich mame dvojmo ... tak mozeme potom changovat 😉
zajtra ide maly na krv a budu vysledky z hadiciek ... ze dnes este nie 😠 tak musime cakat

kasami
autor
21. jún 2010

@ani3012 chudacik Patko, to ho fakt ale muselo riadne mrziet 😖

@kety80 zlatucke su deticky

renca3
21. jún 2010

inak tie skolkarske lasky su mile. 🙂 my sme boli v piatok na jednej akcii a bola tam aj Leova spoluziacka.
deti sa tam vybehali a videla som, ze sa Leo pusinkuje s kamoskou. no ale asi mal cez vikend vycitky a prosil nas aby sme to v skolke nehovorili. lebo dana kamoska je jeho najlepsieho kamarata zo skolky frajerka. a MM mu hovori "tak ty si prebral kamosovi dievca?" 😅 chudak Leo bol cerveny ako paprika. zatial je to take nevinne..... no neviem ako vazne to vnimaju tie deti. 😉

ani3012
21. jún 2010

@renca3 no vidíš! A Paťko bol za toto označený ako " nenormálne správanie a predčasnú pubertu " 😝
tak u končí,majú ešte jeden tréning a v sobotu galaprogram a končí s tanečnou 🙂

a nemyslím si,že to berú nejako vážne,aj keď Patrik ma svoju lásku od 3 rokov a troch mesiacov tú istú.Ale ako sa teraz rozídu do rôznych škôl,tak zase budú iné lásky.
Sranda ale,že si uvedomuje,že tá kamoška nemôže byť jeho frajerka...chichi také vážne veci sa tu normálne dejú 😀

michaela2410
21. jún 2010

fiha, ake temy sa tu rozoberaju!!! 😒

renca3
21. jún 2010

dnes sa deti pytali v skolke, co budu robit cez prazdniny. vacsina chlapcov vraj povedalo, ze budu pozerat alebo hrat futbal.
Leo povedal, ze bude obchodovat. vraj bude predavat svoje hracky, s ktorymi sa uz nehra. ked som sa ho pytala, kde to vlastne chce predavat, povedal ze ved vedla novinoveho stanku nedaleko od nas. 😅 ja neviem, ako na to prisiel.
ja som po detoch nic nepredavala. rozdala som kamoskam a rodine.

kety80
21. jún 2010

@renca3 - no zlaty je leo rodeny obchodnik 🙂

renca3
22. jún 2010

no rano mi povedal, ze to si chcel za tie peniazky za hracky kupit nalepky futbalistov. 🙂 takze futbalisti v tom maju prsty. 😅

kasami
autor
24. jún 2010

Ahoj 😉
tie deturence su fakt zlatucke 😉 a tie myslienkove pochody niekedy fakt vedia pobavit 🙂
inak my uz zajtra trielime domov, tak sa uz tesime 🙂 zatial pa 🙂

renca3
24. jún 2010

@kasami - tak zajtra uz vo svojich posteliach. mne by uz asi bolo dlho. ale ked mal malemu pomoct tento pobyt, tak je to O.K. 🙂 doma je len doma. 😉
zajtra maju nasi besiedky a potom poobede obaja idu na rozne oslavy. tak som musela do toho zapojit MM, lebo v rovnakom case na inych koncoch BA by som nezvladla. 😝

kety80
25. jún 2010

ahojte 🙂
kristinka lucila v skolke uz stvrtok lebo potom na buduci tyzden uz bude menej deti asi uz idu na dovolenky tak ked sa lucili dosla strasne smutna ze nechce odist zo skolky a ze do skoly nejde chudatko tazko to preziva ☹
@kasami - tak uz budete doma super dufam ze to samko pomohlo a aj ty si si odychla 😉
a potom dohodneme to stretko ak nebudete rozlietany 🙂

ivamera
25. jún 2010

ahojky, my máme rozlúčku nabudúci týždeň v utorok. Teda nie my ale len Ninka, lebo pred niekoľkými rokmi to v našej škôlke tak zaviedli, že je to bez rodičov, aby si to detúrence mohli užiť. A u vás to bolo ako Kety, bola si na rozlúčke aj Ty? Kupovala si niečo Kristínke- myslím nejakú malú pozornosť?- Lebo niekde aj to býva zvykom- tak neviem či aj ja ju niečím malým prekvapím... 😉
A inak aj my sme na tom podobne, tiež už pár dní plače deň čo deň zo škôlky, že nechce aby sa to skončilo. Hlavne ked spieva pesničku čo sa teraz učia: zbohom škôlka, zbohom krásny detský čas... 😢 chúdatko moje, tak rýchlo to ubehlo.

michaela2410
25. jún 2010

ja som strasne sklamana tento rok, lebo kazdy rok byva rozlucka s predskolakmi v kulturaku z celeho mesta a potom maju na dvore taku party cele poobedie s programom, divadielkom a diskotekou cela skolka a tento rok nic take nieje ☹ ☹ ☹ ☹
skolku im prerabaju, tak sa na dvore neda, maju to len v triede len predskolaci a to nieje ono, a v tom kulturaku tiez neboli, lebo boli pavilony pospajane a nenacvicovali program...dokonca kvoli pocasiu nebola ani olympiada, co mavaju predskolaci...takze som fakt sklamana... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

renca3
26. jún 2010

@michaela2410 - no tento rok to pocasie pokazilo viacej akcii. ale maly aspon nie su smutny, ze mu je luto za skolkou. 🙂 a preco prerabaju skolku cez sk. rok? nasi zacinaju v juli prerabat poschodie a prazdninova skolka bude len na prizemi.
tak u nas sa tak nehra na city, ze zbohom skolka....to by som slzila urcite. 😉 my vlastne ani nemame rozlucku. je to klasicka besiedka, co byva na konci roka. rodicia prinesu nejake obcerstvenie a na dvore mame po vystupeni vsetkych tried piknik. nastastie sa vcera nerozprsalo. 😎
male deti ako Teo spievali a trosku sa hybali a velkaci ako Leo mali nacvicene divadielko. dobri boli, ucitelia si dali zalezat. 🙂

michaela2410
26. jún 2010

@renca3 no ved take mavaju aj nasi a celkom dobra akcia to byva...vies, neviem ako rozmyslaju ti co o tom rozhoduju, ale u nas prerabaju v meste vsetky skolky, zacali niekedy v januari a teraz je na rade aj nasa skolka, ale mam pocit, ze ani tie ostatne este nie su dorobene...u nas nemame poschodia, ale pavilony a mam pocit, ze este aj cez prazdniny im to zaberie cas...no podla mna by bolo jednoduchsie, keby na mesiac zavreli skolku, deti rozhodili do ostatnych a spravili vsetko naraz...ale u nas logika asi nefunguje a ucitelky su z toho neporiadku a zorbombardovanej skolky uz na nervy a ja im celkom verim, ze viest v takom stavenisku skolku nieje jednoduche...

michaela2410
26. jún 2010

ozaj a chvalabohu, tomas to nejako neberie tragicky, ze uz nebude chodit do skolky, to skor ja asi budem revat za takym to bezproblemovym zivotom, ked bol v skolke, teraz zacnu povinnosti...a to aj pre rodicov 😀 😀 😀

ivamera
26. jún 2010

@michaela2410
tak to je naozaj škoda, že vám to nevyšlo tento rok v tom kulturáku, mohlo to byť super.

@renca3 no to máš pravdu, že je to tak trochu na city... 😉 Ninka je citlivá, po mne 😅
Ale viem určite, že i ked je bude trochu ľúto, ono ju to prejde a huráááá škola. 😉

kety80
26. jún 2010

ahojte 🙂
@ivamera - rozlucku mali sami bez rodicov len som dala nejake sladkosti kekse a pod. a zabavali sa isli sa s kazdym rozlucit aj z kucharkami 😅

@michaela2410 - to ma mrzi ze im to takto pokazili 😔
kika to nebere tragicky ale je jej to strasne luto a trochu aj mne mala velmi dobru skolku aj ucitelky bude nam obom smutno 😢 ale kubko tam bude chodit tiez takze stretavat sa s nimi budeme aj kika 🙂

renca3
27. jún 2010

@kety80 - takze o rok v septembri tam budes vodit zase maleho. 🙂
mne to tiez vlastne nepride, lebo mensi Teo tam este pobudne 3 roky. uz sa pozname maminy co sa stretavame na dvore a na detskych oslavach. toto by mi chybalo. sice s viacerymi z Leovej triedy sa budeme stretavat aj v skole, ale to uz asi poriedko.

kasami
autor
28. jún 2010

Ahoj, sme doma 🙂 maly ide zajtra posledný deň do škôlky a mame prázdniny 😉

silvia07
28. jún 2010

ahojte, tak nasi maju zajtra rozlucku so skolkou - maju "maturitu skolkara"......tak dufam, ze "zmaturuje" a nebude musiet robit opravne 😀

kasami
autor
29. jún 2010

tak my sme sa uz rozlucili 🙂 maly si to odtrpel ... nemal nic nacvicene ... vobec sa mu to nepacilo a tesi sa, ze sa tam uz nemusi viac vratit 😝 to som len slusne zhrnula dnesne poobedie ... mne to zobralo tyzden zivota ... uz sa tesim, ze skolku uz riesit nemusim 😝

ani3012
29. jún 2010

@kasami Je pravda,že dlho v škôlke nebol,tak preto ho to nebavilo.Ťa ukľudním,že Paťka to nebavila aj keď to všetko vedel 😀 A čo schovávaš v tom brušku ? Ten pondelok s ultrazvukom už bol či ešte len bude ?
😕

@silvia07 ako dopadla vaša rozlúčka ?"zmaturoval ? " 😎
Paťko po tom vyhlásil,že už je dospelý a že nás nemusí počúvať.Tak sme mu to patrične aj vysvetlili,že OK,ale aj tresty bude dostávať ako dospelý.Tak si to rozmyslel


@kety80 aj u nás by bola lepšia rozlúčka bez rod.,lebo decká sa predvádzali a blbli.Ale takto to bolo také zvláštne...pasovanie za prváka 🙂

@ivamera aj vy ste mali dnes rozlúčku,však ?

@michaela2410 aj vám tu rozlúčku spravili nejakú ? To by bola škoda,keby sa neľúčili ☹