Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

renca3
28. apr 2010

ani...no to si ma neopotesila. a kde ich mate vy?
nechcem, aby tam uz chodil. cestujem na dve strany a v tejto starej skolke je 7 jeho buducich spoluziakov. tak nech je radsej s nimi uz teraz.

zmurkaz
28. apr 2010

baby - aj u nás bradavičník 0 bodov ...a to čo som písala 1*
ani ... že? 😉 😵 😵

kasami
autor
28. apr 2010

ahoj 🙂
tak my sme dnes boli cely den v ZOO, super nam vyslo pocko .... tak sme mali pekny den a teraz som 😝

michaela2410
28. apr 2010

ani, aj u mna je to alergia - vpodstate, len nie na taketo alergeny, ale na zmany pocasia. Mavam to pravidelne kazdy rok takto z jari. ale u mna je to o to horsie, ze ja mam hrdlo pracovny nastroj 😉 momentalne ma uz neboli, ale preslo mi to do nadchy a kasla... ☹ ale zatial sa drzim...

kety80
28. apr 2010

ahojte 🙂
ten bradavicnik sme mali aj my a tiez nam nepomohol skusim to co ste mi poradili 😉
my trosku soplavi vsetci a kristinka ma zajtra vylet v skolke maju ist pozriet tigre na kralovej tak sa strasne tesi a v piatok maju ist do kniznice teraz im robia vela programov tak sa strasne tesi 🙂
kasami - super ste si to uzili my sme boli minuly vikend 😉

renca3
29. apr 2010

michaela...si doma na PN, alebo to hrdlo namahas v skole? pamatam si ucitelky, co museli niekedy potichu rozpravat.
mali problemy s hlasivkami a hrdlom. ale v dnesnej dobe si to ani neviem predstavit.

michaela2410
29. apr 2010

som v skole, nastastie mi nezachriplo, to som zazila akurat cez velku noc, aj som mala ATB, preto sa mi velmi nechce ist k dr, aby mi nedal znova 😒 Teraz ma tal neboli, skor ma trapi nadcha a kasel ☹

renca3
30. apr 2010

tak Leo sa dnes rozlucil v pripravke. deti mu povyrabali good-by cards. mali obcerstvenie, zahrali si futbal a dievcata robili roztlieskavacky s vyrobenymi mavatkami. proste den plny zabavy. ucitelke som dala fotak, tak mam aj fotecky z triedy. chytila ma taka nostalgia.... nemam rada lucenia. 😢
ale od pondelka sa vracia medzi starych kamosov. v utorok idu mestskou dopravou do centra mesta na vylet. budu chodit podla mapy a hladat zaujimave budovy ci body a skocia aj do Bibiany. 🙂

kety80
30. apr 2010

ahojte 🙂
kike sa vylet strasne pacil uzili si to teraz 5 maja budu mat vystupenie k dnu matiek uz sa tesim 🙂
renca - tak to si leo super uzil a s tym lucenim to ti verim moj muz dnes odisiel z roboty kde robil 10 rokov a tiez prisiel taky rozladeny 😔

renca3
1. máj 2010

tak 10 rokov je dost. to su potom kolegovia skoro ako rodina. 🙂 aj ja som odisla po 10 rokoch zo zamestnania.

renca3
1. máj 2010

od vcera mame doma psika. je to este steniatko, ale uz teraz je velke ako mensi dospely pes. 🙂
ja a deti nemame nejaky vztah k zvieratam, tak si MM povedal, ze je nacase si ho vybudovat.
teda deti maju radi zvierata, ale najradsej v ZOO alebo na obrazku. nechcu sa ich dotykat. ale hrozne sa na neho tesili. Leo ma respekt stale. uvidime, kedy sa to prelomi. 😉

zmurkaz
1. máj 2010

Ahojky - kočky....
renci - waw - to musel mať Leo kráááásny deň 😵 😵 😵 😵 😵 ...nový malý/veľký pes - supiš ...aké je to plemeno - my máme ernského salašníckeho a tiež sa Zuzanka naňho pozerá ako na poníka 😀 😀 😀 😀 😀...a my zvieratká môžeme 😵 😵
Kety ...no 10 je dosť ... sa mu nečudujem ☹ ...a naši majú 7.mája - sa tiež už teším - Juráš robil "upútavky" - že je moderátor aj s jedným dievčaťom -ale že viac mi nepovie, lebo by to nebolo prekvapko - ale ako vidím - ho jazyk dobre šteklí 😀 😀 😀 😀

zmurkaz
1. máj 2010

no a ak niektorá zháňate 3/4 gaťáše, také do škôlky - nie sú nejako poškodené - tak mám v inzeráte 😉

renca3
1. máj 2010

je to plemeno Cane Corso pieskovej farby. nevedeli sme, ze take existuje. muz si to nasiel na internete. teraz mu buduje budu. vizera to na cely vikend. 😝
salasnicky, to je dlhosrsty, ze?

zmurkaz
1. máj 2010

ummm..som ani ja nevedela ... ale našla som si ho 😉
áno je dlhosrstý 😉

michaela2410
1. máj 2010

ahojte, hlasim, ze dnes sa nas Lukas konecne odhodlal a konecne sme mohli dat dole pomocne kolesa z bicykla a islo mu to paradne 😀 😀 😀 😀 😀

kety80
1. máj 2010

ahojte 🙂
tak dnes sme si to super uzili poobede opakacka vecer sa detom nechcelo ist domov spinavy ako hrom rovno do pracky a vane a mamina my dnes nasadila kvety do zahrady a muskaty tak sa vytesujem este ze ju mam 🙂
renca - to mas pravdu to je skoro ako rodina ale snad bude lepsie teraz 😉 a prihod fotky psika tak sa museli deturence tesit 😅

kasami
autor
3. máj 2010

Ahoj 🙂
tak my mame tiez uz po tom "narocnom" vikende 😀 celkom super vyslo aj pocko
Ja som bola este s malym v piatok na vystave v Inchebe Rodina, ale nic moc ... vystavovali tam kopec hier a hlavolamov tak si ich tam skusal pol dna a isli sme domov....
Renci, tu istu rasu ma aj kamoska 😉 krasny, temperamentny a silny pes 😉 drzim paste, nech si chlapci vybuduju vztah 😉 ten moj by chcel kazde zvieratko, ktore vidi 😀 takze my mame uplne opacny problem 😝

ivamera
3. máj 2010

Ahojky dievčatá,
tak takmer ani nemám hlas, ledva šepkám 😝 Poriadne som prechladla...
Renča, ani ja nemám rada lúčenia, a myslím, že Ninka je rovnako citlivá po mne.
Ani ja tú rasu nepoznám, 😅 určite pohľadám v encyklopédii. My máme bígla, fenku.
Kati, aj Ninka by cghcela asi každé zvieratko čo niekde uvidí. Najnovšie túži po suchozemskej korytnačke, lebo tú ma aj jej najlepší kamarát a dožije sa aj 70 rokov ako mi povedala 😉 A ešte neprenáša žiadne tropické choroby ako tie vodné, tiež povedala 😉 😀
No neviem, kým nie je aspoň školáčka tak by som si od takýchto domácich miláčikov dala pohov.
Včera sme absolvovali kolotoče, bolo fajn
Miška aj my sme dali pred troma dňami KONEČNE dole pomocné koliečka, zatiaľ len na malom bicykli (má aj väčší), a tiež v pohodičke. 🙂

renca3
3. máj 2010

tak nasi su v panike z psika, boja sa ho. je to vrodene a Leovi je velmi luto, ze to nevie ovladnut. aj mne je ho strasne luto. 😔 tak velmi sa na neho tesil....volala som psychologicke (znama). povedala, ze to len tak zo dna na den neprejde. steniatko je zive a chce sa jasit, skakat, olyzova a hryzt. ked mm povedal, ze ho predame, zacal velmi plakat. bola to asi chyba. 😒
no uvidime.

kety80
3. máj 2010

ahojte 🙂
renca - my mame tiez na dvore psika vlciaka kika si tiez myslela ze steniatko nic nerobi a ona ju stale kusala a skrabala tiez sme si poplakali ze ona sa s nou nemoze hrat a pod. a bolo to v pohode je to ze si musia zvyknut a my sme stale striehli aby ju moc nekusala 😅 snad to u vas tiez rychlo prejde

michaela2410
3. máj 2010

ahojte, my mame zatial len 200litrove akvarko, zaluba mojho muzika, ale ked ma chce nastvat, velmi dobre vie, ze staci povedat, ze este tu chyba v byte pes...ale ja som proti, lebo pes podla mna do bytu nepatri, nehladiac od toho, ze starost by bola na mne, kedtze on chodi domov vecer a ja najneskor o stvrtej... 😠
Tomas mal raz dobru hlasku...jedneho vecera mi bolo strasne zima a hovorim, ze tusim zamrznem...a Tomas nato, vyhlasil, aspon by sme si kupili psika 😀 nevedela som ci sa hnevat alebo smiat 😀

momentalne maju obdobie "morske prasiatko", lebo svagrovci maju a svokra ked ho varovala a boli u nej chalani, velmi sa onu starali, vola sa Tinka, a odvtedy najoblubenejsia hra je "na Tinecku" 😀 😀 😀

Takze uz mam doma dvoch cyklistov, ale odkedy mne ukradli moj bicykel pred par rokmi, akosi sa neviem nastrojit kupit si novy... 😒

renca3
4. máj 2010

200 litrove? a to co tam ma Pyrane? (neviem, ci sa to tak pise) 😉 to mate asi vela priestoru v byte. ale take akvarko je niekedy lepsie ako telka (na relax) . 🙂

psik je dnes uz cely den vonku. vcera, ked prsalo som ho mala vo vnutri. ale to som nic vlastne neurobila, lebo som davala pozor, aby nieco neobhryzal.

michaela2410
4. máj 2010

renca, byt velky nemame, ale naozaj, v obyvacke je to dominanta, spolu s klavirom 😀 a pyrane ma zabavili 😀 😀 😀 😀 mame tam skalare, ale niekedy su ako pyrane, ked kupil muz ine rybky, neonky, su mensie, tak si asi mysleli, ze je to zradlo a do dalsieho dna z dvadsiatich zostalo mozno osem 😀 😀 😀
ale je to naozaj jeho pycha 😎

inak, vcera zobrali nasi Lukina do BA k zubarke, co tam chodia, lebo ma dva kazy (aspon som si myslela ze len dva), tak aby mu to spravila, ale dosli, ze ma asi sest kazov, a ten najvacsi mu ani nebude robit, lebo je uz hlboko a bolelo by ho to... ☹ no, neporazi vas? v marci som bola tu u zubarky, co k nej s nimi chodim na prehliadky a povedala, ze ma len tie dva... 😠 tak sa v tom vyznajte!!!

no, idem pre chalanov a o piatej na atletiku...papa...

kasami
autor
4. máj 2010

No baby tak to vam ani nebudem pisat ake zvery mame doma my, lebo by ste sa asi pytali, ci nebyvame v ZOO 😀
Michaela 200litrovku mame aj my 😀 mali sme aj 450l ale v januari zomrela najvacsia ryba, aku sme v nej mali potom co pozrala vsetky ostatne 😅 tak sme uz nechali len jedno sprevazdkovane .... uplne staci
inak tie zubky nezavidime, pozname to ... maly ma vsetky styri stolicky vonku ... pred dvoma tyzdnami mu vrtali jeden kaz a vo stvrtok ideme na druhy ... tak dufam, ze zatial to je vsetko 😅
Baby mojmu malemu sa dnes snivalo, ze bol v skole a dostal 1 😀 rano sa zobudil umyl zuby a struhal ceruzky a robil poriadok na stole 😀 bolo to take zlate ....

kety80
4. máj 2010

ahojte 🙂
no tie zubky nezavidim brr 😒 ale nech ich radsej maju v poriadku 😉
my mame zajtra v skolke besiedku ku dnu matiek tak sa strasne tesim na moj pokladik dam vam vediet ako to dopadlo zajtra 🙂

ivamera
5. máj 2010

caute babenky,
kati, určite bol samko milučký, malý-veľký pyšný školáčik 🙂
renči, včera som muža poprosila nech mi ukáže to vaše plemeno, má jednu super veľku madarskú encyklopédiu o psíkoch, je to krásne havino 😉
kety, my máme besiedku nabudúci týždeň, aj ja sa teším 🙂
príjemný deň 🙂

kasami
autor
5. máj 2010

Ivi zmena fotky 🙂 super peknucke ste tam 🙂

baby my nemame besiedku .... mne je smutno ☹ vam zavidim

kasami
autor
5. máj 2010

Inak Samko by mal ist v pondelok konecne po siestich tyzdnoch konecne do skolky ...

michaela2410
5. máj 2010

u nas sa tiez chysta besiedka, u Lukasa sa fotili, takze asi bude zase nejaky pekny darcek pre mna 😎 a Tomas mi recituje basnicky a pesnicky...no a pri jednej tej basnicke normalne revem 😉 akasi som rozcitlivena, asi si budem musiet vziat cely balik vreckoviek, asi budem od dojatia uplakana 😎 😎 😎
ale este neviem, kedy to budu mat 😒