Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

silvia07
26. máj 2010

u naás robili testy začiatkom mája....či tam bola psychologička neviem, učiteľka nespomínala......len viem, že najvyšší počet bodov bol 67 a priemer bol 55 - že vraj veľmi dobrý

renca3
26. máj 2010

@kety80... so psom dobre, deti si zvykli. Teo uplne, nema problem. Leo nema rad, ked na neho vyskakuje a obhryza nohy.
ani ja to nemusim. no a kedze mame plot, cez ktory sa este dostane von, cez den je u nasich s mojou mamou. to rano nalozim deti a psa, psa vylozim u mamy a deti v skolke. poobede ide muz pre psa a ja pre deti.
nocuje este stale vo vnutri a teda aj cez den je viac vo vnutri ako vonku. na co si ja zase nikdy nezvyknem. 😝
je to este stena ale rastie ako z vody.

@kasami ...tak to len obehli na rychlo. zato nasi tam travia 6,5 hodiny. to prejdu aj 3x cele ZOO. 🙂

kurci
26. máj 2010

ahojte mamičky, ale ste sa rozpísali, človek tu nieje 2 dni a vy napíšete toľko strán 😉
Aké máte počasie, u nás je strašné každý den tu prší a tak. chcem sa opýtať vyslovnosť majú vaše deti dobrú, lebo nám stále robi problém to R. niekde ho povie super a niekde, strašné. vy máte na konci karneval?
my by sme mali mať rozlúčkovú slavnosť a nejakú opekačku, ak sa nič nestane. A už ste sa aj vy ostatný fotili na tablo?
a ozaj mamičky aké máte plány na leto? porozprávajte. majte sa krásne a dúfam, že už prestane pršať

ani3012
26. máj 2010

@kurci toľko otázok 😀

tak Patrik je objednaný na logo,lebo tiež nevie poriadne "R" . Na konci škôlky majú rozlúčkovú alebo take niečo,tuším pasovanie na školákov. Fotky majú ešte pred veľkou nocou čo sa fotili a kedže som doma,tak plánovať môžeme hocikedy-len či sa tatko utrhne z práce 😅

a prší-neprší aj slniečko sa ukázalo teraz(na noc 😀) - nás chcelo asi pozdraviť na dobrú noc 🙂

renca3
26. máj 2010

takze vyslovnost mame dobru, prsi aj tu kazdu chvilu, karneval ani rozlucku nemame, len besiedku a obcerstvenie na dvore ako kazdy rok cela skolka. tablo nemame. a co este? v juli su deti v skolke a august este neviem. 🙂

kasami
autor
26. máj 2010

Ja som dnes bola s malym na zapise na kruzok "pocitacova grafika" a vyzeralo to tam fakt perfektne .... to co tie decka vedia spravit na pc nedokazem ja 😝 ale patri k tomu aj klasicka vytvarna, keramika ... vsetko je to spolu ... z obrazkov a postaviciek z hliny alebo plasteliny potom robia animovane filmy na pc ... normalne som nechapala, ze take nieco mozu vytvorit take male deti 😅
co sa tyka vyslovnosti ... ani my nevieme poradne R ... a niekedy flakame aj L 😠
a rozlucka v skolke ... ani neviem ci ju stihneme ... dnes som sa pytala v skolke, este sami nevedia kedy ju spravia a ja som s malym na lieceni od 7.6. do 28.6. a nevedeli mi povedat ani to, ci to nechaju na potom alebo to bude este kym budeme na lieceni 😅 a ani tablo nebudeme mat ...
co sa tyka pocasia... chytili sme akurat tu hnusnu burku poobede 😝
a leto ? kazdy den menim plany 😀 takze este netusim 😀

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami ...aj my chceme v Trnave taký krúžok 😵 😵 😵 😵 😵

no my máme výslovnosť OK ... by sme potrebovali skôr poradiť - ako na chvíľu zavrieť pusu 😀 😀 😀 😀 (teda okrem chviľky keď nepapá 😅 )
plány na leto .... chceli sme si urobiť predĺžený výkend v Kováčovej .. a trošinku sa tam poobzerať ... ale riešiť budeme až na poslednú chvíľu .... a asi budem robiť jednodňové výjazdy ☹ 😉
Počasko - hrúza .... poprší a potom dusno vlhko .... poprší a opäť 😠 ...človek nevie ako sa má obliecť - nie to ešte deti 🙄

kasami
autor
26. máj 2010

@zmurkaz
dojdite k nam 🙂 vyzeralo to fakt super
a s tou blabotajucou pusou to mame take iste ... a mozno aj horsie ... lebo Sam keca aj pocas jedla 😠

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami .. 😀 😀 😀 😀 😀 ....tak to aj my!!!! 😠 😠 😠 😠 ...a aj keď spí sa mu podarí 😅 😀 😀 😀

kasami
autor
26. máj 2010

@zmurkaz
inak podla mna je najhosie umyvanie zubov .... este aj vtedy mu to melie .... ja to nechapem 😅

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami ...no úúúúžasnéééé - no z Trnavy sa mi tam 2x nechce voziť ho 😅

kety80
26. máj 2010

ani nasi nevybaju v zoo dlho tiez do 12.00
renci - tak to je super ze si zvykli a vy hod budete mat uz stale vo vnutri
kurci - to nasi maju rozluckovy karneval a este bude lucenie sa s tretiakmi to bude take posedenie a skolka im vzdy nieco kupuje na pamiatku a dovolenku asi pojdeme do CRO ak nam to vyjde a to mozno zo na den muz teraz zmenil zamestnanie od maja takze bude to tazke 😉

zmurkaz
26. máj 2010

no a to je teda už fakt veľa 😀 😀 😀 ...s plnou pusou 😀 😀 😀

kasami
autor
26. máj 2010

@zmurkaz
tak ano ....je to cesta ...
tie zuby s nim riesim kazde rano ... lebo vtedy ma reci a reci 😀

kety80
26. máj 2010

este k vyslovnosti my sme tiez chodili k logopedicke my kvoli sykaniu ale uz je to v pohode s R sme nemali problem to hovorila pekne od zaciatku a s kecanim u nas sa tiez rozprava stale ale to maju po tatovi ani jemu sa usta nezavru a musia mat aj posledne slovo stoho ma ide roztrhnut 😅

kasami
autor
26. máj 2010

ano spomynam si, ked som mala posledne slovo v nasej rodine ja 😀 tie casy su uz davno prec 😠

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami 😀 😀 😀 😀 😀 ... poznáááám 😠

kasami
autor
26. máj 2010

😀
jeeej tak to nie len u nas je take 😀 to si ma fakt potesila ... lebo ja zacinam byt uz zufala 😝 niekedy mam pocit, ze ma aspon 12 ak nie 15 rokov

kety80
26. máj 2010

kati nie si v tom sama a teraz sa pridalo aj papulovanie niekedy si myslim ze mam doma 15 rocnu pubertacku a nie skolkarku a u nas nastal cas oduvania sa na vsetko no uvidime co spravi s nimi skola

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami ...no som to dnes nazvala prváckou pubertou 😠 😒 ..také hefty na mňa vyťahuje..... normál mi je sem tam až smutno - a keď mu to vysvetľujem - tak potom je smutno jemu .... 😕 ☹
@kety80 ..no presne - odúvanie = fáza 1 a plač = fáza 2 .....až sa bojím tej fázy 3 😅 😕

kasami
autor
26. máj 2010

no tak to presne mame aj my ... hovorim, dnes rano ma tak vytocil, normalne som stratila nervy ... este som to v sebe mala ked som isla na obed za nim ... teraz som mozno aj citlivejsia ... ale stale si myslim, ze by uz mohol byt rozumnejsi a rozmyslat nad tym co moze povedat a ako sa moze spravat

kasami
autor
26. máj 2010

@zmurkaz
no tiez mam pocit, ze je macher, ze uz bude prvak 😠

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami ...si preeeeesne opísala dnešný deň 😖 ...každé božie ráno vstávame máme hodinu na to, aby si mladý umyl zuby a oči, obliekol pripravené veci, naraňajkoval - prípadne len vypil čaj a aby sme odkráčali 10-15 min do škôlky - vychádzkovým tempom ....nieeee - my musíme prísť posledný o 8:15 - 8:20 .... a aj to som ho obliekala ja, zuby ani neviem či si umyl 😠 a len vypil čaj - a aj to sme po ceste volali mamine - nech nás príde zobrať autom - bo začalo pršať 😠 😠 😠 ...a môžete rozprávať - Jurinko - pohni sa 🙂 .....alebo 😠 .... alebo 🙂 😠 ☹ ...nieeee - pokiaľ sa nekričí nie je spokojný - mňa to taaaak vyčerpáva - a toto je celý deň ... len dohadovanie sa o tom, čo chce on!
Som sa ale vyžalovala 😅 😕

kasami
autor
26. máj 2010

@zmurkaz
ty si bola dnes aj vcera u nas ?
ja to nechapem .... my mame este k tomu po novom problem s oblecenim .... lebo nic mu nie je dost dobre ... super su len teplaky, ziadne gate, rifle, sustiaky ... obrazky musia byt podla toho aku ma naladu, alebo ako sa dohodol s kamosom... este aj ponozky, slipy a tielko mi vie ofrflat ... vyhrazam sa, ze tu skolku nestihneme ... dnes tu ZOO ale on nic ... oduty ... tak ma to uz dnes dostalo ... ze ja este kvoli nemu vstavam, aby som ho vychystala ... vstanem vyblvem sa ... ledva stojim na nohach, hlava sa mi toci a on takto 😠 fakt som myslela, ze ho roztrhnem 😅

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami ☹ ...asi si dosť unavko ☹ ☹ ☹ ......
..no ja neviem - niekedy sa tváááária - že im to je úúúplne jedno a akoby ťa vôbec nepočúvali - teda aspoň ten náš ... a potom keď prepísknu - tak zrazu pusinky a moja moja ..... a plač na krajíčku ... neznášam tieto obdobia - niekedy nie je žiaden problém - je jak z cukru a niekedy 😠
No a našťastie takto to ešte nemáme - že by si vyberal oblečko - jeho len trápi aby v tom mohol byť s chalanmi v piesku 😅

kety80
26. máj 2010

@zmurkaz - zmurkau aj mi mavame niekedy take rana a este ked ju budim ze jej sa nechce ze ona nejde do skolky 😒
dnes som tiez zostala obarena lebo hresime kubka lebo stale nieco skusa hlavne zivotu nebezpecne tak sme nanho nakricali a dostal aj na ruku a kika prisla lutovalo ho ze pod moj vies ty nasi rodicia obcas nie su normalny radsej pod so mnou no bola som hotova a este nam povie co po nom kricite no ze aka dvojvychova ale som rada ze sa maju tak radi a drzia spolu tak za to ju zas hresit nechcem a terz ked sme si vecer sadli k telke tak sme sa smiali ze nie sme normlany 😅

zmurkaz
26. máj 2010

@kety80 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ....no len u nás je to tak , že je úúúplne jedno či sa mu chce, alebo nie...on to tak robí aj keď mi sám povie že chce prísť medzi prvými do škôlky 🙄

kasami
autor
26. máj 2010

@zmurkaz
ano aj u nas je to tak, potom same pusinky a lubim ta moc a najviac na svete a teba a babatko lubim a uz ta nebudem hnevat, a uz budem dobry a stale to cele dokola ... len neviem, nie su uz na to velky ? moja mama mu vzdy vtedy povie ze je obycajny falosnik ... a ja sa mu snazim vysvetli, ze on by sa tiez predsa nekamaratil s niekym, kto by mu stale klamal a robil zle ... ze nestaci len povedat prepac ...neviem...
myslis, ze to neskor pochopia ? bojim sa, aby to nebolo casom horsie 😅

kasami
autor
26. máj 2010

@kety80
😀 zlatucka je Kika 🙂 starosliva velka sestricka

zmurkaz
26. máj 2010

@kasami ...ja mu hovorím to isté - že je jednoduché povedať prepáč, ale oveľa ťažšie rozmyslieť si, čo poviem.... Mu hovorím, že keď sa porezal mu tiež ostala jazvička ... a tak je to aj keď povie niečo škaredé - zahojí sa , človek prepáči, ale srdiečko si pamätá 😒
No a dúfam, že nebude - u nás je to také aj preto, že Jurko mal strašne rád taký poriadok počas dňa .... opakovanie 😅 .... rovnaký režim ... a teraz je to strašne narušené - bo malá ešte sem tam vymyslí niečo nové 🙄 a je ....A viac času trávi sám - a to potom vymýšla ... tak u nás platí veeeeľaaaa vysvetľovať ... a myslím, že je to posledná šanca ... keď budú väčší - už si myslím, že ich nebude zaujímať naše vysvetľovanie .... tak sa len budem spoliehať na to, čo ho učím teraz 😅