Predškolák v rodine a všetko čo nás čaká

kasami
26. aug 2009

Ahoj, mate doma predskolaka ?
my nastupujeme od septembra do predskolskej ... a nakolko moj maly viac v skolke nie je ako je ... rada by som sa s vami poradila co nas caka... neminie... a co sa vsetko od nas ocakava 😉
skolka, zapis ... priprava ... proste vsetko co k tomu patri 🙂

zmurkaz
4. sep 2010

@kasami ..ahááá .... ja mám celiakiu ... mi ju zistili stráááášne neskoro - ale našťastie je teraz všetko OK - teda dodržiavam dietu - ale to je už malina proti tomu aké galeje boli predtým 😉 ..tak nech to dobre dopadne ..

kasami
autor
4. sep 2010

@zmurkaz aj Samimu robili teraz testy z krvi, ale nastastie celiakiu nepotrvrdili ... ale dr tvrila, ze podla nej na to vyzera 😅 a detska su v pohode ? nezdedili to ?

zmurkaz
4. sep 2010

@kasami Zatiaľ sú OK .. predispozícia je kvôli mne zvýšená ... že o 10 % 😀 😀 😀 ...ale aj preto som kojila a kojím jak .... do 2 rokov a až od roka dávame na doporučenie lekárky alergény ..lepok, mlieko, ..... tak máme čo robiť aby sme to za rok všetko stihli .. bo po 2. roku sa mi už veru kojiť moc nechce 😅 .
No a k tej predispozícií je to tak , že môže mať sklon, ale ak je telo vystavené nejakému stresu, alebo nejakému spúšťaču tak potom ochorenie vypukne - tak dávam pozor, aby Juráš poriadne dosť spával, aby sa moc neládoval rozkami ... mu to všakovako striedam... máme varené večere, má rád aj tie srandy s mliekom - tak to všelijako striedame - že kukuričné a potom klasikuš .... tak uvidíme - je to jediné, čo preňho môžem urobiť. A ak to jedného dňa bude mať - tak si poviem, že viac sa nedalo 😉

kasami
autor
4. sep 2010

@zmurkaz ano ved to som niekde citala, preto sa pytam ....ja som tiez kojila maleho 2 roky ... ale nie vsetci dr to odporucaju ... kazdy ma iny nazor ... a ako to je ... jed mojmu uz raz robili test z krvi a neptvrdili, tak sa to este moze zmenit ?

zmurkaz
4. sep 2010

@kasami ..áno - veď imunita sa ti mení ... a o tom sú alergie .. ja mám nap. niektoré jari a letá kedy ani nekýchnem a niekedy si nestíham utierať nos 😠 A to že by sa akože nemalo dlho kojiť? Tak to som sa nikde nedočítala....

kasami
autor
4. sep 2010

@zmurkaz no mne na hematologii vynadali, ze na co to bolo dobre ... a aj kamoske ... teraz lezala s dcerou na kramaroch a kojila este mladsieho szna ... mal rok a pol a jej vynadali ... ze to vobec nie je dobre.... ze on uz ma normalne jest vsetko a atd ...
hovorim, najhorsie je to, ze tie nazory sa lisia ... ale aj sa sa chystam dlhsie kojit ... tak dufam, ze nam to vyjde 🙂
a alergiu mam aj ja tento rok hroznu ... som myslela, ze je to tehotenstvom 😅

zmurkaz
4. sep 2010

@kasami ...vidíš to? A moja dokina - a to ju považujem za múdru ženu so 4-mi deťmi ktorá stíha aj nové trendy mi hovorila keď som sa sťažovala že malá moc nepapá a že moje mlieko jej určo nestačí tak ma len posmelila - že aj v tomto období je plnohodnotné materské mlieko .... a šak aj WHO doporučuje dlhodobé kojenie 😕 😕 😕 😕 ...asi im tam tie maminky zavadzali na tom oddelení 😠 😠

kasami
autor
4. sep 2010

@zmurkaz ano aj moja detska ma podporovala .... ale inde som sa stretla s inymi nazormi ... a dost ma to stve ... ja som maleho kojila uplne 6 mesiacov ... potom mu uz nestacilo to co som mala tak som zacala prikrmovat ... do roka a pol som ho kojila aj v noci aj cez den ... potom som uz noc oducala ... ale kojila som ho rano, cez den a na vecer ... a postupne sme potom presli len na rano a vecer ... a potom sme to ukoncili ked mal 2 roky 🙂
sama neviem ... keby som ho nekojila, ake diagnozy by mu este nasli 😅

zmurkaz
4. sep 2010

@kasami no presne tak sme to robili aj my ... akurát že Jurkovi som to stopovala ku koncu skôr cez deň a v noci sa on budil len raz ... a my sme tak 2 mesiace necelé pred jeho 2 rokmi 😉
A aj napriek kadečomu si myslím, že je to dobré kojiť 😉 ...veď ako hovorí moja kamoška je to príroda a je to na to určené (aj keď nie vždy s ňou súhlasím 😀 😀 😀 - teraz má v tom pravdu 🙂 )

zmurkaz
4. sep 2010

No nič - idem už spať - šak nemôžem tu sedieť každý deň do polnoci 😀 😀 😀
Tak pa pa 😉

kasami
autor
4. sep 2010

@zmurkaz aj ja som za prirodu ... ja som maleho stopla ... lebo vzdy nas len zobili, pricucol sa a zapal ... teda ja s nim ... ale on chcel len dudlikat a citit maminku, nie papat ... a niekde som citala, ze dieta v tom veku sa uz uci najest na celu noc, by vydrzalo .... tak dostal len vodu , alebo cajik ...
cez den mi to vsak vyhovovalo ... nemala som problem mu dat kdekolvek papat ... netrebalo zohrievat a nemuseli sme sa odnikadial ponahlat, ze maly este nejedol 😀
asi som moc pohodlna 😝

Zuzi ... idem si uz lahnut ... lebo mala mi asi dnes vyskoci z brucha .... neviem co tam robi ... ale az to chvilami zaboli ako kope a tlaci .... neviem, asi ma malo miesta 😅 chudatko 😅
tak prajem dobru noc a krasnu nedelu 🙂

kasami
autor
4. sep 2010

@zmurkaz tak to bolo pekne naraz 😀
pa

renca3
5. sep 2010

ahojte
ja som od vcera marod, tak som ako bez zivota. ta zmena pocasia mi neprospela. aj alergia sa prihlasila...
este ze deti sa drzia.

renab...trochu tvrde podmienky pre prvacikov. mozno len zaciatky budu tazke a potom to bude fajn. ked som bola tu v nasej domovskej skole na dni otvorenych dveri, skoro som sa zlakla jednej ucitelky. dost zvlastny pristup mala. ale vraj je oblubena ako u deti, tak aj u rodicov.

my nemame ziadne DU zatial. myslim, ze ani nas nebudu klasicky znamkovat. Leovi sa paci ucitelka. pytal sa ma, ci ju zavolame na jeho narodeninovu oslavu vo februari. 🙂 ved dovtedy ho to asi prejde. 😉

v piatok sme boli na oslave s detmi z byvalej skoly, s ktorymi chodil 8 mesiacov do pripravky. oni tam vsetci pokracuju. bolo mile, ako sa tesili, ze vidia Lea. asi bol oblubeny (aj u dievcat). pozvala ho byvala spoluziacka. niektori rodicia hovorili, ze ho cez prazdniny spominali. su dobry kolektiv. hadam im to vydrzi az do maturity. 😉

zmurkaz
5. sep 2010

@kasami 😀 😀 😀 ...u nás to odstavovanie šlo akosi "bezproblémovo" ... tak neviem ... ani som si to akosi neuvedomila ... ale je zas pravda- že sme sa odstavovali postupne asi 1/2 roka 😅 ...a v noci mi hneď prespal - nebolo treba vodičku ani nič 😵
@renca3 ☹ - šup šup nech si zdravučká 😉 ....a to je milé - Leo musel byť určite rád 😵 😵 😵 😵

zmurkaz
5. sep 2010

...a máme prvý truc podnik ..že oni mali za úlohu POVEDAŤ NÁM že majú úlohu a nie že NAUČIŤ sa to ...jááj jak bych ho hnala!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

renab
5. sep 2010

@renca3 To dúfam, že sa to nejak znormalizuje. Už som to aj prestala riešiť, lebo ja som z toho bola vystresovaná a malý to nerieši, len povie, že v škole nuda. Tak to nechám zatiaľ plynúť. Ak by boli problémy, tak ho preložím do inej školy.

renca3
5. sep 2010

@zmurkaz - no maly je presibany. 🙂 a co sa to mali naucit?

kurci
5. sep 2010

ahojte, kukám, že vy píšete aj v hlbokej noci. ja že cez den sa zapíše maximáilne nejaká strana a vy zvládnete aj dve, či tri 🙂 . Detúrence majú výslovnosť úplne čistú, lebo matúšovi ešte R robí problémy, kde sú spoluhlásky spolu ako PRVák, KRTíš, a tak, ale pani učitelka povedala, že to nieje také strašné.
Dneska som mu kontrolovala zrkadielko, že ak niečo napísala pani učitelka, ale nebolo tam nič, tak ani neviem, aký bude rozvrh od zajtra, ale dám mu zošit kde si napísal domácu úlohu a šlabikár.
a ozaj chcem sa opýtať, tie rytierky - chlapčenské spodky normálne dostávate v detských obchodoch, lebo som bola v piatok tu u nás, kde predávajú spodné prádlo a kukala na mna, že také nič "nevidela" tak poradťe.
Dneska bolo celkom fajn, ale ani za svet nechceli ísť vonka, tak celý den čumia do telky 😀 .
tak sa majte a príjemný nový týžden aj pre naše deti. už to bude trošku náročnejšie

zmurkaz
5. sep 2010

@renca3 mali sa naučiť opísať čo vidia na dvoch obrázkoch ..jeden je na A4 - dosť komplikovaný a jeden malinký - hodinu mu trvalo kým zistil, že je to nič a trvá mu to 5 min 🙄 🙄 🙄 🙄 ...a teraz sa tešííííí že už má urobenú prvú D.Ú. ... ale najväčšia sranda bola ako mi vysvetlil prečo sa mu to nechce robiť ..."lebo im pani učiteľka povedala, že za domácu úlohu MAJÚ POVEDAŤ RODIČOM ... čo je na obrázku ... a nie že sa to majú NAUČIŤ!!! 😕 🙄 🙄 😀 😀 😀
@kurci ..a vy čo ste mali písať? 😕 ....chlapčenské spodky ...my sme kúpili v obchode MANA (sú to vlastne pančušky bez spodku - na členku majú širší patent a Jurko ich rád nosí - čo je nezvyklé - lebo pančuchy neznáša 😅 )

renab
5. sep 2010

@kurci My spodky kupujeme v galantérii, alebo aj v iných obchodoch, ktoré predávajú ponožky. Vyrába ich aj slovenka, tak ak máte predajňu slovenky, tak ich tam určite kúpiš.

michaela2410
5. sep 2010

tak, my sme mali dnes vylet, boli sme v tej bojnej, nachytali sme styroch pstruhov za par minut...a potom sme sa isli naobedovat...popozerali sme zvieratka, pohrali sme sa a isli sme k nasim, ktori prisli z chorvatska, ocino po troch mesiacoch a mamina tam bola mesiac...teraz som si dala na veceru este udene koleno, co nam v bojnej zabalili, lebo ho manzel nevladal zjest...bolo dobre a dufam, ze ho moj zaludok prijme v pokoji 😀 som uz riadne utahana, nahanam chalanov do kupelne, ja sa potom tiez osprsim a pojdem asi spat...ved zajtra zacina "rachota" (rozumej robota) 😒 😖 😖 😖

zmurkaz
5. sep 2010

@michaela2410 ...jáááj - údené koleno - mňam 😵 ...nech len dobre trávi - by si to mala niečim zaliať 😉 ...a nech je zajtrajší rozbeh v rachote bez ujmy na zdraví 😉

kasami
autor
5. sep 2010

@renca3 skore uzdravenie 😉 Leo je stastne dietko 🙂 tolko oslav a party co on absolvuje to je aj pre dospelaka dost 😀 moj mm by mu isto zavidel 😀
@zmurkaz Zuzi, Jurko je uzstny 😀
@kurci rytierky predavaju bezne v HM a CA, myslim, ze aj Slovenka a niekedy aj v Tchibe ... podla toho aku maju prave tyzdnovu ponuku ... alebo v sportovych obchodoch ako termopradlo ... ale tie su uz trosku drahsie 😉
@michaela2410 krasny vikend ste mali 🙂

my sme dnes boli na dalsom cyklomaratone ... ale mm sa tam len pohadal s usporiadatelom .... davali deti na start do radu podla predoslej uspesnosti (sucet bodov) ale Samiho postavili dozadu a sucet bodov mal 23 ... ked sme sa na to ohradili, tak ze oni pri jeho mene maju nulu a ze sa tam este nezucastnil ... atd ... tak ze ked tak po preteku to overia ... no napriek tomu vystartoval dobre .. prve kolo bol treti ... len tiez zazmatkoval a myslel, ze je koniec a dvaja ho predbehli ... co uz potom kore kopcom zle dobiehal ... prisiel piaty 🙂 aj tak dobre ... o po skonceni sa nam ospravedlnili ... ze mal byt pdla vysledkov v prvej rade ... no kvoli tomu ani sucet zo vsetkych troch mu nevysiel dobre a na celkovom umiestneni bol stvrty tak nic nedostal ... ziadna medaila ... troska bol sklamany, ae uz je dobre 🙂

zmurkaz
5. sep 2010

@kasami ...no pochopila by si ho?!?!? ... a háááádal by sa ! 🙄 🙄 🙄 ...ale tak potichúúúčky mi pripomínal mňa 😀 😀 😀 ..."keď sa povie že sa niečo môže - to ešte neznamená že sa to musí 😉 "

.. 😠 😠 😠 ...no a to by ma doooobre naštvalo!!!! Malinký ☹ ...cmukanicu mu posielam 🤐

zmurkaz
5. sep 2010

...Babulky - na dnes zatváram ...idem kuki či nie je niečo v TV ... muž celý víkend v práci - tak preto som aj bola taaaak na PC 😅 😀 😀 ..a vy sa pekne vyhajajte - zajtra šup do školičky 😉

kasami
autor
5. sep 2010

@zmurkaz no ja ho uplne chapem 😀 ved on to pochopil presne od slova do slova 😀
splnil ulohu .... oznamil vam to 😀

inak aj my sme mali dnes plac pri DU 😝 mal vystrihnut zajka, ktoreho v piatok kreslili ... a chcel od nas pomoc, lebo ze pani ucitelka to dovolila ... a mal sa dozadu podpisat ... a bol taky nekoncentrovany, ze stale pisal S opacne 😅

Samimu to bolo chvilu luto. videla som ako sa mu slzicky tlacia do oci a cervenie nostek ☹ ale rozdychal to ... zlato moje ... len potom skonstatoval, ze radsej mohol ist na hokej rano ... lebo vynechal trening 😅

kasami
autor
5. sep 2010

@zmurkaz 😉 dakujem 😉

kasami
autor
5. sep 2010

@zmurkaz a dobru noc 🙂

kety80
5. sep 2010

ahojte 🙂
u nas vikend pracovny muz zateploval vrtal dve diery do domu tak otras v dome ze dvetranie a ja bynec doma ako hrom este ze tu bola moja mamina lebo by som sa zblaznila nech tie prerabky uz skocia 🙂
@zmurkaz
@kasami no uz to zacina s tymi DU ale si sikuli som zvedava ako to bude u nas 😉
@renca3 - skoro sa vyzdrav a leo je zlaty ze si tak oblubil ucitelku 😉
@kasami - a maly je ozaj aka sikulku ze tolko sportov zvlada ten musi byt vecer vycerpany ale aspon mate kazdy vikend program na kolko sportov sami chodi a zvlada to chcem dat aj kristinku na viac sportov len neviem ci ju to nebude moc vycerpavat ma strasne rada plavanie tak som myslela ze ju tam dam len po plavani je clovek dost vycerpany a gratulujeme k 4 miestu a mrzi ze to s tymi bodmi tak domrvili

kety80
5. sep 2010

a zajtra mame rodicko tak som na to zvedava a dobru noc 🙂