Preradili mi predškoláčku len na pol dňa - môžu to?

fetykovci
14. jan 2020

Ahojte. Mame 5 ročnú dcéru a chodí do predškolskej triedy. Papier v škôlke mame podpísaný na celodennú s tým ze ju tak od začiatku prijali už od 3 rokov. Teraz som 6 týždňov po pôrode druhej dcéry a v škôlke mi oznámili že dcérka pôjde od Pondelka len na pol dna. Povedala mi to učiteľka a len s takým vysvetlením že počet detí. Je možné aby mi ju mohli len tak zo dňa na deň preradiť s celodennej na pol dennú len preto ze som na materskej?

eliska13
14. jan 2020

@fetykovci to by som sa ohradila čo s tým má tvoja materská?predškolská je dôležitá veď preberajú aj veci do školy išla by som za riaditeľkou.

namornicka
14. jan 2020

Nemá na to právo, počet detí sa stanovuje na školský rok, teda je fixný. Neakceptuj to. Keď sa bude brániť povedz jej, nech ti to dá písomne a že to pôjdeš konzultovať so zriaďovateľom.

felycity
14. jan 2020

nie som odborníčka, ale myslím, že nemôže, jedine po dohode s tebou, pokiaľ bola prijatá na celodennú starostlivosť, treba si to zistiť u zriaďovateľa ako je to u vás v mieste bydliska, každopádne ak aj existovalo nejaké nariadenia, mali by vás o tom informovať

kukulienka83
14. jan 2020

Určite nie, toto si nenechaj, môže jedine po dohode s tebou spraviť taku zmenu.

jancika275
14. jan 2020

@fetykovci urcite na to nemaju pravo ked ju prijali na cely den. A co na obed tam pride namiesto tvojej ine dieta? To je dobra blbost.

mogaa
14. jan 2020

@fetykovci tak sa spýtaj či nejaké deti chodia čisto len poobede.....lebo počet detí je daný od septembra, nemohli prijať viac detí ak mali stanovený maximálny počet detí.....povedz že ty vieš pre syna prísť najskôr o 14:30 - hotovo bodka....a nech ti odôvodn preč vybrali práve tvoje dieťa , že detí je v triede 20

iveta143
14. jan 2020

su zmiesana trieda alebo vekovo vsetky rovnako? a preco prave tvoje dieta by malo ist na pol dna...nesuhlasila by som

eriksonka1234
14. jan 2020

@eliska13 poobede sa už nepreberaju veci do školy 😏

renata1981
14. jan 2020

To určite nemôže

eriksonka1234
14. jan 2020

@fetykovci treba sa ísť porozprávať s riaditeľkou. Pokiaľ dcéra poobede neruší iné deti, nespráva sa nevhodne, nemá ju prečo vylúčiť, a už vôbec nie, ak je prijatá na celý deň. My mame viac mamiciek , čo sú na MD, to by mi v triede takmer nezostalo dieťa...

lenka2710
14. jan 2020

@fetykovci ahoj ja mam síce malú len na pol dna, lebo som na predĺženej neplatenej
Mňa skôr presviedčali až ju dám na celý deň, ale mne to vyhovuje viac takto a ani ju nemôžem dať na celý deň, hoci viem, že veľa mamiciek je na neplatenej a dieťa je v škôlke celý deň
Ale pokiaľ ti na začiatku roka nič nepovedali, nemajú na to právo! Viem síce, že môžu prijať dieťa aj v priebehu roka ale určite nie na úkor niekoho iného, to je blbosť! A to akože len preto, že zistili ze si doma, tak ju môžeš bravat skôr či ako?? Moja pôjde od septembra do pred školky a už na celý deň, tiež budem doma, lebo čakám babo a veľa mamiciek je na MD a deti su celý deň v škôlke
To sa nedaj, porozprávaj sa s riaditeľkou a nech ti dá relevantný dôvod, prečo len na pol dna

simona92101
14. jan 2020

@fetykovci ahoj,sestra ma 2 dcerky,a mala to rovnako,ked sa jej narodila druha dcerka,starsiu jej automaticky preradili len na pol dna,cize v skolke ani nespala a musela si ju prist vyzdvihnut.odovodnenie:vsetkym mamickam na materskej takto preradili dieta s kapacitnych dovodov,vraj ked je mama doma tak dieta tam byt cely den nemusi,a tym padom bolo poobede o ucitelku menej🤷‍♀️ ale oznamili im to vopred,nie zo dna na den..nebolo to bohvieco,ked jej mladsia mala ist cez obed spinkat,tak musela snou cez zimu utekat pre starsiu do skolky..

mogaa
14. jan 2020

ak im vypadla jedna učiteľka tak to tak môžu urobiť, vtedy môžu spojiť 2 triedy dokopy a bude len 1učiteľka - len si treba dať pozor aby nevyradili len 2-3 deti a ostatné nechali...

mata71
14. jan 2020

kedy bude mat mala 6r ? ide do školy už od septembra ? ak ide tak sa ohradit treba,, aj nejde aj ked chodi do predškolskej triedy a si na materskej preradit ju možu na pol dna..

stela01
14. jan 2020

@fetykovci áno môžu keď , že si na Materskej .

maximilie
14. jan 2020

@fetykovci urcite to neurobili len tak. Urcite ti to oddovodnili. To je blbost,aby z nicoho nic ... Nemaju nahodou s nou problemy a ty odmietas spolupracovat s psychologmi? Lebo v tychto pripadoch sa to robi. Ak je dieta tazko zvladnutelne.... a rodic nespolupracuje

fetykovci
autor
14. jan 2020

@maximilie Nie nemajú s nou žiadny problém. Odôvodnili to tým ze koli počtu deti, proste koli kapacite. Vraj to tak robia pri každej mamičke ktorá nastúpi na materskú....

fetykovci
autor
14. jan 2020

@simona92101 Hej presne toto mi povedala učiteľka vraj všetky mamičky ktoré nastúpia na materskú tak im dajú dieťa na pol dna koli kapacite... No práve to ze je to dosť na figu. Ráno na 8 utekať a zase 12tej na späť, v Stredu ma ešte aj Angličtinu o 15trj v škôlke čiže každú stredu ešte o 15tej ju odviesť a zase na späť pre ňu 😩🙈 Už sa teším ze od budúceho týždňa budem úplne ko... 😫😫

simona92101
15. jan 2020

@fetykovci no je to zle,co si moze mamicka trosku oddychnut a zzit sa s babatkom tak takto sa len nahana..

stela01
15. jan 2020

@fetykovci tak vidíš ti to vysvetlili , proste uprednostňujú sa Ženy ktoré pracujú .

sona463
27. jan 2020

@fetykovci dôležité je rozhodnutie..ak dieťa bolo prijaté na celodennú výchovu a vzdelávanie, nemôže byť preradené na poldennú z dôvodu, že ste na MD s druhým dieťaťom...

stela01
28. jan 2020

@sona463 prijali ju v 3 rokoch za ďalšie 2 r sa zmenila situácia doma , autorka otehotnela ... tým pádom sa veci menia .

jancika275
31. jan 2020

@stela01 a co to s tym ma spolocne ze otehotnela? Dieta bolo prijate na cely den a tym ze tam bude len pol dna, tak sa neuvolni miesto inemu dietatu. A v skolke nemozu vediet ako dlho bude ona na materskej, moze ist napr.po 2 mesiacoch do prace a potom co, zoberu dieta zase na cely den? To je diskriminacia a na mieste autorky by som s tym nesuhlasila.

lenka2710
31. jan 2020

@fetykovci ale ved to dieťa tam stále bude, hoci aj na pol dna, tak kvôli akej kapacite???

stela01
31. jan 2020

@jancika275 ale uvoľní
Napr škôlka má kapacitu na spánok pre 30 deti a pre poldennych má kapacitu 45 deti

Uvedené ako príklad

stela01
31. jan 2020

@jancika275 dieťa môže byt v škôlke cca 4 r za ten čas sa situácia mení a môže mat žena ďalšie 3 deti ideme podľa aktuálneho stavu nie čo bolo pred 3 r .

jancika275
31. jan 2020

@stela01 ak raz zoberu dieta na cely den, tak to plati, ci je zena na materskej s druhym dietatom ich nema co zaujimat. Zaujimalo by ma ci jej to dali pisomne.

jancika275
31. jan 2020

@stela01 ok ked tak nejaka skolka funguje, ale ja taku nepoznam. Aj tak si myslim, ze na to pravo nemaju.

jancika275
31. jan 2020

@stela01 ja som rada ze v nasej škôlke to tak nie je, neviem si predstaviť utekať s novorodencom každý deň o 12 tej do škôlky. Druha vec ako by som to vysvetlila svojmu 5 rocnemu predskolakovi ze zrovna on musi ist domov a nemoze tam byt s kamošmi. On skolku miluje.

stela01
31. jan 2020

@jancika275 tak to sa mýliš , ja žijem na dedine kapacita škôlky je 52 deti na spánok 40 deti môj chodil 4 r , zober si ostanem s ďalšími deťmi doma môj zaberá miesto pre pracujúcu matku
Takýchto matiek ako ja dalších 30 čo bude s deťmi ktoré škôlku potrebuju lebo rodičia pracujú
?