Je presun dieťaťa z jednej škôlky do inej po 4 mesiacoch problém?

ckatka
2. sep 2019

Ahojte, obraciam sa na vás s otázkou...ci ste niekedy riešili takú situáciu.
Malý bude mať v decembri tri roky, ale do škôlky, do ktorej ho chceme dať, ho vezmú až od januára 2020. Teraz ho však máme možnosť dať do inej (co je nám ďaleko, ale na nejaký čas by sa to dalo), čo by nám ušetrilo asi 1200€ co teraz platíme za súkromnú škôlku.
Myslite, že je veľká blbosť dávať ho na 4 mesiace do jednej a po vianočných prázdninách ho dat inde?
Aby ste mali obraz...dieťa je samostatne, odplienkovane, rozpráva, a v pohode vydrží týždeň u babky na prázdninách. Separacna úzkosť nie je. Škôlku ma rád. Nebojíme sa nástupu do veľkej škôlky...ale či ku nemôže uškodiť ten prestup. Ale peňazí je to strašne veľa...radšej by sme mu za ne dopriali niečo iné.
Co myslite?

kristianko1
2. sep 2019

Ahoj. Podľa mňa by to v pohode zvládol keď je taky šikovný. Naš ma tiež škôlku rad a aj deti a keby sme toto riešili my nebála by som sa. Veľa je o povahe dieťatka a ak doteraz nebol problém myslím ze to bude ok.a keď vám to maal pomôcť nie je nad čím premyslat

veronikaszabova
2. sep 2019

@ckatka deti su viac prisposobive, ako si myslime.
A nemas moznost byt s nim do Januara doma?

siska53
2. sep 2019

@ckatka nam.nic ine neostalo..cca 3m.chodila do sukromnej, potom.prazdniny bola doma a po nich sla do statnej.

hlinka77
2. sep 2019

@ckatka syn chodil 5mes. do skolky ale ma prazdniny ju zavreli a v novej uplne v pohode.

laska201
2. sep 2019

Aj u nas maly najstarsi asi 5mesiacov chodil do mesta do skolky a ked sme sa prestahovali na dedinu tak prestupil tam a tiez v pohode.

zuzina316
2. sep 2019

@ckatka moje dvojicky chodili cca 7 mes. do sukromnej šk. Potom sme mali moznost ich presunut na 3 mesiace do štátnej kde sa platilo menej. A teraz po 5 tyzdnoch prazdnin isli konecne do šk. v nasej v obci ,kde uz platime " minimum" s porovnanim predtym. Dvojicky to prezili v pohode. Aj dnesny nastup bol OK

ckatka
autor
2. sep 2019

@veronikaszabova nie...ja už pol roka chodim do.prace (teraz chodí do súkromnej...ale sú to hrozne prachy...)