Prihlášky do materskej škôlky. Dajú sa poslať do dvoch?

pipinka1
20. aug 2008

Ahojte,
chcela by som sa opýtať malá bude mať v oktróbri 2 roky a do škôlky nastúpi ako 3 ročná t.j. budúci rok. Je možné už teraz podať prihlášku do škôlky a tak si zarezervovať miesto? A dajú sa podať naraz 2 prihlášky do rôznych MŠ keby mi ju do jednej neprijali?
chcela by som ju prihlásiť na Iľjušinovu v Petržalke ale počula som že je tam strašný nával.
ďakujem za info

titkovamiriam
20. aug 2008

tak u nas sa davaju prihlasky v marci,skor sa neda ani rezervovat-robi sa vyber 😠 ,najprv predskolaci,strednaci a tento rok jedna skolka malych ani neotvorila.prihlasok si mozes podat kolko chces,kamoska dala do 5 skolok nikde ju nezobrali az potom dodatocne na odvolanie musela zo seba urobit socialny pripad. 😲

bibinka
20. aug 2008

pipinka- pokiaľ je riaditeľka danej škôlky ochotná, tak si ju zapíšu už teraz, tlačivá majú k dispozícii v riaditeľni. Hlavne ak zdôvodníš, že by si ju tam rada zapísala, pre také a také dôvody. Ale riadny zápis je podľa vyhlášky z ministerstva až v mesiaci marec. Takto si to však môžeš "poistiť". 😉

tilly
20. aug 2008

nie, prihlášky si nemôžeš dať dve, na každej je čestné prehlásenie, že dieťa neprihlasuješ inde...

zápis je v marci, ale niektoré škôlky si robia predbežné zoznamy už v januári, ale pred marcom by prihlášku dať nemali

pipinka1
autor
20. aug 2008

Tak teraz som z toho ešte väčší idiot 😢 každá mi píšete iné. budem tam musieť skočiť osobne lebo telefonicky sa tam nedá spojiť a opýtam sa - bude to z prvej ruky a uvidím čo mi povedia. a potom napíšem ako som dopadla.
dakujem za príspevky všetkým. vy už máte detičky v MŠ? kam ste ich dali?

barunka
20. aug 2008

pipinka, podľa správnosti a platných predpisov by si dieťa mala zapisovať len do jednej škôlky. realita je však iná a mnohé mamičky to nedodržiavajú a preto sa často stane, že jedno dieťa prijmú do dvoch a viacerých škôlok a druhé do žiadnej a musí žiadať opätovne. Ale tilly má pravdu, podpisuješ, že do inej škôlky prihlášku nedávaš.

čo sa týka zápisu, tak súkromné škôlky robia zápisy aj na rok dopredu, štátne tiež viem len tak, že robia v marci na nasledujúci rok, ale tam kde sa hlási veľa detí si zvyknú robiť aj nejaké predbežné zoznamy ...

bibinka
21. aug 2008

pipinka- to je jasné, že každá píše niečo iné, lebo každý riaditeľ je v každej škôlke iný. jedno je však spoločné- zápisy sú v marci. A všetko ostatné záleží na schopnosti dohodnúť sa s daným riaditeľom alebo riaditeľkou škôlky,ktorú chceš uprednostniť.

Ja som tiež Filipka prihlásila na dve škôlky,ale na konci marca som ho išla z jednej odhlásiť, že som sa rozhodla pre inú škôlku. Dôvody zo mňa páčila jedna učka, ale trvala som len na tom, že sme sa rozhodliu pre inú. A vieš čo mi povedala?S trochou hnevu ,urazenosti a ješitnosti mi povedala , že aj ku nim chodia detičky a je im tam dobre. 😖 😖 😖 . Akokeby niečo zakrývala, no ale mne to bolo jedno, preferencie danej škôlky a môj osobný pocit pri návšteve hovorili ,že ho mám odhlásiť. a basta.

titkovamiriam
21. aug 2008

no u nas sa stava ze nezoberu aj do troch skolok ☹ ,zalezi kolko je v danej lokalite deti ☹ ,tento rok nieje prijatych 46 deti ☹ a obec stale nevie ako to riesit,nepomohlo ani to ze neprimaju deti ktore nemaju v obci trvaly pobyt ☹

pipinka1
autor
21. aug 2008

a nemáte niektorá skúsenosti alebo z počutia s MŠ na Holičskej ulici v Petržalke? To by bola moja druhá alternatíva ale moc sa mi to prostredie kde sa škôlka nachádza nepáči ale možno personál a interiér sú v pohode 😒

patka6
13. feb 2013

a co napisat do prihlasky do kolonky adresa zamestnavatela ked este nemam pracu?, ale od nastupu malej by som uz mala mat, ale zatial nemam podpisanu zmluvu ani nic, mam tam napisat ze som na materskej alebo ako?vdaka

abbie
13. feb 2013

@barunka no v BA je to prave tak, ze ak das prihlasku do 3 skolok, tak dieta nezoberu ani do jednej 😉 tu su strasne natresky

abbie
13. feb 2013

@pipinka1 a nedavas prihlasku nejako skoro? 😅 ved daj prihlasku az buduci rok

lujza123
14. feb 2013

Ja som dala dve a hned mi volali ze nemozem ze len do jednej sa da. My sme sa minuly rok nedostali tak bola v sukromnej. Tento rok mali zapisy o 9 rano. Pridem 7:45 chodba natrieskana ludmi, niektory tam stali od 5:30 !!!!! Ze do budovy ich pustili o 6 aby nemuseli stat v zime. Bol tam nejaky poradovnik kde sa ludia zapisovali ale ten si ani jedna riaditelka potom nevsimla. Zevraj som 17 ta a deti beru len 14. Riaditelka mi nevedela(nechcela) povedat podla akeho systemu tam tie deti beru. Zevraj musia brat prednostne 5 rocne a potom netusim
U nas je problem ze tu v centre mesta je strasny natresk a skolky na sidliskach prazdne...lenze co mam robit ked byvam tu a nie na sidlisku? Keby tie deti beru aspon podla nejakych kriterii, napriklad vek, miesto bydliska, toho ci su rodicia zamestnany
Ja mam z toho celeho pocit ze s ludmi jednaju ako s dobytkom..rok co rok rovnake problemy, rovnako plne skolky a nikoho to netrapi