Prihlášky do škôlky a odklad povinnej školskej dochádzky v Žiline

kviettocek2
7. mar 2015

Baby poradte ja mam taky problem mam dcerku ktorej chcem dat odklad bol jej aj doporuceny psychologom v specialnej skolke kde doteraz chodila mala problem s recou ale uz jej odporucili beznu ms len problem je ze ci ju zoberu do obycajnej skolky ked dam prihlasku v maji bude mat uz 6 a ci vobec mozem dat viac prihlasok na skolky? sme zo Ziliny .Pytam sa preto lebo som sa dozvedela zevraj sa uz moze podavat iba jedna prihlaska tak by som chcela vediet co je na tom pravdy .Ci mozem dat vobec viacej lebo do nulteho rocnika kde je zatial zapisana ju moc nechcem davat a ak sa moze dat iba do jednej tak co stym ked mi ju nahodou nezoberu .dakujem ze odpovede

janickacrazy
7. mar 2015

@kviettocek2 Prihlášku môžeš dať aj do viacerých škôlok, len do ZŠ sa može dávať len jedna. Či ti ju zoberú to je otázne, problém s rečou už nemá? Oni všeobecne veľmi neradi prijímajú deti s akýmkoľvek problémom, či už zdravotným alebo nejakou alergiou a pod. Ja som naše zdravotné problémy doslovne musela zatajiť, lebo mne syna nechceli prijať ani v jednej školke, teraz chodí už druhý rok a žiadne problémy s ním nie sú, len učiteľky sa furt všetkého boja. 😖

kviettocek2
autor
7. mar 2015

@janickacrazy viem ze do zakladnej sa moze len jednej a ako problem s rozpravanim ako takym nema len ma problem s vyslovnostou a viem ze take deticky neradi prijmaju ale co snou mam potom ja ked jej nebola doporucena este skola a aj ten nulty je uz skola a doma asi ostat nemoze

janickacrazy
7. mar 2015

@kviettocek2 No ved si podaj viac prihlášok a hádam už ju len niekam zoberú, veľmi ich radšej neupozorňuj na nejaké problémy, nič nehovor a uvidíš. Nie každé dieťa hovorí čisto a pekne, sestrina dcéra šušlala asi do 5 rokov a pritom je nadpriemerne inteligentná, chodí teraz na 8ročné gymnázium a má samé jednotky. Monitory napísala na 100% a všetci už dávno zabudli, že mala vôbec nejaký problém s rečou. Držím ti palce. 🙂

kviettocek2
autor
7. mar 2015

@janickacrazy dakujem ale nemozem nic zatajit kedze na odklad potrebujem papier s poradenstva a tam vsetko napisali no uvidim teda

janickacrazy
7. mar 2015

@kviettocek2 Jaj tak, no hádam budeš mať šťastie na nejakú rozumnú riaditeľku. 😉

lalus
7. mar 2015

@kviettocek2 no ale papier z CPPP o odklade dávaš do školy, kde ste boli na zápise, nie do škôlky. do škôlky dávaš len prihlášku do predškolskej triedy - to by mala byť v rámci možností umiestnená, pretože predškoláci by mali byť uprednostnení.
Asi sa opýtajú prečo má odklad, ale nemyslím, že im musíš dávať papier z vyšetrenia.

kviettocek2
autor
7. mar 2015

@lalus no ten papier musim davat aj do skoly aj do skoly je to aj v prihlaske ze ked ma dieta niaky problem ze musis dat papier s poradenstva nech vedia o ake dieta sa jedna a este ked chodila do tej specialnej skolky to ja zatajit nemozem