Prihlasovanie do škôlky - kedy a do koľkých MŠ sa hlásiť?

nataly_111
29. apr 2019

Ahojte, neviete prosim dokedy sa da este prihlasit do skolky statnej? Ze vraj teraz este v aprili sa da. A neviete prosim Vas do kolkych skolok mozem podat prihlasku? Dakujem!

rachel36a
29. apr 2019

Do konca mesiaca april...treba priniest prihlasku potvrdenu pediatrom...oficialne mozesdat do mestskej skolky len jednu prihlasku ale vela mamiciek dava do viacerych ..

@nataly_111

liz_lemon
30. apr 2019

zalezi od skolky nemaju vsetky rovnaky termin zapisu

evittam
30. apr 2019

@rachel36a Nemajú vsetky škôlky rovnaky termín prihlášok. U nas myslim bud.tyzden.

rachel36a
30. apr 2019

@evittam aha, tak pardon za zavadzanie...u nas v Martine su vsetky mestske skolky len do aprila...sukromne kedykolvek

titla
30. apr 2019

Počet prihlášok do MŠ nie je obmedzený, rodič si môže podať žiadosť do viacerým MŠ

kimoki
30. apr 2019

@titla to nie je pravda, ja som sa informovala na mestskom urade, a potvrdili mi, ze prihlasku si mozes podat len na jednu MS. Nasledne sa riaditelky MS danej mestskej casti stretavaju a pokial ta Tvoja vybrana uz nema volne miesto vedia ti ponuknut miesto inde, ak volne miesto ina MS ma.

titla
30. apr 2019

@kimoki A ja mám zas túto informáciu z ministerstva školstva, sekcia predškolského vzdelávania.
Toto je materiál, ktorý pripravilo ministerstvo - prijímanie detí do MŠ
http://www.minedu.sk/data/files/8118_prijimanie...
Odporúčam časť 1.4 Počet podaných žiadostí, kde sa uvádza "Počet žiadostí podaných zákonným zástupcom nie je obmedzený, zákonný zástupca môže podať žiadosť o prijatie dieťaťa aj do viacerých materských škôl."

Áno, prax je taká, že riaditeľky MŠ v jednej metskej časti sa zvyčajne medzi sebou dohodnú, lebo i tak majú tieto MŠ jedného zriaďovateľa. Ale prihlášku si môžeš podať všade a aj do iných metských časti (MŠ na rozdiel od ZŠ nemajú spádové oblasti) a všetky riaditeľky všetkých škôlok sa medzi sebou nedohadujú.

kimoki
9. máj 2019

@titla super, dakujem. Dobre vediet do buducna. Pani uradnicky asi nie su dostatocne informovane.