Problém s agresívnou 4 ročnou dcérkou

sny
16. máj 2012

Ahojte mamičky,chcem vás poprosiť o radu,lebo som už zúfalá.Moja malá bude mať 4roky,chodí do škôlky.Vlani som otehotnela a hneď nato sa začalo u nej prejavovať také agresívne správanie voči deťom na ihrisku i voči nám.Mysleli sme,že to prejde,ona ešte moje tehotenstvo nevnímala.V septembri nastúpila do škôlky,mysleli sme,že bude dobre.Páčilo sa jej tam,veľmi sa s deťmi nehrala,som ju chodila pozorovať,stále bola sama.Potom sa mi postupne začali sťažovať už učiteľky,že sa nezapája a začína biť deti.Nakoľko som bola takmer pred pôrodom,tak sme s ňou najprv išli ku psychiatričke,tá nám hneď predpísala lieky,vraj má lahšiu formu hyperaktivity,ale tak malé dieťa vraj agresívne nemôže byť...Prišiel vianočný program,ona vôbec nenacvičovala a v deň vystúpenia vedela všetko.Lenže to bitie detí pokračovalo,ale svoju sestričku má veľmi rada,ani raz sa jej nedotkla,stále jej prejavuje lásku.Nakoniec nás už riaditeľka poslala ku psychologičke,tá vravela,že malá vraj jej v poriadku,len potrebuje iný prístup.Bije doma aj nás,aj na svokrovcov si dovolí,proste na každého.Deti v piesku od nej bočia a nikto sa už s ňou nechcel hrať ani v škôlke,denno denne som počúvala len sťažnosti,až mi včera jedna mamička moc surovo napísala,že čo je veľa to je veľa,vraj to ide riešiť cez políciu a riaditeľku,jej malá nechce chodiť kvôli našej do škôlky,stále ju vraj od septembra bije.O tomto dievčatku som si myslela,že sú s mojou kamošky,malá si ju chválila,učiteľky mi na ňu nič nevraveli,tak včera bol z toho už vážny konflikt,malú som zo škôlky vybrala,išla za riaditeľkou,tá ju však uvoľniť nechce,vraj si ju ona vezme do triedy,ona ju vraj zvládne.Tá mamička začala osočovať celú našu rodinu a nadávať mi do úbohých a pritom vôbec nevie,aké peklo doma zažívame a čo všetko už ja riešim,čo všetko skúšame s malou...

Sme veľká rodina,malej sa dostáva hrozne veľa lásky,má tu všetky starké,prastarké...My ju doma len ľúbiť chceme,ale fakt nás vytáča do krajností,všade sa hádže o zem,aj po zadku dostane,aj jej dohovárame,aj s doktormi to riešime,ale bezvýsledne.Ja tú mamičku aj chápem,nepáčilo by sa mi,keby mojej ubližovali,ale tak volať políciu za ťahanie vláskou???Prosím vás aký máte vy na toto názor?Mali ste niekto podobný problém?Ako to mám riešiť?Už si neviem rady,hanbím sa s malou na ulicu vísť,neviem už čo mám od okolia očakávať a fakt aj od tých nechápavých rodičov.Ďakujem za všetky odpovede,verím,že niečo užitočné nám aj pomôže.

maznacik007
16. máj 2012

v skolke proste pri 25 detoch neustriehne jedna ucitelka kazdy okamih ... spustacom kludne mohlo byt tvoje tehotnestvo a surodenec... podla mna to gro prace musis urobit ty doma sama ...

bodka13
16. máj 2012

@sny nemáš sa prečo hnevať 😉 myslím,že @reanda reagovala na časť tvojho príspevku " Chúďa moja,tá dostáva po zadku na dennom poriadku,aj učiteľkám v škôlke som to povolila,ale tak oni to neskúšali,ale taká pani riaditeľka je neaká autorita,na tú si asi netrúfne,lebo tá po riti dá a nebude mi to vadiť" (o 14:12) ....musím priznať,že ma to tiež dosť zarazilo ☹ ...učiteľka v škôlke to skúšať ani nebude,čudujem sa riaditeľka ak to urobí - nikdy totiž nevedia kedy ich rodičia udajú za ubližovanie dieťaťu 😉
...skús to riešiť tou pozitívnou motiváciou,bez kriku ....myslím,že malá bude "šokovaná" už len z toho,že žiadna "po zadku" nepríde 😉

kukucg
16. máj 2012

@sny Nechcem sa ta dotknut, ale tiez si myslim ze v takomto pripade davat malej nazadok je velmi kontraproduktivne. Deti sa vychivavaju hlavne prikladom, a ak vidi ze dostat po zadku je na beznom poriadku len tazko sa nauci, ze to v poriadku nie je, a ani neviem ako vysvetlis dietatu ze nie je spravne bit deti ked jej sama das po zadku. Taketo rozpory vo vychove su naozaj skodlive. Mozno by bolo dobre sustredit sa na to, preco to tvoj adcera, robi, kedy to robi, za akym ucelom (mozno chce putat pozornost, alebo nieco ine). Odporucam ti teda trochu zmenit pristup a rozhodne dalej navstevovat psychologa, ktory by ti mal pomoct aj s takymito zalezitostami.

sny
autor
16. máj 2012

Mamičky,naozaj vám ďakujem za všetky odpovede,aj tie menej potešujúce...No psychiatra zmeniť neviem,je len jediná na náš okres,v inom okrese nás nechcú zobrať....Neviem,prečo každý tu píšete o výchovnej po zadku,to ste akože ešte nikto nedal svojmu dieťaťu po riti?Keby vaše dieťa 20x za hodinu urobilo tú istú vec,za ktorú ju napomeniete,tak neviem teda,asi nemám nervy zo železa.Dcérku milujeme zo srdca,dostáva sa jej viac pozornosti ako nášmu bábätku,ktoré je v postielke a pozornosť si nevyžaduje.Skúšali sme už rôzne možnosti,ako si s ňou poradiť,včera na meniny sme ju vzali do cukrárne,kde sa len o zem hádzala s vreskom....Nič ju nebaví,neteší,len chvílu.Tiež nám začala neskoro rozprávať,ale bola bystrá,všetko vedela ukázať,čo chcela.Ona mala čudné správanie už od takého roka,potom to prestalo a začalo zase pred rokom a hneď sme to začali riešiť,nič sme nenechali tak,veď chceme len jej dobro a je mi ľúto,keď nás za to niekto odsudzuje.Môžem vás uistiť,že doma nám všetko klape,muž sa jej venuje rovnako,má ju veľmi rád,nosí ju so sebou do roboty,ale keď to na ňu príde,tak zbytočne reve hodinu zavretá v izbe.Niekedy mám pocit,že keď sa rozreve a prejde ju to,príde a nevie čo sa stalo,že prečo som smutná,čo sa deje?Je to veľmi zložitá situácia,chcem pre malú to najlepšie.A inak mala jednu kamarátku,aj sme ku nim domov chodil,aj v škôlke sa spolu pekne hrali,jej zle nerobila,ale iné deti to je už horšie....

marecek1
16. máj 2012

@sny a inak "mala" jednu kamarátku, aj sme ku nim domov chodili, aj v škôlke sa pekne hrali" - a kde je tá jej malá kamoška teraz? stretávate sa ešte?

marecek1
16. máj 2012

@bodka13 tiež ma zarazilo, že riaditeľka škôlky dá dieťaťu po zadku, že autorita?

mummy01
16. máj 2012

@sny ty sa sice hnevas ale @reanda to dobre napisala.dieta je zrkadlo svojich rodicov,kopiruje ich spravanie.Viem ze sa ti to tazko pocuva ale ked tvoje dieta dostane zoparkrat za den po zadku ako sa ma potom spravat.Nikto ta tu neodsudzuje a ani neosocuje,snazime sa pomoct.

kukucg
16. máj 2012

@sny Ja som nepovedala ze moj syn nikdy nedostal pozadku, ale nie na dennom poriadku a rozhodne nie vtedy ked je agresivita a bitkarstvo vas problem, musis ju naucit ze veci sa daju riesit inak, ist jej prikladom a hlavne zistit pricinu, lebo to urcite pricinu ma. Drzim palce

bodka13
16. máj 2012

@sny ale dala,a nie raz 😉 ...no nebolo to na dennom poriadku ....nedostali od starých rodičov,nedovolila som to učiteľkám 😉 ....neboj sa nemáš sama takéto dieťa ...a keby si vedela čo všetko ťa ešte čaká ,moji sú "veľkí" a kvalita vytáčania rodičov sa stupňuje 😠 😀
...na deti dosť dobre vplýva, aj keď im dohováraš štýlom že budeš smutná z toho ako bije iné deti ....napadlo ma či ni je chyba aj tam,že dostáva nejaké veci automaticky ? ale to len rozmýšľam čo by za tým mohlo byť 😉

maznacik007
16. máj 2012

@sny preco ju 20 krat za hodinu napominas za tu istu vec... poviem raz neposluchne napomeniem druhy krat aj s tym co ude ak to urobi znovu a ak urobi znovu konec splnim co som slubila a hotovo...

hodi sa o zem v cukrarni ze chce este cosi ine tak ju berem zo zeme a holt ma smolu nedostane nic... a ideme z cukrarne domov... okamzite.. proste nie ... oooo

mate aj nejake aktivity ktore robite len vy dve same bez inych

a tu kamaratku este ma ci nie

anjelicek26
16. máj 2012

@sny - skus fakt inu psychologicku, nezda sa mi, ze by toto poriadne riesili. A ked moje dieta spravi po 3x tu istu vec, tak ho beriem het a posadzam na schody ci do izby, nech sa nad sebou poriadne zamysli 😕 Plus sa malej spytam, ze preco to robi, ked vie, ze nesmie?

lili777
16. máj 2012

@sny áno, dostával po zadku, ale potom to aplikoval na ostatných deťoch. robil to čo robí tvoja dcéra. Teraz nedostal po zadku už riadne dlhú dobu a ani nikoho nebije. Takže pri tomto probléme agresivity by som aj výchovnú skúsila vylúčiť. A ja dobre viem, čo je to, keď povieš niečo, 20, 30krát a nič. Zažila som si so synom tiež svoje. Je to hrozne o povahe dieťaťa. Moja dcérka dostala slabučkú po ruke prvýkrát v 18. mesiacoch a to doslova len ako náznak, že ma nesmie štípať, no plakala kvôli tomu hádam pol hodinu. Každé dieťa je inak citlivé

koniarova
16. máj 2012

Presne ako píšu dievčatá. Základná chyba je v tom, že jej tú "výchovnú" vrátite. Určite sa budeš na mňa hnevať, ale odpovedz mi prosím, ako jej vysvetľuješ po tom, čo ju "zbiješ" /samozrejme, viem že ju netlčieš ako žito/, že sa to robiť nemá. Keď sama to spravíš. Veď to si absolútne odporuje. 😒

dadkag1
16. máj 2012

@sny Ahoj Skus si kupit knizku 5 dní, ktoré zmenia vaše dieťa od Kevinaa Lemna
Mozno ti to pride ako na hlavu sak co pomozu take knizky a takych tu bolo aja som ich par precitla ale tato sa mi strasne pacila .Vela veci tam je takych ktore som aj ja musela doma riesti a tie veci ktore tam on radi su super a funguju.Normalne som nechapla . Viem ze ta tato situacii velmi trapi tak si mylsim ze nic nedas za to skusit .NAm velmi pomohol. A to som sa niekedy nanervacila som si pripadala ako dajaka starsna mama ktora nevie nic ine iba kricat a rozculaovat sa.
drzim palceky aby dcerka sa uspokojila .

katy1979
16. máj 2012

@sny co myslis pod tym cudne spravanie?
zoberie vas aj iny psychiater mimo okresu. neviem ake vacsie mesto mate blizsie. pozriet kosicu, BB, ci zilinu. Ale toto staci riesit so psychologom len tiez asi hladat z vacsieho mesta ci skusit ineho. nie je psycholog ako psycholog.
A neber to tak ze ti nikto nerozumie a nikto to nepochopi. veela matiek ta pochopi kedze zazivali to iste. Tvoja dcera nie je jedina na svete.
Toto je len dohad co teraz poviem ale nie je to u vas o opicej laske a ak je zle dostane po zadku? Deti vedia vytocit ja sa cudujem ze ma este susedia nenahlasili na socialku obcas. Ale ani jedno ani druhe nie je dobre.

bodka13
16. máj 2012

@sny keď ťa udrie ,opýtaš sa jej prečo to urobila ? ....ak áno tak predpokladám ,že odpoveď je "lebo" alebo "len tak" ...ako reaguješ potom 😕

kaja73
16. máj 2012

@sny moj maly ma tazku povahu a niekedy mi ruka uz uletela 😖 ,ale nepovazujem to spravne a bolo to skor moje zlyhanie,ako vychova maleho.
Vzdy som si nasledne vsimla,ze je viac agresivny,alebo viac robi naschavl,ci sa viac zatne-proste to ucel plnilo len na chvilu,ak vobec,ale celkovo to bol vzdy krok spat.
takze sa ozaj snazim bez bitky veci riesit,aj ked teda ozaj je to na hrane casto-ma patent na to ako ma nasrat 😖 ,ale toto ozaj cesta nie je.
Radsej ju izoluj v izbe , ty to predychaj, nieco jej zakaz, proste nech nevidi, ze bitkou sa nieco riesi-je to niekedy tazke,ale ina cesta ver mi ze nie je.
Bud ju totiz uplne psychicky rozbijes a mozno sa zlomi a zacne zo strachu posluchat, alebo bude len viac agresivna-ani jedno v mojich ociach nie je spravne riesenie.

tunzal
16. máj 2012

@sny na hiperaktívne deti krik a bitie po zadku vôbec nezaberá, jedine dohováranie a trpezlivosť, viem o čom hovorím, ja mám síce väčšieho mierne hiperaktívneho syna. nám zabralo to ked sme zaviedli červené a čierne bodky. v škôlke je preto agresívna lebo nemá priateľov, nudí sa a pritom sa zlostí, ale nemyslím si že by si ju mala vziať preto zo škôlky, čo sú to za učiteľky oni ešte nepočuli o hyperaktivite? takéto deti sa nesmú nudiť vždy ich treba niečím zabaviť a časom to prejde, ale ja by som to neriešila liekmi, to je len oblbnutie dieťaťa. skús bez bitky dohovoriť s nou a trpezlivosť a trpezlivosť. ale v každom prípade to treba riešiť ešte teraz lebo v škole to bude horšie.

kbeata
16. máj 2012

@sny 🙂 na nieco som si spomenula,moj syn v troch rokoch nastupil do skolky,to bol este taky neostrielany,do roka uz vyskakoval,aj do inych 😉 to bolo okolo 4-roch rokov,a zas do roka to pomaly odznievalo,okolo piatich rokov bol uz taky fajn,ze dalo sa s nim dohodnut,rozpravat,planovat... 😉
ved v tom case rozbil susede novu trojkolku,skoro mi ju dali k nahrade,a to bolo kvoli tomu ze on nemal novu 😀
vytlacil ju na taky asi 2-metrovy murik a odtial zhodil na betonovy chodnik ☹

didulka85
16. máj 2012

Neber to v zlom.
Presne toto vidim v mojom okoli. Agresivne su tie deti, co im mamy davaju vychovnu po zadku.
Co taka vychovna pomoze? Mozno tebe sa ulavi, ale v dietati to potom este viac vrie. Ked ta vytoci, chod na zachod a zakric si z plneho hrdla. Mne to pomaha. 😉

monyccka
16. máj 2012

Suhlaism s vyjadreniami, ze Tvoje dieta je zmatene, ze nevie ako ma regovat, ked sa mu nieco nepaci. Ked sa nieco nepaci Tebe alebo starym rodicom - capnete mu na zadok. Ked to urobi ono voci inym, tak to nie je v poriadku. Ako sa v tom ma vyznat dieta, ked sa v tom nevyznate ani vy dospeli? Znie to cudne, ale bit agresivne dieta znamena to iste ako mu odobrit jeho spravanie. Puta pozornost, pouziva Vase zbrane a je za to trestane.

Odmenuj, ked je dobra (nie vecami, pozornostou. Postiskaj ju, pobozkaj, ked sa minutku hra.). Za trest zaved jednotny trest - sadnut do bezpodnetoveho prostredia - roh, chodba, schody atd a trvaj na tom, ze tam bude sediet 5 minut/do upokojenia. Ked sa upokoji, chod za nou, objim ju, uisti ju, ze takto sa Ti to paci viac, ze vidis, ze dokaze byt aj sikovna velkacka. Potom jej daj cinnost - nie "chod sa hrat" ale konkretne "postav z kociek vezu" atd. Jednoduche jasne instrukcie. A hned ako splni instrukciu - CHVAAAAL! Vela vela vela.. Zaved odmenovy listok, ako tu kocky odporucali - na chladnicku papier a kreslit bodky, peciatky, nalepky, cokolvek. Den rozdelit na doobedu a poobede (aby mala sancu uspiet) a ked za doobedie/poobedie nesedi na "trestnej lavici"- nalepit spolocne nalepku, vymalovat peciatku atd. Nie je potrebne ju bit - ona presne vie, ake to je. Skor vela vela rozpravat o tom, ze druhi ludia su potom smutni, ze jej spravanie (NIE ONA!) je vtedy skarede.. Necakaj, ze sa to zmeni za den-dva. Mozno to potrva tyzden- dva, kym sa jej podari nalepit prvu nalepku. Ale deti potrebuju uspech, ked to budete dostatocne casto pripominat (upozornovt tesne pred kritickou situaciou - ked vidis, ze chyta hnev, dviha ruku atd. Pripomenut jej, ze nalepka bude len ak sa ovladne..) a trvat na pravidlach (za kazde udretie, hodenie o zem a vrieskanie ides na "trestnu lavicu"), dosledne sa drzat toho, ze ju neudriete, uspech sa dostavi. Urcite.

Ak Vam to financie dovoluju - kup jej detsky boxovaci mech a vysvetli jej, ze ho ma na to, aby mohla vytlct svoje nervy. Ak nie, pvoedz jej, nech udrie matrac ak potrebuje. Ale nie zive bytosti. A hlavne (aj ked je to nenormalne narocne) sa musite ovladnut vy, rodicia, dodrzat politiku bez bitky a necapnut, ani ked Vam nervy potecu usami. Radsej odidte, udrite si do gauca, zakricte na zachode alebo urobte 10 drepov.. Bitkou u nej nedosiahnete nic (ako ste uz istotne zistili).

Este by som odporucila zobrat ju zo skolky (na cas, kym sa dostavia prve uspechy - mozno na dva-tri tyzdne) a vratit ju tam postupne (na par hodin, na pol dna) a ked zvladne za ten cas sa ovladnut, odmenit ju nalepkou/peciatkou atd.

Drzim prsty pri vychove zjavne narocneho ale sikovneho dievcatka.

katy1979
16. máj 2012

@monyccka velmi mudry a prakticky prispevok 🙂

monyccka
16. máj 2012

@katy1979 dakujem velmi pekne za uznanie 🙂

tkmama
16. máj 2012

Určite z toho vyrastie, ale ako tu už bolo písané, možno by si ju mala dočasne zo škôlky zobrať. Možno sa cíti ohrozená, vníma zmeny (maminka má v brušku bábo, je unavenejšia, čosi sa tu chystá...) a nerozumie im. Náš malý je ešte sem-tam takýto agresívny, ale len voči nám doma, vonku si netrúfne na nikoho, a vtedy ho hneď beriem na ruky a pýtam sa, čo sa deje, prečo sa hnevá, prečo nás bije, veď my ho ľúbime, pusinkujem ho... a on sa začne hanbiť a väčšinou mi povie, že on nevie, prečo to robí... Deti majú veľmi zložitý vnútorný svet... o to zložitejší, že ho nevedie popísať slovami tak ako my, dospelí.

mamavera
16. máj 2012

tiež som šokovaná tým, že pani riaditeľka si s ňou poradí a dá jej na zadok 😝 😝 😝 😝 😝 Nemám k tomu ako pedagóg, ktorý fyzický trest voči dieťaťu považuje za zlyhanie dospelého, čo dodať. Mňa napadlo, nedočítala som sa koľko triedna materská škola je, možno by pomohlo preradenie do triedy k starším deťom (nie kvôli riaditeľke 😠 😠 ), k starším a teda aj fyzicky silnejším deťom si toľko nedovolí a starším deťom sa dá skôr vysvetliť jej správanie, ako malým, ktorí to samozrejme berú ako veľkú krivdu. Okrem toho, ona v triede, v ktorej je, nemá kamarátky a má "visačku" zlá , bitkárka 😝 😝 . V novom kolektíve pod novým vedením a najmä vnímaná inak by sa aj ináč začala správať. A je tiež možné, že je nadpriemerne inteligentná a mladšie deti nie sú pre ňu partnermi a to, čo robia, ju nudí, tak na seba upozorňuje. Prekvapuje ma, že psychológ v podstate ani nestanovil diagnózu, ani nenavrhol nejaké riešenie, ani zmenu prístupu, dúfam, že som to neprehliadla. Prikláňam sa k tomu, čo tu už bolo napísané - láskavý prístup, vysvetľovanie, dva krát upozorniť na nevhodné správanie a tým, čo bude nasledovať, po treťom upozornení trest, nie fyzický!!!! Nájsť si chvíľku denne len pre ňu. Od učiteliek by som žiadala odpozorovať, čo jej fyzické útoky vyprovokovalo, viem, že je to ťažké, má tam ďalších dvadsať detí, ale je lepšie dva tri dni sledovať dieťa, ktoré má problém, aby učiteľka vedela, čo ho vyprovokovalo a lepšie vedieť potom reagovať, prípadne takýmto situáciám predísť, ako to riešiť stále dookola a nič nevyriešiť.

mamavera
16. máj 2012

@sny ja som ešte nikdy nedala dieťaťu po zadku, ale veľa krát som mala neodolateľnú chuť streliť niektorým dospelým 😖 😖 Neber naše príspevky ako útok na seba, baby sa ti tu snažia pomôcť. a sladkosti obmedz na minimum.

sny
autor
17. máj 2012

Ahojte mamičky,ďakujem za vaše reakcie,ja sa vôbec nehnevám za vaše príspevky,čakala som kadečo,aj tak som si prišla pre radu a iste si vezmem z každého rožka troška...Ešte by som chcela dodať:?Malá začala neskoro rozprávať,vyše 2 a pol roka,ešte stále má na noc plienku,tvrdo spí a neviem sa pýtať.Psychologička jej stanovila diagnózu na hyperaktivitu a oneskorený vývin reči.Vraj ona je silná osobnosť,neak vycíti slabšie povahy a tak,neviem čo si o tom myslieť.Psychologička nám dala tiež postupy,ako jej nič nehovoriť od chrbta,ale do očí,tiež neprikazovať a bola aj v škôlke za učiteľkami a dali im pokyny,no neviem kam viedli,oni tvrdia,že sa to stupňovalo.Verte,že sladkosti máme minimum,čokoládu vôbec,lebo nemôže kvôli stolici,chdoíme na gastro.Ďalej tá výchovná po zadku zas nie je neviem koľkokrát denne,je deň že je ako anjelik,po riti sa jej dá jedine,keď je už nepríčetná,potom sa neak optrasie a ani nevie,čo sa stalo.Ona tie deti nebije po zadku,ona ich kope,štípe,ťahá za vlasy a tieto prejavy z domu kopírovať iste nemôže,skôr by som povedala že od väčších detí,zas mi varechu na nej nelámeme!!!Ona mala vytipované len také slabšie dievčatká,na väčšie si netrúfla,ani na chlapcov.Od viacerých som už počula,že to bolo aj zlyhanie učiteliek,oni ma o tom riadne neinformovali,len mi každý deň oznamovali,že bola zlá a bodka.Mám kamarátku,jej syn je doma tiež agresívny a v škôlke je ako anjelik,tiež je hyperaktivny,berie rovnaké lieky ako naša,takže vkladáme nádej do skúsenej pani riaditeľky.Tiež to ideme ďalej konzultovať s našimi odborníkmi a uvidíme,aký efekt sa dostaví.Malej sa venuje dostatočná pozornosť,som s ňou stále po škôlke,chodíme sa hojdať,do piesku,na prechádzky a tak.Máme odpozorované,že keď sme s ňou len sami,napr.len ja,alebo len manžel,tak je úplne super.Je veľmi bystrá,moc si všetko pamätá,všetko mi vie vysvetliť.Možno tu trochu preháňam,no mňa zaujímalo len jej správanie voči ostatným deťo.A tú kamarátku ešte má,ona je tiež tak trochu iná,takže si rozumejú,sú rovesníčky,tak neviem....Musíme len dúfať,že sa to zmení a príde neaká náprava.Ešte raz vám pekne ďakujem,je dobré počuť názory aj ostatných,sme dospelí ľudia a fakt sa hnevať nemám za čo 😉
A som ešte chcela viacemenej počuť vašu reakciu na danú mamičku,ale už je to jedno,jej asi viac ležím v žalúdku ja ako moja dcéra,lebo sme sa vídali každý deň a od septembra mi nikdy nič nepovedala,ja som moju malú videla sa hrať s tou jej,teraz si pre istotu zrušila účet na FB,asi na ňu viaceré útočili za jej správanie,lebo čo sa manžel rozprával s niektorými mamičkami,tak sú pohoršené a ju teraz ríno odprevádza jej mama,asi by mi hrozil výprask 😀 😀 😀

sny
autor
17. máj 2012

@mamavera Ďakujem za radu,sladkosti nemáme určite,ona je papáčik riadny,to si dá radšej chlebík 🙂

sny
autor
17. máj 2012

@mamavera V škôlke sú dve triedy zmiešané s amlými a veľkými deťmi,od dnes chodí už do tej druhej triedy,tak uvidíme.Netvrdím,že riaditeľka deti neak bije,ale škôlku mám rovno pred domom,vidím tam na dvor a už som ju videla pár deťom capnúť na zadok,aj kričať,ale si myslím,že ako pedagóg má svoju autoritu a vraj tam má chlapčeka,ktorého vyhostili z troch škôlok pre zlé správanie a u nej s ním vraj nie sú prolémy,je dobrý,tak jej skúsim veriť a možno nám pomôže našu situáciu zvládnuť 🙂

sny
autor
17. máj 2012

@tkmama Zo škôlky sme ju nevybrali,aj keď som chcela.Ja jej tiež hovorím,ako ju ľúbime,veľa sa srandujeme,pusinkuje ma hádam aj stokrát na ulici,hocikde,len keď to na ňu príde,je až nepríčetná,takže ťažko povedať,čo sa v nej odohráva,čo je spúšťačom...