Problém v škôlke

tajka1986
17. máj 2016

Maminky poradte prosim co robit. Dcerka mi druhy mesiac chodi do skolky. Zvlada to tazko a chodi na cely den. Problem je ten,ze ma soplik,bez kasla a teploty,u lekarky sme boli,dala jej Pamycon kvapky a povedala ze kludne do skolky moze ist,dokonca mi odmietla dat ocr,kedze ma dychanie ciste a iny problem okrem soplikov neni. Lenze...ucitelke v skolke sa dnes povrackala,nechcela nic jest a ucitelka usudila ze to preto ze je chora(ja si myslim ze to bolo skor od nervov ze musi byt v skolke kedze tam nerada chodi) A ucitelka mi dnes povedala,ze zajtra sa moze stat ze mi ju nevezme. Teraz neviem co mam robit. Ci sa vadit s ucitelkou,ci ist pre papier k dr. a ziadat razitko s podpisom ze je zdrava vhodna do kolektivu ci co...nechcem zo seba robit debila,doktorka jasne povedala ze problem nevidi a potvdenie sa dava az po 3dnoch nepritomnosti v skolke. Tak fakt neviem co robit. Doma malu len tak nehcem nechat kedze takyto stav sa moze opakovat castejsie a ja si nemozem dovolit kvoli"pocitu ucitelky"byt kazdy tyzden doma. Prosim poradte

zuzitko74
17. máj 2016

AJ keď sa dieťa povracia len ,,z nervov" , učiteľka ti musí zavolať a požiadať ťa, aby si si po dieťa prišla. Niektoré infekcie majú rýchly nástup, naozaj môže byť chorá. Myslím tým inú diagnózu, nie ten soplík.

pietra
17. máj 2016

@tajka1986 isla by som k doktorke, vysvetlila jej situaciu, ze ti v skolke neveria, ze mala moze chodit do kolektivu a nech ti da potvrdenie o tom. Ked prinesies potvrdenie, ze mala je zdrava a moze byt v kolektive, musi ti ju ucitelka prevziat.

tajka1986
autor
17. máj 2016

@pietra ok vdaka. Zajtra teda znova pojdeme k dr.a vypytam to potvrdko.Len teda neviem ci bude ochotna mi ho vystavit

jajamalka
17. máj 2016

Neviem, či len ja som precitlivená, ale myslím si, že dieťa s Pamyconom do škôlky nepatrí.

pietra
17. máj 2016

@tajka1986 to nie je o ochote. Bud je podla nej dieta zdrave a do kolektivu moze ist a potom je povinna ti take potvrdenie vystavit (ale moze si vypytat poplatok za jeho vystavenie) alebo dieta v poriadku nie je a musi ostat doma a vtedy zas nema pravo ti odmietnut vystavit OCR.

tiez inak nerozumiem, preco jej teda predpisala pamycon, ak je podla nej zdrava

tajka1986
autor
17. máj 2016

@jajamalka ok ved ja sa nehadam,ale tak bud nech mi daju papier ze skolka ano alebo nie. Lenze takto jeden povie jedno druhy druhe a vadia sa cezo mna ako male deti. Ak dr.povie ze je chora a mam ju nechat doma tak to tak bez diskusie urobim. Ale takto? No zajtra uvidim

pribinak
17. máj 2016

To doktorka dala lokálne ATB a tvrdí, ze dieta je zdravé? To nasa doktorka a ona ma fakt dobre renomé, káže aj pri lokálnych ATB dueta nechat doma 7 dni
Nielen, ze tvoja dcera nakazí ostatne deti, ale aj ONA sama je oslabená a moze schytat nejaky omnoho silnejši infekt

jajamalka
17. máj 2016

@tajka1986 ja si nemyslím, že je to tvoja chyba. Myslím si, že je to chyba dr. Ináč, keď moje deti užívajú Pamycon tak aj 3x alebo 4x denne. Neviem si predstaviť ako by si jej tie kvapky podávala keby bola v škôlke. Či užívate len raz denne?

tajka1986
autor
17. máj 2016

Ano tak ako pisem. Skusenost s liekmi este nemam kedze sme "chori" prvy krat. @pribinak

tajka1986
autor
17. máj 2016

@jajamalka 3xdenne. Rano,poobede ked pride zo skolky a vecer

jankastubka
17. máj 2016

Suhlasim s babami, ze ak raz ma pamycon tak nema co chodit do skolky. Ved pamycon sa predsa nedava na priesvitne sople ani nie hned ako prve riesenie. Je to antibiotikum aj ked len lokalne.
To vracanie moze byt, ze nieco schytala aj medzi casom u doktora. No ja by som sa teda tiez vracajuceho dietata stranila a chranila ostatne deti. Ako si tiez doktorka moze byt ista z popocuvania dietata a kuknutia do ust, ze dieta nema naprv virusovu infekciu, ktora sa raz dva rozsiri po celej skolke?

Tiez sme kazdu chvilu doma zo skolky, aj aktualne je mala riadne chora. A za chvilu nastupujem do roboty, tak uz teraz mam strach, ze co bude. Ale ked je moznost radsej nechat dieta aj par dni soplikom doma, ako nakazit pol triedy a potom sa to tam bude tocit a mutovat este mesiac.

sendy1977
17. máj 2016

@tajka1986 choď za dr. pre potvrdenie, že dcéra je zdravá. Sesternici dcéra je alergička sňať na všetko čo kvitne. Sesternica za tie 4 roky čo je dcéra chodila do MŠ, chodila vkuse pre potvrdenie, že ten kašeľ a soplíky ma z alergie.

dai
17. máj 2016

@pribinak tak neviem... ale moj syn pred vybratim mandli mal vsetky sople zelene a vyliecit sa dali len pamyconom- pritom zdrave dieta... takze by som netvrdila ze kvoli pamyconu nemoze do skolky...od kedy mame mandle vonku sople maly este nemal ( uz je to 2 roky ) - predtym kazdy bozi mesiac...

dai
17. máj 2016

Mne tiez lekarka vystavovala potvrdenia ze maly nie je infekcny a moze ist do kolektivu...

jankastubka
17. máj 2016

@dai zelene sople ktore sa daju vyliecit len antibiotikami a spojenie zdrave dieta mi nejak nejde dokopy. Mne tiez ako malej vkuse tiekli sople, bola som vkuse chora a mandle nosne mi vyberali 2 krat a raz krcne. Ale tvrdit ze inak je dieta zdrave, to som teda este nepocula.

pribinak
17. máj 2016

@dai neviem, nie som zdravotník, ale ked ma zelene sople, tak to znamená, ze ma v tele infekt, takze zdravý byt nemoze
Ja zas chapem, ze nie je choroba ako choroba, ale ked berie lokálne ATB, tak je scestné tvrdiť, ze je zdravý

luciferkax
17. máj 2016

Tak ako píšu baby vyššie, Pamycon sú antibiotiká a dieťa s antibiotikami do škôly naozaj nepatrí, navyše, zaberú, iba ak ich budeš dávať poctivo každých 6-8 hodín....

flower72
17. máj 2016

Pamycon sú antibiotické kvapky, doktorka asi nemá všetkých doma pokope, keď tvrdí, že dieťa môže ísť do kolektívu.

dai
17. máj 2016

@jankastubka
@pribinak tak dievcata - super ze viete viac ako lekarka s 20rocnou praxou... ja uplne milujem tuto dobu kde su matky vzdelane z googlu za 10 minut...
Nie - zelene sople nemusia byt automaticky infekcne - okrem mojej pediatricky to potvrdili aj 2ja nezavisly orl lekary s ktorymi som riesila stav mojho syna pred vyberom mandli... jemu stacilo vybrat nosne a jeho stav sa okamzite upravil...
Ale ok - mate pravdu - vy viete lepsie😉

dai
17. máj 2016

A vidim ze odborniciek je tu viac🙂 normalne ked citam mk tak ma stale castejsie napada naco sa vlastne studuje medicina - ved vy to tu davate bez praxe a na dialku uplne v pohode🙂 a sj bez vzdelania🙂

zuz02
17. máj 2016

@dai suhlasim s nazorom, ze nie kazdy zeleny sopel je zakonite infekcny. A to nie je moj nazor, ale nazor lekara. To by moj manzel v case pelovej sezony musel byt nonstop na antibiotikach.
Ale co sa temy tyka, tak je jasne, ze je lepsie nechat dieta doma. Uz len kvoli cisteniu nosa. V skolke to nie je povinnost ucitelky a male deti si ho same dobre nevycistia. A na oslabenu imunitu mozu schytat este nieco "lepsie".

dai
17. máj 2016

@zuz02 no a to je prave otazne a podla mna na posudeni lekara... moj syn mal v case pred vyberom mandli zelene sople asi 2 roky vkuse s kratkymi prestavkami - rok z toho bol v skolke - ucitelky sj rodicia a vlastne aj ja sme to na zaciatku vnimali rovnako - treba byt doma... moja lekarka maleho vzdy poriadne prehliadla, vzala crp, odbery etc. ... bol uplne v poriadky - akurat vlastne mal uplne upchaty nos tou mandlou - absolutne mu nefungovala - ako som pisala - toto mi potvrdili aj 2ja orl - kary...operaciu zial vykonavaju az od 3och rokov dietata - tak sme museli cakat...teraz ma moj syn 5 rokov a od 3och nemal sopel ani nebol chory
..
Nastastie ucitelky aj rodicia toto pochopili po viacerych potvrdeniach a uz to neriesili, ucitelky nemali problem malemu podat vreckovky - vysmrkat sa vedel sam...

katarinamarkova
17. máj 2016

@tajka1986 dala ti antibiotické kvapky do nosa - takže dieťa asi až tak dokonale zdravé nie je.....
- tú očr si si fakt aj pýtala? myslím vyslovene - prosím si vypísať očr, ostanem s ňou radšej pár dní doma, nech v škôlke nechytí ďalšieho bacila na tie soplíky, oddýchneme, vyliečime....takýmto štýlom?
alebo si sa len dr. spýtala, či je to na očr, či môže ísť do škôlky.
príde mi divné, že by pri chorobe dieťaťa nejaký doktor odmietol vpísať očr.
- ak sa im dieťa v škôlke nezdá - pýtaj papier od doktorky, že je zdravá a spôsobilá na škôlku.
- ak sa dieťa, ktoré má sople a antibiotické kvapky do nosa, povracia - tiež by som to na 99% pripisovala chorobe, sťaženému dýchaniu, nie nervom.

gir
17. máj 2016

Píšem z pozície učiteľky, problém nie je v škôlke ale v maminke, Dieťa s antibiotikami do škôlky nesmie. Ale samozrejme učiteľka je zlá, pretože nechce zobrať choré dieťa !!! Ale ja musím chrániť aj ostatné deti. Čo by ste povedali ako rodičia, keby ste vedeli, že v škôlke je dieťa s ATB a vaše by o pár dní zostalo choré? Ž ti nie je ľúto uplakaného dieťaťa s ATB a zvracaním nechať v škôlke. ☹

janinah
17. máj 2016

Keby mi dnes zvracalo dieťa so sopľami /či aj bez nich/ tak minimálne zajtra ho nechám doma a sledujem čo a ako bude.

jankastubka
17. máj 2016

@dai ok mas pravdu som laik. Mozno ste boli jeden z vynimocnych pripadov, to ale nemozno aplikovat unblok na vsetky deti. Antibiotikami sa nelieci predsa standard zdrave dieta. Druha vec je, crp predsa nemusi ukazat virusovu infekciu, ktora je takisto infekcna a prenasa sa medzi detmi. Niekto so silnejsou imunitou to zvladne, na ineho so slabsou imunitou staci raz kychnut a je chory. U niekoho sa ten virus prejavi den dva vodnatym soplom, a niekto kvoli tomu aj teplotuje.
Aj doktori casto krat iba hadaju, skusaju co zaberie. Ziaden test dneska neukaze na 100 % ty si zdravy ty chod medzi deti a ty si chory. Tym teraz nenarazam na tvoj pripad, ktory skutocne je asi skor vynimocny ale vseobecne.
Ja by som proste pouzila zdravy sedliacky rozum, ked moje dieta bude zdrave nechcem aby s nim do skolky chodili deti co soplia, ci vracaju. Preto aj moje dieta ked vracia alebo sopli nedavam do skolky. Opat nemyslim vynimocne pripady ako alergikov a spol.

katarinapekna
17. máj 2016

Klasická matka,ktorá sa snaží presvedčiť samu seba,že je všetko ok. Nie,nie je. Dieťa by som určite nechala doma za každú cenu. Btw nepoznám dr.,ktorý by zvolil postup,aký opisujes. Takže niečo tu nesedí....

sue
17. máj 2016

Dieťa zvracia a ty povieš, že je to "len" z nervov? ☹
...veď to je možnosť jedna horšia ako druhá 😔

Ty si vieš predstaviť pri akom psychickom trápení by si zvracala? To naozaj nevidíš, že sa deje niečo zlé? (buď choroba alebo psyché?) to ti tie peniaze stoja za to trápenie decka? 😔

veve39
17. máj 2016

nie je problem v skolke, problem je v rodicoch, ktori neriesia to, ze "len zo soplika" - lieceneho Pamyconom ochoreju s najv.pravdepodobnostou dalsie deti - co tam po inych rodicoch, ktori tiez budu musiet riesit to, kto bude s dietatom...keby som sa dozvedela,, ze dieta den predtym zvracajuce a zaroven uzivajuce Pamycon je na druhy den v skolke, sama by som to isla riesit s ucitelkou ...opytaj sa lekarky, ak je dcerka zdrava, preco jej naordinovala lokalne ATB

siska53
17. máj 2016

@tajka1986 s pamyconom by som ju do skolky nedala. Takze bud ti nu niekto par dni postrazi alebo ocr.

@sue deti mozu zvracat z nervov. Mojmu sa to stavalo (teraz uz menej),pritom bol zdravy. Aj v skolke. NIkdy mi netelefonovali,ze si mam ponho prist,len mi to oznamili,ked som prisla ponho. Lebo videli,ze je zdravy. Raz sa im dovracal,ked zjedol 5chlebov. On mal reflux. Dokonca aj po mlieku zvykol obcas vracat,ked ho prestal pit,prestalo i vracanie len tak bez nervov ci choroby.