Problémová adaptácia v škôlke

lenicka12
23. sep 2016

ahojte,prednedávnom som sem písala aké veľké problémy má dcéra s adaptáciou v škôlke,tak Vám chcem napísať ako bojujeme ďalej,jeJden deň som tam s ňou bola na žiadosť učitelky,vraj uvidíme ako sa bude chovať,no čo vám poviem-revala ako o dušu a to som bola vedľa nej,jesť nechcela,robiť s deťmi nechcela,prechádzka sa rovnala hororu,potom som ju mala čakať v šatni kým sa umyje a naje a to už kopala do dverí,skrátka nočná mora každej mamy.Ja vynervovaná,manžel tiež o staršej dcére ani nehovorím,doma sa mi nakopila robota,sedela som potom pri nej do noci,jednoducho pohroma -ešte som si aj prst rozrezala a ten mi šili-no ale nie o tom som chcela, rozhodli sme sa že ju bude vodiť manžel,ja ale musím ráno zmiznúť s domu-chodievam do záhrady za domom-aby si myslela že som šla k lekárke s tým prstom-zatial to trocha funguje-verí nám že idem preč,v škôlke ešte stále plače,ale rýchlo ju to prejde,doma protestuje denne že tam nejde,ale už ráno nezvracia a neplače,dokonca včera a dnes mi manžel volal že neplakala ani v chodbe-takže tak sme to zatial vyriešili my,dúfam že sa to časom ešte zlepší.ďakujem za podporu všetkým čo mi písali do diskusie "Plač mojej dcéry v škôlke" ,ďakujem za podporu a rady a hlavne za pocit že nie som v tom sama.

tina87tina
23. sep 2016

Ahoj Lenička moja segra to má rovnako ťažké , malý zmlatil učiteľku od nervoch, vrieska, plač až do obeda 🙂 ale vraj taký, že až na poštu ho počuť, to je pár budov od škôlky 🙂 ani jedno dieťa neplače iba on. Segra má suseda psychológa, ten povedal, že kruto musia ignorovať rev a vreskot dieťa, úplne ignorovať ako keby ho ani nepočuli, vôbec ho nemá ani učiteľka brať viac do pozornosti ako iné deti. Skrátka dať na javo skutočnosť, že to je tak a inak nebude! Bude musieť tam byť každý deň. Takže štuple do ucha, kamenná tvár a žiaden kompromis. Pri každom pokru pochváliť. Ved ty si šéfka nie tvoje troj ročné dieťa 🙂

tina87tina
23. sep 2016

Plus ešte tvoj strach, že sa silným plačom udusí, alebo niečo podobné zle sa stane, tak na to povedal, že trojročné dieťa už má taky reflex, že prestane aspoň na chvíľku plakať, aby sa nadýchalo. Inak klobúk skladám pred učiteľkami, toľko trpezlivosti mať, zaslúžia si nobelovu cenu.

pribinak
23. sep 2016

@lenicka12 necitala som tu predchadzajucu diskusiu, ale nechcete sa poradit s psychologickou, mozno by aj nieco zacala robit s dcerou
lebo toto vyzera na traumu pre celu rodinu

dominika6
23. sep 2016

@lenicka12 bodaj by bolo viac takých tém,kde autorka povie aj pokračovanie príbehu a podakuje za pozitívne alebo aj negatívne rady..lebo niektoré len zahučia hned po prvej kritike ,zdujú sa a hned uzamknú tému... 🙂

mawisch
23. sep 2016

Ahoj, aj my bojujeme...dcera je jedina, co tam huci, az hystericky. Budeme mat v decembri tri roky. Akonahle niekto zaklope alebo zazvoni, tak si mysli, ze idem uz pre nu. Ked zisti, ze som to neni, tak sa neda ukludnit. Rozplace aj ine deti, neda sa tam potom s ostatnymi detmi pracovat. Naposledy sa vracali vsetci z prechadzky dovnutra, co vonku neutichajuco hucala. Iny den pri dalsom pokuse ist s nou von to vzdali a riaditelka si ju nechala jedinu v kancelarii, aby ostatni mohli ist von :( Neustale vyzaduje pozornost ucitelky, stale im je za zadkom. Akonahle sa ucitelka vzdiali, tak zase chyti zachvat zlosti a neda si dohovorit. Idu cikat, jeduje sa pri tom, do minuty sa im pocita do teplakov. A pritom doma sa pekne sama vypyta cikat. Ked mi toto ucitelka opisuje, ostava mi az zle, ze toto nemoze byt moje dieta :(( Dnes som sa rozhodla, ze navstivime detskeho psychologa. Lebo som videla, ze aj ucitelky su z toho rozhodene. A to som si myselala, ze ako jej bude fajn, lebo deti vyhladavala. Chodili sme na rozne detske kruzky, do zabavnych centier, materskeho centra, bola par krat aj v sukromnych jasliach. Ale toto som ozaj necakala, ze co tam ta stvara a aka je neprisposobiva a tvrdohlava.

mariannastancelova
23. sep 2016

Boze ja mam v skolke dve ,a uz mi riedne sibe,kedze rano ich este vozim do skolky,a potom rýchlo utekam do prace ..a to co vymyslaju v skolke uz mam pocit ze ja potrebujem psychiatra,..jedna place celý den ,a druha nic neje absolutne nic ...neviem co dalej ..dneska ako naschval chore tak este sme sli ku dr.vraj mozu ist do skolky ale cez vikend vylezat a brat sirup... vdaka bohu kedze ja nemam sancu odist s prace ani na hodinku z coho ma ide porazit ,lebo sa bojim co bude s detmi ked fakt ochoreju,manzel ma pravo na dovolenku ale tak ze 1 den... nemame cas na nic ...a asi som autorke moc neporadila len som to potrebovala dostat so seba von... Som smutna velmi neviem ako budem dalej riesit deti ak bude treba byt s nimi doma.Dneska som celu cestu do prace preplakala,je mi to luto ze musim pracovat a nemozem sa im plne venovat .. Kedze bez prace a penazi to bude prepokladam ovela horsie.

liz_lemon
23. sep 2016

@mariannastancelova obaja s manzelom mate pravo ist na OCR

mariannastancelova
23. sep 2016

@liz_lemon ja nie, som akoze na dohode.A celu prevadzku mam na starosti ja sama,nema mna kto zastupit.Zatvorit prevadzku mi sef nedovoli( max na 1 den).
Mali sme to dohodnute tak ze sa nam bude v takom pripade starat mama,lenze otec vazne ochorel ostal lezat :( , a muz deto co ja...

liz_lemon
23. sep 2016

@mariannastancelova no, tak to mate blbe, ze vas takto zdieraju

lenicka12
autor
23. sep 2016

@mariannastancelova tak to máš horšie ako ja,aspoň čo sa práce týka,ja robím z domu,tak ak ochorie nie je problém a manžel je živnostník,tak nie že by nemusel do práce ale dá sa to zariadiť ak je treba,len tá naša potvora nás cvičí,má už 5 rokov,tiež som si myslela že škôlku zvládne bez problémov,na deti je zvyknutá,rada sa s nimi hrá,ale len ak je doma na dvore,alebo u nich na dvore,škôlku nechce ani vidieť a ani o nej počuť,ale zdá sa že sa to trocha upravilo,aspoň tým že ju manžel vozí a
@pribinak máš pravdu v tom že je to trauma pre celú rodinu,od začiatku septembra mi je stále zle,doslova nazvracanie,tlaky v hrdle akoby mi tam hrča navrela,mávam s tým s času na čas problémy,bola som na vyšetreniach a záver znel-nervy v háji-objavuje sa mi to pri nejakých problémoch v rodine a tak,ale vždy to po 2-3 dňoch prešlo,teraz to trvá skoro 3 týždne,neviem ako sa dať znova dokopy,aj som povedala,dieťa škôlku za meciac,dva zvládne a mňa odvezu na psychiatriu,no snáď sa dáme dohromady.nielen ona s tým má problém,ale očividne aj m y všetci v rodine

tajka1986
23. sep 2016

@lenicka12 mojej trvalo "rozdychanie"skolky skoro 4 mesiace. Rev pol dna,300xotazka ci pre nu pride maminka,sedela a revala o dusu,nejedla,s detmi sa nehrala. Po 4 mesiacoch uz neplace,nezvracia rani,nebudi sa zo spanku. Neni nadsena ze tam musi byt ale akceptuje to. Rano len skonstatuje co vsetko bude robit v skolke a ze ma bude cakat. Dam jej pusu a supnem do triedy. Ziadny plac. Len treba vydrzat. Kazde dietko si raz zvykne...Musi..Ina moznost nie je