Problémy učiteliek s obliekaním deti v škôlke

9. jan 2022

Ahojte,
Stretli ste sa niekto s tym,ze by ucitelky mali problem s obliekanim najmensich deti cez zimu v skolke?dcerka teraz nastupuje do skolky a zostala som nemilo prekvapena,ked mi ostatne mamicky povedali,ze zbytocne budem chystat dcere veci na von do skrinky(oteplovacky alebo nohavice do dazda)lebo ich do toho neoblecu🤷‍♀️🤬!v triede nemozu byt deti len v pancuchach,vraj je to nehygienicke,chlapci musia mat bud sortky alebo daco ine na pancuchach,dievcata sukienky alebo saty.a ked idu von,tak si sortky davaju dole a ucitelky az vtedy pochopia ze im treba daco dat navrch 😯vraj oni nemaju cas striehnut kto co mal na sebe ked prisiel.cize ked dam dceru do triedy v leginach alebo teplakoch bez pancuch,tak ich tak aj vychystaju von🤦‍♀️ teraz som na pochybach,co jej tam obliekat aby neochorela..je to dedinska skolka,maju tu cudne zastarale zvyky ktore su pre mna nepochopitelne..
Stretli ste sa s takym niecim?ako obliekate vase 3r deti do skolky?
Dakujem

mimikarol
9. jan 2022

Opýtala by som sa konkrétnej učiteľky v škôlke. Moja nosila cez zimu pančušky a v šatni som jej nohavice alebo oteplovacky dala dole a dala som jej sukňu. Ale ja som to ak robila preto, lebo rada nosi sukne a šaty. Chlapci tiež mávali kratase na pancuskach. Učiteľky obliekali také maličké deti, dokonca aj upratovačka im pomáhala. Deti mali oblečenie každé vo svojej skrinke

oktoberka
9. jan 2022

Nie,nestretla. Nijaká učiteľka predsa nevychysta v zime von dieťa v pančuchách. Bude hľadať niečo navrch.
Už zase netreba vidieť v tých učiteľkach bosorky.

laura164
9. jan 2022

Niektoré učiteľky obliekajú, pomáhajú aj kuchárky, ale dcéra sa mi velakrat sťažovala, že jej neobliekli nohavice na tenké legíny a to už bola zima. Aj som učiteľke povedala ale popierala to, povedala že ju obliekla. Potom bola stále chorá. Aj som sa dozvedela, že to tak učiteľky robia aby deti ochoreli a aby mali menej práce. Veľa rodičov sa sťažovalo, aj na iné veci. Ten prvý rok je asi najhorší v tomto

autor
9. jan 2022

@mimikarol mne dcera sukne ani saty nosit nechce,je skor leginova.ucitelky si naucili mamicky na tie sortky a sukne,resp.podvolili sa..vo vyssej triede su ine ucitelky a tie oblecenie neriesia.tieto najmensie maju dve nove mladucke ucitelky a tie si robia vlastne pravidla

darinkaninka
9. jan 2022

U nás pomáha s obliekaním a obúvaním aj pani upratovačka. Myslím, že vo väčšine škôlok to takto funguje. A samozrejme dve učiteľky. Nemyslím, že by vzali von dieťa v pančuchách 😉

klip0
9. jan 2022

Ty to asi ale myslíš tak, že do triedy ju dáš v legínach alebo teplákoch a chces aby jej pod to obliekli pančuchy ? Lebo to je celkom nepraktické pri malom dieťati

spadnutaslivka
9. jan 2022

najlepšie je porozprávať s učiteľkou, čo a ako je to s obliekaním. U nás napr. bolo, že malé deti mali mať len palčáky, nie prstové rukavice, lebo samé si ich dať nevedeli a učiteľka by nestíhala 20 deťom obliekať každý prst zvlášť. Ale pančuchy som neriešila, lebo moji nenosili, ani tielka. A nebývajú choré. Asi sú otužilejšie :D Ale proste porozprávaj s učiteľkou, uvidíš, čo odporúčajú alebo v čom sú ochotné pomôcť.

spadnutaslivka
9. jan 2022

a čo sa týka 2 vrstiev- videla som deti, že mali tenké legíny do triedy a na von si na to obliekali ešte hrubšie/druhé legíny alebo tepláčky

darinkaninka
9. jan 2022

Ani moja nechce sukne. Veď jej obleč pančuchy a tenké tepláky. Určite sa neprehreje, veď navrchu necháš len tielko a tenké tričko. Mikina do skrinky. Oblečú potom až von.

thereisabear
9. jan 2022

Veď legíny a oteplovačky alebo iné vrchné zateplené nohavice nohavice stačia, nie? Môj nosí tepláky a na vrch softshellové nohavice, ak je sneh tak oteplovačky. Pančuchy do škôlky nenosí.

janewithane
9. jan 2022

Tak jej daj na pančušky šortky, nie sukňu

autor
9. jan 2022

@oktoberka ale ved to som nenapisala.ja len pisem ako mi to bolo povedane,teda len v pancuchach byt nemoze v triede.a ked jej dam do triedy leginy alebo teplaky tak jej uz nic ine von na to neoblecu.deti tam su casto chore,aj susedy sa casto stazuju ze deti chodia v ponozkach von a v leginach ked je chladno,pritom v skrinke maju to v com prisli do skolky(teple nohavice..) a ked vela deti je chorych,ucitelky sa este aj tesia ze maju malo deti.neviem ci to je tymi novymi ucitelkami,ja som este nikde nepocula ze by boli taketo zvlastne praktiky v skolkach

dusankomoj
9. jan 2022

U nás učiteľky oblečú deti(a tiež je to ,,dedinská" škôlka) a na druhej strane: videla som deti poobliekané tak ,,imidžovo",že by som mala problém určiť,čo je na von a čo nie. Ak sa ti tie učiteľky zdajú nekompetentné,nájdi si súkromnú škólku, ale nezhadzuj všetky na MK. Zatiaĺ máš info iba ako klebetu,nie skúsenosť,či?

autor
9. jan 2022

@thereisabear nepochopili sme sa,ak dieta pride v oteplovakoch,mama ho vyzlecie a ma pod tym teplaky,v teplakoch je v triede ale ked idu von,ucitelka ho necha ist v teplakoch🤦‍♀️ vraj maju vela deti a nemozu sledovat kto v com prisiel do skolky a kazdeho obliekat.(vyrok jednej z nich)upratovacky im nepomahaju.

spadnutaslivka
9. jan 2022

neverím, že sa tešia, že málo detí majú. Lebo vtedy býva problém s prevádzkou- a zvlášť na dedinských škôlkach. U nás, keď je málo detí, zavrú škôlku. Lenže učiteľky nemajú toľko dovolenky, aby ju mrhali na každý takýto výpadok. Musia si nechať na leto, na sviatky a určite chcú pár dní voľna vtedy, kedy ho chcú a nie vtedy, keď majú choré deti.

oktoberka
9. jan 2022

No,nikdy som také ieco nepočula. Malé deti ešte vždy obliekali učiteľky alebo dohliadali,či si všetko obliekli,dal,čiapku,atď. Väčšie deti sa obliekali už samé. A učiteľky skontrolovali.
Keď si dostala také info,opýtaj sa priamo v škôlke.
Už len tak ludsky-to by čo za ženy boli,čo by deti takto pustili do zimy. Chápeš.

lucka114
9. jan 2022

3 ročná si podľa mňa zvládne natiahnuť oteplovacky, keď pôjdu von. Ak to nedokáže, trénujte doma.. učitelku popros,normálne,bez emócie,nech ti malú skontroluje,keď pôjdu von,či sa obliekla. Nauč ju samostatnosti čím skôr 🙂
Moja si na začiatku nevedela obúvať zimné boty.doma sme dali tréning, a už je v šatni samostatná.samozrejme som poprosila učiteľku, nech ju skontroluje. Keď sa niekedy dcéra obliekla von "nedostatočne", neriešila som, pretože vonku sa aj tak hýbu a behajú a aspoň sa nespoti. Rodičia majú tendenciu myslieť si, že deti im vonku zamrznu a ochorejú,ale väčšinou to tak nie je 🙂

autor
9. jan 2022

@klip0 nie,myslim to tak,ze na cestu do skolky dam leginy a na to softshell nohavice/hrube teplaky,v satni vyzleciem,necham len v tych leginach.

thereisabear
9. jan 2022

Mne sa nejak nechce veriť, že nikto a tým nič nerobí. Taká učiteľka nemá čo učiť. Veď deti majú veci na svojich miestach, aj označené menom. Nevedia čítať? 🤦‍♀️
Aj si videla tie deti vonku? Išla by som sa pozrieť.

oktoberka
9. jan 2022

@spadnutaslivka tak toto veru je,že tešia sa z toho,že majú málo detí,resp.covid pomohol mnohých skolkam.
Viď naša. Rodičia sa sťažovali,ale zriaďovateľ je manžel riaditeľky. Vždy bol dôvod,aby škôlka nefungovala,keď nemusela. Alebo,keď aj,tak ju skrátili do 12:00. Všetky prázdniny kopírovala podľa ZS,SS. V lete 2mesiace zatvorená,že opravujú nieco-nikdy neopravovali. Veď bývam vedľa. Jesenné,jarné,ešte aj polročné. Keď bolo menej detí,učiteľky odhovárali mamičky,či chcú riskovať a tak mamičky nechali,kto.mohli deti doma. Škôlka ostala bez detí-ucitelky akože chodili do práce. Písomnosti riešili. Covid obdobie?asi jediná naša škôlka nebrala deti rodičov v kritickej inf.
Lebo vraj takí rodičia neboli. Keď sme sa ozvali,tak síce sa našli,ale bolo ich málo a to škôlka otvoriť pre tak málo detí nemôže. Opäť ostala zatvorená,učiteľky vraj chodili do práce celý čas. Nechodili.
A že si vymýšľam?nevymýšľam. Viem ako to v škôlke chodí,veď mám kopu rodiny učiteľov. Aj v MS.
Kto mohol,deti zo škôlky vybral a nosil inde,hoci logistika bola náročnejšia.

miky132
9. jan 2022

A čo takto naučiť deti obliekať? Lebo ja teda neviem, ale moje deti sa obliekajú samé 🤷bavíme sa o 3 ročných detí však?

autor
9. jan 2022

Edit: asi sme sa nepochopili,pre tie ktore sa tu na mna vrhli ze kydam na vsetky ucitelky a mala som si dat do inej skolky atd...
Nezhadzujem vsetky ucitelky,ja sa pytam ci je to tak bezne,a co obliect..nie su to len klepy,ked mi povie 5 mamiciek z tej istej triedy ze to tam takto funguje tak to asi vymysel nebude..
Rodicovske sme zatial nemali,resp.odkedy je pandemia tak este nebolo,riesi sa vsetko telefonicky alebo formou oznamov cez edupage..
Celkovo sa skolka netesi velkej oblube kvoli cudnym praktikam,ak by bola moznost dat do inej,tak dam,ale bohuzial inde miesto nebolo..

0silvia0
9. jan 2022

Tak mas 3 moznosti:
1. stazovat sa na ucitelky
2. naucit dieta samostatnosti a obliekat sa same
3. naucit si dieta na pancuchy a suknu

autor
9. jan 2022

@miky132 dcerka ma 2.5roka,obliekat sa vie aj obuvat,niekedy potrebuje trochu pomoct..

autor
9. jan 2022

@thereisabear kedze byvame vedla skolky a kazdy den chodime okolo skolky a dvora tak uz poznam ucitelky a vela vidim pocujem..vela rodicov nieje spokojnych s pristupom a fungovanim skolky ale aj ked sa zopar rodicov spojilo a podali staznost a navrh na zlepsenie,nikdy to nepreslo.
Napr.skolka je ofic.do 16:30,ale ucitelky vyzaduju aby sa pre deti chodilo od 15tej,a teda uz o 16tej nie je v triede ani nohy a ucitelka odchadza..napriek namietkam niektorych rodicov ze nestihaju vsetci takto chodit kvoli prac.dobe sa s tym aj tak nic nerobi...

sense
9. jan 2022

Treba odmala aj dieťa viesť k samostatnosti a prízvukoval mu aj ráno pred odchodom a ukázať kde ma skrinku kde veci a ze ddi to ma obliecť, a to 3jrocne dieťa má už zvládnuť, naša na vešiak kde mala bundu mala aj oteplovaky a vedela ze si to ma obliecť... A takisto komunikácia je základ hlavne slušná komunikacia

lilly2303
9. jan 2022

Nie u nás vždy kontrolovali či si deti obliekli to čo mali a ešte im aj pomáhali s obliekaním. Nám napríklad vždy pripomenuli aj to že už je vonku chladno aby sme už deťom začali dávať tielka a pančuchy. Nohavice do dažďa, gumáky a oteplovacky sme mali v škôlke povinné.

evuska135
9. jan 2022

Moj mal zle obute topanky, nevedel chodit a oni si veselo debatili vonku 🤦‍♀️ ako nic proti ucitelkam ale robia to. Kamoske tak maleho neobliekli, vsetci mali bundy a jemu nikto nedal a sam si ju nevedel dat. Moj preto v 3r do skolky nesiel. Ale hned som upozornila ucitelku. A u nas odpoved ucitelky, ze maju 23 deti a nestihaju, jasne taka blbost viac ako 15 deti v triede nebolo a to este su niekedy 2 ucitelky na jednu triedu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. jan 2022

@oktoberka u nas je to nieco podobne,ucitelky vysetruju ktora mama chodi do prace,kam a ci tam naozaj chodi,ci len nesedi doma a dieta nedala len tak do skolky.tento rok skusaju fintu,niektorych sa pytali ci si deti pred obedom nevezmu domov,lebo poobede je len jedna ucitelka a ze nestiha 🤔 mna si zastavila ucitelka a pytala sa ma na inu mamicku,ze ci ozaj chodi do prace (jej dieta nastupilo ako 2.5rocne,ona chodila na smeny do prace)...