Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy v škôlke. Ako sa môžem brániť?

daduska2009
16. okt 2015

Potrebujem radu. Už som to tu na fóre riešila viac krát a v rôznych témach - žiaľ, tá situácia je (aspoň pre mňa) čoraz ťažšie zvládnuteľná. Syn začal chodiť do MŠ pred troma rokmi. Že to nebude spočiatku jednoduché, s tým som počítala (do škôlky začal chodiť ako 3,5 ročný a do tej doby bol iba s najbližšou rodinou), ale že s tým budú spojené až také komplikácie, to ma nenapadlo :( Aby som to skrátila, máme veľký problém s učiteľkou. Malý jej je od samého začiatku nesympatický (dala mi to dosť jednoznačne najavo hneď na 1. "rodičku", kt. sa konalo cca 2 týždne od začiatku šk. roka - to ho nemala šancu dobre poznať, napriek tomu, keď zistila, na koho sa pýtam, vystrúhala znechutenú grimasu a oči vyvrátila do neba; bolo mi to čudné, ale keďže nie som nejak zvlášť konfliktný typ, neriešila som to; spoliehala som sa na to, že sa to časom poddá; žiaľ, mýlila som sa) a je to čoraz horšie. Považuje ho za čudáka, ak sa správa inak, ako ona považuje na "normálne", vezme mu hračku (a vôbec to nie je o tom, že by niekomu ubližoval, ale napr. si rukou brnká po hračke a behá si po triede a tak), zhadzuje ho pred deťmi, ohovára nás pred druhými rodičmi, svoj negativizmus veľmi očividne dáva najavo...Ako som už uviedla, v žiadnom prípade nie som chronický sťažovateľ a veci sa snažím riešiť dialógom. Toto však už pociťujem doslova ako šikanu a to nepreháňam ani trochu. Aby som to ešte doplnila - kým malý do škôlky nechodil, ani vo sne som neuvažovala nad tým, že by bol nejaký "nenormálny". Táto učiteľka ma však tak "zmagorila", že som s ním začala chodiť po psychológoch, po kadejakých autistických centrách a neviem kade ešte. Samozrejme, že sa zatiaľ nič nepotvrdilo (je pravda, že sme ešte neskončili, ale ja verím, že to v tomto smere bude v poriadku). Je pravda aj to, že možno má také tie "svoje" prejavy, ale rozhodne nie je spoločensky nebezpečný a len potrebuje, aby ho trošku rešpektovali a brali ho takého aký je. Pani riaditelka stale upozornuje ze syn potrebuje lieky na upokojenie ze ona mu ich je schopna dat aj sama v skolke!!!! Pre mňa je to tak ťažká situácia, že to ani neviem vypovedať. Chcem, aby učiteľka (spolu s riaditeľkou) pochopili, že tam nechodíme preto, aby sme boli kamarátky. Chodíme tam preto, aby malý napredoval, aby sa niečo naučil, aby bol medzi deťmi...Majú nám poskytovať službu, za kt. si riadne platíme a za kt. berú mzdu. Chcem, aby za tým nehľadali nič viac nič menej. Prosím Vás, poraďte mi, ako sa môžem brániť? Aké mám možnosti? Mám sa sťažovať alebo...? Veľmi pekne ďakujem.

janinah
16. okt 2015

už dávno mal byť v inej škôlke,aj za cenu cestovania....

seahorse27
16. okt 2015

Ja by som poziadala riaditelku aspon o prelozenie do inej triedy a ak to nepomoze a skolkarska mafia bude stale aktivna, tak by som to riesila prelozenim do inej skolky.

evelynm
16. okt 2015

mozes sa stazovat. To ti ale nezaruci, ze ucitelka s riaditelkou zmenia svoj vztah a postoj k tvojmu dietatu. Uz davno by som dala dieta do inej skolky.
Mimochodom, podavat dietatu akekolvek lieky bez odporucania lekara si nesmu dovloit!

fidka79
16. okt 2015

mna by zaujomalo preco potrebuje lieky an upokojenie..ak je ozaj tak nezvladnutelny treba si priznat pravdu,ak mi v skolke odporucia lieky na upokojenie zjavne nie je nieco v poriadku s dietatom,treba sa zamerat aj na syna nepomoze ze budete zatvarat oci pred problemami a tvarit sa ze je to anjelik

ukulela
16. okt 2015

predpokladam, ze ste v skolke posledny rok - teda prestup asi ani nie je realny... mala sito riesiturcite skor. a ti to za tostoji,skus sa popytat este urychlene niekdena prestup, aksa to nepoari, uz len vydrzat. skoda, ze si skor nebola aktivnejsia. aj za cenu, ze nebudes az taka nekonfliktna.

kengurica
16. okt 2015

....zarazila ma veta " potrbuje lieky, a ze je mu ich schopna dat aj sama v skolke" . ?????!!!!!!!!!
Bez suhlasu rodica nesmie dat dietatu ani len Paralen! ....ako si toto moze dovolit co i len povedat....Ak by aj nejake lieky potreboval, onas tym nebude mat nic spolocne....Asi nepozna svoje kompetencie, a tiez by som volila inu skolku. Sama som matkou podobne trochu nestandardne sa spravajuceho dietata, ale toto.....Stazovat sa mozes u zriadovatela skolky (zrejme obec, ak je statna), ale najprv sa postaraj o dokazy...Skus nahravku, a tak.....

ada274
16. okt 2015

Na tuto temu si otvor diskusiu. Kazdopadne ak toto trva uz niekolko rokov a nic sa ti nepodarilo vyriesit je to zle. Zle je to preto ze tvojho syna niekto 3 roky ponizuje, nechcem vediet ake to bude mat nasledky na jeho psychiku. Dieta by som prelozila do inej skolky hned prvy rok ak by som nebola schopna najst riesenie. Alebo by do skolky proste nechodil. Nechcem ti nakladat lebo sa trapis, ale tri roky nechat dieta v takom prostredi, no neviem....

pribinak
16. okt 2015

preco ho pre boha neprelozis do inej skolky? toto by som nevydrzala !

ervenka
16. okt 2015

To all: vo svojom blogu napisala,ze ho uz PRELOZILA DO INEJ SKOLKY. Len sa chce stazovat na byvalu skolku. Trochu mi divne, preco pise v pritomnom case, ked to je minulost.

xfenix
16. okt 2015

Ja by som v ramci zachovania psychickeho zdravia dietata ho preradila do inej skolky.

jurko77
16. okt 2015

Prelozit a hned a ucitelkam by som povedala svoje.

ludmilaka
16. okt 2015

Keď budeš mať všetky vyśetrenia zanes výsledky riaditeĺke. Nechaj jej aj telefónne číslo na nejakého psychiatra, nech ho dá p.učiteľke. A malého prelož inam.

jabadaba
16. okt 2015

ani som cele nedocitala. Dieta okamzite do inej skolky a s ucitelkou si to vytmav. Asertivne, otvorene, dorazne. Tu uz konci kazda sranda.

jarmillka
17. okt 2015

napíšem aj tu čo som písala pod tvoj príspevok lebo podla mna to je očividne...
prepáč,prečítala som si pár vecí z tvojho blogu a mne prídeš ako vyšita chronicka stažovatelka.. večne so všetkým nespokojna... ako to že ho nútia spat..ako to že musí ležat.. MUSI...deti v školkach to tu robia...a ked ležia ostatne deti, tak asi nenechajú tvojho lebo nechce, aby si robil čo chce on... To že ho natačali ked nespal (ako píšeš tvojom blogu) bolo asi preto, lebo ti chceli ukazat že nespí..moj nazor...lebo inde aj píšeš že dovtedy spal... Prekrútit sa da hocičo vo svoj prospech a vytiahnut z kontextu... v tvojom príspevku zo stredy sa stažuješ že sa tam nič nenaučil a nevedel ti nič povedat, dalej v historii že ako ti on všetko vysvetloval čo bolo v školke a ako to bolo... Keby mu nukala riaditelka a učitelka ´liečiky´na spanie ako píšeš, určite by si ho tam nenechala dalšie roky..teda myslím že nijaka normálna matka... Asi ti to len teraz padne vhod a je to slovo proti slovu.. Toto by si podla mna v školke nedovolili... Ja mam akurat do činenia s podobnou mamou... moje dieta, moje dieta,jemu ubližuju, on je chudak a čo ta dokazuje...hotova diagnoza..povymyšla, poprekruca a dopasuje take veci, čo by človeka v živote nenapadli...v každom slove, v každom geste, vo všetkom dokaže najst niečo na čo sa da stažovat a utočit...

tiwyna
17. okt 2015

Ja mam kamaratku, jej syn teraz nastupil do prveho rocnika. Je to dieta, ktore nie je ani autista, ani nema poruchu osobnosti, je to nevychovane dieta. Nevie sa absolutne chovat, ma egoisticke sklony, je vychovany systemom, JA som niekto, pocuvajte ma, moj nazor je dolezity, je vasa povinnost ma pocuvat a ja chcem byt v popredi. Nevie sa hrat s detmi, nevie sa podriadit, ignoruje ludi, ak mu dorazne povies, nech neskace do reci, zacne so sebou hadzat, ze ved ma pocuvajteeeeee...jeho matka na to reaguje..resp. nereaguje nijak, ona sa ho naucila ignorovat. Ideme po ulici, Maťko sa rohodne, ze mama ide pomaly a zacne jacat, mama rychlo, ked mama nereaguje, alebo len povie, ze ved pomaly, uz tam budeme, zacne jacat a trieskat ju pastami. Ked fajci, vytrhne jej cigaretu z ruky a zacne s nou utekat a ona si len kludne vytiahne druhu, ze no pozri sibnuty a fajci dalej a on zas skusa...nebudem rozvadzat v com je chyba toho Matka a jeho mamy, kotra ho mala v neskorsom veku a on je tym padom jedinacik..chcem ti en povedat, ze tvoj syn nemusi byt chory, len moze mat nezvladnutu vychovu a chybu hladaj v prvom rade v sebe, kazda si myslime, ze svoje deti vychovavame najlepsie, ale nemusi to tak byt, spytaj sa nezainteresovanych ludi, ako ta vnimaju ako matku a nech sa neboja povedat pravdu, co si naozaj myslia, potom sa snad dozvies, co mas robit.

minnie55
17. okt 2015

U nas v skolke bol absolutny zakaz personalu podavat detom lieky - nesmeli im dat ani paralen, ani akergikom predpisane lieky, rodicia museli chodit cez den do skolky podat liek, ak nejake dieta bralo pravidelne. Takze neverim, ze u vas v skolke riaditelka chcela krmit tvoje dieta liekmi a este k tomu liekmi na upokojenie. V dnesnej dobe sa 99% uciteliek v skolkach chova k detom velmi pekne, nedovolia si diskriminovat dieta a uz vobec nie takymto primitivnym okatym sposobom. Mozno si fakt narazila na nejaku vynimku, ale nezda sa mi to...

bohuslava8
31. okt 2015

ervenka:
pretože má šikanované dieťa a sama si to teraz uvedomuje a prechádza tým, čo sa volá "túžba udr...ať učiteľky z materskej školy železnou tyčou".

Chlapec už chodí do školy, kde má dobré učiteľky a ona si uvedomuje kopa vecí, na ktoré hodí železná tyč
je možné, že jej takto cez jej dieťa robili zle, lebo v roku 1952 jej babka povedala učiteľskinej mame, že nikdy jej dcéra nebude učiteľka ..., to je na dedinách bežná vec. Ja osobne by som malé dediské škôlky aj školy zrušila.

emily_666
31. okt 2015

a nepísala si ,že už chodí do inej škôlky ?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli