Psychologické testy predškolákov, ako to funguje?

rencika8
8. okt 2019

Ahojte ,
Chcela by som sa opýtať či ma niekto skusenosti s testami pre predškolaka a ako to funguje prípadne čo je súčasťou testou
Ďakujem

pininka1
8. okt 2019

Ja som bola so synom u psychologicky,lebo išiel skôr do školy, 6 rokov mal až 15.9. bol tam s ňou asi hodinu a pol a myslím že nejakých 6 testov robil. Bolo toho dosť, ale zvládol to v pohode. V školke čo sa robí depistaz je trocha menej náročná

pribinak
8. okt 2019

bezne sa depistaz robi v MS, ak ma rodic zaujem, alebo je to doporucene, moze este poziadat o rozsirenu depistaz v CPPP.
vzory testov najdes na internet. niekde su testy dost rozsiahle, niekde deti maju este pohovor s logopedickou

deti95060810
8. okt 2019

bola som s dcérou, len mňa nechali za dverami...dieťa tam pracovalo samé.

zuzikak
2. feb 2020

@rencika8 u nas pre tych co mali zaujem robili v skolke. Rodic nikdy nie je pritomny. Sleduje sa tam grafomotorika jemna aj hrubsia, pamatanie si textu, schopnost rozumiet a prerozpravat, suvislost myslienok kladenych viet a pod. Ak tieto testy nerobia v skolke (ze z cccp pride teta), podrobnejsie testy si mozes zaplatit aj priamo v centre. Tie testy su vsak len priblizne ked sa robia v takom marci. Do sept. dieta este vela dozreje. Daju sa na vlastnu ziadost v centre robit aj v lete. Zapis do skoly absolvovat musite aj tak a aky by ste davali odklad, oznamite skole i skolke (aby vam drzali miesto)

rencika8
autor
2. feb 2020

@zuzikak ďakujem za odpoveď
A nevieš prosím koľko sa cca platí za tie testy ? Aspoň približne

zuzikak
2. feb 2020

@rencika8 to veru netusim. Podla mna je to zavisle od daneho centra. Skus si najst najblizsie a popytaj sa konkretne. Viem, ze niekde spravia take zakladne, a niekde take, kde dieta pracuje aj 2 hodiny....