Rok po odklade školskej dochádzky

hatsepset
5. apr 2018

Baby mam otazku,lebo som to tu nenasla...syn bude mat tento rok odklad skolskej dochadzky,no prihlasit do skoly ho samozrejme niekam musime, s byvalym sa nevieme dohodnut na ktoru skolu ho prihlasit ( obe skoly su v hodnoteniach v prvej trojke vramci mesta cize pokial ide o synovo vzdelanie a dobro,tak je to jedno na ktoru pojde) lebo samozrejme kazdemu vyhovuje skola ktoru ma blizsie. Kedze je aky je mam pocit ze nakoniec syna prihlasime kde chce on ( pochybujem ze mi podpise papier na zapis na skolu ktoru chcem ja, takze budem musiet podpisat papier ja jemu), moja otazka ale znie, na buduci rok musim syna prihlasovat resp. zapisat na skolu znovu (ci uz na tu istu alebo na inu)? alebo ide automaticky na tu kde bude tento rok prihlaseny a bude mat odklad? co ak sa za ten rok vyvrbia veci tak ze sa rozhodnem/e pre uplne inu skolu? Dakujem za odpovede

veronika33
5. apr 2018

Na ďalší rok po odklade už nemusíš prihlasovať znova, je evidovaný na tej škole, na ktorej si ho už prihlásila. Zmeniť školu môžeš kedykoľvek, aj keď na ňu už nastúpi. Je to na tebe, stačí potom napísať žiadosť a samozrejme, na tej škole, kde má prestúpiť musia súhlasiť, že ho tam príjmu.

hatsepset
autor
5. apr 2018

@veronika33 dakujem 🙂

janci05
5. apr 2018

U nás to prebiehalo tak, že sme mali rok odklad a ten ďalší zápis sme znova museli absolvovať, aj keď už samozrejme odklad nemohol mať. Ja si myslím, že by si mohla potom zmeniť školu, ale musíš o tom v čas upovedomiť riaditeľstvo školy, že ide na zápis inde ako pôvodne.

lulik01
5. apr 2018

My sme dcéru prihlásili na jednu školu o o rok po odklade išla znova na zápis do inej školy ktorú teraz navštevuje

gretocka
5. apr 2018

ak aj pojde na tu istu skolu, na zapis ist musite znova... a ci moze ist na inu skolu - myslim si ze ano, nakolko cely zapis sme abslovovali druhy rok tak isto znova....

kacena4
5. apr 2018

my sme tiez boli na oboch zapisoch, na prvy sme priniesli papier o odklade a na druhy sme sa prisli uz len prihlasit ze ideme do skoly k nim (alebo teda odhlasit sa ze k nim nepojdete a zmenili ste skolu, kedze oficko maju vasu ziadost odlozenu)

bibistec
5. apr 2018

Musis ist na zapis aj ten dalsi rok a mozes na inu skolu aj dcerka mala odklad teraz je prvacka a tak bolo neviem o zmene