Sexuálna výchova pre deti od predškolského veku

oravese
16. okt 2013

aký máte názor na sexuálnu výchovu a sexualizáciu detí už od 4 rokov, ktorá sa začala v štátoch EÚ a EÚ ju výrazne podporuje. Čo sa robí v Nemecku, Francúzku, Chorvátsku, Maďarsku a iných štátoch EÚ a v Amerike už funguje 10 rokov. sme dostatočne informovaní o sexualnej výchove, a sexualizácie detí, ktorá sa pretláča neskutočným tlakom za účelom znížiť populáciu a boháči sveta si upokojujú sexuálne zvrátene chúťky.

mifonka
17. okt 2013

@oravese nebolo mojim cielom ta u razit mne to len tak pripada. ano o tom som pocula, co pozaduju.... sloboda cloveka konci tam kde zacina sloboda ineho cloveka... dieta nie je fyzicky a ani dusevne usposobene na vztah ci pomer s dospelou osobou. islo by o poskodenie ako aj emocionalne tak na tele. dieta sa nemoze rozhodovat. zatial co dospela lesba vie zhodnotit svoju orientaciu a je zrela sexualne ako aj emocionalne na vztah s dospelou osobou rovnakeho pohlavia, ktora do tohto vztahu vstupuje tiez dobrovolne a nijakym sposobom to neposkoduje jej zdravie. tak to je ten rozdiel precoo to pedofilom a zoofilom nemoze prejst. a neprejde. je zaujimave zo oladom toho zakona sa diskutuje len tu alebo na fb. ziadne noviny. seriozne noviny. ved by to bola senzacia, ktora by znamenala trzby. rozhorcene mamicky by citali o 100/600.
K žiadosti o náhradnú rodinnú starostlivosť je nutné doložiť nasledovné doklady:
■odpis (nie len výpis) z registra trestov,
■doklad o majetkových a príjmových pomeroch,
■správu o zdravotnom stave,
■vyplnený dotazník pre uchádzačov o NRS;

http://pietruchova.blog.sme.sk/c/336137/Juvenil...

tova
17. okt 2013

@oravese mozes skopirovat pripad ktory sa tyka usa?

mifonka
17. okt 2013

@oravese a preco by si nedala? je preto horsi lekar, lebo ho pritahuju muzi? albo horsi clovek? to s kym spavas a mas vztah urcuje celu tvoju bytost a existenciu? preto pojdes povedzme k horsiemu lekarovi? tak si zas potvrdila ze si jednoducha a este aj homofobna a to nie je urazka v tvojom pripade je to fakt.

oravese
autor
17. okt 2013

@mifonka fakt mi je to jedno kto sa nevie nijako branit uz len uraza no co uz....moj nazor homosexuali - liecte sa, poznam dvoch vyliecenych a verte ze ich zivot predtym a potom je riadny rozdiel. a vyjadrite sa k tym pedofilom a zoofilom aj tym by ste dali deti, ved nemozu za to ze maju radi deti a zvierata. vybrala by som dobreho odbornika a mam pravo si vybrat. ano ved vy im dajte kludne deti aj 4 mu porodte homosexualovi ci pedofilovi, ale ako je cela tato diskusia o tom ze nam co s tym nesuhlasime to chcu donutit preco?ja im nechem dat svoje dieta preco by ma k tomu mali nutit?

mifonka
17. okt 2013

@oravese v tvojom pripade to nie je urazka ale fakt. mozno si aj ty videla dokument o veriacom chalpcovi romovi a homosexualovi, ktory si vzal biele dievca tiez silne veriacu. nezije homosexualne, zije so zenou v manzelskom zvazku. to vsak z neho neprestava robit gaya. sam sa priznal, ze to potlaca a casto sa prichyti pri tom ako pozera na ineho muza a ho to laka. tak ake vyliecenie. len potlacanie. otazka znie dokedy to clovek vydrzi. jemu pomaha viera. ale homosexualom ostava. moze to prerast do asexuality ale heteraka, ktory bude bazit po zene z neho nic nespravi. a nemysli si, ze byt gayom je lahke. ved v rusku za to mozu ist aj sediet. keby to slo zmenit nejakou terapiou, myslis ze by vela z nich do toho nesla ? uz len preto aby nesklamali svojich rodicov, ak su taki ako ty, alebo im mohli dat vnucata. alebo sa len vyhli pichlavym pohladom netolerantnej spolocnosti...

mifonka
17. okt 2013

@oravese k pedofilom som sa vyjadrila. liecit dieta a byt gayom tj robit si svoju pracu a dat dieta gayovi su dve veci. mam kamarata gaya. je to fajn clovek. ma svoje plusy aj minusy. jeho partner deti nechce no casto mavaju na prazdniny decka jeho sestry. uplne v pohode mu budem posielat na prazdniny aj svoje. nie teba k tomu nikto nenuti. od teba len len trosku tolerancie pochopenia, snahu vcitit sa do pocitov ineho a neverit hlupostiam o kradnuti deti zo zdravych super fungujuch hetero rodin aby ich mohli dat chorym umierajucim gayom.

kikina84
17. okt 2013

@oravese takychto tem je tu neurekom..ludia tomu neveria a ani neuveria..lebo nemaju cas sledovat tie blogy a realne veci ktore sa deju..a myslia si ze niesme natolko zvrateny stat,ze sa nas to nikdy nebude tykat..sama proti sex.vychove nic nemam,ale ked som videla niektore osnovy aj co sem maminy fotili,uz pre prvacikov..tak mam dost..a to niesom ziadna citlivka a upozornujem ze niesom ani veriaca,ak by ma niekto nazyval nabozenskym fanatikom..sledujem tuto temu uz dost dlho aj ohladne odoberania deti a zratala som si dve a dve ..viem ze sa to deje..ja sama som v zivote zazila veci ktore neprajem nikomu zazit a aj na zaklade nich som si spravila obraz...je mi len luto do akeho lahostajneho ludstva bude vyrastat moja dcera..obklopena ludmi,ktory sa stale niekam ponahlaju a vsetko im je jedno..a pritom mame na to aby sme sa stali lepsim statom a neopičili sa po druhych..a uz davno si treba uvedomit,ze kazdy zakon aj ked sa zda na prvy pohlad super,ma vzdy nejake skryte zakutia,o ktorych neinformovaní ludia nevedia,presne ako pri podpisovni zmluv napr.v banke ked ziadate o uver..to najdolezitejsie je pisane malými pismenkami.. presne aj v tychto zakonoch su medzeri a budu zneuzivane.lebo su a budu tu vzdy ludia ,ktorym nasa neznalost a neinformovnost posluzi na obohacovanie sa..nech je to v akom kolvek zmysle..

katun
17. okt 2013

ja by som poprosila adminov, aby uzatvorili diskusie, ktore vedu k nenavisti, su homofobne, siria hoaxy a podnecuju ludi k nenavisti. uz to trochu prekracuje hranice, vid tato stranka : http://www.badatel.sk/kpm/tvare-kolaborantov-ju... su tam podobne kydy, akymi tu zivite ludi uz asi dva mesiace. zacnite kriticky mysliet, nefabulujte, nepreberajte nekrticky nepodlozene bludy. pozrite sa na legislativu SR, porzite a pozorne citajte tie navrhy zakonov, ludskopravne zmluvy, dohovory. a hlavne, nesirte nenavist.

oravese
autor
17. okt 2013

@katun absolutne nechcem sirit nenavist ale nechcem zatvarat oci pred realitou ako poniektori...

evkasus
17. okt 2013

@katun ale no tak...mat iny nazor je trestne? Aha pardon...homofobne.
A co a kto vedie k nenavisti?

kikina84
17. okt 2013

@katun len sa neposerte z naseho uzasneho statu a perfektnych nazorov a zakonov..skoda ze ja nemam take ruzove okuliare..skuste si v zivote zazit ake to je ked vam niekto zoberie dieta a neuvidite ho roky..potom tu budeme mi pisat,aby admini uzavreli vasu temu,ked budete prosit o pomoc..a nezabudnite volit Fica a spol..volby sa blizia..nakopala by som do zadku ludi s takymito nazormi..vdaka takym jak ste vy je tento svet nahovno..lebo vam je vsetko jedno..odporucim vas aj tym matkam ktorym zobrali deti,a trpia ,aby ste im pozicali troska optimizmu..mozno im to pomoze..a je mi jedno ci sa tento prispevok zrusi alebo nie,,som nasrana,ano som ,ked vidim taketo nazory..skoda ze sa neda zem rozdelit na dve casti,na jednej by zili ludia fico a spol a na druhej mi co nepotrebujeme zakony a vladu,aby sa na nasom utrpeni niekto obohacoval..a ked zajtra vyjde zakon ze sa plati napr.50% z dane,tak ho nezabudnite respektovat a kludne davajte nasim uzasnym politkom ktorí schvaluju take perfektne zakony,aj celu vyplatu....ende šlus 😠

mariuskaa
18. okt 2013

@evkasus ahoj,
mam kamosku z Kuwaitu (ale indka, narodena v Kuwaite) a v Indii je stale presadzovane svadby zprostredkovane (arandzovane), ale musia s tym suhlasit. Takze ona z Kuwaitu zila v Kanade, a jej zprostredkovany manzel indicky American, ale ich tetusky su susedky v Indii cez ulicu. Takze ich zoznamili a zamilovali sa chodili par mesiacov spolu a zobrali. Obe strany musia suhlasit. Uz to tak neni ako kedysi, ze sa prvy krat videli az na izbe po svadbe.

mariuskaa
18. okt 2013

@mifonka ma pravdu
@oravse dokonca ja to vidim z prvej ruky. Moj syn chodi do skolky s dievcatkom ktore ma 2 mamy. Obidve su lipstick lesbian (ak to niekomu nic nevravi, obidve su zenske typy), ani som o tom nevedela, a jedna z nich ju porodila. Teraz je tehotna prezmenu ta druha. ;o)
Vacsina homosexualnych parov co ma deti su ich biologicke deti. (Ricky Martin., ..) Maloktore si adoptuju... Cize preco by mali hned zneuzivat vlastne deti?

mariuskaa
18. okt 2013

@oravese
pocuj. Homosexualov ktorych poznam, mau aj pochody, aj prava, aj sa mozu brat medzi sebou, aj dedit, aj deti mat... ale ziadny zoo alebo pedofilovia medzi gay nepochoduju... a nechcu svoje prava.. Stale je to trestne..
To len jedna babka povedala... akonahle by to spravili, a pochodovali niekde a dozadovali sa prav, hned su v base. Toto je tu velmi trestane. Len mamicky na MK sa tu hecuju a podporuju v debilinach, co kto si co mysli.
TO ze homosexual je ako kazdy iny a zastanem sa neznamena, ze by som isla niekomu porodit dieta, darovat na vychovu, alebo ze suhlasim s zoo alebo pedo.. vsak to je za hlavu pritiahnute.
Sexualna orientacia je jedna vec a to co ty hovoris a davas do jednej kategorie je nieco uplne ine...
A preorientovanie neexistuje. Je vobec hrozne, ze v ludoch sa dokazu vytvorit take pocity viny, a nenavisti voci seba samemu, ze sa chce preorientovat, lebo si mysli, ze nie je normalny. Ja naozaj kazdemu takemuto cloveku prajem, nech ma gaya v rodine alebo deti, aby pochopili, ze je to normalne. Lebo dovtedy budu hovorit o chorobach a uchylkach kym to nepreziju na vlastnej kozi.

mariuskaa
18. okt 2013

@katun mas pravdu, a obcas tu zkopirujem pravidla a podmienky... nema to tu kto kontrolovat.. oznacenie prispevku nic neznamena... myslenie ludi sa jednym vymazanym prispevkom nezmeni... je to smutne.

Vo vlastnom záujme súhlasíš a zaväzuješ sa, že nebudeš:
58. uverejňovať ..... Príspevky propagujúce, podnecujúce alebo obhajujúce potláčanie základných práv a slobôd, násilie, fanatizmus, rasizmus, diskrimináciu, hanobenie skupín obyvateľstva, rasovú, jazykovú, pohlavnú, náboženskú, politickú, sociálnu, národnostnú a etnickú neznášanlivosť, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, ani žiadny iný obsah v rozpore s platným právom,

oravese
autor
18. okt 2013

@mariuskaa koho urazam to ze sa zastavam moralnych hodnot a prav je urazka? to kde sme prosim vas dospeli? LGBTI je na SR mozno 4 percent a preco by oni mali diskriminovat normane rodiny a ludi, ktory s ich zvatenotami nesuhlasia?

mifonka
18. okt 2013

@oravese neviem, kde si prisla na to, ze gayovia a lesbicky chcu diskriminovat rodiny? a neviem preco, sa z tohto stala propaganda nenavisti voci homosex. orientovanym. a informovala som sa ako to je v norsku a snazila som sa najst aj nejake clanky na nete. na co si tam treba davat pozor su telesne tresty, tj ak plesnete svoje dieta po riti na ulici mozte mat opletacky. inak ziadne odoberanie deti hlava nehlava a uz vobec nie preto aby ich dostali homosexuali. to tvrdenie je len podnecovanie nenavisti voci skupine obyvatelov... ak mas obavu ze sa tu budu odoberat deti hlava nehlava, maj si ju, sir strach a nerozmyslaj nad tym co sa ti dostane do usi, nehladaj oficialne zdroje tychto informacii ( fb nie je oficialna stranka) pozeraj zostrihane ruske videa, ale nerob z gayov pricinu a hlavne nie v state kde sa homosexuali nemozu ani registrovat toboz adoptovat deti.

evkasus
18. okt 2013

@mariuskaa Podla mna sa to lisi od krajiny ku krajine s tymi dohodnutymi svadbami. Taktiez zalezi kolko generacii uz zije ta ktora rodina v zapadnej kulture.

evkasus
18. okt 2013

@mariuskaa
Ak nesuhlasim s tym, ze homosexualne sexualne spoluzitie je v poriadku, tak zrejme spadam do dole spomenuteho pravidla.
Ak si to budem mysliet na zaklade svojho nabozenskeho presvedcenia, tak tu nastane zaiste spor s pravom na slobodu nabozenskeho vyznania.
Ak nahlas poviem svoj nazor, tak zrejme propagujem potlacanie zakladnych ludskych prav.
Cele je to zamotane.... 😕 🤐
Otazka je, co je to podnecovanie nenavisti? Ake nazory do toho spadaju?

"Príspevky propagujúce, podnecujúce alebo obhajujúce potláčanie základných práv a slobôd, násilie, fanatizmus, rasizmus, diskrimináciu, hanobenie skupín obyvateľstva, rasovú, jazykovú, pohlavnú, náboženskú, politickú, sociálnu, národnostnú a etnickú neznášanlivosť, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, ani žiadny iný obsah v rozpore s platným právom,"

dedenini
18. okt 2013

@warholette no to moze byt..tam kde bola debata otom..jedna zienka pisala ze jej chlapec doniesol domov zo skoly enajaky papier na potvrdenie-suhlas ze budu mat sexualnu vychovu... on mal 9 rokov

mifonka
18. okt 2013

@dedenini http://www.statpedu.sk/files/documents/nereform... sexualna vychova na skolach vzdy bola. aspon poslednych 20 rokov. do akej miery sa ide do problematiky a sposob prednesu sa meni v zavislosti od veku. 9 rocni maju mat sexualnu vychovu, ved niektore dievcata maju menstruaciu od 10-11 roku takze aspon tieto zakladne veci by mali decka vediet, co sa deje a preco sa to deje... a 14 rocni su niektori uz sexualne aktivni. bohuzial, ale je to tak. zijeme rychlu dobu...

mariuskaa
18. okt 2013

@oravese a
@evkasus

Samozrejme, mozes napisat kde chces ze si PRIKLAD biela heterosexualna katolicka. TO je tvoj nazor. Nikto ti to nebude brat, alebo sa ztazovat.ze. pravidla neporusujes.
Ale asi by si NEmala napisat ze byt bielym heterosexualnym katolikom JE VIAC ako byt (nenormalnym chorym zvratenym) asiatkym budhistom homosexualom (vyber si privlastky ktore chces, toto je prikladom)
Ale nemozes napisat ze heterosexual je nieco nadriadene, a byt homosexualom je zvratenost, nieco nenormalne, choroba ze je to choroba. TYm nemyslim len proti MK pravidlam, ktore hovoria, ze hocijaka farba pleti, nabozenstvo...sex. orientacia su si rovne !!!! Ak hovoris, ze nie a v tomto pripade nepokadas sexualnu orientaciu "zhora danu" jedinca za rovnu s tvojou, tym nielen porusujes pravidla MK ale hlavne hovoria o jednoduchosti tvojej mysle, "pokladas sa za staru generaciu nazormi" a homosexualS okolo teba (ak su) to musia tajit, prave kvoli takym ako ty (vy)

mariuskaa
18. okt 2013

Dúfam ze je to aspoň trochu zrozumiteľne. Písala som to veľmi skoro ráno na malinkom iPhone s autokorekciou.

evkasus
18. okt 2013

@mariuskaa A co ak sa nechcem nad homosexualne citiaceho cloveka povysovat, ale napriek tomu som presvedcena, ze homosexualna orientacia je odchylkou od zdravo vyvinutej sexualnej heterosexualnej orientacie?
Necitim voci nikomu nenavist, nemyslim si, ze su menej dostojni, su pre mna rovnocenni ludia tak ako ktokolvek iny a maju pre mna tu istu dostojnost.
A aj ked to niekomu urcite vyznie ako skonstruovana formulacia, tak je v skutocnosti z mojej strany
uprimne myslena. 😕 😔

evkasus
18. okt 2013

Napriek vsetkemu (napriek tomu ze homosexualne citiaci ludia potrebuju aj podporu s tym co prezivaju) si myslim, ze su zneuziti urcitou loby, ktora sa skovava za zrovnopravnenie. 😕

evkasus
18. okt 2013

Jogjakartske principy predstavuju podrobny navod na presadenie Gender ideologie v globalnom zmysle. (teda slobodnu volbu pohlavia, sexualnej orientacie a identity). Tieto principy boli vypracovane aktivistickymi skupinami a prednesene na pode OSN, aby tak nadobudli povedomie autority OSN.
Kazdy z principov zacina "Staty musia..."

Zakladne pojmy v dokumente su "sexualna orientacia" a pohlavna identita", ktore su tu definovane takto:

"Pod pojmom „sexuálna orientácia ̋ sa rozumie schopnosť hlbokej citovej náklonnosti,
sexuálnej príťažlivosti a intímnych sexuálnych vzťahov človeka s jednotlivcami iného alebo
rovnakého pohlavia alebo viac ako jedného pohlavia."

"Pod pojmom „rodová identita ̋ sa rozumie schopnosť človeka hlboko vnútorne a
individuálne pociťovať rod, ktorý môže, ale nemusí, zodpovedať pohlaviu, s ktorým sa
človek narodil, pričom sem patrí aj vnímanie vlastného tela (vrátane lekárskych,
chirurgických alebo iných úprav telesného vzhľadu alebo telesných funkcií uskutočnených
na základe slobodného rozhodnutia) a iné rodové prejavy, napríklad obliekanie, rečový
prejav a vystupovanie."

Z definicie o sexualnej orientacii nie je vyluceny nijaky druh sexualneho vyberu, ci uprednostnovania. Zahrna preto aj pedofiliu, incest, polyamoriu...
Je to hra s pojmami za ktoru sa skryva rafinovana ideologia, ktora ma byt pretlacana.

Identitu cloveka neurcuju biologicke pohlavne znaky, ale jeho svojvolne zvolena sexualna orientacia a phlavna/rodova identita. Takze neexistuju dve pohlavia, ale viac.
Rodova ideologia je protichodna v tom, ze na jednej strane tvrdi, ze identita cloveka je menitelna a flexibilna podla jeho pocitov, ale na druhej strane kazda neheterosexulna orientacia je nezmenitelnou identitou.

kristinaanna
18. okt 2013

niečo zo sexuálnej výchovy pre tých čo ju nemali na školách http://referaty.aktuality.sk/sexualne-deviacie/...

dedenini
19. okt 2013

@mifonka tak tych 9 rokov uz je v normalke... no ked som videla ten clanokze v 5 rokoch.. tak to mi prislo velmi skoro..ja ako dieta som tiez vedela urcite veci dooost skoro...ale urcite by nebolo vhodne to vediet od skoly , ci skor skolky .... a to mas pravdu ze dievcata uz mavaju v 9 rokoch menzes .a niektore su sexualne aktivne uz v 12 tich rokoch /...co je bohuzial pravda

oravese
autor
17. jan 2014

NO A PRE TIE MAMICKY KTORE SI MYSLELI ZE JUVENILNA JUSTICIA NEHROZI SLOVENSKU MATE TO TU NECH SA PACI:
@dedenini
@evkasus
@evkasus
@mariuskaa
@mifonka
@katun http://www.stopautogenocide.sk/clanky/juvenilna... 🙄

evkasus
17. jan 2014

@oravese ja som si to nemyslela