Šikana často chorého chlapca v škôlke

ikina177
23. nov 2017

Poprosím poradte mi !

Moj chlapček chodi malo do školky ( často je chory ) ..
A za posledne tyždne ( hoc sa to nikdy predtým nestavalo ) 3 x ho v školke zbili ( udreli ) .
Ako to riešit , alebo ako ste to riešili vy?
My sme ho učili k sebaobrane ( kryt si hlavu ) a povedat to učitelke ... No kamoška ma upozornila ☝🏻 , že ma sa braniť TAKTO ... Ma vratiť ❗️
Ja som proti nasiliu !!!
No už aj ja mam toho dosť 😡❗️❗️❗️

Čo vy na to ❓

Viete mi poradit ?
Od vtedy mi doma ked je so mnou vravi aj 50x za den , že ma lubi 🙁som s toho smutna .
Učitelky to velmi neriešia , počula som ,že aj ine deti su šikanovane , jedno dievčatko bolo aj dokusane ... Čo s tym ?

VRATIŤ ak ta niekto udrie ❓

jana_eyre
23. nov 2017

@ema234 a kto si necha bit dieta? to si kde vycitala prosim ta? akoze ked nepridem do triedy ako velka voda, nevynadam kazdemu a nejdem sa stazovat vedeniu, tak si nechavam bit dieta?

petuska2110
23. nov 2017

👏
@bruneta880
Nemá zmysel sa s tebou baviť. Hore som jasne písala ako sa to dá riešiť stačí si prečítať príspevky, nemám dôvod sa 100x opakovať. Každý prípad je iný a keď to nevidím a není som tam ťažko môžem reagovať. Každé dieťa je iné a zabere na neho niečo iné. V živote by som také niečo ani dospelému nepovedala a nie malému dieťati v škôlke. A hlavné je že keď pôjde o psychiku môjho dieťaťa tak kľudne pokazim inému dieťati tú psychiku? 😉 Si vieš vôbec predstaviť že cudzí človek dospelí príde k tvojmu dieťati a začne sa mu vyhrážať?? To dieťa asi ťažko spracuje že cudzí dospelí sa mu vyhráža veď muselo mať strach a to riadny. Vôbec by som sa nedivila keby sa začalo ľudí báť a utiahlo sa alebo niečo také.Ešte o čom sa mám baviť s niekým komu to príde v poriadku.

bruneta880
23. nov 2017

@petuska2110 mne z príspevku celkom jasne vyplynulo, že ak by jej podľa teba " pekne dohovorila" , tak by ju určite zobrala vážne...😉
Riešenie si neposkytla, takže nemá význam....
Hlavne ak sa na túto situáciu nedokážeš pozrieť reálne...
A ešte Nikdy nehovor nikdy...

petuska2110
23. nov 2017

@bruneta880 Ale prosim ta len rýpeš lebo si dovolí niekto nesuhlasit . Ja sa na to pozerám dost realne. Presne nikdy nehovor nikdy a ak na tvoje dieta niekto takto vybehne a bude sa mu vyhražat som zvedavá ako sa ti to bude páčit, no hlavne ako to bude znášat. Na znamej dceru tak vyletela jedna "milá" pani a dieta sa v 5,5 roku začalo strachom pomočovat a budit zo sna lebo čo ak príde ..... 👍 Skvelé riešenie 👏 Ale to je v poriadku keby niečo také sposobim neuvaženým chovaním - ved to neni moje dieta, to ma trapit nemusí.

timinka1984
23. nov 2017

@abudabi123 ja som tiez v nemom uzase, este raz som sa vratila k Tvojmu komentu a nechapem reakciu zakladatelky temy :/

bruneta880
23. nov 2017

@petuska2110 aaale prosím ťa pekne ....toto že známa mojej známej má dcéru....
Môžeš byť v kľude lebo na moje dieťa nebude musieť nijaký rodič zvyšovať hlas alebo sa mu vyhrážať, lebo ak sa ja dozviem že tyranizuje a pluje na niekoho v triede tak to teda určite rok trvať nebude a veľmi dôrazne mu to vysvetlím.Ale ak bude na moje dieťa niekto kričať, vyhrážať sa mu len tak lebo sa mu zachcelo tak nielen v prenesenom význame, ale mu tie oči ako matka aj vyškriabem!
Takže ty neporovnávaj dve rozdielne veci, načo sa do toho tak zamotávaš?

monka338
23. nov 2017

@petuska2110 prosím ta...pises tu normálne histeriu ...dookola omielas jednu vetu. Nič sa jej nestalo...viem.ako som to povedala a nublizila som jej. Denno denne sa stretávame, pozdravime sa...a pod. Moje dieta ma odvtedy pokoj. Už s tým daj pokoj...čo som ju zbila,kopala alebo čo???

monka338
23. nov 2017

@bruneta880 presne...bezdôvodne by z nás ziadna matka v žiadnom prípade na iné dieťa "nezautocila"... Toto sú reakcie oničom od niekoho kto o tom nič netuší..

petuska2110
23. nov 2017

@monka338 Ja mam dat pokoj ?? 😅 Napísala som jednu vec a to svoj názor to že niekto sa do mna púšta lebo nesuhlasim je samozrejme moja chyba. A ked neodpíšem lebo nemám zaujem to dalej riešit tak sa púšta znova do mna a zase moja chyba? 😂 Diky zasmiala som sa dobrú noc.
Je super že to takto dopadlo len každé je iné, niekto si to na druhy den nepamatá niekto to može zobrat zle.

bruneta880
23. nov 2017

@monka338 presne...už nevie čo by ešte vymyslela....ako si si dovolila zastať sa vlastného dieťaťa?Keď to všetci riešili?😉

monka338
23. nov 2017

@petuska2110 no moja pekná, tak ty sa.modli a aj ti.to.naozaj.prajem,aby si bola ako rodič dieťaťa vždy na tej druhej strane a nemusela toto nikdy riešiť... to.myslim naozaj úprimne.

petuska2110
23. nov 2017

@monka338 Neskoro sa modlit ja už to riešit musím, no na mojom nazore sa nič nezmení.

bruneta880
24. nov 2017

@petuska2110 skús pekným slovom, to na takéto deti zaručene funguje...
Nechápem už naozaj.Akože teraz nič v zlom, akosi si neviem predstaviť ako to riešiš, lebo ak riešiš LEN ty ( a takýmto štýlom, že pekne dohovoriť)
A neriešia to aj rodičia dotyčného alebo škôlka ako v prípade
@monka338 tak ty moja obávam sa nič nevyriešiš.
Ale ak je to tak, tak potom mi je fakt ľúto že si taký slaboch nie v pravom slova zmysle, ale pozerám sa na to teraz tak ako dieťa.
Niekto mi ubližuje a mama?Mama mi ide príkladom dobrého správania, len škoda, že mne je to prd platné.
Tak najskôr vyrieš .... potom tu niekoho hodnoť.

petuska2110
24. nov 2017

@bruneta880 Nechcem sa s tebou baviť. Nemá to zmysel, poprosím ťa aby si ma neoznacovala stále dokola. Ďakujem.

libka1
24. nov 2017

@ikina177 ved ho nemusis viest k tomu aby sa bil. Staci ked bude vediet ako sa ucinne branit. Moje najstarsie dievcatko tiez nie je ten typ co sa bije. Ked bola mala tak na pieskovisku vzdy prisla o vsetky hracky, lebo bojovnejsie deti je pobrali tie jej a pri benevolencii niektorych dnesnych matiek mne niekedy rozum stal. Zazila som aj take, ze ked si pytala naspat svoju hracku tak mamicka toho chlapceka jej povedala, ze ved nech pozicia, ona sa moze s tym pohrat aj doma 😨 To su uz situacie ked musi zasiahnut rodic, aby naucil dieta ako sa branit. Je pekne poziciavat veci a podelit sa, ale nie je nikoho povinnostou nechat si svoje veci brat a nechat sa otlkat.
Takze ja by som urcite poriesila s ucitelkou situaciu, bez nejakych konfliktov, nech viac dohliada na utociace dieta. Sikanou by som to tiez nenazyvala. A hlavne by som so synom riesila co v takychto situaciach robit. Musi si on najst svoj sposob ako sa bude branit, aby mu to vyhovovalo a vobec to nemusi byt bitka s utocnikom. Mojho manzela ked uz po niekolkykrat na ihrisku nastvali taketo deti co bud bezdovodne udreli alebo trhali hracky z ruky, tak ju naucil zrevat na dotycne dieta. Nieze by sa mi to pacilo, ale ucinne to bolo. Tie deti ked poculi ten zurivy vykrik tak sa vacsinou velmi rychlo odpratali same, popripade ich odpratala mama lebo si myslela ze nasa dcera je sialena 😅 Kolkokrat som sa aj ja zlakla 🙂 . Musite spolu vymysliet, ako odplasit nepriatela aj bez bitky.

traktor
24. nov 2017

..pracujem v skôlke.nie ako ucitelka, ale v otvorenom priestore, cize s detmi som stale...precitala som si vsetky komentare a poviem to takto..najväcsia chyba je v rodicoch..nie v detoch,nie v ucitelkach..ale ano v rodicoch..a utvrdilo ma v tom aj precitanie tejto diskusie, to vyjadrovanie, niekedy prilis tvrde slova...treba si v prvom rade uvedomit, ze su to len deti, robia to co vidia, uz v skôlkarskom veku sa prejavuje ich osobnost..ano, aj ja lubim svoje deti a bojujem za ne ako levica..ale myslim, ze ich necham dost dychat v zmysle, aby si to svoje miesto vybojovali aj same , ved im nemôzem byt za zadkom cely zivot..rodicia obcas zabudaju otvorit poriadne oci a vidiet skutocny stav..vidia len svoje dieta a okolo uz nic..nezistuju, nekonfrontuju, nepytaju sa..a je to skoda..modrinky na nohach?ved deti su v skôlke velky cas na kolienkach,lietaju , behaju, padaju, cvicia..ze sa pobiju o jednu hracku?normalna vec..ved sa buduje ich osobnost, priebojnost..deti sa medzi sebou sleduju, aj ustrachane deti sa pozorovanim naucia, ze musia o seba zabojovat same..a mali by ste vidiet ake su vtedy pysne, musia sa naucit aj cakat / ano doma dostanu vsetko hned, nemusia sa pytat, tu sa musia naucit cakat a delit..ved ich je tu kopa..ze sa obcas stane, ze dieta pride poskriabane, hned sa to zvaluje na ucitelku..ucitelka ich tam ma 15,20..môze byt hned pri kazdom?u nas sa to hned riesi, deti sa musia navzajom ospravedlnit a mali by ste vidiet, ze do chvilky sa deti spolu hraju, akoby sa nic nestalo..to len my rodicia to nesieme tazko a obcas sa medzi deti zamiesame nespravnym spôsobom..nehovorim, ked je to vyslovene agresia u dietata..hovorim o beznym detskych prekarackach, natahovackach..doma mame jedno, dve, tri...deti..nikdy sa im nic nestane?kto je vtedy vinny?..neviem..obcas mi je smutno s toho vsetkeho,ked vidim, ako to funguje..niekedy bola PANI UCITELKA..dnes sa to uz nenosi..niekedy deti chodili ufulane a stastne..vedeli sa spolu zahrat, podelit, aj pobit..a to niesom stara..vidim to ked porovnam deti , ked bola moja dcera mala a vidim to teraz pri najmladsom..

sifonik
28. feb 2018

nas maly ma len problem ze co ma urobit, ked ho v skolke bije dievca (reku iba SLOVNE ju varuj a on na to ze: a ked aj tak ma bije dalej? hm..). on neni z tych co by sa nechal otlkat, to rozhodne nie ojojoj, 🙂 dokonca sme mali aj tiez par krat hlasene od ucitelky, ze bacol ine dieta (ale nic vazne), ale co mozme robit viac, nez mu vstepovat pri kazdej prilezitosti ako sa spravne zachovat? V tej skolke nie som, tak zasiahnut nedokazem. Ak sa k niekomu zachoval nepekne a mali sme moznost tam byt, vzdy sme zasiahli, odtiahli ho od dietata, nedovolili aby ublizil, v klude vysvetlili a ked stale nepomahalo, tak odisli z daneho miesta domov, pripadne odobrali hracku/rozpravky atd. Teraz ma 5r a aj sam kolkokrat hodnoti spravanie inych deti. Podla mna ku konfliktom bude dochadzat VZDY, cely zivot, teraz je to skolka (dobre tu mozu nabehnut rodicia), neskor skola, praca, vztahy....ale dolezite je aby ten maly clovek vedel ako spravne ma ten konflikt zvladnut, ako sa spravne zachovat, empatia ludia, empatia!!! To je to co mi velmi chyba, ked vidim niektore deticky.

sifonik
28. feb 2018

...tiez by som to nenazvala sikanou a navyse prilisnym angazovanim sa v skolke svojmu dietatu ublizi (ale to si teraz nebude chciet pripustit), moja spoluziacka mala presne taku mamu, a tu spoluziacku ani nie ze sikanovali, ale ponizovali a nikto sa s nou nekamaratil, koli jej mame. Cely zivot jej to znicilo a uz ma 40 rokov, zije sam (od rodicov sa odstahovala v 37 rokoch) a jej mama je este stale taka na nu. Je to tenky lad.

ikina177
autor
28. feb 2018

Dobrý deň.
Ďakujem za radu ,no riadila som sa svojím srdiečkom a tým ako ma moja maminka vychovala...
A na podiv mame v škôlke pokoj ,malý ma viac kamarátov ,bráni sa slušne o veciach sa pekne rozpravame ...A aj iné mamičky sa konečne ozvali ...a je pokoj !!!
Ešte musím/musíme poriešiť mamičky a oteckov ktorý si myslia ,že choré dieťa patri do škôlky a nie do postele a SVET bude nádherný 🙂

Ale vážim si to a ďakujem za radu 🙂

Prajem pekný deň.