Simulovanie 6 ročnej dcéry

deximix
11. feb 2015

SIMULUJE moje dieťa???? dcerka/6r/ od vianoc bola doma, potom4. januára dostala kiahne a celý mesiac som ju nechala doma. Liečila sa na imunitu takže sme dávali bacha... Deti/dievky/v škôlke sa skupinkujú /moja nie/ a teraz ked ich je kvoly chrípke v skôlke málo a jedna povie,že na obed chce dom a mamička príde tak moja sa asi odula, nechce do škôlky, vraj ju tam stále napína na zvracanie, teraz začala, že ona vidí hmlisto, hento tamto ju bolí, cíti... neviem čo si mám o tom myslieť, reve mi každý večer, hodinové pokeci pred spaním čo ju trápy ale ona nič konkrétne nepovie..trápi ju niečo ale sama nevie čo, a potom som ja celý den na ihlách čo robí, či ju ozaj nenapína... už je to vyše týždňa takto... nikdy so škôlkou nemala problémy len toto

janinah
11. feb 2015

psycholog....a učiteľky čo vravia?

sendy182
11. feb 2015

@deximix asi skúša či môže ostať doma....vysvetli jej že kolektív v škôlke je potrebný....je to príprava na školu 🙂 ....že je šikovná..zvládne to tam...naučí sa veľa vecí..,..učiteľkám povedz nech ju nenútia jesť....tak aby to ona nepočula.....

dotka04
11. feb 2015

@deximix spýtaj sa vychovávateliek v škôlke, lebo dieťa ti možno ani nevie povedať, čo ho trápi. Ja som to tak mala ako 7.ročná už v škole. Učiteľka ma presadila k jednej dosť "chalanskej" babe, ktorá po mne stále kričala, vyhrážala sa mi, kopala ma (akože všetko vrámci srandy, nič extrémne), strkala...a ja taký útlocitný chrobák, naučený na "ľudské" zaobchádzanie... 😝 Začala som doma pravidelne zvracať (nie pred školou alebo po nej, hocikedy), stále ma "bolelo bruško", dokonca mi vyskakovali teploty, bolela ma hlava. Naši ma povodili behom niekoľkých mesiacoch po xy vyšetreniach, nič dokopy nezistili. Potom im dr povedal, že to môže byť psychického pôvodu. Naši zašli za uč., tá im spomenula toto presadenie k tej babe. Rodičia sa ma na to neskôr aj pýtali, či ma to trápilo, či som s ňou zle vychádzala, doteraz si pamätám, že rada som ju nemala ale že by som sa ňou cítila dáko traumatizovaná, to tiež nie. Ale - presadila ma učiteľka k inej žiačke a všetky problémy zmizli, takže to asi bolo tým. Ale tiež som to sama nevedela povedať, ani som to nebrala ako problém.

deximix
autor
12. feb 2015

@sendy182
@dotka04 ona vie, prečo tam chodí, posledné večere sú o tom,že sa iba rozprávame. ju napína, ona vidí hmlisto... ja som z toho na nervy a asi už aj to cíti... učitelky si všimli jedine to že nezje všetko ale ona nie je jedák. má sotva 17kg... dnes to išlo celkom fajn. podla mna má aj deficit spánku, i ked spí dobre ale ona je strašný spachtoš. zaspí okolo deviatej ale na siedmu ani za toho boha sa nezobudí.skôr ju neviem uložiť spať.nezaspí. v posteli si čítame rozprávky ale také s ponaučeniami, porozprávame sa o tom chvílku, hráme sa doma s legom, kartami.... ja neviem ako jej mám vyhovieť... akosi sa naučila aj u nás spávať a je to o nervy, lebo ked mm príde po týždni z roboty tak sa nemože ani vyspať poriadne... Ona má aj spánok kludný, nevrta sa v posteli ani neplače, len ked cíti kosti na noháh že rastie... ja tiež mám pocit že len vymýsla, že by len teraz chcela ostať doma... Do školy sa teší, zápis zvládla super, celá bola happy že bude mať nových kamarátov, učitelky boli na nu zlaté, dostala darčeky, tašku si sama vyberala... proste šťastné dieťa, ozaj... keby ja mať také detstvo ako ona... ale ona mi vraví,že je smutná, že sa neusmieva a ja neviem ako sa mám správať potom, ako jej pomôct, odpútať jej pozornosť. Aj starý rodičia jej robia program, učíme ju lyžovať, aj v sobootu sa chystáme. Potrebujem jej strašne pomocť, len neviem ako.. ona ani psych. by nič nepovedala, lebo sa s nou už bavila aj kamoška,čo je pedagóg, hravou formou sa ju na všeličo pýtala... vravela že to len trucuje... ale v pondelok s nou pojdem k dr. nech jej kuk tie očká a aj ostatné. nech ju vyšetrí

janinah
12. feb 2015

@deximix hmlisté videnie si dieťa len tak nevymyslí,očné vyš. by som dala urobiť....

sampo
12. feb 2015

@deximix toto, co opisujes, mi pripomina moju. Ma 16,5 kg (dlha a tenka ako spageta), tiez ju bolievaju obcas kosti (a takisto jej hovorim, ze to rastie, lebo som si tymito bolestami presla tiez v detstve aj s mm a nikdy nam nic nezistili), tiez mala obdobie, ked nechcela do skolky, bolo jej zle uz rano, normalne ju napinalo. Uz som fakt myslela, ze budem volat do starej skolky, ci mi ju vezmu spat. Pritom ked som po nu prisla do skolky, uplne spokojne dieta, ucitelky si tiez nevsimli nic. A potom z nej pomaly vyliezlo, ze mala problem s dievcatami v skolke! Pravdaze sa to za tyzden ci dva vyriesilo.
Ale vysetrit ju daj, moze mat naozaj aj nejaky iny problem.. mozno oslabena po chorobach, anemicka alebo neviem...

madana
12. feb 2015

@deximix mne to pride podla Tvojho popisu tiez ako len simulovanie.To ze bola dlho doma malo na nu takyto vplyv.Jednoducho potrebuje opat nabehnut na stary rezim.Vobec sa s nou nebav na tuto temu,ze tam nechce ist alebo ze ju napina atd.Deti potom vycitia same,ze aaa a tu je cesta,mama sa o mna bojí,mozno bude opat so mnou doma.Tento cas prejde, sama uvidis. 😉

moni73
12. feb 2015

@deximix uuuplne ta chapem... ja tu mam niekde temu cca spred 3 rokov "6 rocne dieta, vsetko ju boli". pobehali sme milion500 odbornikov, lebo ju bolelo postupne zhruba vsetko. oci, ktore sa jej tlacili z hlavy, to sme boli aj na pohotovosti, kedze bola po otrase mozgu, hrudnik, krk, hlava, zle sa jej dychalo. vsetko negativne a tak sme skoncili na psychiatrii. uzkostne ladenie a autisticke prvky v spravani. uz mame aj potvrdene... nechcem tym nic speci povedat, ale v zivote by som netipla na malu autisticke prvky 😒 . trvalo to u nas intenzivne cca 2 mesiace, neskor sa to prenieslo do skoly, kde ju kadeco bolelo, tak mi volali, nech pre nu pridem. samozrejme jej nic nebolo. klop-klop. cela skolka bola u nas bez problemov. drzim palce

deximix
autor
12. feb 2015

@moni73 aké sú tie konkrétne autistické prvky ?

moni73
12. feb 2015

@deximix ja ti neviem ☹ ... mna len uputalo, ked si napisala tie skupinky v skolke. mne sa mala doteraz nevie hrat v skupinke, len jeden na jedneho. podla coho to vtedy usudila psychiatricka absolutne neviem, mala sa tam nieco pohrala, ja som jej nieco povedala a bolo 😕 . odporucili nas do autistickeho centra, to bolo zhruba na zaciatku prvej triedy, tam sa nevyjadrili ani ano ani nie, diagnozu aspergerov syndrom dostala mala cca pred 2 tyzdnami. skus si pozriet, ak chces. inak to som len naslepo strielala, lebo bolesti a skupinky boli aj u nas 😉 . aleeee ci to moze mat nieco spolocne s autizmom 😝

moni73
12. feb 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/6-rocne-dieta-vsetko-ju-boli-2/

@deximix

toto je moja vtedajsia tema, dcera mala vtedy 6 rokov a 4 mesiace

deximix
autor
12. feb 2015

@moni73 tu nie že sa tak skupinkuje že jeden na jedného... ono mamičky to riešia medzi sebou a potom aj deti tak robia.. napr .. Kamilka sa hrá len s Marikou a Jankou a pod... a ty Annka nie si mi kamarátka... tak jedna ráno vošla a bola tam len moja malá a jedna a ona zavelila,že na obed chcem byť doma mami, a tá mamička po nu aj fakt ide... a mojej to akosi nedá.... Moja Emm je sociálny typ.. strašne rada kecá, kamaráti, nemá problém pozdraviť, povedať... Ked idem po nu do škôlke i pri týchto problémoch tak ju prichytím ako sa s detmi hrá a pod... neviem kde je problém.fakt si neviem rady...

moni73
12. feb 2015

@deximix tak ja som si obehla krv, kardiolog, ocny, neurolog a nakoniec sme skoncili na tej psychiatrii. ak to bude u vas pokracovat predpokladam, ze dopadnes podobne, lebo tie neustale staznosti a neistota lezu dobre na nervy 😒
aj moja mala bola vzdy ukecana a predvadzava 🙂