Škôlka a ľadové korčuľovanie

michalag
24. sep 2011

Ahojte
V školke tak ako minulý rok (vtedy sa nam nedalo, lebo bol často chorý) mame možnosť dať maleho na ľadove korčulovanie, ktoré bude 1x do tyždna počas školky tuším na hodinu doobeda. Budú chodiť pozbieraní z celej škôlky autobusom priamo na štadion. Môžu tam isť ako úplný začiatočnici tak aj tí čo tam minulý rok už boli.
Na jednej strane sa mi pači že majú taketo aktivity a vedú decká k športu, ale na druhej strane sa bojim že sa mu tam nedaj bože nieco stane 🤐 . Druhá vec je korčule, neviem či račšej vybrat korčule 2v1 aby ich využil aj na kolieskové keďže asi ľadové až tak nevyužije a tiež neviem či kupiť radšej o čislo väčšie alebo tie nastaviteľné, ktoré rastú s dieťaťom.
Dali by ste dieťa na korčulko? a aké korčule mi račej odporučate?
Ďakujem 🙂

lalipop
24. sep 2011

Z vlasnej skusenosti odporucam kupit dietatu korcule urcene na lad, nie take 2v1 a detom stacia aj tie nastavovacie, tak im vydrzia aspon 2 roky. Nasim detom sa na takychto korculiarskych kurzoch vzdy velmi pacilo a syn sa az tam naucil poriadne korculovat a dokonca chce chodit aj na hokej 🙂

michalag
autor
24. sep 2011

@lalipop a este som chcela lepsie je pre deti na snurky alebo klipsne?

lalipop
24. sep 2011

@michalag nase deti mali na korculiach klipsne. je to pre deti praktickejsie, lebo asi vacsina 5-rocnych deti sa este nevie sama zasnorovat .

michalag
autor
24. sep 2011

zatial premyslam bud tieto http://www.worker.sk/1604/
alebo tieto ak ich niekde u nas zozeniem http://www.worker.sk/1057/korcule-worker-toront...

anesim
25. sep 2011

@michalag moja keď bola v škôlke tak tiež chodili , bolo to super, oni mali klzisko 5 minút od škôlky, učiteľlky im pomohli sa obuť do korčúl a vždy tam bol ešte niekto z rodičov, kt. pomáhali. Na ľade mali trénera, kt. ich učil a malá sa celkom naučila korčulovať, lebo rok pred tým sa bála na korčule aj postaviť.
U nás museli mať deti aj prilby, lebo hneď prvý krát keď boli , tak jeden chlapček padol na hlavu, ale nič mu nebolo, tak potom už mali všetci. Aj ke´d ja som mojej dala hneď prvý krát ako išli 🙂

jaaty
25. sep 2011

@michalag, naša Hanka absolvovala týždenný kurz korčuľovania na lade v zime (mala asi 3 3/4 roka) a za týždeň sa naučila korčuľovať (viď fotky v albume). Korčule mala požičané odtiaľ+ svoju prilbu.
Hneď nato sme jej kúpili kolieskové korčule na ktorých jazdí úplne sama. V pondelok jej začína ďalší týždenný kurz in line korčuľovania, na ktorý sa veľmi teší a v zime opäť korčuľovanie na lade (to už možno budeme kupovať aj korčule na ľad, lebo ju to skutočne baví)
Vôbec sa nemusíš báť, tvoj synček má 5 okov, zvládne to hravo. Na tvojom mieste by som však s kúpou korčulí počkala, či ho to bude baviť. Aj oni mali v kurze deti, ktoré to príliš neoslovil, takže ak sa dá ich požičať, využi to a potom uvidíš.

andrejka1974
25. sep 2011

tak bat sa nemusis a najlepsie su korcule na lad a na snurky moj prostredny syn v 5 rokoch zacal hravat hokej korculovat vedel od 2 rokov na normalnych korculiach od 18 mesiacov bol na lade ako doma

sisaka
25. sep 2011

suhlasim s @andrejka1974 najlepsie hokejove na snurky, my sme mali minuly rok (ked mal syn 2 roky) pozicane tie na klipsne, dala sa aj zvacsovat korcula, ale mne sa to vobec nepozdavalo, akonahle som zistila, ze mu to ide a bavi ho to kupila som mu hned snurovacie hokejove korcule. Co sa tyka velkosti, urcite nie o cislo vacsie, korcule sa inak cisluju a kupuju sa o cislo mensie, ako je cislo topanky (aspon tu v Kanade) a v kazdom pripade na hlavu hokejovu prilbu, bez toho by som dieta na lad ani nepustila

anika
13. dec 2011

ahojte, akú prilbu odporúčate na korčulovanie pre 5 ročného chlapca? Dakujem 🙂

bodka70
14. dec 2011

@anika , väčšinou som videla deti s prilbou, čo sa používa pri lyžovaní, tá je podľa mňa najvhodnejšia, lebo sa pod to dá dobre dať zimná čiapka alebo kukla. Kúpiš v hociktorom športovom obchode aj v bazároch s lyžami. 😉

tinika
14. dec 2011

ak by som ja mala taku moznost, isto to vyuzijem, ja som hrala hokej a chcem aby aj moje deti vedeli korčulovat a ak je moznost aj okrem toho aby sme s nimi my chodili na korčulovanie (verejne je o ničom, tam je vela ludi a bezohladnych a prirodny lad v nedohladne) ak je taka moznost, určite by som ju vyuzila

katecameron
14. dec 2011

baby moj bratranec hraval profesionalne hokej v BB ale poviem vam ZE ORTOPEDI NEODPORUCAJU STAVAT NA KORCULE SKOLKAROV najskor prvacikov cize tych 6-7rokov ze vraj ked deti prílis skoro zacnu korculovat ze sa im znicia klby to mi povedala bratrancova mamina ze ani ten moj bratranec nezacal skor ako bol prvacik a ja by som 5rocne dieta same urcite na klad nepustila iba pod mojim dozorom

dena
14. dec 2011

ja korčuľovanie môžem odporučiť 🙂 môj syn ako tri a pol ročný začal hrávať hokej, takže sme boli minimálne dvakrát do týždňa na lade. Ako sme začali chodiť, od vtedy prestal mať problémy a prieduškami. Dovtedy sme boli každý mesiac chorý a potom ako keby uťalo...
@anika kúp mu lyžiarsku prilbu, tú má aj naša malá a je v pohode a navyše ju využijete aj na lyže 😉

anika
15. dec 2011

Ďakujem za radu, doma som musela prilbu na ľad obhajovať, lebo vraj my ako decká sme ich nepotrebovali 😖

sisaka
16. dec 2011

@anika jedina vhodna prilba na lad je hokejova, ta jedina je stavana na viacnasobne pady (cyklisticka - jednak nechrani na spravnych miestach a je jednorazova, tak ako aj lyziarska -tiez je jednorazova, nie je stavana na viacnasobne stretnutia hlavy s ladom a po naraze sa ma vyhodit)
Co sa tyka tych nekonecnych reci o ortopedoch (ktori zo zasady neodporucaju ziaden sport koli "klbikom" - predpokladam, ze su to ti isti, co kazu balit na siroko zdrave deti a nosit vysoke pevne kozene topanky. Ak by len cosi bolo pravdy na ich reciach, tak kanadania by boli narod kriplov, pretoze tu sa nebali na siroko, deti chodia bose, ked sa len da, vysoke kozene pevne topanky sa kupit nedaju, vsetko sa musi pre male deti co najviac podobat chodzi na boso, takze co najmaksie topanky a na korculiach sa tu stavia akonahle deti zacnu chodit, zima je dlha, korculuje sa o 106 od malicka, vysledkom su dobri hokejisti a nie invalidi, 5 rocnemu dietatu sa urcite nic s nozkami nestane, ked pojde 2-3x do tyzdna korculovat

janinah
18. dec 2011

@anika ak je to korčulovanie na ľade /nie hokejový trening/ tak stačí lyž.prilba,môj tak začínal,ale bola to hokejová prípravka 1,2 a 3st. a lietali na ľade aj pukyˇ/síce trocha mimo ich zony/,takže som rýchlo kupovala normálnu hokej,prilbu s mriežkou,cez net z druhej ruky,dá sa zohnať za 10-15eur..

lauritka
18. dec 2011

@michalag ja som korculovala od mojich 4 rokov 🙂 odporucam korcule na lad a na snurky, nech je to pevne.
My sme mavali ale treningy 3 krat do tyzdna, co sa pamatam, bolo to dost namahave, V 12- tich som to na smutok maminy vzdala.. skoda. Je to krasny sport. 😵 takze teraz aspon vyuzivam kolieskove korcule rekreacne 😉
prajem vela uspechov.

6mia6
18. dec 2011

@andrejka1974 kde ste prosím vás zohnali na takého špunta korčule? ja sa teraz synovi snažím zohnať ale má nohu č.25 a teda nenašla som nič. ďakujem

andrejka1974
19. dec 2011

@6mia6 my sme kupili v hokejistickom obchode

euphoria
17. jan 2012

@6mia6
Ahojte, kde v BA sa daju kupit korcule pre deti?? myslim male deti, nozka 28.. Preco si myslite, ze su zle tie, co rastu s nozkou dietata? a preco nie 2v1?? poradte pls

6mia6
17. jan 2012

@euphoria ja som zo ZA neviem poradiť. asi ste si sekli nick.

hori
30. sep 2013

babenky, pozeram pre malu korcule a mam v tom riadny chaos... prosim poradte, kupit pre dievca so zubkami alebo bez? co je lepsie na ucenie?

billam
30. sep 2013

@hori na začiatok sú lepsie chlapcenske "kanady"...o zubky sa bude podkynat.

horana
30. sep 2013

Aj nasi skolkari budu mat korculiarksy tento rok.Nam bolo povedane ze najlepsie korcule na snurky, uz vobec nie tie vymenne - kolieska a noze 2v1, ani klipsove, nakolko sa v nich noha nie je pevna a vselijak vykyvava. S tym ze 5-6r dieta este nezaviaze snurky je OK, nase ucitelky hovoria ze s tym aj tak rataju nakolko to treba natolko presne a napevno ze ani tie co vedia by to nenechali na deti a ze beru ako automatiku ze to skratka vsetkym deckam robia ucitelky, napriek tomu chcu snurky od hora az dole aby mali.

horana
30. sep 2013

A este nam hovorili ze nekupovat nove ale z bazaru, je ich vraj po meste viac, oplati sa tam, cena polovicna, casto uplne neznicene a na ten rok co to vydrzi kym na nauci je vyslovene ze skoda penazi na nove.

rebeka7501
30. sep 2013

stať sa mu môže kedykoľvek čokoľvek, dcéra chodila tiež v rámci škôlky na korčuľovanie a bola max spokojná. z vlastnej skúsenosti - radšek korčule na klipsu - praktickejšie.

hori
30. sep 2013

@billam aj ja som si tak myslela... 🙂 esteze dnes maju tie "kanady" aj v peknom dievcenskom prevedeni... 😉
@horana no ja som rozmyslala aj nad tymi kraso na snurovanie, ale okrem zubkov mi tam vadi hlavne ten opatok, tym padom cela klenba je "dolu kopcom" a z toho uz po chvili bolia nohy... a tie klipsove nie su pevne? ja som mala predstavu, ze tam je noha ako v lyziarke...
no a este tip pre vsetkych, ktori zhanaju korculky mensie ako 29-ky...
http://www.worker.sk/5126/detske-zimne-korcule-...
zatial moj favorit, lebo mala ma 25-ku nozku... keby ste este daco podobne nasli, hodte link prosim... ja som zatial nasla len tieto jedine...

billam
30. sep 2013

@hori my sme mali klipsove a nebol žiadny problem...pokial sú tam 3-4 klipsy, tak to pekne drží nohu.

babulina
30. sep 2013

@hori my mame iny typ. Http://www.worker.sk/3423/korcule-2v1-worker-lu... a spokojnost velka, zas az tak do tych 6 rokov vela toho nenakorculuju takze tie loziska sa nemaju ako znicit, a prilbu v zime na lad mame lyziarsku

miriamkac
21. okt 2013

Zdravím všetky korčuliarky a kurčuliarov
@hori pre teba klasické krasokorčule nie su vôbec "dolu ani hore kopcom" 😀 ten opätok je primerane vysoký podľa jednotlivého čísla.
Zúbky áno, či nie. Ak dievča chodí na klasické kraso...tam je to viac ako jasné, tam treba klasické zúbkové korčule. Ak sa dieťa učí rekreačne závisí na štýle učenia, či ho učím na zúbky, alebo "chlapčenské" korčuľovanie. Niektoré maminy si vyslovene žiadajú aj zúbky, samozrejme sú v ponuke korčule so zúbkami ako s klasickým viazaním, tak aj so skeletom.
Viazanie: Poznáme niekoľko druhov, zase jednotlivé druh viazania závisí na frekvencii použivania. V kažom prípade, pokiaľ dieťa sa venuje tréningovo /hokej/ , alebo stojí na korčuliach viackrát do týždňa, odporúčam jednoznačne do klasických šnúrok. Ak sa korčuľuje rekreačne raz, do týždňa a menej, kľudne postačia korčule aj s posuvným skeletom s kombi viazaním(šnúrka, klipsňa, suchý zips), a umelá topánka s dvoj, trojklipsňou je už na uváženie každej maminy.
2 v1 ...Poväčšine majú tieto korčule soft topánku s kombi viazaním. Podľa mňa na rekreačné korčuľovanie v zime, v lete sú ideálne aspoň sú využité celoročne, len všetko tak ako 2v1, keď "odíde" topánka, máme aj po letných aj po zimných korčuliach.
Veľa šťastia v rozhodovaní. Ak by ste mali nejaké otázky, kľudne napíšte, môžme nejaké korčule vybrať spolu.