Škôlka a ľadové korčuľovanie

michalag
24. sep 2011

Ahojte
V školke tak ako minulý rok (vtedy sa nam nedalo, lebo bol často chorý) mame možnosť dať maleho na ľadove korčulovanie, ktoré bude 1x do tyždna počas školky tuším na hodinu doobeda. Budú chodiť pozbieraní z celej škôlky autobusom priamo na štadion. Môžu tam isť ako úplný začiatočnici tak aj tí čo tam minulý rok už boli.
Na jednej strane sa mi pači že majú taketo aktivity a vedú decká k športu, ale na druhej strane sa bojim že sa mu tam nedaj bože nieco stane 🤐 . Druhá vec je korčule, neviem či račšej vybrat korčule 2v1 aby ich využil aj na kolieskové keďže asi ľadové až tak nevyužije a tiež neviem či kupiť radšej o čislo väčšie alebo tie nastaviteľné, ktoré rastú s dieťaťom.
Dali by ste dieťa na korčulko? a aké korčule mi račej odporučate?
Ďakujem 🙂

moni244
21. okt 2013

ja som korčulovala len na kanadách, lebo keď som mala zúbky, furt som sa zaryla do ľadu a padla, ale ja som vedela najprv na kolieskových korčuliach korčulovať, preto pre mňa jednoznačne kanady

masinka
21. okt 2013

u nas v skolke tiez korculovanie ponukaju, ale dcera ma hypermobilne klby, takze u nas je naozaj ortopedicka indikacia preco s korculovanim pockat. inac si myslim ze pokial sa to dieta za zimu dokopy 5 x postavi na korcule, tak mu to klby neznici....
@sisaka no len ci ti hokejisti nejdu potom ako 30 rocni do invalidneho dochodku podobne ako baletky 😉

@hori starsej som na ucenie kupila korcule so zubkami - mne to pride take ako autoskola s autom na automaticku prevodovku..... ked sa nauci so zubkami, tak aj v kanadach odkorculuje (aj ked piruety v nich mozno robit nebude moct), ked sa nauci v kanadach a dostane dalsie so zubkami, tak sa bude ucit odznova korculovat.... @miriamkac co ty na to ?

hori
21. okt 2013

@masinka ou... znie to logicky... ou preto, lebo uz som kupila dievcenske kanady (bez zubkov)... 😉 co sa z vlastneho detstva pamatam, tak zubky boli v zaciatkoch pre mna zdrojom mnohych zbytocnych padov... lenze o rok o dva by som chcela malu supnut do kraso pripravky, samozrejme aj so zubkami, to tam je podmienka... tak dufam, ze to pre nu nebude prilis velky sok... 😕

sisaka
21. okt 2013

@masinka
to,ze tu vela deti korculuje od malicka este neznamena, ze skoncia niekde v NHL, ci ako profesionalni krasokorculiari. Vola sa to sportovanie pre "fun" a v takom duchu su tu trenovane aj male deti (viem posudit, syn chodi na hokej) Zakladom je podporit v detoch radost z pohybu, hry .... sutazenie, vykony, prichadzaju ovela, ovela neskor. Vysledkom urcite nie su 30 rocni invalidi, to by som si uz za tych x rokov, co tu zijem vsimla.

miriamkac
21. okt 2013

@masinka 😀 😀 😀
no ja mám v tomto opačnú skúsenosť, moja mama odjakživa korčuľovala, len tak, že sa odrážala zúbkami, tú keby si postavila na "kanady", tak sa nepohne. A zase, keď je niekto naučený jazdiť "hokejovým" štýlom, tak zúbky sú na obtiaž...ja osobne som ich ako decko dávala posledné tri vždy zbrúsiť, keďže v tej dobe "kanady" pre dievčatá boli nemysliteľné. 😀
Ako píšem vyššie jednoznačne tvrdiť, čo je pre koho lepšie sa nedá, tam ide naozaj o spôsob učenia korčuľovania, štýlu jazdy a uváženia rodiča.

hori
21. okt 2013

@miriamkac pozeram, ze mas v obchode aj korcule, tak mi snad budes vediet poradit - predavaju sa detske ladove korcule uz nabrusene alebo si mame dat nove korcule este dobrusit? mozno blba otazka, ale kupila som malej a teraz fakt neviem, nie su uplne tupe, to nie, ale ked ich porovnam s mojimi cerstvo nabrusenymi, tak je to predsa len nebe a dudy...

kajkovajanka
21. okt 2013

@michalag ahoj 🙂 , ja som chodila na krasokorculovanie ako mala este pocas skolky a bolo to veeelmi super 🙂 . mali sme ladove korcule (vtedy este neexistovali tie 2v1 😅 ) a ziadne prilby ani chranice. ale urcite mu pozhanaj, je to bezpecnejsie. a aj hrube rukavice su fajn, stane sa niekedy, ze spadne a deti za nim nestihnu zastat, tak aby mu nepresli po ruckach s korculami. a dolezita vec je tiez, aby ho korculky netlacili. boli chvile, kedy som mala take obute a bol to masaker. nedalo sa mi poriadne zapriet, mat istotu v nohach, to je velmi nedobre. neviem, ci je moja reakcia este aktualna, ale ak este na korculko nechodil, tak skuste, ja mam z toho velmi dobry zazitok 🙂 🙂

masinka
21. okt 2013

@sisaka rekreacny sport je ok, ortopedi sa asi istia, aby na nich niekto prstom neukazoval, ked sa snazi urobit z decka profika a pritom ho zmrzaci... takto vzdy mozu povedat, ze ved nas varovali 🙂

@hori ja som sa ako 6 rocna za domom ucila jazdit na zubkoch 🙂 tak som zvedava, ako to nasej 7 rocnej tuto zimu pojde 🙂

miriamkac
21. okt 2013

@hori čo mám skúsenosti, korčule nové sú nabrúsené, mali by byť schopné jazdy.
Ešte sa vyjadrím k tomu veku, ja by som povedala, že dôležitejšie je samotná fyzická kondícia dieťaťa a mentálna zrelosť, lebo učiť 2 ročné dieťa s plienkou na zadku, áno ako airbag to môže byť dobré, ale pri vysvetlení princípu neviem. Podľa mňa tá mentálna zrelosť toho trojročného dieťaťa je už predsa niekde inde. My sme začali ako trojroční a aj tak to pochopenie prišlo až o rok. pre
@sisaka

zdenka275
18. jan 2014

Ahojte dievčatá prosím potrebujem poradiť. Malí bude mať v škôlke kurz korčuľovania a neviem správne vyhodnotiť ktoré korčule sú najlepšie. Jednak z môjho presvedčenia sú vhodné celé klipsňové ale zase na druhej strane zas aj šnurovacie. No obávam sa že ak zvolím zlú korčuľu tak sa bojím že malí utrpí úraz členka a je po korčuľovaní. Neviem ako mám vybrať korčule ☹ skúste mi poradiť Ďakujem

alusha
18. jan 2014

@zdenka275 my chodíme na hokej a jednoznacne nam treneri odporucili klasicke snurovacie korcule, v ktorých je nozka pevna... ziadne klipsove, ani posuvatelne, podla nich to nie su korcule... noha v tom vraj beha ako chce... pre chlapca su naj klasicke kanady najlepsie su znacka Bauer...

zdenka275
18. jan 2014

@alusha
To je super ale oni budú chodiť dva krát do týždňa. Ja sa obávam že ak bude mať šnurovacie tak ho nebude mať kto zaviazať. Totišto neviem ako to bude tam riešené. Preto aj zvažujem tú možnosť kúpiť klipsne alebo kombináciu. ☹ to je brutálna dilema 😖

alusha
18. jan 2014

@zdenka275 no podla mna aj s tymi klipsovými budu musiet ucitelky pomoct, aj tu treba pevne upevnit, neviem ci to dieta zvladne samo, nie je to sradna, ked to ma slabo zapnute, nozka sa mu bude vykrivovat

horana
18. jan 2014

U nas v skolke korcul. vycvik prave prebieha. Ucitelky radili radsej snurovacie s tym ze lepsie sedia obopnu nozku, my mame polo snurovacie, hore klipsy take uz dost "namakane" takze v nicom nezaostavaju. Niektori maju aj celo klipsove. Ide skor o kvalitu topanky, ked je kvalitny vyrobca/znacka a vhodne zvolene aby dietatu sedeli, stacia aj klipsove.
Ucitelky same a prirodzene pomahaju vsetkym, aj klipsovym aj snurkovym detom, uplne bez diskusie, nakolko aj dieta ktore by snad vedelo sa zaviazat ci zaklipsnut same, tak este nie s takou istotou aby to bolo stiahnute akurat a prave pre nebezpecie urazu ucitelky hovorili ze je priamo v pokynoch a na ich zodpovednosti aby to kazdemu jednemu skolkarovi urobili oni! Takze tohto sa nemusite vobec obavat!

zdenka275
18. jan 2014

@alusha áno to ma napadlo že aj klipsne budú problém. no je pravda že je to skôr o tom akú má silu dieťa pri upevňovaní klipsne a aj pri šnurovaní ak to dokáže. óóó dievčatá hlavu v smútku mám nechcem kúpiť blbosť aby sa malému nič nestalo

alusha
18. jan 2014

@zdenka275 neboj sa, ved na to su tam ucitelky aby im pomohli... treba ale urcite dat aj prilbu na hlavu a nejake chranice na kolena

e5
18. jan 2014

Syn chodil v skolke na korculko od 4 rokov, ale on nie je velmi sportovy typ, takze poriadne sa naucil korculovat az v 6 rokoch v skole kde tiez chodili pravidelne v ramci vyucovania - rozsirenej telesnej.Ale chodil uz od 4, aspon s ucitelkou zaruku alebo popri mantinely.Bolo tam takych deti viac.Boli tam treneri z hokeja a 2 ucitelky vzdy na jednu triedu.Detom pomohli s obutim korcul a s helmou.Ta bola povinna.Za cely rok sa tam detom nic nestalo, ziadny uraz.Detom sa to pacilo. Syn mal vzdy snurovacie korcule,original,nie kombinovane,ani rastuce.Mal a vzdy mava snurovavie o cislo vacsie, potom v nich moze korculovat cely rok.A v dalsi september zas dostane nove.V bazaroch alebo hokej.obchodoch s pouzitymi vecami byvaju korcule, povodne za 70-80 € po roku za 40/50 , zachovale, pekne.My kupujeme originalne korcule po niekom, po jednej sezone cez bazar a sme spokojni.

zdenka275
18. jan 2014

@alusha Ďakujem to je to že nebudem tam a nebudem vedieť ako to malí zvláda vieš pozerať sa je úplne parádny pocit ako len potom vyzvedať od učiteľky ako bol ☹

alexmar
4. sep 2018

2v1 korcule sa mi moc neosvedcili. nie su moc kvalitne. ja som kupila klasicke zimne znacky FIla a neviem si ich vynachvalit. Intersport ich ma teraz za dobre ceny:
https://www.kuponyzdarma.sk/insportline-sk/